Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

Mor Mikrofon: “Her Şey Kadın Adaylar İçin”

İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Ege Kadın Buluşması Platformu işbirliğiyle düzenlenen ‘Mor Mikrofon söyleşileri’nin 4. düzenlendi. Buluşmada yerel yönetimlerde kadınların daha fazla olması gerektiği vurgulandı.

07 Şubat 2019 Perşembe, 13:31

Ege Kadın Buluşması Platformu sekreteri Şengül Baysak,”Siyasette daha çok kadın” hedefine ulaşmak için çeşitlilik ve işbirliği prensipleriyle platform altında buluşan dernek, baro, üniversite ve çeşitli STK’larla birlikte kadınların siyasete katılımlarını ve liderliklerini desteklediklerini belirtti.

İzmir Bosna Sancak Derneği Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Selime Güneş’te bir konuşma yaptı. Güneş konuşmasında, Yerel Yönetimlerde kadının adı daha çok duyulmalı ve olmalı ancak geldiğimiz noktaya baktığımızda, biz kadınları üzen durum maalesef karşımıza çıkıyor. Partiler kadın adaylara neredeyse hiç şans tanımıyor. Her partide en çok koşan biz kadınları aday aşamasına gelindiğinde unutuyorlar. Biz kadınlar daha güçlü olmak durumundayız. Siyasette daha çok kadın adayın yer alması için çalışmalar yapılması gerekiyor. İzmir Bosna Sancak Derneği olarak biz kadınların siyasette daha çok yer alması için eğitim seminerlerimizde devam ediyoruz. Siyasette daha çok kadın olmalı, ‘Her şey Kadın adaylar için’ dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri