Son Dakika
23 Ekim 2019 Çarşamba
”

Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mehmet Eriş iddialı! Gönülleri kazanarak başaracağız

26 Mart 2019 Salı, 14:04

“Bir öğretmen olarak yıllardır öğrencilerimle aramda ayrımsız şekilde oluşan sevgi bağım gibi 99 mahalledeki vatandaşlarımızla da gönül bağım var” diyen Eriş,” Kimseyi benden ondan diye ayırmadan, hizmete en çok ihtiyaç duyan bölgelerden başlayıp Derman Belediyeciliği ile Ödemiş’i yarınlara hazırlayacağız.

Eriş “31 Mart’tan sonra esas bahar çiçekleri Ödemiş’te açacak. Önceliğimiz iş ve aş. Esnafın da, üreticinin de, halkın da yüzünü güldürecek çalışmalar yapacağız.. Sosyal belediyecilik nasıl yapılacak herkes görecek, değişim İzmir’den, Ödemiş’ten başlayacak. Tüm bunlar için planlarımız, programlarımız hazır” dedi.

Millet İttifakı CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mehmet Eriş, ilçede adım atmadık yer bırakmıyor. Mahalle mahalle dolaşıp tüm vatandaşlarla sohbet eden yapacaklarını anlatan Ödemiş Eski Başkanlarından emekli öğretmen Mehmet Eriş, “İzmir Büyükşehir Başkan adayımız Tunç Soyer’in, tarım politikalarını Ödemiş’te, küçük menderes havzasında açıklaması çok anlamlı. Ürünlerin değerinde satılması, çiftçinin, köylünün para kazanması gerekiyor. Bunun yol haritası da açıklandı. 31 Mart’tan sonra esas bahar çiçekleri Ödemiş’te açacak. Esnafın da, üreticinin de, halkın da yüzü gülecek. Bu konuda hayali değil, uygulanabilir projelerimizi açıkladık. Açıklamaya devam ediyoruz. Sosyal belediyecilik nasıl yapılacak herkes görecek, değişim İzmir’den, Ödemiş’ten başlayacak” dedi.

Tarım ve hayvancılıktan turizme, eğitimden spora her alanda var olan dertlere Derman olacaklarını, Ödemiş’in 1082 kilometrekaresinde yaşayan tüm hemşerileriyle kenti birlikte yöneteceklerini anlatan CHP’li Belediye Başkan Adayı Mehmet Eriş,  “Projelerimiz hazır” diye konuşup, 1 Nisan’dan itibaren yapacaklarını tek tek açıkladı.  İşte o projeler:

BİRLİKTE KALKINACAĞIZ

Üretimin sürekliliği için temel altyapı hizmetlerimizin yanında üreticimize ekonomik sulama suyu sağlamak için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Mendegüme ve Birgi gibi bölgelerimize sulama göletlerinin inşa edilmesini sağlayacağız.

Üreticinin emeğinin ve ürünlerinin korunması için soğuk hava depolarını İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kuracağız. Ürünlerimizin katma değerini arttıracak ürün işleme merkezlerinin kurulmasını sağlayacağız.

Kentimizin yeterli alana sahip ikinci organize sanayi Bölgesi ve ikinci küçük sanayi sitesi’ne ihtiyacı var. Bu konuda gerekli çalışmaları yaparak Ödemiş’te ekmeğin ve huzurun büyümesine destek olacağız.

Önce ekmek anlayışıyla kentimizde iş olanaklarının arttırılmasına yönelik odalarımızla ve özel sektör kuruluşlarımızla işbirliği içinde hareket ederek, bölgemize yeni iş sahalarının kazandırılmasına destek olacağız.

ÖDEMİŞ PEYNİRİ

Sütün başkenti olan Ödemiş’te süt üreticimize Büyükşehir Belediyesi ile birlikte destek sunacağız. Süt Bayramı, Peynir Festivali gibi organizasyonlarla üretici ile tüketiciyi buluşturacağız, ürünlerimizi tanıtacağız. Ödemiş’in peynirde marka haline gelmesinin gururunu yaşayacağız.

SÜS BİTKİLERİ

Süs bitkilerinin tanıtımı, markalaştırılması, ulusal ve uluslararası alanda rekabet gücünün artırılması için resmi kurumlarımızla, odalarımızla, kooperatif ve birliklerimizle çalışma grubu oluşturup kentimizde düzenlenen sergiyi Süs Bitkileri ve Fidancılık Fuarı’na dönüştüreceğiz.

Arazi teraslamaları için kurumlarla işbirliği yaparken bir yandan gelir getirici ağaç ve bitki türlerinin yaygınlaşmasını sağlayacağız.

Tohum Bankası kurarak yerli tohum takasını destekleyeceğiz.

Organik Tarım ve İyi Tarım için resmi kurumlar, ziraat odası ve kooperatifler ile işbirliği yaparak pilot bölgeler belirleyip üreticimize destek sunacağız.

Bölgemizdeki hayvancıların Mezbaha’yı daha verimli kullanabilmesi için gerekli çalışmaları İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacağız.

ÜRETİCİ PAZARI HER GÜN KURULACAK

İlçemizin ürünlerini tanıtan festivalleri güçlendirip Patates, İncir, Kestane gibi ürünlerimiz için de festivaller düzenleyerek pazarlama ve tanıtım desteği sunarken turizmi de canlandıracağız.

Üretici pazarının kırsal mahallelerimizde de oluşmasını desteklerken, Ödemiş merkezinde kentimize gelen turistlere haftanın her günü yerli ürünlerimizi sunabileceğimiz bir üretici pazarı kuracağız.

Pazarcı esnaflarımızın sorun ve taleplerinin takipçisi olacağız. Esnaf odalarımızla birlikte çözümler üreteceğiz.

TRAFİK SORUNUNU BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Araç sayısı 70 bine yaklaşan Ödemiş’in merkezine Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Yeraltı ve yerüstü otoparklarının yapılmasını sağlarken bazı sokak ve caddelerin kullanımlarını iyileştireceğiz.

Türkmen, Kuvvetli, İnönü Mahallelerimizi içine alan ve kentimizin trafik yoğunluğunu azaltacak olan Kuzey Çevre Yolu projemiz hazır. Kentimizin kuzeyine de bahar gelecek.

İŞTE ERİŞ’İN VAATLERİNDEN BAZILARI

*KÜLTÜR VE SANATLABİRLİKTE KALKINACAĞIZ

*ÖDEMİŞ PEYNİRİ MARKA OLACAK

*SÜS BİTKİLERİNİN YERİ AYRI

*TRAFİK SORUNUNU BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

*TURİZMİ BİRLİKTE GELİŞTİRECEĞİZ

*EĞİTİM İÇİN HEP BİRLİKTE

*HER YERDE VE HEP BİRLİKTE

*DERMAN BELEDİYECİLİĞİ UYGULAYACAĞIZ

*SPORA TAM DESTEK OLACAĞIZ

*ÜRETİCİ PAZARI HER GÜN KURULACAK

*HEP BİRLİKTE MUTLU ÖDEMİŞ

*CAN DOSTLARIMIZI BİRLİKTE KORUYACAĞIZ

*TEKNOLOJİ VE TASARRUFLA BİRLİKTE HİZMET

*HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

*ÖDEMİŞ BİZİM EVİMİZ HEPİMİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

 

TURİZMİ BİRLİKTE GELİŞTİRECEĞİZ

Birgi, Bozdağ, Gölcük gibi turistik değeri yüksek bölgelere sahip olan Ödemiş, turizmden hak ettiği payı alacak. Belediye bünyesinde Turizm ve Tanıtım Ofisi oluşturacağız. Ödemiş’in turistik değerlerinin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımı için kentimizdeki resmi kurum ve kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapacağız.

Ödemiş’in gözde turizm bölgelerinden olan Bozdağ’da kayak merkezini işler hale getirip, tesislere kolay ulaşım için Teleferik Projesi’ni İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız.

Ödemiş kent merkezimizde Arasta bölgesi ve Tarihi Kasaphaneyi canlandırıp Cumartesi Pazarı ve Kadın El Sanatları Pazarımız ile birlikte Gezi rotaları oluşturacağız.

HEP BİRLİKTE MUTLU ÖDEMİŞ

Atatürk’ün ‘Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir’ sözünün ışığında, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sağlanan desteğin artarak sürmesinin yanında Aşevleri kuracağız. Ödemiş’te kimse yatağa aç girmeyecek.

Engelsiz Kent uygulamaları ile engelli bireylerin kent yaşantısına rahat erişimini sağlayacağız. Engelsiz Yaşam Merkezi ile engelli kardeşlerimize yönelik psikolojik rehberlik, sosyal danışmanlık hizmetleri ve kurs olanakları sunacağız.

İçinde gündüz bakımevi, etüt odaları ve dinlenme alanlarının olacağı Mahalle Kreşleri ile çalışan kadınlarımızın çocuklarının bakımına ve eğitimine destek vereceğiz.

Eski beldelerimizde yaşlı hemşerilerimizin gönüllerince vakit geçirebilecekleri Umut Evleri kurarak hayatla olan bağlarını güçlendireceğiz.

Yaşlılarımızın tedavilerinin takibinin yanı sıra kişisel bakım hizmetleriyle Evde Bakım Hizmetleri ile daha kapsamlı olarak verilmesini sağlayacağız.

Hep Beraber Ödemiş projemiz ile doğum, askere uğurlama, düğün, cenaze gibi acı-tatlı durumlarda halkımızın duygularına ortak olacağız.

EĞİTİM İÇİN HEP BİRLİKTE

Ödemiş’te Etüt ve Danışma Merkezleri ile öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sunarak gençlerimize destek olacağız.

Kırsal mahallelerimizden ve komşu ilçelerden gelen öğrencilerimizin barınma sorununa son vermek için mevcut Öğrenci yurdunun kapasitesini artırıp geliştireceğiz. Kentimize yeni öğrenci yurtları kazandıracağız.

Gençlerimiz için Gölcük ve Bozdağ gibi merkezlerde, Gençlik Gelişim ve Uyum kampları düzenleyeceğiz.

Çocuk Meclisi ile Çocuk Hakları konusunda farkındalık oluşturup demokrasi kültürünün temellerini erken yaşlardan itibaren atacağız.

HER YERDE VE HEP BİRLİKTE DERMAN BELEDİYECİLİĞİ

Ödemiş’ten şimdi mahalle olan eski beldelerimizdeki belediye binalarında verilen hizmetleri artıracağız, şantiyeleri geliştireceğiz. Yerinde Çözüm Ekipleri ile kırsal mahallelerimizin ortak sorunlarına daha hızlı çözümler getireceğiz.

Kent merkezimizde bina bazlı kentsel dönüşüm yerine Ada bazlı Kensel dönüşüm uygulamalarıyla mahallelerimize soluk aldıracağız.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Eski beldelerde İtfaiye Müfrezelerinin kurulmasını sağlayacağız.

Atıl kalmış köy okulu binalarımızın tahsisini sağlayıp sosyal yaşam merkezleri olarak kırsal mahallelerimize kazandıracağız .

Kırsal mahallelerimizde vatandaşlarımızın düğün, nişan, kutlama ve toplantılar için kullanabilecekleri Çok Amaçlı Salonlar yaparak, simge meydanlar oluşturacağız.

Yaylalarımız başta olmak üzere kırsal mahallelerimizde Mesire Alanları düzenleyip vatandaşlarımıza doğayla iç içe dinlenme olanağı sunacağız.

SPORA TAM DESTEK OLACAĞIZ

Ödemiş’e Tam Teşekküllü Standartlara uygun bir spor salonu kazandıracağız. Tesisleşmeye hız vereceğiz.

Altyapıdan sporcu yetiştirmek üzere Spor Okullarını Akademiye Dönüştüreceğiz, yeni branşlaraçacağız.

Ödemiş’in özlem duyduğu sportif başarılar için gerekli desteği sağlayacağız.

Mahalleleri bir araya getirecek spor turnuvalarını yeniden canlandıracağız.

Rahvan At Yarışı ve Deve Güreşi gibi geleneksel spor dallarını desteklemeye ve tanıtımını yapmaya devam edeceğiz.

BİRLİKTE ÖDEMİŞ

Sanat Atölyeleri kurarak, ilçemizde kültür ve sanat hayatının gelişimi için sivil gönüllülerimizle işbirliği içinde olacağız.

Sosyal hayatı herkese hitap eden etkinliklerle çok yönlü olarak canlandıracağız. Kültür Merkezimiz, her ay farklı bir sanat gösterisine ev sahipliği yapacak.

Kültür ve sanat etkinliklerini kırsal mahallelerimizde birlikte gerçekleştireceğiz.

İlkkurşun Bayramımızın, Ulusal bayramlarımızın ve 3 Eylül Kurtuluş Günümüzün 7’den 70’e tüm Ödemişlilerin katılımıyla coşku içinde kutlanmasına öncülük yapacağız.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı 100.yılına yakışır biçimde kutlayacağız.

TARİHE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ

İlkkurşun’un tarihe geçen topraklarında Kuvayı Milliye Açkhava Müzesi oluşturacağız.

ÖYKAM’ı geliştirip kentimize Spor Müzesi kazandıracağız.

Kentimizde Birgi ve Lübbey gibi korunması gereken tarihi bölgelerimizin yanında gün yüzüne çıkartılmayı bekleyen Türkönü Mahallemizdeki NEİKAİA antik kentindeki kazı çalışmalarına destek sağlayacağız.

CAN DOSTLARIMIZI BİRLİKTE KORUYACAĞIZ

Sokaktaki sevimli dostlarımızın her mevsim sağlıklı koşullarda yaşayabilmesi için hayvan severlerimizle işbirliği içerisinde yuva, mama ve su kabı gibi hizmetleri çoğaltacağız, düzenli hale getireceğiz.

Belediye bünyesindeki Hayvan Barınağını geliştirerek aşılaması, kısırlaştırılması ve küpelendirilmesi belediye tarafından yapılmış köpeklerimizin sahiplenilmesi için Gönüllü yuva ağı kuracağız.

TEKNOLOJİ VE TASARRUFLA BİRLİKTE HİZMET

Mobil Uygulama ile vatandaşlarımız sorunları ve çözüm önerilerini belediyeye her an her yerde doğrudan iletebilecek. E-Belediye hizmetlerinden, kent haberlerine, hava durumu uyarılarından, kesinti bildirimlerine ve trafik durumuna dek birçok konuda bir dokunuşla belediyeye ulaşılmasını sağlayacağız.

Yenilenebilir enerji teknolojilerinden yararlanarak uygun olan belediye tesislerinin çatılarında ve arazilerde Güneş Enerjisi Santralleri kurup bir yandan tasarruf yaparken bir yandan yenilenebilir enerjiye özendireceğiz.

HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Muhtarlarımızdan oluşan Muhtar Eşgüdüm encümeni ile 99 mahallemizde ortak akılla hareket edeceğiz. Kent Konseyimizi aktif hale getireceğiz. Kent ekonomimizin ve esnafımızın sorunlarına sahip çıkmak için Ödemiş Ticaret Odası ve Ödemiş Ticaret Borsasıyla; Esnaf Odalarımızla ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte Danışma Kurulu oluşturacağız. Kent için hep birlikte karar alacağız.

“ÖDEMİŞ BİZİM EVİMİZ HEPİMİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Bir öğretmen olarak yıllardır öğrencilerimle aramda ayrımsız şekilde oluşan sevgi bağım gibi 99 mahalledeki vatandaşlarımızla da gönül bağım var. Kimseyi benden ondan diye ayırmadan, ötekileştirmeden, herkesin düşüncelerine saygı göstererek hizmete en çok ihtiyaç duyan bölgelerden başlayıp Derman Belediyeciliği ile Ödemiş’i yarınlara hazırlayacağız.

Hedefi “Mutlu Ödemiş” olan projelerimizle; halkçı, erişilebilir, katılımcı, şeffaf, hesap verebilen ve emeğin en yüce değer olduğunu bilen bir anlayışla Hepimizin iyiliği için gönülleri kazanarak başaracağız.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


mersin escort

eskişehir escort

mersin escort

mersin escort

mersin escort
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
testlinkpanel
bahis forum izmir escort izmir escort ankara escort ankara escort izmir escort ataşehir escort bayan ümraniye escort kadıköy escort hd porno izle ataköy escort bakırköy escort esenyurt escort beylikdüzü escort ankara escort escort bayan ankara escort bayan sincan escort keçiören escort Ankara escort Antalya escort Pendik escort travesti porno izle antalya escort bayan mama escorts karabuk escort bartin escort artvin escort kocaeli escort kocaeli escort afyon escort aydin escort ankara escort escort bayan istanbul pendik escort Restbet Bahis Sitesi Tipobet Piabet Giriş Bahis Siteleri canlı maç siteleri bixbet giriş porno indir beylikdüzü escort gaziantep escort