Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

Narlıdere’nin Kalbi Kültürle Atacak

Yerel seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Narlıdere Belediye Başkan Adayı Ali Engin, ilçe merkezinde bulunan Ahmet Piriştina Büstü ile Yukarı Köy arasında bulunan caddeyi Kültür Yolu’na dönüştüreceklerini söyledi.

22 Mart 2019 Cuma, 12:20

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’i Narlıdere’de ağırlayan CHP Narlıdere Belediye Başkan Adayı Ali Engin, iki müjde verdi. Engin, ilçe merkezindeki Güngören Caddesi’ni araç trafiğine kapatarak yayalaştıracaklarını, Ahmet Piriştina büstü ile Yukarı Köy arasındaki caddeyi de ‘Kültür Yolu’ yapacaklarını söyledi.

‘Eski Yapılar Restore Edilecek’

Aday Ali Engin, proje kapsamında, cadde boyunca yerel yemeklerin yenebileceği kafeler ve hediyelik eşya stantları oluşturulacakken, eski yapıların da aslına uygun şekilde restore edileceğini dile getirdi. Gerçekleştirilecek proje ile farklı ilçelerden de vatandaşların ilçeyi ziyaret ederek, kalkınmanın artması amaçlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’in de coşkuyla karşılandığı buluşmada, Engin vatandaşların faydalanacağı iki önemli uygulamayı paylaşmaktan mutlu olduklarını söyledi. Ayrıca Engin konuşmasında şu sözlere yer verdi: ” Medeni şehirlerde, yollar ve kaldırımlar en çok yayaların kullanımına uygun olarak tasarlanır. Yukarı Köy Kültür Yolu Projesi ile Güngören Caddesi Yayalaştırma önerimiz de bu hedefe uygun olarak tasarlandı. Bununla beraber yerel kültürümüzü kalkındıracağız, esnafımızı kalkındıracağız, yerli turizmi geliştireceğiz”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz