Son Dakika
19 Temmuz 2019 Cuma

Mustafa Arslan: “Partili Yok, Bucalı Var !”

Cumhur İttifakı AK Parti Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan, meclis üyesi adaylarıyla Menderes caddesinde iş insanlarıyla bir araya geldi. Başkan olması durumunda Buca’da herhangi bir partili farkı kalmayacağını dile getirdi.

23 Mart 2019 Cumartesi, 13:29

Meclis üyesi adaylarıyla ve Menderes caddesinde iş insanlarıyla bir araya gelen Cumhur İttifakı AK Parti Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan, göreve geldiğinde Bucalılar’ın herhangi bir partiliden farkı kalmayacağını belirterek, “Bizden sonra Buca’da AK Partili, MHP’li, CHP’li ayrımı kalmayacak. Buca’da hepimiz kardeşlik çerçevesi içerisinde ilerleyeceğiz. Ben eşit hizmet vermek istiyorum ve belediyecilik işi nasıl yapılır, bunu göstermek istiyorum. Çünkü bana göre belediye başkanı bahanelere sığınan değil, ‘olmaz’ denilenleri ‘olduran’ kişidir” dedi.

‘Tam On Yıldır Buca İçin Çalışıyorum’

Meclis üyesi olduğu 2009-2014 yılları arasında da Buca’da birşeyleri düzene koymak ve vatandaşa hizmet etmek için bir çok proje hazırladığını anlatan Arslan, 2 yılı aşkın süredir Buca’da ilçe başkanlığı yaptığını vurguladı. İlçe Başkanlığı yaptığı süreç içinde, otobandan Bucakoop- Yıldız Mahallesi yolunu açtırarak, bu yolun Otokent’e kadar uzatılması sağladıklarını, bunların yanında 37 okul projesiyle Buca’daki okul sayısını 94’ten 131’e çıkarttıklarını söyledi. Ayrıca, Seyfi Demirsoy Hastanesi’nin acil servisinin yenilenmesi, bu hastanenin bahçesine 510 yataklı yeni bir hastane binası yapılması gibi yatırım projeleri hazırladıklarını da ekledi.  Bunların bir kısmının gerçekleştiğini dile getiren  Arslan, “Anlayacağınız ben bugün Belediye Başkan Adayı oldum diye değil, tam 10 yıldır Buca için çalışıyorum” dedi.

‘Buca’nın Öz Çocuklarını Meclis Üyesi Yaptık’

Yerel seçimlerde meclis üyesi listelerini hazırlarken Buca’da yaşamalarına ve hemen hemen her iş kolundan olmalarına dikkat ettiklerinin altını çizen Arslan, “Biz her camianın kendini bulabileceği insanları, yani Buca’nın öz çocuklarını meclis üyesi adayı yaptık. Bizim meclis üyesi adaylarımızın içinde İstanbul’dan gelenler yok! Buca’da yaşayan Bucalılar var. Her kültürden, mezhepten insanımıza yer verdik. Alevi’si, Sunni’si, Göçmeni, Kürdü herkesimden insanımız var” dedi. Arslan, Bucalılardan diğer başkan adaylarının meclis üyesi listelerini bu gözle incelemelerini istedi.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz