Son Dakika
15 Temmuz 2019 Pazartesi

Ödemiş Liseliler 30 yıl sonra buluştu

Günün anısına madalya yaptırıp taktılar

30 Nisan 2019 Salı, 00:16

YÜKSEL BALCI / ÖDEMİŞ-İZMİR

Ödemiş Lisesi’nden 30 yıl önce mezun olanlar biraraya gelip, hatıralarını  canlandırdı. Ödemişli Mimar Tülin  Bozoğlu ve Torbalı’ da oturan Mimar Gülgün Çetin’in organizasyonuyla 54 liseli, öğretmenleri Ali Sevimli, Hasan Hüseyin Yılmazer ,Mehmet Gacar’ ı da yanlarına alarak bir yemek düzenlediler. Ödemiş’de bir restoranda bir araya gelen çeşitli meslekteki mezunlar  yıllar sonra buluşmanın mutluluğunu yaşadılar.  Liseliler 30. Yıl hatıra panosu önünde toplu fotoğraf çektirerek eski günleri yadettiler. Geç vakitlere kadar devam eden yemekte mimar Gülgün Çetin, öğretmen Nezihe Taşkın şarkı söylerken, fotoğrafçı  İsmail Şaşal sazıyla ve sesiyle geceye ayrı renk kattılar .

Gece için özel madalyalar yapıldı

Geceye katılan tüm liselilere ve öğretmenlere üzerinde ad soyad, okul numarası ve mezun olduğu sınıf yazılı madalyalar takıldı. İzmir’de oturan resim öğretmeni Ali Sevimli, “Bu güne kadar birçok madalya aldım ama en anlamlısı öğrencilerimden aldığım bu madalyadır” dedi.

Başta İstanbul, Ankara, Uşak ve yurdun birçok yerinden gelen liseliler okul hatıralarını anlatarak o günleri andılar ve her yıl buluşalım temennisinde bulundular. Ertesi gün de Birgi’deki kahvaltıda buluşan Ödemiş Liseliler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz