Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

Mertcan’ı öldüren babaya ağırlaştırılmış müebbet

12 Temmuz 2019 Cuma, 14:48
Hatay’ın İskenderun ilçesinde,  6 yaşındaki öz oğlu Mertcan Y.   döverek öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan babası Mehmet Ali Y.  ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. 
Babası Mehmet Ali Y. tarafından elektrikli süpürgenin demir sopasıyla öldüresiye dövülen Mertcan, yaşam mücadelesini kaybetti. 2 Ocak Çarşamba günü yaşanan olay sonrası, ağır yaralı olarak getirildiği hastanede cerrahi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan ve bir süre önce beyin ölümü gerçekleşen Mertcan, makineye bağlı olarak nefes alıyordu. Üç gün sonra Mertcan’ın hayatını kaybetti.
Olayın ardından baba Mehmet Yılmaz Y. tutuklandı. iskenderun Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün son kez hakim karşısına çıkan cani baba ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Duruşma sonrası Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği ( UCİM) Genel Başkanı Saadet Özkan ve Genel Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan ile avukatlar ve dernek üyeleri basın açıklaması yaptı. Saadet Özkan,  “Mertcanın katili baba ağırlaştırılmış müebbet aldı.Şiddetle büyüyen baba şiddetle evladının canını aldı. Adalet İskenderun’da tecelli etti ve kamuoyu derin bir nefes aldı”  dedi. Bahri Karataş ( KHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz