Son Dakika
17 Temmuz 2019 Çarşamba

‘Menfaate Kuruş Harcamadım’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Lefkoşa Belediye Başkanı ile “Kardeş Kent Protokolü” imzalamak için bir araya geldiği görüşmede, İzmir’de görev süreci boyunca menfaat için bir kuruş bile harcamadığını söyledi.

24 Ocak 2019 Perşembe, 11:44

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Lefkoşa Belediye Başkanı  Mehmet Harmancı ile “Kardeş Kent Protokolü”nü imzalamak için bir araya geldi. Kocaoğlu, İzmir’de görev yaptığı süreç içinde kendi belirlediği ekonomik stratejiler doğrultusunda hareket ettiğini ve kendi menfaati için 1 kuruş bile harcamadığını vurguladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 1980’li yıllardan itibaren, dünyanın dört bir yanından kurduğu kardeş kent ilişkileri sayesinde, sadece İzmir’in yurt dışında tanıtımına katkıda bulunmakla kalmayıp, ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi, karşılıklı kültür ve spor etkinliklerinin düzenlenmesi, kamu hizmetlerinin gelişiminde bilgi ve görgü paylaşımı olmak üzere birçok alanda çeşitli işbirlikleri gerçekleştiriyor. Gerçekleştirilen işbirlikleri kapsamında, 2018 yılı sonu itibariyle İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, dünyanın pek çok farklı ülkesinden kardeş kent ve işbirliği protokolü ile iyi niyet anlaşması imzaladığı 28 şehir mevcut. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Türk Belediyesi ile imzalanan Kardeş Kent Protokolü ile bu sayı 29’a çıktı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin diğer kardeş kentleri ise;  Amerika Birleşik Devletleri-Tampa, Amerika Birleşik Devletleri-Long Beach, Almanya-Bremen, Azerbaycan-Bakü, Bosna Hersek-Mostar, Bulgaristan-Kırcaali, Çek Cumhuriyeti-Pilsen, Çin-Tianjin, Danimarka-Odense, Hırvatistan-Split, Hindistan-Mumbai, İsrail-Tel Aviv Yafo, Kırgızistan-Bişek, KKTC-Gazimağusa, Küba-Havana, Moldova-Balti, Romanya-Köstence, Türkmenistan-Türkmenabad, Tunus-Sousse, Rusya-Volgograd, Çin-Wuhan, Çin-Xiamen, İtalya-Ancona, Kazakistan-Çimkent, Özbekistan-Buhara, Güney Afrika-Cape Town, İtalya-Torino, Endonezya-Surabaya ve KKTC-Lefkoşa.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz