Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

Ödemiş, Gölcük’te çalışmalar sürüyor

Ödemiş’in turizm açısından en önemli mahallerinden olan Gölcük’te, rekreasyon çalışmaları hızla devam ederken, kanalizasyon sistemi çalışmaları kapsamında kazılan yolların düzenleme çalışmaları Ödemiş Belediyesi ekiplerince yapılıyor.

20 Şubat 2016 Cumartesi, 11:42

Ödemiş’in turizm açısından en önemli mahallerinden olan Gölcük’te, rekreasyon çalışmaları hızla devam ederken,  kanalizasyon sistemi çalışmaları kapsamında kazılan yolların düzenleme çalışmaları Ödemiş Belediyesi ekiplerince yapılıyor.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
Doğa güzellikleri ve iklimiyle görülmeye değer ender yerlerden olan Gölcük, yaz ve kış aylarında en çok tercih edilen ören yerlerinden biri konumundadır. İller Bankası tarafından yapılan kanalizasyon sistemi çalışmaları nedeniyle kazılan yollar Ödemiş Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü işbirliği ile düzenleniyor. Ödemiş Belediyesi ekiplerince yapılan düzenleme çalışmalarının ardından Karayolları Bölge Müdürlüğünce asfaltlama yapılacak.

5.500 METRE ALANDA DÜZENLEME

Geçtiğimiz aylarda belediye tarafından yapımına başlanan Göl Kenarı rekreasyon projesi kapsamında; dinlenme ve spor alanları, yürüyüş yolları ve paten pisti yapılacak. İlk etapta 5 bin 500 metre alanda yapılacak düzenlemeyle ziyaretçilerin her türlü ihtiyaçları gözönünde bulundurularak, nezih bir ortam oluşturulacak.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı A.Mahmut Badem;  “Gölcük, kentimizin  turizm açısından gelişmesi yönünde çok önemsediğimizin bir bölge. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteği ile “Göl Kenarı Rekreasyon Projesi”ni uyguluyoruz. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Yaz aylarına hazır olmasını planlıyoruz. İller Bankası tarafından yapılan kanalizasyon sistemi çalışmaları kapsamında kazılan yollar da Karayolları Bölge Müdürlüğümüzle birlikte düzenleme yapıyoruz. Amacımız, hem burada yaşayan vatandaşlarımız, hem de gelen ziyaretçilerimiz zorluk yaşamaması” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz