Son Dakika
17 Haziran 2019 Pazartesi

Milletvekil’den T.C. protestosu

27 Ağustos 2013 Salı, 18:12

Balıkesir’de Ziraat Bankası’nın bir şubesindeki tabelada T.C. yazmamasını protesto eden CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, levhaya T.C. yazısını yerleştirdi.

www.haberhurriyeti.com / GÜNDEM
Ziraat Bankası’nın Balıkesir’in merkezde yeni kurulan ilçesi Altıeylül Şubesinde isim tabelasında T.C. yazmaması CHP İl Örgütü tarafından protesto edildi. CHP Balıkesir İl Başkanı Muzaffer Mavuk, “Türkiye Cumhuriyeti 90 yıldır yaşıyor, 100 yılda yaşayacak ve yüzyıllar boyunca da yaşayacak. Bu Sağlık Bakanlığı, Ziraat Bankası ve Valiliklerden T.C’yi indirmeye onların gücü yetmeyecek. Atatürk ve İnönü düşmanlığı da onların kursaklarında kalacaktır. Biz de bugün burada T.C’yi Ziraat Bankasına ekleyeceğiz” dedi.
CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça da, “İçişleri Bakanı’na Bursa ve Balıkesir Valiliklerindeki T.C ibaresinin kaldırılması üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı bir soru önergesi veriyor. Sayın İçişleri Bakanı boşluk bulunmadığını, Balıkesir Valilik tabelasında boşluk bulunmadığını ve o yüzden T.C ibaresinin koyulmadığını söylüyor. Bu Türk halkının zekası ile alay etmektir. T.C ibaresinde Balıkesir halkının harcı vardır, T.C’yi Ziraat Bankası’ndan söktürmeyiz. İzmir’den Van’a kadar bu topraklarda kardeşçe ve barışça yaşamasını savunuyoruz. Biz bu T.C’yi Ziraat Bankalarının tabelalarına çakacağız” dedi.
Havutça, elindeki T.C ibaresini banka levhasına yapıştırdı. CHP’lilerin alkışları eşliğinde bankanın diğer cephesine de T.C ibaresi eklendi. – BALIKESİR (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri