Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

Nazmi Yılmaz: “İş ve İşçiyi Buluşturacağız”

Cumhur İttifakı Gaziemir Belediye Başkan adayı Nazmi Yılmaz, sanayiyi güçlendirerek Gaziemir’de iş ve istihdam imkanını arttıracaklarını vurgulayarak, işi ve işçiyi buluşturan bir belediye olacaklarını söyledi.

22 Mart 2019 Cuma, 09:47

Cumhur İttifakı Gaziemir Belediye Başkan adayı Nazmi Yılmaz, Gaziemir’in ticari potansiyelinin doğru kullanılamadığına dikkat çekerken, ,”İş hayatım ve mesleki kariyerim, bana; zamanı, finansı ve insanı doğru yönetme kabiliyeti kazandırdı. Gaziemir’in hizmetkarlığı 31 Mart’ta yapılacak seçimde nasip olacak. Doğru ve şeffaf yönetime anlayışımızdan milim şaşmadan yolumuza devam edeceğiz. Ana gündemlerimizden biri; istihdam ve girişimcilik olacak değerli arkadaşlarım. İstihdamı artırmak, yerel ekonomiyi güçlendirmek, kafa yoracağımız ana meseledir. Ticareti, sanayiyi güçlendireceğiz. İş ve istihdam imkanını çoğaltacağız” dedi.

‘İstihdam Kaynağından İlçe Halkımızı Faydalandıracağız’

Türkiye’nin en büyük serbest bölgesi olan Ege Serbest Bölgesi (ESBAŞ) işin ve istihdamın menbağı olduğunu dile getiren Nazmi Yılmaz, bu bölgeden Gaziemirliler’in faydalanamadığını dile getirdi. Yılmaz, çalışanların yüzde 80’inin Gaziemir dışından olduğunu belirtirken, Bunda bir çarpıklık bir tezat var. Belediye Başkanlığım döneminde bu çarpıklığa son vereceğim. ESBAŞ’daki işletmelerin talep ettiği iş gücünü ilçemizden karşılayacağız. Gerekirse mesleki kurslar düzenleyeceğiz ama bu istihdam kaynağından ilçe halkımızı faydalandıracağız” diye konuştu.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz