Son Dakika
25 Haziran 2019 Salı

Millet ittifakının CHP’li Başkan Adayı Feridun Yılmazlar iddialı! Beydağ’a derman olmaya geliyoruz

26 Mart 2019 Salı, 14:00

Belediyede 15 yıldır Meclis Üyesi olarak görev yapan CHP Başkan Adayı FERİDUN YILMAZLAR, “Sorunları biliyoruz. Çözmeye geliyoruz” dedi ve ekledi: Beydağ belediyesi’nin gücüyle İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gücünü birleştirerek dertlere derman olacağız.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir Beydağ İlçesi Belediye Başkan Adayı Feridun Yılmazlar, yerel ürünlerden, turizme, kooperatifcilikten, soğuk hava deposuna, pazaryerinden Beyköy’deki hayata geçirmek istedikleri ikinci Birgi projelerini Haber Hürriyeti Gazetesi Ekibine bir bir anlattı.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer’in projelerinin ilk uygulanacağı yerlerden birinin Beydağ olacağını belirten Feridun Yılmazlar, “370’den fazla üreticimizin Organik Üretim Sertifikası var. Beydağ’ın organik ürünlerini İzmirlililerle, Türkiye ile Avrupa ile buluşturacağız. Ekmeğimizi, aşımızı, işimizi artırmak için çalışacağız. 31 Mart’ta  tüm Beydağlılardan 15 yıllık belediyeci olan Feridun Yılmazlar’a Büyükşehir için de Tunç Soyer’e destek istiyorum” dedi.

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyecilik anlayışı; önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün gösterdiği çağdaş, aklı ve bilimi temel alan ilkelerle hareket edip, öncelikle Beydağ’da yaşayan vatandaşlarımızın mutlu olmasını sağlamaktır.” Diyen Yılmazlar, “Hizmetlerimizin temeli halkımıza dayanmaktadır. İlk önce Beydağ İlçemizin çözülmesi gereken sorunlarını tespit ettik ve projelerimizi buna göre hazırladık, bu sorunları çözecek aklı ve bilimi temel alacak, herkesin fikrini çekinmeden sunduğu katılımcı bir yapıyı oluşturacağız ve bu projeleri hayata geçirmek için yorulsak dahi durmadan çok çalışacağız. Bu yol haritası bize ve bizden sonraki nesillere fikir vererek rehberlik edecektir. Bizler başarının bir ekip çalışmasının ürünü olduğunu, aklın akıldan üstün olacağı bilinciyle birlikten kuvvet doğacağını biliyoruz. Bu amaçla desteklerini bizden esirgemeyen halkımızın bizden beklentileri doğrultusunda, uyum içinde çalışacağımız birim müdürlerimizden, memurlarımızdan, işçilerimizden yeni dinamik bir kadro oluşturacağız ve halkımıza hak ettiği en iyi hizmetleri sunacağız. Beydağ İlçemizde 10 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi döneminde; bugünü değil yarını düşünen anlayışla, siyaset gözetmeksizin vatandaşlarımıza eşit hizmet ederek, mahalli müşterek ihtiyaçları en üst düzeyde hakkaniyet ölçüsünde karşılayarak, insanlarımızın yaşam kalitesini arttırarak, geleneklerimizden kopmadan, çevre ve doğayı koruyarak, insan odaklı marka bir şehir yaratmak için hizmet ettik. Yaptığımız hizmetler yapacağımız hizmetlerin dayanağıdır. Hep birlikte kardeşçe, geleceğe umutla ve güzellikle bakalım.

İŞTE BEYDAĞ İLÇESİ ÖNEMLİ PROJELER

1-Beydağ İlçesi Arıtma Tesisi:

Beydağ İlçemizin atık su arıtma tesisi yoktur. İlçemizin kanalizasyonu Tasavra Çayı’na  dökülmektedir. Tasavra Çayı da Küçük Menderes Nehrine bağlanmaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi atık su arıtma tesisi için çalışmalara başlamıştır. Bu projenin bir an önce hayata geçirilmesini sağlayacağız. Gelecek nesillere güzel bir Beydağ bırakmak ve çevremizi korumak için elimizden geleni yapacağız.

2-Soğuk Hava Deposu:

Üretilen ürünlere katma değer katılması konusunda soğuk hava depolarının önemi büyüktür. Soğutma ile tüketiciler ve üreticilerin karşılaştığı zararlar azaltılabilir. Çeşitli muhafaza metotları uygulanarak ürünlerin kalite ve özelliklerinin korunması, tüketiciye yılın her mevsimi kaliteli gıda maddeleri sunmanın yanında üreticilerin ürünlerinin fiyat dalgalanmalarından etkilenmesini en aza indirgeyerek gelirlerinin düşmesi önlenebilir. Ayrıca dış pazarlara ürün sağlama imkânlarının arttırılması sağlanmış olur. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve kooperatiflerimizle işbirliği ile Beydağ’ımıza modern bir soğuk hava deposu kazandıracağız.

3-Paketleme:

Çiftçilerimiz üretim yapıyor, üretim noktasında önemli bir sıkıntı yaşamıyor fakat özellikle tanıtım, pazarlama ve satış noktasında sıkıntılar yaşanıyor. Üretilen ürüne katma değer katacak çalışmalar yapılmalıdır. Paketleme tesisi bu çalışmalardan biridir. Paketleme tesisinin ilçemize kazandırılması tarımsal üretime büyük değer katacaktır. İncir, kestane paketleme ve işleme, silaj paketleme, Beydağ Barajı’nda yetiştirilen balıkların işlenip paketlenmesi ve bunların pazarlanması hizmetlerini sağlama konusunda; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri, İzmir Kalkınma Ajansı, tarım ve hayvancılıkla ilgili kooperatiflerle işbirliği içinde çalışacağız.

4-Sebze Pazarı ve Düğün Salonu:

Cumhuriyet Mahallesi, Adnan Menderes Caddesi’ndeki altını sebze pazarı, üstünü düğün salonu olarak kullandığımız Belediye Şehir Salonumuzun tamiratı ve yapının durumunu göz önünde bulundurduğumuzda, bu yapının yıkılıp yerine modern çok amaçlı bir hizmet binası yapılmasını daha uygun gördük. Halkımızın alışkanlıklarını bozmadan rahatça alışveriş yapabilmeleri için altı otopark, zemin katı sebze pazarı, üstü çok amaçlı salon olarak kullanımını düşündüğümüz modern çok amaçlı bir hizmet binası projemizi hayata geçireceğiz.

 5- Belediye Hizmet Binası

Beydağımızın en işlek ticaret bölgesinde yer alan, araç ve yaya trafiğini yoğunlaştıran Belediye Hizmet Binamızı bulunduğu yerden kaldırıp, hizmetlerimizi daha etkin bir şekilde gerçekleştirmek için imar planımızda Resmi Kuruluşlar P.T.T. yeri olan Cumhuriyet Mahallesi, Kültür Caddesi, 3565 Parseli satın alıp, imar planı tadilatıyla Belediye Hizmet Alanına (B.H.A.) çevirerek İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yeni Belediye hizmet binamızı yapmayı planlıyoruz. Mevcut Belediye hizmet binamızın kapasitesinin yetersizliği ve yapının eski olması, Beydağımızın artan nüfusuna hitap edecek hizmetlerin rahatça sağlanabilmesi amacıyla ileriye dönük rahat bir çalışma ortamı yaratacağız.

6-Beydağ Kalesi ve Kent Müzesi

İlçemiz Atatürk Mahallesi, 1593 Parsel’de bulunan mülkiyeti Belediyemize ait Beydağ Kalesi üzerindeki, eski yıllarda yıkılan Hükümet Konağı Binası; İzmir 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun 27.02.2014 tarih ve 3452 sayılı kararı ile 1. grup korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı olarak tescillenmiştir. İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun 18.11.2016 tarih ve 5291 sayılı kararı ile yeniden yapımına yönelik rölöve, restitüsyon, restorasyon projeleri hazırlanan Beydağ Kalesi içerisindeki eski Hükümet Konağı yapısının, restitüsyon etüdü doğrultusunda, kent belleğinin sergilenmesine yönelik kültürel bir işlev kazandırılmak üzere yapının tekrar ayağa kaldırılması ve Bizans Bazilikasına ait duvar ve temel kalıntıları ile mozaiklerin teşhirlerini sağlanması amaçlanmıştır. Beydağ Kalesi içerisindeki eski Hükümet Konağı Binasının yeniden yapılarak ayağa kaldırılması ve çevre düzenlemesi için, İzmir Kalkınma Ajansı’nın 2017 Yılı Kültür Varlıklarının Korunması ve Yaşatılması Amaçlı Mali Destek Programı kapsamında destek alınarak proje uygulanmaya başlanmıştır. Yapımına devam edilen İlçemiz tarihine büyük ışık tutacak, İlçemizin kültürel yönden tanınmasına katkı sağlayacak projemizdeki yapının restorasyonu ve çevre düzenlemesi tamamlandıktan sonrasında “Kent Müzesi” olarak hizmete sunulacaktır.

7-Tarım Ve Hayvancılık Kooperatifleri ile İşbirliği

Çiftçilerimiz üretim yapıyor, üretim noktasında önemli bir sorun yaşamıyor fakat özellikle tanıtım, pazarlama ve satış noktasında sıkıntılar yaşıyor. Bu aşamada destek olmak gereklidir. Üretilen ürüne katma değer katacak çalışmalar yapılmalıdır. Soğuk hava deposu, paketleme tesisi gibi yatırımların yapılması tarımsal üretime büyük değer katıyor. Belediyelerin görevi kırsalda refahı artırıcı çalışmalar yaparak göçü önlemek olmalıdır. Belediyemiz olarak çiftçilerin talebi ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yapacağız. İncir, kestane paketleme ve işleme, zeytin ve zeytinyağı işleme, çiğ süt toplama, silaj paketleme, ipek böceği yetiştiriciliği, arıcılık, fidancılık, Beydağ Barajında yetiştirilen balıkların işlenip paketlenmesi ve bunların pazarlanması hizmetlerini sağlama konusunda, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri İl Müdürlüğü, İzmir Kalkınma Ajansı, tarım ve hayvancılık ile ilgili kooperatiflerle işbirliği içinde çalışacağız. Özellikle halkımızın kooperatifleşmesini teşvik ederek üretim ve pazarlama konusunda; belirlenen yerlerde küçük ve büyükbaş hayvan üretimi yapmaları için imkân oluşturacağız ayrıca Beydağımızda üretilen ürünlerin büyükşehirlerde market zincirlerine pazarlanması, satış reyonlarının ve dükkânlarının kurulması sağlanarak buralarda Beydağlı gençlerimizin istihdam edilmesini sağlayacağız.

8-Kent Park

Sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında bir araya gelerek hemşerilik ruhunu, kent kimliğini ve kentine sahip çıkma olgusunu ön plana çıkarmak için 1989 yılında onaylanan İmar Planımızda Tasavra çayı kenarına toplam 38000 m2 alanı kapsayan Kent Parkı projesini İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa hayata geçireceğiz. Bu çerçevede; dekoratif havuzlar, göletler, asma-germe çadır sistemleri, sergi alanları, serbest piknik alanları, mimari objeler, saat kulesi, spor alanları, çocuk oyun alanları, gezinti, koşu ve bisiklet parkurları, mini amfi ve gösteri alanı gibi tesisleri Beydağlılara sunacağız.

9-Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait 32500 m2 alan içerisinde futbol sahası ve çok amaçlı kapalı spor salonu bulunan Aktepe Mahallesi, 3080 Parselde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa çocuklarımız için kafeterya, soyunma, duş odaları ile personel odalarını içeren yarı olimpik yüzme havuzu yapmayı planlıyoruz. Şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunan bu yeri çocuklarımız için bir spor kompleksi haline dönüştüreceğiz.

10-Beyköy Meydanı ve Çınar Ağacı

İlçemize hafta sonları baraj manzarasını ve doğal güzellikleri görmek için birçok ziyaretçi gelmektedir. Beyköy Mahallemiz İlçemizin turizm ve doğal güzellikleri açısından önemli bir değeridir. Beyköy Mahallesi kahveler meydanı ile 600 yıllık çınar ağacının bulunduğu, bayramlarda “Gencer Şenlikleri” yapılan alanın çevre ve peyzaj düzenlenmesini yapacağız. İlçemize gelen ziyaretçilerimizi unutamayacakları yeşil bir Beydağ ile karşılayacağız.

11-Yenilenebilir Enerji-Güneş Enerji Santrali(GES)

Günümüzdeki teknolojik araç ve gereçlerin hemen hemen hepsi çalışabilmesi için enerjiye ihtiyaç duyuyor, enerji tüketimi de her geçen gün daha da artıyor. Doğal ve sağlıklı enerji kaynağı olarak güneş enerjisini; hem yenilenebilir enerji kaynağı olduğundan hem de İlçemizin konumu gereği yılın çoğu zamanı güneşten faydalanıldığından seçtik. Karaoba Mahallemizde Belediyemize ait 40000 m2 arazi üzerine devlet desteğinden faydalanarak Güneş Enerji Santrali (GES) yapıp, elektrik enerjisi üretmeyi planlıyoruz. Belediyemizin tükettiği elektrik enerjisi giderlerinin tamamını karşılanması ve üretim fazlası elektriği satarak Belediyemize büyük gelir sağlanması hedefliyoruz.

12-Beydağ Baraj Önü Sera Projesi

Beydağ Barajı önünde bulunan Maliye Hazinesine ait İzmir Devlet Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğü kontrolünde bulunan Aktepe Mahallesi 82-83-84-85-86-87-88-89-95-96-100-119- 120-121-490-491-2374-3985-4064-4073-4230-4233-4236-4238-4239-4240-4243-4245-4251- 4254 Parselleri içeren toplam 196779 m2 alanın Belediyemize tahsisini sağlayıp, yeşil alanların düzenlenmesinde ihtiyaç duyulan bitki grupları ile süs bitkileri üretilmesi, fidancılık ve tarım kooperatiflerimizle işbirliğiyle tohum yetiştirme ve geliştirme, toprak analizi konusunda sera kurmayı planlıyoruz. Hem Belediyemizin kalkınması hem de vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla sera projemizi hayata geçireceğiz.                                                          

13-Eğitim İle İlgili Projelerimiz

İlçemizde bulunan Sosyal Etkinlik Merkezi’nde etüt çalışmaları ile öğrencilerimizin eğitimine katkı sunarak gençlerimize destek olacağız.

Resim,müzik,satranç,yabancı dil vb. kursları açacağız.

Sınavlara hazırlanan öğrencilerimize destekleme kursları açacağız.

Büyükşehir Meslek Kurslarının ilçemizde yapılmasını sağlayacağız.

Beydağımızın çalışkan kadınlarına yönelik el işi kursları açarak kadınlarımızın el emeklerini keşfetmelerini sağlayacağız.

İlçemizde bulunan Okul Öncesi Eğitim ve Bakım Salonu ekleyerek devamlılığını sağlayacağız.

Üniversiteye başlayacak olan ve üniversite eğitimine devam eden başarılı öğrencilerimize burs vererek gençlerimizin ellerinden tutacağız.

İlçemize Su Ürünleri, Madencilik, Süt Ürünleri ve Hayvancılık ile ilgili üniversite bölümler getirerek ilçemizin kalkınmasına destek olacağız.

Çocuk Meclisi ile çocuk hakları konusunda farkındalık oluşturup demokrasi kültürünün temellerini erken yaşlardan itibaren atacağız.

14– İzmir Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü Nazilli Yolu ve Tüneli

Bir şehrin gelişebilmesi için öncelikle o şehre ulaşımın kolay olabilmesi gerekmektedir. Beydağ İlçemiz maalesef coğrafi konumu gereği şu an çıkmaz yolun son noktası gibidir. Beydağımızı çıkmaz yol konumundan çıkarıp, geçiş güzergâhı haline getirmemiz gerekmektedir. Bunun için İzmir Karayolları 2. Bölge Müdürlüğünün Nazilli yolu projesinin hayata geçmesi için elimizden geleni yapmamız lazımdır. Böylelikle Beydağımız bir geçiş güzergâhı olacaktır ve kalkınmamıza büyük katkı sağlayacaktır.

15- Üretim Yollarının Düzenlenmesi

Beydağımızın başlıca ekonomik geliri incir, kestane ve zeytin üretimi olduğundan, hasat sonrası en önemli sorun bu ürünlerin nakliyesinin yapılmasıdır. Nakliyenin düzgün ve güvenilir sağlanması için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa üretim yollarımızın asfaltlama ve bakım çalışmaları ile yeni üretim yollarının yapılmasını sağlayacağız.

16-Sokak Hayvanları Barınağı

İlçemizde başıboş dolaşan sokak hayvanlarını barındırabileceğimiz, bakımlarını yapabileceğimiz, sağlıklarını kontrol edebileceğimiz düzgün bir barınak bulunmamaktadır. Modern bir hayvan barınağının yapılmasına acil ihtiyacımız vardır. Halkımız özellikle çocuklarımız başıboş dolaşan saldırgan sokak hayvanlarından korkmaktadırlar ve bu konuda şikâyetlerini dile getirmektedirler. Hem başıboş dolaşan sokak hayvanlarının korunması ve bakımı hem de halkımızın huzuru için Belediyemiz imkânlarıyla bu projemizi hayata geçireceğiz.

17-Bakımevi

İlçemizde sağlık yönünden yardıma muhtaç, her an yada zaman zaman özel bakım ve gözetim desteğine ihtiyaç duyan yaşlılarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, yaşadıkları süreyi mutlu ve aktif geçirmelerini sağlamak amacıyla; bakım ve rehabilitasyon hizmetleri aksatılmadan konukların bedensel ve ruhsal sağlıklarına cevap verebilecek, kendilerini rahat ve güvende hissedebilecekleri nezih ve ferah bir bakımevi yapılmasını planlıyoruz.

18-Sağlık Hizmetleri

Sağlık ve özellikle evde sağlık hizmetleri verebilmek için Belediyemiz bünyesinde donanımlı hasta nakil aracı ve sağlık personeli bulunan bir sağlık birimi kuracağız. Evde sağlık hizmetleri; İlçemizde yaşayıp, sosyal yönden dezavantajlı, hasta, bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı bireylere evlerinde sağlık hizmeti vermeyi hedeflemektedir. Evde Sağlık Hizmetlerinin amacı, bireylerin sosyal koşullarının düzeltilmesi ve böylece toplumun bedensel, zihinsel ve sosyal sağlığının korunmasıdır. Bunların yanı sıra kişinin hastalığı hakkında bilinçlendirilmesi, sağlığının daha iyi hale getirilmesi ya da belirli bir düzeyde tutulması, ev ortamında sağlık ve sosyal yönden desteklenmesi, hasta ve yakınlarının hastalıkları hakkında eğitimli hale getirilmesi sağlanacaktır. Sağlık hizmetlerinin hastaları evlerine kadar götürülmesiyle birlikte; hastanelerde meydana gelebilecek yığılmaların önlenmesi, hastanede yatış sürelerinin azaltılması, bu suretle tedavi maliyetlerinin düşürülmesini de öngörülmektedir.

19-(TOKİ) Toplu Konut Yapımı

Maliye Hazinesine ait İlçemiz Atatürk Mahallesi, Adnan Menderes Caddesi, 977-978- 979-980-981-982-983-984-985 Parselleri üzerine Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından vatandaşlarımız için toplu konut yapılması uygun görülmüştür. Bütün Parseller Maliye Hazinesine kayıtlıdır, mülkiyet sorunu yoktur. Bu konuyla ilgili Belediyemiz öncülüğünde 342 adet başvuru (ön kayıt) alınmıştır. Uygun maliyetli konut ihtiyacı olan vatandaşlarımıza bu hizmeti sağlayabilmek için gerekli çalışmalara devam edip, bu projeyi hayata geçirmek için uğraşacağız.

20-Tire – Beydağ Arası Yolun Karayolu Ağına Alınıp Genişletilmesi Çalışması

Belediyemiz imkânları ile açmış olduğumuz Alakeçili altı yolumuzun devamı Beydağ Kaymakamlığımız tarafından sıcak asfalt yapılmıştır. Bu yol İlçemiz ile Tire İlçesi arasındaki ulaşım mesafesini en aza düşürdüğünden çok yoğun ilgi görmektedir. Bu yol olmadan önce vatandaşlarımız Tire İlçesine Ödemiş İlçesi üzerinden ulaşım sağlamaktaydılar. İlçemiz konumu itibariyle Aydın İlinin Nazilli İlçesine en yakın ilçe konumundadır ve bu yüzden ulaşım İlçemiz üzerinden yapılmaktadır. Bu yolun mevcut karayolları ağına alınıp, genişletme çalışmasının bir an önce yapılması için İzmir Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ile işbirliğiyle bu projeyi hayata geçirmeyi hedeflemekteyiz.

21-İmar Planımızdaki Çevre Yolunun Açılması

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa Ödemiş İlçesinden gelen karayolunu imar planımızdaki çevre yolu üzerinden geçirip Nazilli İlçesi karayoluna bağlanmasını sağlayacak projemizi hayata geçireceğiz. Böylelikle hem uzun araçlar şehir içi trafiğini aksatmayacak, hem de vatandaşlarımız ve kooperatiflerimiz çevre yolu üzerinde bulunan konut dışı kentsel çalışma alanlarında yerel ürün satış noktaları ile konaklama yerlerini oluşturması sağlanacaktır.

22- 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu Yapılması

Beydağ İlçesi’nin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı yoktur. Beydağ İlçesinin toplam beş mahallesini içeren (Cumhuriyet, Atatürk, Beyköy, Aktepe ve Çiftlikköy Mahalleleri) 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı vardır. Cumhuriyet, Atatürk, Beyköy, Aktepe Mahalleleri 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı, 06.10.1989 yılında İller Bankası, Çiftlikköy Mahallesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı, 11.06.2009 tarihinde Bayındırlık ve İskân Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. İller Bankasının yaptığı 1989 tarihli (30 yıllık) güncelliğini yitirmiş, revizyon gerektiren 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planıdır. Revizyon yapılabilmesi için ilk önce Beydağ İlçesinin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planının yapılması gerekmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planının yapılmasını sağlayarak, mevcut imar planı için revizyon yapımı için zemin hazırlayacağız. Çağın şartlarını gerektiren yaşam yerleri oluşturabilmemiz için sadece bugünü düşünmeden, kişilere bağlı değil toplumun tamamını düşünerek geleceğe yönelik planlarımızı şimdiden oluşturmalıyız. Gelecek nesillere bırakacağımız şehrimizi ancak doğru planlama yaparak, güzel bir halde yapılaşmasını sağlayarak koruyabiliriz.

23- Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanları (KDKÇA)

Konut dışı kentsel çalışma alanlarında; içerisinde motel ve lokanta da bulunabilen akaryakıt satış ve bakım istasyonları, resmi ve sosyal tesisler, dumansız, kokusuz atık ve artık bırakmayan ve çevre sağlığı yönünden tehlike arz etmeyen imalathaneler ile patlayıcı, parlayıcı ve yanıcı maddeler içermeyen depolar yapılabilir. İmar planımızdaki geçiş güzergâhı olacak çevre yolu üzerinde bulunan konut dışı kentsel çalışma alanlarında imar parselleri oluşturup, buralarda yapılaşma imkânı sağlayıp vatandaşlarımızla, kooperatiflerimizle ortaklaşa yerel ürün satış noktaları oluşturacağız. Konut dışı kentsel çalışma alanlarında Beydağımızda üretilen ürünlerin büyükşehirlerde market zincirlerine ve İlçemize ziyarete gelenlere pazarlanması amacıyla satış reyonlarının ve dükkânlarının kurulması sağlanarak buralarda Beydağlı gençlerimizin istihdam edilmesini sağlayacağız.

24-Kadastro Ölçüm Problemleri

Kadastro problemlerini çözmek için 1964 yılında yapılan kadastromuzun bilgisayar ortamına aktarılıp, sayısallaştırılması gerekmektedir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne yapacak olduğumuz başvurular ile İlçemizin Kadastro güncellemesini bir an önce yapacağız. Böylelikle sınır ve yol sorunlarını çözmüş olacağız. Ayrıca vatandaşlarımızın arsalarını, arazilerini ölçüm yaptırmak için Ödemiş Kadastro Müdürlüğünün Beydağ Birimine başvuru yapıyorlardı. Daha sonra bu görev Lisanslı Kadastro Bürolarına verildi. Ödemiş, Kiraz, Beydağ İlçelerinin tamamına Ödemiş 3514_191 Nolu Lisanslı Harita Kadastro Bürosu bakmaktadır. Bu sadece bizim İlçemiz için değil diğer iki ilçe için bile yeterli değildir. Bu görevin tekrar Ödemiş Kadastro Müdürlüğüne verilip, haftanın her günü faal çalışan bir Beydağ biriminin kurulmasını amaçlıyoruz. Vatandaşlarımızın bu konuda çok sıkıntı çektiğini biliyoruz. Arsalarının ve arazilerinin ölçümleri için artık çok beklemek zorunda kalmamalarını sağlayacağız.

25-Kilit Parke Taşı Döşemesi ve Çevre Düzenlemeleri

Belediyemiz ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa özellikle ara sokaklarımız başta olmak üzere bütün mahallelerimizde yollarımıza kilit parke taşı döşeyeceğiz. Önceliğimiz birçok vatandaşımızın faydalandığı bozuk yollar olacaktır. Biliyoruz ki ulaşımımızın sağlığı için yollarımızın düzgün olması beraberinde bölgemizin gelişmesini sağlayacaktır. 10 yıllık Cumhuriyet Halk Partisi döneminde birçok yol ve alt yapı hizmeti yapılarak, yatırımların artması ve şehrimizin gelişmesi sağlanmıştır. Ayrıca kaldırımlarda, yaya geçiş yerlerinde, iş yeri ve meskenlere ulaşım kısımlarında engelli vatandaşlarımızı da düşünerek, onların rahat ulaşımlarını sağlamak için engelli geçiş noktaları yapacağız, park ve yeşil alanları rahat kullanmalarını sağlayacağız.

26-Çevre Düzenlemeleri için Araç Ekipmanı Oluşturulması

İlçemize bağlı mahallelerdeki mevcut üretim yollarının iyileştirilmesi, yeni üretim yollarının açılması için Beydağ’da devamlı olarak 1 adet greyder, 1 adet kamyon ve 1 adet kazıcı-yükleyici iş makinesinin İlçemizde bulundurulmasını sağlayacağız.

27-Beydağ’a Doğal Gaz Getirilmesi

Ödemiş İlçesine yapılan doğal gaz yatırımını yerinde gördük, uygulamaya geçildikten sonra özellikle kış aylarında görülen hava kirliliğinin büyük ölçüde azaldığını tespit ettik. Ödemiş Organize Sanayi Bölgesine getirilecek doğal gazın, iletim hattıyla Beydağ’a ulaşmasını sağlayacağız. Hem konutlarımızda hem de sanayimizde doğal gaz kullanımını teşvik ederek yarınlara temiz bir Beydağ bırakmak için çalışacağız.

28-Sanayi Sitemizin Genişletilmesi

Mevcut Sanayi Sitemizin Beydağımız için yeterli olmadığını biliyoruz, İlçemiz için önemli geçim kaynağı olan besi zinciri imalatı, incir, kestane, silaj paketleme, çiğ süt işleme ve diğer ürünlerin üretilebilmesi amacıyla yeni tesislerin kurulabilmesi için uygun yer gerekmektedir. İmar Planımıza göre mevcut sanayi sitemizin batısına doğru genişleme imkânı bulunmaktadır. Cumhuriyet Mahallesi, 1194-1195-1216-1217-1218 Parselleri Sanayi Sitemizin genişleme alanında kalmaktadır. Sanayi Sitesi Kooperatifi kurularak bu parseller imar parsellerine dönüştürülüp yeniden düzenlenerek işbirliğiyle dükkânlar, üretim merkezleri inşa etmeyi ve bunları sanayicilerimize kiralamayı veya satmayı planlıyoruz. Böylelikle yatırım yapmayı düşünen sanayicilerimiz için bir nebze olsun uygun yer problemini ortadan kaldıracağız.

29-Beydağ Kültür Merkezi Sinema Salonu

Artık gençlerimiz sinema filmi izlemek için İlçemizi terk etmek zorunda kalmayacak. Beydağ Belediyesi Kültür Merkezi binasının giriş katındaki yaklaşık 97 m2 alanlı cep sineması ve makine odasının iç tefrişat düzenlemesi, ses yalıtımı ile sinema görüntü ve ses sisteminin yapılarak bir an önce halkımızın hizmetine sunacağız.

30-Orman Müdürlüğü’nden Kiraladığımız C Tipi Mesire Yerinin Geliştirilmesi ve Beydağ Barajı Etrafına Yürüyüş ile Bisiklet Yollarının Düzenlenmesi

İlçemiz Aktepe Mahallesi, Çolaklar Mevkii’nde İzmir Orman Bölge Müdürlüğünden 01.06.2010 tarihinde, 10 (on) yıllığına kiraladığımız 6.1 ha. alanlı Beydağ Barajı C Tipi Mesire Yerini yaptığımız ve yapacağımız yatırımlar göz önünde bulundurularak, kiralama süresinin 29 yıla çıkarılmasını ve ahşaptan doğal bungalov evler yaparak konaklamaya olanak verecek A Tipi Mesire Yerine dönüştürülmesini planlıyoruz. Bu konuyla ilgili İzmir Valiliğine ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne gerekli başvuruları yapmış bulunmaktayız. Ayrıca Beydağ Barajı etrafını ağaçlandırıp yürüyüş ve bisiklet yolları yaparak, İlçemize gelen ziyaretçilerin doğa ile baş başa kalmasını sağlayacağız.

31-Parklar ve Açık Alanlara Wi-Fi ile Ücretsiz İnternet Erişimi

Çağımızın iletişim kaynağı internettir, insanlar internet üzerinden araştırma yaparak bilgiye ulaşıp paylaşmakta, dünyadan haber almakta ve birbirleriyle iletişim kurmaktadırlar. Halkımızın internete her yerden bağlanabilmesi için özellikle parklar ve açık alanlara Wi-Fi (kablosuz bağlantı) ile ücretsiz internet erişimi noktaları yapacağız.

32-İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı

6360 sayılı kanun ile köylerimizin mahalle olarak Belediyemize bağlanmasıyla hizmet alanımız artmış olmasına rağmen gerek içme suyu gelirlerimizin gerekse İller Bankası hissemizin %40’ının İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne aktarılmasından dolayı personel istihdam edilmesinde bazı sorunlar yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra görev sahamızın genişliğinden dolayı sorumluluklarımızın artması sebebiyle personel sayısı yetersiz kalmaktadır. Vatandaşlarımızın taleplerinin karşılanabilmesi, Belediyemiz hizmetlerinin daha iyi yürütülebilmesi ve istihdam sağlanması için İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında hazırlayacağımız projeler ile personel istihdam edilmesi için çalışma yapacağız.

33-Spor Etkinlikleri ve Beydağ Belediye Spor

Gençlerimizin spora yönlendirilmesi için İlçe Spor Müdürlüğü ile ortaklaşa spor etkinlikleri düzenleyip, yetenekli ve başarılı olan gençlerimizi ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmaları için eğiteceğiz. Yeşil alan ve parklarımıza halkımızın rahat spor yapabilmeleri için jimnastik aletleri kuracağız. Beydağ Belediye Spora verilen desteğin arttırılması ve antrenmanlar ile maçlara giderken kullanacağı 30 kişilik bir aracın Belediyemize tahsis edilmesini sağlayacağız.

Beydağımızın çözülmesi gereken sorunlarını ve eksikliklerini çağdaş, aklı ve bilimi temel alan, herkesin fikrini çekinmeden sunduğu katılımcı bir yapıyı oluşturarak uygulanabilir projelere dönüştüreceğiz. Bu projelerin birçoğunu hayata geçirecek imkânları siyasi bir ayrım gözetmeden hep birlikte elbirliği ile yaratacağız. Halkımızı güler yüzle karşılayarak, hizmette adalete ve eşitliğe önem vererek kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanacağız. Ulaşılabilir, güvenilir, şeffaflık ve hesap verilebilmekten ödün vermeyen bir yönetim oluşturacağız. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde hayata geçiremediğimiz planladığımız bu projeler için bizden sonraki gelen nesillere bir yol haritası bırakma sevinci içerisindeyiz. Belediyecilik bir ekip işidir, ben değil biz diyerek bu yola çıkıyoruz. Bu amaçla önümüzdeki bu yolda bizleri yalnız bırakmayan, desteklerini bizden esirgemeyen halkımıza, uyum içinde çalışacağımız meclis üyelerimize, birim müdürlerimize, memurlarımıza, personelimize ve işçilerimize ayrı ayrı en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgi ve saygılarımla…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri