”

MATEMATİĞİN GÜCÜ İÇİN AVRUPA’DALAR

Balçova Başöğretmen Atatürk Ortaokulu, “The Power of Maths-Matematiğin Gücü” adlı Erasmus Plus Projesi kapsamında İtalya’nın Vasto kentine beş öğrenci ve üç öğretmenle düzenlediği eğitim gezisi düzenledi.

16 Nisan 2019 Salı, 15:23

Balçova Başöğretmen Atatürk Ortaokulu, “The Power of Maths-Matematiğin Gücü” adlı  Erasmus Plus Projesi kapsamında İtalya’nın Vasto kentine beş öğrenci ve üç öğretmenle eğitim gezisi düzenledi. Polonya’nın koordinatör olduğu  Erasmus + Programı Okullar Arası Değişim Ortaklıkları faaliyeti kapsamında İtalya, Portekiz ve Litvanya’daki okullara 2020 yılına kadar eğitim gezileri düzenlenecek. Projenin tüm giderleri Türkiye Ulusal Ajans tarafından karşılanırken, proje kapsamında Matematiğin hayatımızdaki önemi ile farklı öğrenme yöntem ve teknikleri üzerinde çalışmalar yapılacak. Okulun bir sonraki eğitim gezisi ise Mayıs ayında Litvanya’nın Alytus kentinde gerçekleştirilecek.

İZMİR’İ TEMSİL ETMİŞLERDİ

Başöğretmen Atatürk Ortaokulu 2013-2015 yılları arasında da Avrupa Birliği Comenius Programını başarıyla gerçekleştirdi. Türkiye, İspanya, Polonya, Litvanya ve Yunanistan’ın ortak olduğu “Gizli Kalmış Yeteneklerimizi Keşfedelim” projesi ile 35 öğretmen ve öğrenci harek etliliği gerçekleştirildi. Proje kültürünün hakim olduğu okul aynı zamanda 2016 yılında Uluslararası bir proje olan “Su Kâşifi” ile ülke finalisti olarak İstanbul’da yapılan toplantıya katılmıştı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz