Son Dakika
20 Temmuz 2019 Cumartesi

MESLEK ODALARININ SESİNE KULAK TIKADILAR

Aylarca çalışıp, sorunları tespit eden ve çözümü için partilerden görev isteyen araştırmacılar ayazda kaldı…

26 Mart 2019 Salı, 00:35

Raporlar rafa kalktı, görevliler şaştı kaldı

MESLEK ODALARININ

SESİNE KULAK TIKADILAR

Aylarca çalışıp, sorunları tespit eden ve çözümü için partilerden görev isteyen araştırmacılar ayazda kaldı

İzmir ve çevresinde kurulu meslek odalarının çeşitli sorunlarını tespit etmek için kurulan araştırma komisyonu üyelerinin emekleri neden hasıraltı edildi?

Haber Hürriyet’i bencil ve Oda sorunlarına karşı vurdum duymaz bir tutum sergileyen siyasetçilerin yakasına yapışacak…

***

ODALARDA IŞIKSIZIM

Siyaset aslında gönül işi… Bir partinin üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Meslek Odaları Komisyonu’nda görev alıyorlar. Zaman ayırıp beyin jimnastiği yapıyorlar. Amaçları Odalarla iletişime geçip, sorunları ilgili yerlere iletmek ve çözüm için adım atılmasını sağlamak. Bunun için yola koyuluyorlar. Aklınıza gelen tüm Meslek Odaları’nı tek tek ziyaret ediyorlar. Ziyaret lafta kalmıyor. Her Odanın sorunları nelerdir, çözüm için neler yapılması gerekiyor, ivedi beklentiler neler gibi konular raporlanıyor. Müthiş bir çıktı oluyor ellerinde.

Komisyon üyeleri, tanıştıkları Oda yetkililerine tek tek söz veriyor. “Sorunların takipçisi olacağız” diyorlar.

EMEKLER BOŞA GİTTİ

Herkeste umut ışığı beliriyor. Odaların sorunlarının ilgili mercilere iletileceği ve çözüm yolunda adımlar atılacağı umudu doğuyor.

Gel gör ki siyaset rüzgarı burada da herkesi alabora ediyor. Sorunları çözmek için partilerden görev isteyenler, ayazda kalıyor. Ne meclis üyeleri listelerine alınıyorlar ne de başka bir göreve getiriliyorlar. Adamı olanın listeye girdiği başkanlık seçimlerinde, komisyonlardan hiç kimse listeye giremiyor. İşte o üyelerden bazıları, CHP Konak İlçe STK ve Meslek Odaları Komisyonu Başkanı Makine Mühendisi Abdurrahman Atalar ve yardımcılar Gıda Mühendisi Yüksel Sönmez ve Özgür Çağlar Akova, raporların İl başkanlığına bile gönderilmediğini öğreniyorlar ve “Sorunları meclise getirmek için aday olduk ama bizi yok saydılar. Emeklerimiz boşa gitti, dosyalar elimizde kaldı” diye isyan ediyorlar.

***

SORUNLARA ÇÖZÜM YOLU

Geçen hafta Gazetemize ziyarete geldiler komisyon üyeleri. Siyasetin zikzaklı yollarını hatta yıllarını konuştuk. Bir ricaları oldu. “Bizim yaptırım gücümüz artık kalmadı. Odaların sorunlarını kamuoyu ile paylaşırsak çözüm için belki birileri harekete geçer” dediler.

Biz de Odalara belki ışık olur diye Haber Hürriyeti Gazetesi ve Haberhurriyeti.com olarak sorunlarını masaya yatırma kararı aldık.

Önümüzdeki haftadan itibaren ODALARDA IŞIKSIZIM başlığı altında İzmir’deki Odaların sorunları sayfalarımızda yerini alacak.

Bu konuda çözüm önerileri sunanlara da sayfalarımız açık olacak.

www.haberhurriyeti.com / İbrahim Irmak

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz