Hacamat

Hacamat tedavisinde kirli kan alınır, lenfatik sistemdeki tıkanıklık açılır, her şey normale döner. “En iyi hacamat, hasta olmadan önce yapılan hacamattır.”

EVİN ATIK SU BORULARI GİBİ

Hacamatın etki mekanizması lenfatik sisteme dayanıyor. Lenf damarlarımız bir evin atık su boruları veya şehrin kanalizasyon şebekesi gibidir. Normalde sistem çok düzgün çalışır. 

ATIKLAR HÜCRELERDE BIRİKİR

Atıklar çok fazla olduğunda lenfatik sistem tıkanır ve hücrelerdeki atıkları alamaz. Atıklar hücrelerde birikmeye başlar. Atıkların, toksinlerin birikmesi demek, hastalık mevcut demektir.

SAĞLIKLI İNSANLAR KALMADI

Dr. Cemalettin Ekmekçioğlu: "Çağımızda toksin, kimyasal madde, radyasyon ve uygun olmayan etmenlere maruz kalıyoruz. Tam olarak sağlıklı ve bağışıklık sistemi güçlü insan pek kalmadı maalesef."

ÇOK İYİ SONUÇ VEREN TEDAVİ

Ozon tedavisi-hacamat ve fitoterapi üçlüsü hastalıkların tedavisinde çok iyi sonuç veren bir kombinasyon. Bu uygulamaya özel bitkisel ve doğal ürünleri de ilave etmek gerekiyor.

RÖPORTAJ: İBRAHİM IRMAK

SAĞLIK Bakanlığı onaylı olarak Tıp Fakülteleri veya Eğitim-Araştırma Hastaneleri'nde  Modern Tıp'tan sonra tamamlayıcı tıp eğitimlerini bazen hoca, bazen öğrenci olarak devam eden Dr. Cemalettin Ekmekçioğlu ile röportajımızı sürdürüyoruz. Dr. Ekmekçioğlu çok çarpıcı örneklerle, mükemmel şekilde çalışan bedenimizin dengesini nasıl bozduğumuzu, nasıl hasta olduğumuzu anlatmaya devam ediyor.

-Cemalettin Hocam tekrardan merhabalar. Görüşmeyeli iyisinizdir umarım.

•Merhabalar İbrahim Bey. Ben iyiyim ama biliyorsunuz ormanlarımız yandı, ülkemizin akciğerleri tahrip oldu; peşinden de çok çok büyük bir sel felaketi yaşadık.Bundan dolayı çok üzgünüz.

-Evet Hocam. Ağustos ayı ülkemiz açısından çok ciddi felaketlerle dolu geçti maalesef. Umarım bundan sonra herşey yoluna girer.

•İnşallah temennimiz öyle.

HACAMAT TEDAVİ YÖNTEMİ

-Hocam sizin uygulamış olduğunuz tedavilerde hacamat çok önemli bir yer tutuyor. Bugün hacamatı konuşalım isterseniz. HACAMAT nedir?

•Daha önce de anlattığımız gibi bizi hastalandıran temel nedenlerden birisi vücudumuzda olmaması gereken maddelerin fazla fazla olması, diğeri de olması gereken maddelerin yeterince bulunmaması idi.

İşte HACAMAT bu birinci nedeni yani olmaması gerektiği halde bedenimizde bulunan ağır metalleri, kimyasalları, toksinleri, atıkları, birikintileri ortadan kaldırmak için uyguladığımız en temel, en eski ve en etkili tedavi yöntemidir.

-Hacamat nasıl uygulanıyor?

•Uygulama yapılacak olan bölgenin temizlenip sterilize edilmesinden sonra uygun büyüklükteki kupalar konularak vakumlama işlemi gerçekleştirilir, peşinden de yüzeysel insizyonlar yani minik kesiler oluşturulur. Oluşan bu minik kesilerin üzeri tekrar kupalarla kapatılır ve açığa çıkan kirli kan beden dışına alınır.

-Kirli kan dediniz. Damardaki kan ile aynı değil mi hacamat kanı?

•Hayır değil. Bunun araştırmasını Türkiye’de ilk defa ben gerçekleştirdim. 2015 yılında çok sayıda kişi üzerinde yapmış olduğumuz çalışmada hacamat uygulamasından hemen önce damardan kan aldık. Peşinden de hacamat kanını alarak laboratuvarda incelemesini yaptık. Hem kolesterol, trigliserit, üre ve ürik asit gibi rutin kan tahlillerinde baktığımız parametreleri, hem de cıva, kurşun, alüminyum ve arsenik gibi ağır metalleri inceledik. Bütün değerler hacamat kanında, damardan alınan normal kana göre çok daha yüksek çıktı. Özellikle de cıva, kurşun ve alüminyumda bu değerler daha bariz bir şekilde yüksek bulundu.

Yani hacamat ile alınan kan, damardan alınan kandan tamamen farklıdır.

Kişinin isteği tedavi olarak toksinlerden arınmak değil de sadece kan vermek ise, bize gelmesine hiç gerek yok, gidip Kızılaya kan versin.

BİLİMSEL AÇIKLAMASI VAR

-Hocam bu araştırma ve ortaya çıkan sonuç gerçekten inanılmaz. Peki hacamat hangi mekanizma ile gerçekleştiriyor bunu, bunun bilimsel bir açıklaması var mı?

•Elbette ki var İbrahim bey. Bizim yapmış olduğumuz tüm tedavilerin gerek hacamat, gerekse de ozon tedavisi, akupunktur, fitoterapi- bitki tedavisi ve diğer bütün tedavilerimizin çok ciddi bilimsel açıklaması ve altyapısı var. Hacamatın etki mekanizması lenfatik sisteme dayanıyor.Biliyorsunuz vücudumuzda dolaşım sistemimiz, atılması gereken maddeleri alarak böbreklere taşır ve atıklar böbreklerden dışarıya atılır. Ancak bir çoğumuzun bilmediği ya da çok az bildiği şey şudur ki hücrelerden dışarı çıkan atıklar, dolaşım sistemindeki kana geçmezden önce lenfatik sisteme katılarak çeşitli işlemlerden geçirilip daha sonra dolaşım sistemine aktarılırlar. Lenf damarlarımız bir evin atık su boruları ya da bir şehrin kanalizasyon şebekesi gibidir. Normalde bu sistem çok düzgün çalışır. Ancak atıklar çok fazla olduğunda lenfatik sistem tıkanır ve hücrelerin içindeki atıkları alamaz olur. Böylece atıklar hücre içinde birikmeye başlar. Hücre içinde atıkların-toksinlerin birikmesi demek, hastalık mevcut demektir; bu durum kendisini ister çok açık bir şekilde ciddi semptomlarla belli etsin, isterse hiç semptom vermesin, hastalık başlamıştır.

İşte biz hacamat tedavisi uygulayarak özel bir yöntemle kirli kanı aldığımızda lenfatik sistemdeki bu tıkanıklığı açıyoruz. Tıkanıklık açılınca her şey normale dönüyor yani lenfatik sistem hücre içinde biriken toksinleri tekrardan almaya başlayarak işlemden geçirip dolaşım sistemine aktarabiliyor ve buradan da beden dışına atılınca rahatsızlıklar ortadan kalkmaya başlıyor.

Tabii ki, lenfatik sistemdeki stazın eliminasyonu hacamatın etki mekanizmalarından sadece bir tanesi, daha başka mekanizmalar da var ama uzatmamak için onlara şimdilik değinmeyelim.

HİÇ RAHATSIZLIĞI OLMAYANLAR

Cemalettin Hocam kimler hacamat yaptırmalı ?

-Öncelikle genel olarak baktığımızda çocuklardan yaşlılara kadar, hiç bir rahatsızlığı olmayanlardan en ağır hastalıkları olanlara kadar herkes hacamat yaptırabilir. Bu söylediğimizi abartılı bulabilirsiniz ama öyle değil, gerçek bu. Çağımızda o kadar çok toksin, kimyasal madde, radyasyon, ve diğer uygun olmayan etmenlere maruz kalıyoruz ki tam olarak sağlıklı ve bağışıklık sistemi güçlü insan pek kalmadı maalesef. İşte bu yüzden “En iyi hacamat, hasta olmadan önce yapılan hacamattır” diyoruz.

Peki hastalık olarak baktığımızda hangi hastalıklarda, hangi rahatsızlıklarda uygulanıyor en çok?

-Ağrı ile seyreden tüm durumlarda boyun fıtığı, bel fıtığı, diz kireçlenmeleri, sırttaki kulunçlar, fibromyaljiler; strese ve psikolojik problemlere bağlı olarak ortaya çıkan panik atak, anksiyete ve kaygı bozuklukları, depresyon; allerji, ürtiker ve cilt problemleri; romatizmal hastalıkların kronik dönemlerindeki ağrılar, huzursuz bacak sendromu, migren ve diğer başağrıları gibi rahatsızlıklar ve bacaklardaki kramplar başta olmak üzere bir çok rahatsızlıkta kullanılmaktadır.

ÜÇLÜ KOMBİNASYON OLMALI

Hocam bu hastalıklarda sadece hacamat uygulaması ile tam iyileşme mümkün olabiliyor mu ?

-Yeni başlamış olan ve tek bir nedenden kaynaklanan rahatsızlıklarda evet. Ama Tıp biliminde çok eski hekimlerden, Hipokrat’lardan beri bilinen bir kural vardır: “Hastalık yoktur, hasta vardır.” Yani aynı rahatsızlığı olan, aynı koşullardaki on kişiye aynı tedaviyi uygulayın, onunda da farklı sonuç alabilrsiniz. Bu bir ikincisi de, eski zamanlarda oluşan hastalıklar tek veya en fazla iki üç faktörün bir araya gelmesiyle oluştuğu için sadece hacamatla, ya da sadece bitki tedavisi ile tam tedavi sağlanabilmekteydi. Ama şimdi hastalıklar multifaktoriyel yani bir çok etmenin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Böyle olunca da hastalıklar çok daha karmaşıklaşıyor, kronikleşiyor ve derinleşiyor. İşte bu yüzden hacamat tedavisinin yanında ozon tedavisi ve fitoterapi yani kişiye özel bitkisel ve doğal ürünleri de ilave etmek gerekiyor çoğunlukla.Ozon tedavisi-hacamat ve fitoterapi üçlüsü hastalıkların tedavisinde çok iyi sonuç veren bir kombinasyon.

Yani biz tedavilerimizi “kişiye özel tedavi” olarak planlayıp uyguluyoruz. Ozon, hacamat ve fitoterapi dışında nöral terapi, yüksek doz C vitamini tedavisi, Glutatyon tedavisi, Mezoterapi, Proloterapi, Akupunktur, Biorezonans, Beslenmenin düzenlenmesi, Sülük Tedavisi ve Homeopati gibi bir çok tedaviyi de değerlendirip uygun olanları terapi planımıza dahil ediyoruz. Böylece uzun süredir devam eden kronik rahatsızlıklarda tedavi mümkün olabilmektedir.

Çok teşekkürler Cemalettin Hocam, uygun olan en kısa zamanda hacamat tedavimi yaptırmak isterim.

-Ben de çok teşekkür ediyorum, biz buradayız, bekleriz efendim.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İbrahim Irmak - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?