Son Dakika
22 Kasım 2019 Cuma
”

Nu Caz Sınırları Kaldırdı

26. İzmir Avrupa Caz Festivali’nde 14 Mart 2019 akşamı sahnede doğaçlama ve müzikal etkileşimin ustası olarak tanımlanan NU Bass vardı. İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu işbirliği ile Festival’e katılan NuBass dinleyenlerine çok farklı bir caz deneyimi yaşattı.

15 Mart 2019 Cuma, 09:54

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği 26. İzmir Avrupa Caz Festivali’nde, besteci ve yorumcu olarak 40 yıla yaklaşan tanınırlığa sahip piyanist François Lindemann liderliğinde, müzikal basmakalıplardan uzakta, caz için alışılmadık bir soluk getirdi.

Sınırların Olmadığı Bir Yolculuk

Caz için alışılmadık bir saz olan udunu insanları sınırların ve bariyerlerin ortadan kaldırıldığı bir evrende yolculuğa çıkmaya ve hayaller kurmaya davet edercesine çalan AmineMraihi, uzun bir caz kariyeri boyunca dünyanın en iyileriyle çalan ve sayısız kayıt yapan davulcu  OlivierClerc, funk, rock ve caz müzik yapan gruplarda mükemmel bir elektro bas sanatçısı olarak yer alan PatrickPerrierile modern ve fusion caz müziği icra eden ayrıca afro-caz, swing ve eğlence gösterimlerinde grup üyesi olarak görevIvorMalherbe, Nu Bass’ın doğaçlama ve müzikal etkileşim ustası unvanını hak ettiğini kanıtladı.

AASSM Küçük Salonu dolduran dinleyiciler, Lidemann’ın Grup için bestelediği eserleri seslendiren NU Bass’ı sahneden bırakmak istemedi. 26.İzmir Avrupa Caz Festivali 16 Mart 2019’da yine İsviçre İzmir Fahri Konsolosluğu işbirliği ile yapılacak Pilgrim Konseriyle devam edecek.

izmr avrupa caz festivali

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz