”

Müebbet isteniyordu, 2 yıl 1 ay hapis aldı

Alkollü eve geldiği için tartıştığı babasını iki yerinden bıçakladığı iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan sanık , suçu ağır tahrik altında işlediği gerekçesiyle 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

26 Aralık 2017 Salı, 14:42

İ ZMİR’İN Bornova İlçesi’nde eve alkollü geldi diye tartıştığı babası Muhittin K., sol kalça ve göğsünden bıçakladığı iddiasıyla “Üst soydan Akrabayı Kasten Öldürmeye Kalkışma”  .”Bıçak ve Diğer Aletleri İzinsiz Taşıma ve Taşıma “ suçlarından  3.Ağır Ceza Mahkemesi’nde ağırlaştırılmış müebbet ve artı 1 yıl hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan sanık Sebahattin K.,, son celsede 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hakim, sanığın daha önce sabıkası olduğundan cezayı ertelemedi.

Davaya konu olan olay geçtiğimiz 6 Mayıs’ta Bornova’da meydana geldi. İddiaya göre babası Muhittin K., ile aynı evde oturan Sebahattin K.,olay günü eve alkollü geldiği için babası ile tartıştı. İddiaya göre Muhittin K., oğlunu evi terk etmesini söyleyip küfür ve hakaret etti. Küfürleri hazmedemeyen Sebahattin K., sustalı bıçakla babası Muhittin K., sol kaçlı ve göğsünden iki yerinden bıçakla yaraladı. Sanık Sebahattin K., durumu telefonla yetkililere bildirdi. Eve gelen sağlık ekipleri  yaralı Muhittin K., hastaneye kaldırırken, sanık Sebahattin K., eve gelen polislere teslim oldu.

Karakoldaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sanık Sebahattin K., çıkarıldığı nöbetçi  4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı sanık Sebahattin K., “Üst soydan Akrabayı Kasten Öldürmeye Kalkışma”  .”Bıçak ve Diğer Aletleri İzinsiz Taşıma ve Taşıma “ suçlarından  ağırlaştırılmış müebbet ve 1 yıl hapis cezası istemiyle ağır ceza mahkemesinde yargılanması için dava açtı.

İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde  görülen davaya, üçüncü celse tahliye olan  tutuksuz sanık Sebahattin K., avukatı Hacı Hakan Ağcakanat, müşteki  Muhittin K.,  katıldı.  Hakim, sanık  Sebahattin K.,  Manisa  Ruh ve Sinir  Hastalıkları Hastanesi’nden gelen raporda “Cezai ehliyetinin tam olduğunu” belirtti. Sanık ve avukatı rapora karşı bir diyeceklerinin olmadığını söyledi. Daha önce oğlundan şikayetçi olan Muhittin K.,   olay günü ikisinin de alkollü olduğunu, yere düşen telefonunu almak isterken bıçağın karnına saplandığını ve oğlundan şikayetçi olmadığını, davalara katılmak istemediğini söyledi.

Sanık Sebahattin K., ise  babası ile aynı evde oturduklarını, olay gecesi ikisinin de alkollü olduğunu, bir yıl önce babasının eve alkollü geldiğini ve eşini yanaklarından öptüğünü, bunu çok içerlediğini, bundan dolayı psikolojik tedavi gördüğünü,babasına eşini neden öptüğünü sorduğunu, kendisine “Öptüysem öptüm. Eşini de, piçini de al evden git “ diye laf söylediğini, bu sözlerinin ardından kendinden geçtiğini,bıçağı rastgele salladığını, kendisini de kestiğini, çok pişman olduğunu söyledi.

Duruşma savcısı sanığın suçu ağır tahrik altında işlediğini, müştekinin tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde tedavisinin yapıldığını. tahrik indiriminin uygulanması yönünde mütalaa verdi. Sanık avukatı  Hacı Hakan Ağcakanat, savcının mütalaasına katıldıklarını, müvekkiline ağır tahrik altında suçu işlediğini, olay gecesi her iki tarafında alkollü olduğunu, eşinin ve çocuğunun yanında uğradığı ağır hakaretler sonucu suçu işlediğini ve beraat kararı verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti kısa bir aranın ardından, sanık Sebahattin K., babasını öldürmeye kalktığı için 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıp cezayı da ertelemedi. Hakim ayrıca  “Bıçak ve Diğer Aletleri İzinsiz Taşıma ve Taşıma “ suçundan önce 5 ay hapis ,ardından günlüğü 20 liradan 20 gün hapis cezası karşılığı 400 lira adli para cezasına çarptırdı. Sanığın avukatı kararı temyiz edeceklerini belirtti. Bahri KARATAŞ,(KHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz