Son Dakika
22 Kasım 2019 Cuma
”

O birrrr…

Geçenlerde elimde uzaktan kumanda kanal kanal gezerken yeni moda olan tarz benimlerden birindeki heyecanlı sunuşta takıldım kaldım. ‘’ O birrrrrr’’ diye saya saya bitiremedi.

09 Şubat 2015 Pazartesi, 18:35

beyhanbickin_haberhurriyeti

O BİRRRRRR…..

Geçenlerde elimde uzaktan kumanda kanal kanal gezerken yeni moda olan tarz benimlerden birindeki heyecanlı sunuşta takıldım kaldım. ‘’ O birrrrrr’’ diye saya saya bitiremedi. Allah’ım kimdir bu yerlere göklere sığmayan dedim. Gele gele Bülent Ersoy geldi.

E bunlar ‘’ O biiirrrrr’’ diye başlayarak beni bile seyretmeye bağladılarsa, ben de yazıma O birrrrrrr diyerek başlamak istedim.

O birrrrr Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı.

O birrrrr İstanbulluuu

O birrrrr hayvan severrr

O birrrrrr sosyal medya kullananı

O birrrrr, ona gemicikler alan değil kedicik bile alamayan babanın evladı

O birrrr akıllı mı akıllı becerikli mi becerikli

O birrrr fanatik FENERBAHÇELİ

O birrr can.

O Apocan.

Hala bir şey anlamadınız değil mi?

Benim, dolayısı ile de yazımın kahramanı Abdullah Ünal. Ben ona Apocan diyorum hep.

Baba tarafından akrabayız. Allah Facebook bulanından razı olsun, birbirimizi Facebook sayesinde bulduk.

Evet yakın akrabayız ve Facebook sayesinde tanıştık. Babamın anne tarafının soyismi  olan Ünal soyismini görünce ‘’sen kimlerdensin’’ sorusuyla başlayan muhabbet, ‘’ amannn canımsın’’ ile son buldu.

Sonra yazışmaya başladık Apocanla. Yazarken biraz yavaştı. Açıklaması bir süre sonra geldi. ‘’abla sen beni tanımıyorsun, neler yaşadım bilmiyorsun ya, sıkılmazsan anlatayım sana dedi’’ ve başladı.

‘’Askere gitmeme 20 gün kadar vardı 30 Ağustos 1996 tarihinde Anevrizma nedeniyle beyin kanaması geçirdim’’

İşte orada zaman durdu dedikleri olay gerçekleşti. Ne yazacağımı bilemedim. Yazacaklarımı iyi seçmeliydim, onu kırmadan üzmeden kendi üzüntümü belli etmeliydim. Ama Apocan o kadar akıllı kş uzun bekleyişin nedeni anladı ve ‘’ abla sorun değil alıştım ben bir şey söylemene gerek yok’’ dedi.

Başladı anlatmaya: ‘’bir gece yarısı yürüyerek bir acil servise gidip, doktora “sol tarafım uyuşuyor başım dönüyor” dedim, doktor bana “sen bir şeye üzülmüşün, senin bir şeyin yok” deyip sedyeye yatırdı, koluma serum bağladı altı saat bekletti ve…..’’

Sonra olanlar tam senaryoluk ama dizilerden öğreniyoruz ya en can alıcı yerinde kes ki seyirci/okuyucu merakla beklesin. Bekleyin lütfen devamı gelecek. 

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN BİÇKİN

2 Yorum

  1. Abdullah

    9 Şubat 2015 at 22:35

    Beyhan abla inanki çok mutlu oluyorum… Sizlerin beni taktir etmesiniz, çabalarım gayretlerim konusunda benim arkamda olup beni desteklemeniz, beni çok mutlu ediyor. Ne kadar teşekkür etsem azdır.

  2. Murat Birankur

    11 Nisan 2015 at 21:48

    Değerli Beyhan BİÇKİN 10 Nisan 2015 de polislerle ilgili Yazdığınız yazı için teşekkür ederim. Sorunların giderilmesi için kimsenin elini taşın altına koymadığı bir ortamda en azından birilerinin bunların farkında OLDUĞUNU bilmek de iyi…. TEŞEKKÜR EDERIM.. ALLAH BİLEĞİNİZE ve YÜREĞİNİZE GÜÇ VERSIN..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz