Son Dakika
09 Kasım 2019 Cumartesi
”

Nöbetçi eczane kolaylığı

04 Nisan 2013 Perşembe, 18:49
Nöbetçi eczane kolaylığı

http://www.izmireczaciodasi.org.tr/NobetciEczane.asp

İzmir Eczacı Odası, halka kolaylık sağlamak için resmi web sitesinde nöbetçi eczaneleri harita üzerinde gösteren bir yazılım kullanmaya başladı. Oda Başkanı Tuncay Sayılkan, “İnternet kullanıcıları için nöbetçi eczaneleri bulmak daha da kolaylaştı. Artık cadde, sokak numarasıyla adres aramak zorunda kalmayacaklar” dedi.

İzmir Eczacı Odası Başkanı Sayılkan, uygulamanın Türkiye’de ilk ve tek olduğunu söyledi. Hangi eczanelerin nöbetçi olduğunu internette konumlarıyla birlikte bildiren ilk Eczacı Odası olduklarını kaydeden Sayılkan şunları söyledi:

“İzmir’de metropol ilçelerde 1300 eczane var. Nöbetçi eczaneler ilçe ve semt olarak telefon numaralarıyla birlikte yerel gazetelerde günlük yayımlanıyor. Ancak bazen nöbetçi eczacının ya da yakınının sağlık sorunu çıkabiliyor, ölüm, kaza gibi nöbetini devretmesi gereken bir mezareti oluyor. Gazetelerin basım saatinden sonra böyle bir sorun geliştiğinde nöbetçi eczane değişikliğini yetiştiremiyoruz. Pekçok kişi artık internet kullanıcısı ve kimileri nöbetçi eczaneleri internetten, gazetelerdeki nöbetçi eczaneler listesinden öğreniyor. Yeni uygulamamızla resmi web sitemize girenler hem nöbetçi eczane listesini güncellenmiş olarak görebiliyor. Hem de eczanelerin adresini, konumunu harita üzerinde görüyor. Cadde, sokak numarası, adı aramadan nöbetçi eczaneyi eliyle koymuş gibi bulabiliyor.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz