Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım’ın Sözlerine Sert Tepki

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım’ın, “CHP’nin asıl hedefi demokrasi getirmek, buna müsaade etmemek lazım” sözlerine Manisa 1946 Demokratlar Derneği Başkanı Hakan Özen tepki gösterdi.

19 Nisan 2019 Cuma, 11:13

Manisa 1946 Demokratlar Derneği Başkanı Hakan Özen, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım’ın bir TV kanalında sarfettiği “CHP’nin asıl hedefi demokrasi getirmek, buna müsaade etmemek lazım” sözlerine tepki gösterdi. “Türkiye’nin ayrışmaya, kutuplaştırılmaya değil birlik ve beraberliğe, Cumhuriyet’in temel ilkelerine sadık kalarak tam demokrasiye ihtiyacı var” diyen Özen, “Demokrasinin tecelligahı ise millet iradesinin yansıdığı sandıklardır. Sandıktan çıkan sonuca her parti ve 80 Milyon Türkiye olarak herkes saygı göstermelidir. Saygı göstermeyen, demokrasiyi içselleştiremeyenler ise sandıktan beklentisi olamaz. Beklentisi olmayıp başka hesaplara girişenlere ise bu millet yine en güzel cevabı yine sandıkta verir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. Ebediyete kadar da bu değişmeyecektir. Yeter söz milletin!” dedi.

‘Demokrasinin en doğru yol olduğuna inanıyoruz’

“Açık ve net bir şekilde anlaşılmalıdır ki hedefimiz tam demokrasi, şiarımız demokrat Türkiye, vazgeçilmezimiz ise Cumhuriyet’tir. Şunu bilsinler ki Cumhuriyetle, demokrasiyle sorunu olanların yine en büyük sorunu biz demokratlar olacaktır” diyen Özen, Manisa 1946 Demokratlar Derneği olarak ifade özgürlüğünü, din ve vicdan özgürlüğünü, girişim özgürlüğünü hayatî önemde  gördüklerini vurguladı. Toplumun her kesiminin vatanın geleceğinde söz sahibi olma hakkını kabul ettiklerini belirten Özen, “Her bireyin korkularından kurtulmasını sağlayacak, devleti baskının öznesi değil hizmetin nüvesi yapacak bir anlayışa sahibiz. Kaybedilen özgürlüklerin, yok sayılan insanlık onurunun, muhalefet etme hakkının geri verilmesini amaçlıyoruz. Toplumdaki işbirliğinin, karşılıklı saygıyı da beraberinde getireceğine inanıyoruz. Adalet, hoşgörü, dayanışma ve beraberlik temelinde demokrasinin en doğru yol olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

DEMOKRASİYE SIMSIKI SARILMALIYIZ

“Büyük Milletimizin, geçmişte olduğu gibi içinde bulunduğu her türlü sıkıntı, sorun ve engeli aşmasının yolu, Milleti yeniden demokrat anlayışla buluşturmaktır” diyen Manisa 1946 Demokratlar Derneği Başkanı Hakan Özen sözlerini şöyle sürdürdü, “Manisa’dan Edirne’ye, Edirne’den Kars’a, Kars’tan İstanbul’a, İstanbul’dan Başkent Ankara’ya yurdun her bir köşesinde mevcudiyetini koruyan demokrat kadrolar bunu yapabilecek kapasite ve cesarete sahip demokrasi elçileridir. Bu kutsal davanın, Demokrasi’yi Türkiye’de temin ve tesis etmeye başladığı günden beri, kendine kılavuz edindiği doğruluk ve adalet anlayışı ile hoşgörü, dayanışma ve beraberlik anlayışları Demokratlığın özünü oluşturmaktadır. Tüm bu değerlendirmeler ışığında hangi parti, hangi görüş ve yaşam biçimine sahip olursak olalım hepimize düşen görev hep birlikte demokrasiye sımsıkı sarılmaktır.”

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz