Mask’ın Büyüsü İzmir’i sardı

Performans sanatçısı Sarah Brown Kukla Günleri’nde atölye çalışmasına katıldı.

06 Mart 2019 Çarşamba, 07:54
  1. İzmir Uluslararası Kukla Günleri kapsamında Konak Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Sarah Brown’la mask oyunculuğu atölyesi sonrası katılımcılarının sergilediği performanslar izleyenleri büyüledi.

 Oyuncu, yönetmen, yazar ve Memphis Üniversitesi’nde oyunculuk dersleri veren Performans sanatçısı Sarah Brown’un yönetimindeki mask oyunculuğu atölyesi 1 -5 Mart tarihleri arasında Prof. Türkan Saylan Alsancak K.S.M’nde gerçekleşti. Brown bu atölyede katılımcılara maskların, doğaçlama becerisini, sezgisel yaratıcılığı ve hikâye anlatma yeteneklerini nasıl geliştirebileceği üzerine eğitim verdi. 13. İzmir Uluslararası Kukla Günleri kapsamında Konak Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen atölye çalışması, katılımcıların sergilediği performasla sona erdi.

Bu heyecan verici atölyede, katılımcılar kontrolü bırakıp mask oyunculuğunun inceliklerini öğrendiler.  Amerika Birleşik Devletleri’nden atölye çalışması yapmak için İzmir’e gelen ve  uzmanlık alanlarından biri de mask oyunculuğu olan Sarah Brown;  “Masklar, kullanıcının alevlendirdiği gizemli bir yaşam gücü içerir. Bir oyuncu için, iyi yapılmış bir maskı taktıktan sonra onun dönüştürme gücüne kapalı kalmak imkânsızdır. Masklar kim olduğumuzu gizlemeye yardım eder ama aynı zamanda içimizde uyuyan çok sayıda yeni karakteri de ortaya çıkarır” dedi. 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
hatay masaj salonu manisa masaj salonu kayseri masaj salonu samsun masaj salonu balıkesir masaj salonu maraş masaj salonu van masaj salonu aydın masaj salonu denizli masaj salonu tekirdağ masaj salonu diyarbakır masaj salonu