Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

MİLLET İTTİFAKI FOÇA’DA SAHAYA İNDİ

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Foça İlçe Örgütü Millet İttifakının Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz için mitingi andıran bir tanıtım toplantısı düzenledi. Demokrasi Meydanı civarındaki parti binasında toplanan yüzlerce partili Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na birlikte yürüdü.

06 Şubat 2019 Çarşamba, 17:28

Yürüyüş konvoyuna, CHP’li mevcut Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, CHP Menemen Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy, CHP Foça İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, İyi Parti Foça İlçe Başkanı Yasemin Görgeç, eski belediye ve ilçe başkanları, bazı CHP İzmir İl yönetim kurulu üyeleri, mazeretleri olanların dışındaki belediye başkan aday adayları ve partililer katıldı. Konvoy, ellerinde destek pankartlarıyla Sevgi caddesi ve Aşıklar yolunu yürüdüler.

Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu yapılmasının ve İstiklal Marşı okunmasının ardından, CHP ve İyi Parti Atatürk anıtına çiçekler sundu. CHP İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım yaptığı konuşmada,  28 Ocak’ta parti meclisi’nin yaptığı atama sonrası birlik beraberlik içinde hareket etmeye devam ettiklerini, aday adaylarından yönetim, kadın ve gençlik kolları üyelerine ve Başkan Gökhan Demirağ’a kadar herkesin ilçede parti bayrağını bir kez daha dalgalandırmak için yola çıktığını söyledi.  İyi Parti İlçe Başkanı Yasemin Görgeç CHP ve İyi Parti Genel Başkanlarının işbirliği kararı doğrultusunda CHP’li Foça Adayını destekleme kararı aldıklarını belirtti.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ise görevini şerefle yürüttüğünü vurgularken, “CHP’de demokrasi bitmez. Önemli olan budur. Birlik beraberlik için Foça’da Fatih Gürbüz’le 7.kez bayrağı göndere çektirmeye hazırız. Kendisini yüreklilikle ve gönülden destekleyeceğiz. Atatürk’ün bize iki emaneti var. Biri Cumhuriyet, diğeri CHP ile birlikte yürümek. Onunla birlikte yürümeye devam edeceğiz. Yolumuz CHP, gücümüz CHP, iktidar CHP olsun” dedi.

Konuşması sırasında heyecanlı olduğunu dile getiren başkan adayı Gürbüz ise sözlerine şöyle devam etti:  “Arkamda dağ gibi bir CHP örgütü var. Çok sevdiğim insanlar var. Foçalılar var. 6 dönemdir yıkılmayan CHP bayrağını 7.kez en yükseğe, zirveye taşıyacak olan CHP’de aday olmaktan onur ve gurur duyuyorum. 11 aday adayı çıktık. Birbirimize bir tek kelime söylemedik. Yarış dedik yarıştık. Atama sonrası görüyorum ki hepsi yanımda. Kendilerine ve örgütüme teşekkür ediyorum. Sevgili başkanım Gökhan Demirağ ile birlikte çalıştık. Hakkını helal etsin.  Foçada sosyal demokrat bir belediyecilik yapacağız. Şeffaflık olacak, katılımcılık olacak, ortak akıl olacak. Çok proje üreteceğiz ve bunların hepsinin döngüsü Foça’ya olacak.”

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz