Birden çok yerden maaş alan bürokratlar bitmedi...


Merhaba sevgili okurlarım!..
Ve günaydın Türkiye!..
“Saatli Maarif Takvimi”niz de geldi işte.

Önce biraz gülümseyelim güne başlarken:

Karadeniz'de bir köyden geçen bir yabancı arabasıyla bir tavuk ezmiş. Kaçmayı düşünmüş ama dönüşte gene aynı köyden geçeceği için korkmuş. En iyisinin sahibini bulup parasını vermek olduğunu düşünmüş. Muhtarı bulup durumu anlatmış ve dümdüz olmuş tavuğu muhtara vererek sahibinin bulunmasını istemiş. Muhtar köylüleri tek tek çağırmış. Tavuğu göstermiş. Hiç kimse tavuğa sahip çıkmamış. Muhtar sonucu yabancıya açıklamış:
- Bizim köyde yamyassı tavuk yoktur.

Şuraya bir de “Günün Sözü” bırakıyorum:

"Mutluluk daima yakınımızdadır, yakalamak için çoğu zaman elimizi uzatmak yeter." demiş George Sand...

“Günün Kitap Alıntıları” olarak bugün 63. doğum günü olan akademisyen, yazar ve Divan Edebiyatı araştırmacısı İskender Pala'nın kitaplarından alıntılar paylaşmak istiyorum. Yazarımıza nice mutlu, sağlıklı, huzurlu yıllar diliyorum.

"Siz siz olun, kalp huzuru istiyorsanız hakikati zedelemeyin. Çünkü hakikat bizde var olan öteki kalbin adıdır ve her kalp bir hakikati taşımak için yaratılmıştır."

"Olduğu gibi görünmek, büyük bir erdemdir."

"Gözler kör değildi, ama göğüslerdeki kalpler kör idi."

"Evet, bir insandı ama insanın ötesindeydi; taşlar arasında yakut neyse, insanlar içinde de o öyleydi."

"Ah, ey çölün ruhundan fışkıran Hira!.. Yoksa sen bütün şu çöllerin sükûtunu ve bütün şu göklerin sesini emip içeriye mi akıtıyorsun?"

Şuraya da "Günün Püf Noktası"nı bırakalım:

Pazara çıktığınızda elinizde pazar arabanız olsun ya da olmasın bir süre sonra yorulduğunuzu fark edersiniz. Ağır olan poşetler, yoruldukça sizi daha da dibe çekmeye başlar. Bu durumda en kısa sürede pazarı tamamlayıp eve dönmek istersiniz. Hem işinizi çabuk bitirmek hem de daha az yorulmak içinse organize olmak durumundasınız. Pazar yerine ulaştığınızda tüm alanı dolaşma niyetindeyseniz turunuz bitmeden asla bir şeyler almayın. Tur bittikten sonra alışverişinizi en hafif malzemeden en ağır malzemeye göre tamamlayın. Patates, portakal, domates, soğan gibi besinleri en son alarak eve dönüşünüze kadar daha az taşıyın.

Bir de ilginç bir bilgi vereyim sizlere:

Dünyanın en eski alfabesi Suriye'nin Akdeniz sahilinde yer alan Lattakiya limanı yakınlarında bulunmuştur ve 32 harften oluşmaktadır.

Dünkü haberlerden seçtiklerimi de paylaşayım sizlerle:
 
Aşılama hızı neden bu kadar yavaş
Salgının hızı düşmeye devam ediyor, ama aşılama hâlâ yavaş. 50 yaş üstü ve yaş sınırı olmaksızın bütün öğretmenlerin aşılanmasına başlandı ama nedense aşı randevusu alınamıyor. Şu ana kadar nüfusun sadece %15'i aşılanabildi.
Soru/Yorum: Neden aşı randevusu verilmiyor? Neden aile sağlığı merkezlerine gönderileceği söylenmesine rağmen Alman aşısı BioNTech gönderilmiyor? Günde 1,5 milyon doz aşı yapma kapasitemiz olduğu halde neden 90.000 civarında kalıyor aşılama oranı?

Müsilaja karşı 3 yıllık eylem planı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Marmara Denizi'ne kıyısı olan valiliklere ve belediyelere genelge göndererek 8 Haziran'da en büyük deniz seferberliği temizliğinin başlayacağını açıkladı. Temizlik Kadıköy sahilinden başlatılacak. Deniz salyası Marmara Denizi'ni geçti, Ege ve Karadeniz'e doğru yayılmaya başladı. Ordu'nun Fatsa ilçesi Yalıköy Limanı'nda önceki gün küçük çaplı alanda deniz salyası görüldü.
Soru/Yorum: 2007-2008 yılında sinyal veren müsilaja karşı sürekli uyaran bilim adamlarını niye dinlemediniz? Bu oluşuma karşı çözüm üretmek için çok geç kalınmadı mı? Acil eylem planınız 3 yıllıksa bunun neresi acil?

Çanta çanta dolar alan siyasetçi kim
Sedat Peker'in "10 bin dolar değil, çanta çanta dolar verdim" dediği siyasetçinin kimliğinin artık açıklanması gerekiyor. Süleyman Soylu bu ismi savcılık çağırdığında ona söyleyeceğini açıklamasına rağmen ne savcı Soylu'yu çağırdı, ne de meclis başkanının bu konudaki yazısına Soylu cevap verdi. AKP iddiaların tamamının dedikodu olduğunu söylüyor. Ama bu konuda mecliste bir soruşturma komisyonu kurulmasına da karşı çıkıyor.
Soru/Yorum: Kamu vicdanının rahatlatılması açısından bu ismin bir an önce açıklanması gerekmiyor mu sizce de? Bu iddialar doğru mu, değil mi?

Birden çok yerden maaş alan bürokratlar bitmedi, bitmeyecek gibi duruyor
Kamuda görevli oldukları halde "huzur hakkı" adı altında başka yerlerden maaş alan bürokratların ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de Çevre Ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar'ın Emlak Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı olduğu ve bakanlıkla bankadan aldığı ücretle aylık toplam 46.000 TL. geliri olduğu açıklandı.
Soru/Yorum: Vatandaş asgari ücretle tek bir iş bile bulamazken çifter maaş alan bürokratların olması vicdansızlık değil mi?

HDP'ye yeniden kapatma davası
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP'nin kapatılması istemiyle yeniden dava açtı. İddianame, Anayasa Mahkemesine gönderildi.

Araba almak artık hayal oldu
Döviz kurundaki artış yüzünden artık sıfır otomobil almak hayal oldu. İkinci el otomobil fiyatları da çok yükseldi. Sıfır araba fiyatları arttıkça ikinci el otomobil fiyatları da artıyor.

Prens Harry ve eşi Meghan Markle'ın ikinci çocukları doğdu
İngiliz Kraliyet ailesindeki görevlerini bırakan Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Meghan Markle, yeni doğan kızlarına Lilibet Diana Mountbatten-Windsor adını verdi. "Lilibet" olarak adlandırılan ismin İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’ten, "Diana" ismini ise büyükannesi Prenses Diana’dan aldığı açıklandı.

 "Günün Şiiri" köşemizde bugün sizlerle 76 yıl önce bugün sonsuzluğa uğurladığımız Fransız şair Robert Desnos'un bir şiirini paylaşmak istiyorum. Saygıyla, sevgiyle anıyorum. Ruhu şad olsun.


SAINT-MARTIN SOKAĞI ŞARKISI

Artık sevmiyorum Saint-Martin'i
André Platard gideli beri.
Artık sevmiyorum Saint-Martin'i
Ne şarabı, ne bir şeyi.


Artık sevmiyorum Saint-Martin'i
André Platard gideli beri.
Dostum benim, can yoldaşım,
Bölüştüydük odamızı, ekmeği hani.
Artık sevmiyorum Saint-Martin'i.


Dostum benim, can yoldaşım,
Bir sabah birden kayboluverdi;
Sessiz sedasız götürmüşler.
Görünmedi bir daha Saint-Martin'de,
Alınmadı tek bir haber.


Ne çıkar yalvarmaktan azizlere,
Marie'ye, Jacques'a, Gervais'ye, Saint-Martin'e.
Bir tepe üstündeki Valèrien'e yalvarmaktan ne çıkar.
Günler geçiyor, tek bir haber yok,
Gitti Saint-Martin'den André Platard.


#RobertDesnos
(Çeviri: A.Kadir)

Yurdumuzda ve dünyada hangi özel günler var bugün, bir bakalım:

Dünya Okyanus Günü
1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından Rio de Janeiro’da yapılan Yeryüzü Zirvesi’nde kararı alınmasına karşın, henüz resmi olarak kabul edilmemiş bulunan Dünya Okyanus Günü, okyanusların dünya üzerindeki yaşam ve vahşi yaşama olan katkısına dikkat çekmek amacıyla gündeme getirilmiştir. Okyanusların ve denizlerin, karbonların emilmesinde, iklim değişikliği ile mücadelede, güneş enerjisinin dağıtımında stratejik rolleri bulunduğu gerçeğinin vurgulandığı günde, insan varlığının sürdürülebilmesi için deniz ve okyanusların rasyonel kullanılması gerekliliği ön plana çıkarılmaktadır.
“Dünya Okyanus Günü” birçok ülkede çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Bugün tarihte neler olmuş, bir bakalım mı?

8 Haziran 632 - İslam peygamberi Hz.Muhammed vefat etti.
8 Haziran 632 - Ebu Bekir ilk halife seçildi.
8 Haziran 1624 - Deprem, Peru'yu vurdu.
8 Haziran 1783 - İzlanda'daki Laki Yanardağı sekiz ay sürecek püskürme faaliyetine başladı. 9000 den fazla kişi öldü, yedi yıl sürecek açlık dönemi başladı.
8 Haziran 1866 - Kanada Parlamentosu ilk toplantısını Ottawa'da yaptı.
8 Haziran 1887 - Herman Hollerith, geliştirdiği kart basmalı hesap makinesinin patentini aldı.
8 Haziran 1912 - Carl Laemmle, Universal Pictures film yapım şirketini kurdu.
8 Haziran 1949 - George Orwell'in 1984 adlı romanı yayımlandı.
8 Haziran 1949 - FBI'ın bir raporunda, Hollywood'un ünlülerinden Helen Keller, Dorothy Parker, Danny Kaye, Fredric March, John Garfield, Paul Muni ve Edward G. Robinson'ın adları Komünist Parti üyeleri olarak yer aldı.
8 Haziran 1950 - Sir Thomas Blamey, Avustralya tarihinin ilk ve tek Mareşali oldu.
8 Haziran 1951 - Türkiye'de ilk kalp ameliyatı, Gülhane Askerî Tıp Akademisi'nde yapıldı.
8 Haziran 1952 - Yunanistan Kralı I. Paulos ve Kraliçe Frederika Türkiye'ye geldi.
8 Haziran 1953 - ABD Anayasa Mahkemesi, Washington'daki restoranların siyahlara servis yapmayı reddedemeyeceğine karar verdi.
8 Haziran 1953 - Michigan'ın Flint kentindeki kasırgada 115 kişi öldü.
8 Haziran 1960 - İstanbul'da 27 Mayıs'ı ve Ordu'yu desteklemek amacıyla miting yapıldı.
8 Haziran 1966 - Başbakan Süleyman Demirel, "Demokrat Parti'nin devamıyız" dedi. Bu sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatıldı.
8 Haziran 1966 - Kansas'ın Topeka kentinde meydana gelen kasırgada 16 kişi öldü. Yüzlerce kişi yaralandı.
8 Haziran 1968 - James Earl Ray, Martin Luther King Jr.'u öldürmek suçundan tutuklandı.
8 Haziran 1968 - Bir suikast sonucu hayatını kaybeden ABD senatörü Robert F. Kennedy'nin cenazesi Arlington Millî Mezarlığı'nda toprağa verildi.
8 Haziran 1973 - İstanbul Boğaz Köprüsü'nde taşıtla geçiş denemesi yapıldı.
8 Haziran 1975 - Kıbrıs Türk Federe Devleti Anayasası halk oylamasına sunuldu ve onaylandı.
8 Haziran 1986 - Avusturya Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Kurt Waldheim kazandı.
8 Haziran 1987 - İstanbul'da deniz otobüsü seferlerine başlandı.
8 Haziran 1993 - Devlet Bakanı Tansu Çiller görevinden istifa etti ve DYP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.
8 Haziran 1995 - Rasmus Lerdorf, PHP dilinin ilk sürümünü yayımladı.
8 Haziran 1995 - TBMM, Ege'de karasularını 12 mile çıkarma hazırlıkları yapan Yunanistan'a karşı Hükümet'e savaş yetkisi verdi.
8 Haziran 2000 - NATO-Ukrayna Komisyonu, Savunma Bakanları düzeyinde Brüksel'de toplandı.
8 Haziran 2004 - Venüs, Güneş'in önünden 223 yıl sonra ilk defa geçti.
8 Haziran 2008 - Türkiye'de 915 bin adayın yarıştığı Orta Öğretim Kurumları Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS), son kez olarak gerçekleştirildi.
8 Haziran 2012 - Avrupa Futbol Şampiyonası başladı.

Bugün kimlerin doğduğuna gelince:

8 Haziran 1625 - Giovanni Domenico Cassini, İtalyan matematikçi ve astronom (ö. 1712)
8 Haziran 1671 - Tomaso Albinoni, İtalyan besteci (ö. 1751)
8 Haziran 1810 - Robert Schumann, Alman romantik besteci ve eleştirmen (ö. 1856)
8 Haziran 1825 - Charles Joshua Chaplin, Fransız manzara, portre ressamı ve grafiker (ö. 1891)
8 Haziran 1867 - Frank Lloyd Wright, Amerikalı mimar (ö. 1959)
8 Haziran 1897 - John Godolphin Bennett, İngiliz asker (ö. 1974)
8 Haziran 1903 - Marguerite Yourcenar, Belçika kökenli Amerikalı yazar (ö. 1987)
8 Haziran 1907 - Aleš Bebler, Sloven, Yugoslav hukukçu, diplomat (ö. 1981)
8 Haziran 1916 - Francis Crick, İngiliz bilim adamı ve Nobel Tıp veya Fizyoloji Ödülü sahibi (ö. 2004)
8 Haziran 1921 - Suharto, Endonezya Devlet Başkanı (ö. 2008)
8 Haziran 1927 - Jerry Stiller, Amerikalı komedyen ve aktör (ö. 2020)
8 Haziran 1930 - Robert J. Aumann, 2005 yılı Nobel Ekonomi Ödülü sahibi matematikçi ve ekonomist.
8 Haziran 1930 - Bo Widerberg, İsveçli senarist, aktör ve film yönetmeni (ö. 1997)
8 Haziran 1933 - Ertuğrul Yeşiltepe, Gazeteci (ö. 1986)
8 Haziran 1937 - Bruce McCandless II, Amerikalı astronot (ö. 2017)
8 Haziran 1940 - Nancy Sinatra, Amerikalı şarkıcı.
8 Haziran 1941 - George Pell, Avustralya kardinali.
8 Haziran 1950 - Sônia Braga, Brezilyalı-Amerikalı oyuncu.
8 Haziran 1951 - Bonnie Tyler, Galli şarkıcı.
8 Haziran 1953 - Ivo Sanader, Hırvatistan eski Başbakanı.
8 Haziran 1955 - José Antonio Camacho, İspanyol millî futbolcu ve teknik direktör.
8 Haziran 1955 - Tim Berners-Lee, İngiliz bilgisayar programcısı (Dünya Çapında Ağ (www) bilgi paylaşım sistemini kuran).
8 Haziran 1955 - Merete Armand, Norveçli oyuncu (ö. 2017)
8 Haziran 1958 - İskender Pala, Akademisyen, yazar ve Divan Edebiyatı araştırmacısı.
8 Haziran 1961 - Janina Hartwig, Alman oyuncu.
8 Haziran 1963 - Frank Grillo, Amerikalı aktör.
8 Haziran 1965 - Karin Alvtegen, İsveçli polisiye yazarı.
8 Haziran 1965 - İsmail Türüt, Türk halk müziği sanatçısı.
8 Haziran 1967 - Jasmin Tabatabai, İran asıllı Alman şarkıcı ve aktris.
8 Haziran 1969 - Jörg Hartmann, Alman oyuncu.
8 Haziran 1976 - Lindsay Davenport, Amerikalı tenisçi.
8 Haziran 1977 - Kanye West, Amerikalı prodüktör ve hiphop şarkıcısı.
8 Haziran 1979 - İpek Şenoğlu, Millî tenisçi.
8 Haziran 1982 - Nadia Petrova, Rus tenisçi.
8 Haziran 1983 - Kim Clijsters, Belçikalı tenisçi.
8 Haziran 1984 - Torrey DeVitto, Amerikalı aktris, müzisyen, hayırsever, yapımcı ve eski manken.
8 Haziran 1989 - Timea Bacsinszky, İsviçreli tenisçi.
8 Haziran 1989 - Amaury Vassili, Fransız şarkıcı.
8 Haziran 1997 - Jeļena Ostapenko, Leton tenisçi.
8 Haziran 1998 - Begüm Dalgalar, Millî basketbolcu.

Bugün kimler ölmüş derseniz?

8 Haziran 62 - Claudia Octavia, Roma İmparatoru Nero'nun üvey kızkardeşi ve ilk karısı olan Roma İmparatoriçesi.
8 Haziran 632 - Hz. Muhammed, İslam peygamberi (d. 570/571)
8 Haziran 1042 - Harthacnut, 1035 ile 1042 yılları arası Danimarka Kralı ve 1040 ile 1042 yılları arası İngiltere Kralı.
8 Haziran 1505 - Hongzhi, Çin'in Ming Hanedanı'nın dokuzuncu imparatoru (d. 1470)
8 Haziran 1795 - XVII. Louis, Kral XVI. Louis ile Kraliçe Marie Antoinette'nin ikinci oğlu (d. 1785)
8 Haziran 1809 - Thomas Paine, Amerikalı siyasetçi (d. 1737)
8 Haziran 1845 - Andrew Jackson, ABD'nin 7. Başkanı (d. 1767)
8 Haziran 1846 - Rodolphe Töpffer, İsviçreli yazar, öğretmen, ressam, karikatürist ve çizgi romancı (d. 1799)
8 Haziran 1876 - George Sand, Fransız yazar (d. 1804)
8 Haziran 1895 - Johann Josef Loschmidt, Avusturyalı bilim insanı (d. 1821)
8 Haziran 1896 - Jules Simon, Fransız siyasetçi (d. 1814)
8 Haziran 1869 - John Campbell, İngiliz eski futbolcu (d. 1869)
8 Haziran 1945 - Karl Hanke, Nazi Almanyası siyasetçisi ve SS subayı ("Breslau cellatı" lakaplı) (d. 1903)
8 Haziran 1945 - Robert Desnos, Fransız şair (d. 1900)
8 Haziran 1959 - Pietro Canonica, İtalyan heykeltıraş, ressam ve besteci (d. 1869)
8 Haziran 1967 - Sergei Gorodetsky, Rus şair (d. 1884)
8 Haziran 1969 - Robert Taylor, Amerikalı aktör (d. 1911)
8 Haziran 1970 - Abraham Maslow, Amerikalı bilim adamı (d. 1908)
8 Haziran 1973 - Emmy Göring, Alman aktris ve sahne sanatçısı (d. 1893)
8 Haziran 1979 - Reinhard Gehlen, Alman asker ve casus (d. 1902)
8 Haziran 1980 - Ernst Busch, Alman şarkıcı, oyuncu ve yönetmen (d. 1900)
8 Haziran 1985 - Afet İnan, Tarihçi ve sosyoloji profesörü (Atatürk’ün manevi kızı) (d. 1908)
8 Haziran 1986 - Hasan Refik Ertuğ, Gazeteci ve yazar (d. 1911)
8 Haziran 1991 - Heidi Brüh, Alman şarkıcı (d. 1942)
8 Haziran 1997 - Atilla Ergür, Sanatçı, bilim insanı ve Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) kurucusu (d. 1945)
8 Haziran 1998 - Maria Reiche, Alman matematikçi ve arkeolog (d. 1903)
8 Haziran 2007 - Richard Rorty, Amerikalı düşünür (d. 1931)
8 Haziran 2008 - Şaban Bayramoviç, Sırp müzisyen (d. 1936)
8 Haziran 2009 - Omar Bongo, Gabonlu siyasetçi (d. 1935)
8 Haziran 2013 - Yoram Kaniuk, İsrailli yazar, ressam, gazeteci ve tiyatro eleştirmeni (d. 1930)
8 Haziran 2014 - Alexander Imich, Amerikalı parapsikolojist (d. 1903)
8 Haziran 2017 - Rıdvan Ege, Akademisyen ve genel cerrahi uzmanı (d. 1925)
8 Haziran 2017 - Glenne Headly, Amerikalı oyuncu (d. 1955)
8 Haziran 2017 - Jan Notermans, Hollandalı futbolcu ve çalıştırıcı (d. 1932)
8 Haziran 2018 - Anthony Bourdain, Amerikalı yazar (d. 1956)
8 Haziran 2018 - Per Ahlmark, İsveçli siyasetçi ve yazar (d. 1939)
8 Haziran 2018 - Anthony Bourdain, Amerikalı yazar (d. 1956)
8 Haziran 2018 - Maria Bueno, Brezilyalı tenis oyuncusu (d. 1939)
8 Haziran 2018 - Erdoğan Demirören, Sanayici ve Demirören Holding'in kurucusu (d. 1938)
8 Haziran 2018 - Eunice Gayson, İngiliz oyuncu (d. 1928)
8 Haziran 2018 - Danny Kirwan, İngiliz blues-rock gitaristi, şarkıcı ve söz yazarı (d. 1950)
8 Haziran 2019 - Lucho Avilés, Uruguay doğumlu Arjantinli yazar, televizyon sunucusu ve gazeteci (d. 1938)
8 Haziran 2019 - Wim Betz, Belçikalı fizikçi, eğitimci ve bilim adamı (d. 1943)
8 Haziran 2019 - Spencer Bohren, Amerikalı müzisyen, şarkıcı, söz yazarı, eğitimci ve sanatçı (d. 1950)
8 Haziran 2019 - Jorge Brovetto, Uruguaylı kimya mühendisi, akademisyen ve siyasetçi (d. 1933)
8 Haziran 2019 - Andre Matos, Brezilyalı şarkıcı, müzisyen ve besteci (d. 1971)
8 Haziran 2020 - Klaus Berger, Alman akademisyen ve ilahiyatçı (d. 1940)
8 Haziran 2020 - Manuel Felguérez, Meksikalı soyut sanatçı (d. 1928)
8 Haziran 2020 - Marion Hänsel, Fransız-Belçikalı film yapımcısı, yönetmeni, senarist ve oyuncu (d. 1949)
8 Haziran 2020 - Serdar Dur Muhammed Nasır, Pakistanlı politikacı (d. 1958)
8 Haziran 2020 - Pierre Nkurunziza, Burundili öğretim görevlisi, asker ve siyasetçi (d. 1963)
8 Haziran 2020 - Bonnie Pointer, Amerikalı siyahi kadın şarkıcı (d. 1950)

Bugün olan başka şeyler de var tabii.
Ama bunlar benim seçtiklerim.

Sevgiyle, huzurla ve ille de aşkla başlıyoruz yine sabaha.
Sağlıklı, kolay ve keyifli bir gün diliyorum hepinize.
Gülümsemeyi de unutmuyoruz elbette.
Merhaba Türkiye.
Merhaba Salı.
Merhaba #HaberHürriyeti okurları...

Hatice Nayır

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Nayır - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?