Adana Karataş Belediyesi'nin gri pasaport skandalı

Merhaba sevgili okurlarım!..
Ve günaydın Türkiye!..
“Saatli Maarif Takvimi”niz de geldi işte.

Tüm Türkiye'de bugün akşam 22.00'den Pazartesi sabahı 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması var.
Onu da hatırlatayım bu arada sizlere...

Önce biraz gülümseyelim güne başlarken:

Dil bilgisi dersinde öğretmen öğrencilere sormuş:
-"Bağırmadım, bağırmadın, bağırmadı" deyince ne anlarsınız?"
Kimseden çıt çıkmamış. Öğretmen bütün öğrencilerin birden parmak kaldırmasını beklediği için, hayal kırıklığına uğramış.
Neden sonra ön sıralardan bir öğrenci ayağa kalkarak söz hakkı istemiş. Öğretmen söz verince de cevap vermiş:
-"Önemli bir durum yok efendim. Hiç kimse bağırmamıştır."

Şuraya bir de “Günün Sözü” bırakıyorum:

“Palyaço olan ben değil, ciddiyet maskesini kullanarak deliliğini saklamaya çalışan, canavarlık seviyesinde gülünç ve bilinçsizce naif olan toplumdur.” demiş ünlü ressam Salvador Dali...

“Günün Kitap Alıntıları” olarak 9 yıl önce bugün sonsuzluğa uğurladığımız Amerikalı yazar Ray Bradbury'nin "Fahrenheit 451" adlı eserinden alıntılar paylaşmak istiyorum. Ruhu şad olsun.

"Kitaplar, aptal olduğumuzu bize hatırlatmak için var."

"Mutlu olmamız için gerekli her şeye sahibiz, ama mutlu değiliz. Bir şey eksik. Bu yüzden kitapların faydası olabilir diye düşündüm."

"Kitapları yakmaktan daha kötü bir suç varsa o da onları okumamaktır."

""Kitaplarda bir şeyler olmalı. Hayal edemeyeceğimiz şeyler; orada bir şeyler olmalı."


Şuraya da "Günün Püf Noktası"nı bırakalım:

Boynunuz yaşınızı ele verir. Yaşınızı ele veren boynunuzun kuğu gibi olmasını istiyorsanız, öncelikle boyun kaslarınızı çalıştırmanız çok önemli. Boyun kaslarına gereken özen gösterilmezse yatay çizgilenme oluşur. Yapacağınız boyun egzersizleriyle kasların iyi çalışması sayesinde boyun bölgesi gerginliğini korur. Boyun derisi yumuşak ve yağ oranı açısından fakirdir; bu dengenin sağlanması açısından da kasların iyi çalışması son derece önemlidir.

Bir de ilginç bir bilgi vereyim sizlere:

Kuşların tüyleri elektriği geçirmez. Bu yüzden yıldırım çarpması riski taşımazlar.

Dünkü haberlerden seçtiklerimi de paylaşayım sizlerle:
 
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu
Ömer Çelik Marmara Denizi'ndeki müsilajla ilgili şunları söyledi:
"Müsilaj, denizcilerin deyimi ile deniz salyası son derece tedirgin edici. Tahammül edemeyeceğimiz bir kirliliğe işaret ediyor. İklim değişikliği, denizin durgun olmasının buna yol açtığı söyleniyor. Ortaya çıkan tablo radikal bir şekilde müdahale etmemizi gerektiriyor. Yüzeyden temizlense bile tekrar tekrar ortaya çıkıyor. Çevre Şehircilik Bakanlığımız bir çalıştay düzenleyecek. İnşallah çalıştayın sonuçları bu hafta sonu paylaşılacak."

Veysel Eroğlu'ndan deniz salyasıyla ilgili basın toplantısı
Küresel iklim değişikliğinin etkilerinin en aza indirilmesi, kuraklıkla mücadele ve su kaynaklarının verimli kullanılması için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu başkanlığını yürüten eski Orman ve Su İşleri Bakanı, AKP Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Marmara Denizi'nde deniz salyası oluşumuyla ilgili TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Eroğlu, paydaşlarla bir toplantı yapılacağını ve Marmara Denizi için eylem planının açıklanacağını söyledi. Yapılması gerekenleri maddeler halinde sıralayan Eroğlu, şunları söyledi:
*Marmara Denizi'ne doğrudan ve dolaylı atık suları veren bütün belediyeler biyolojik atık su tesislerini kurmalı.
*Sanayi atık sularındaki azot ve fosfor giderilmeli.
*Marmara Denizi'ne akan bütün dereler ıslah edilmeli.
*Katı atık bertaraf tesisi kurmayan bütün iller bu tesisleri kurmalı.
*Zirai mücadele ilaçlarından oluşan kirlilik kontrol edilmeli.
*Atık suların çıkışında denetim yapılmalı. Marmara'ya akan dereler ve atık sular için sürekli izleme ağı kurulmalı.
*Gemi ve teknelerden gelen kirlilik önlenmeli.
*Kıyı yapıları, akıntıları önlemeyecek şekilde yapılmalı.
*Karadeniz'den gelen kirliliğin kontrolü için Karadeniz’e atık sularını veren ülkelerle görüşülerek önlem alınması sağlanmalı.
*Marmara Eylem Planıyla ilgili bir denetim, kontrol şeması kurularak, her bir kurumun neyi, ne zaman yapacağının takvimi belirlenmeli.
Eroğlu, bu önlemler hızla alınırsa Marmara Denizi’nin belki bir yıl içinde temizleceğini, kirlilik kaybolunca da salyanın hızla azalacağına inandığını belirtti. Eroğlu, "Hükümetimiz, bakanlıklarımız konuya el attı. Bütün belediyeler ve paydaşlarla birlikte, Karadeniz’e atık su veren ülkelerle de görüşülerek bu problem çözülür. Gelecek nesillere daha güzel bir Türkiye, daha güzel denizler bırakmak için gayret ediyoruz." değerlendirmesini yaptı.

(Ne yapılacaksa, ne önlem alınacaksa bir an önce, geç olmadan başlanması gerekiyor. Yoksa Marmara Denizi'ni kaybedeceğiz. #MarmaraDeniziniKurtaralım)

CHP İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz'den 'SADAT'ın faaliyetleri araştırılsın' talebi
CHP İstanbul Milletvekili ve Emekli Büyükelçi Ünal Çeviköz suç örgütü lideri Sedat Peker'in El-Nusra'ya silah göndermekle suçladığı SADAT'ın faaliyetlerinin incelenmesi için TBMM Başkanlığına araştırma önergesi verdi. 
SADAT, Peker'in iddiaları üzerine yaptığı açıklamada, "Şirketimizin Peker tarafından terörist gruplara teslim edilen silahlarla hiçbir ilişkisi yok" ifadelerini kullanmıştı.

MHP'li Adana Karataş Belediyesi'nin gri pasaport skandalı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "MHP'li Adana Karataş Belediyesi 'olmayan mehteran takımıyla' insan kaçırmış. Gri pasaportla mehter takımı olarak yurt dışına gönderilen 30 kişiden 20'si geri dönmemiş. Anlaşılan 'Avrupa'ya vizesiz seyahat' sözünü sadece kendilerine uygulamışlar." ifadesini kullandı. Belediye Başkanı ise yaptığı açıklamada yurda dönmeyen olduysa sorumluluğun belediyeye değil, dönmeyen kişilere ait olduğunu söyledi.
 
Pandemide esnafa verilen destek yetersiz kaldı
TESK başkanı pandemide esnafa verilen desteğin yeterli olmadığını söyledi. Esnafla yapılan görüşmelerde ise esnaf gelir olmadığı halde vergi, stopaj, sigorta vb. ödemeleri yapmak zorunda kalmaktan şikayet etti.
 
TÜİK'ten skandal açıklama
TÜİK resmi açıklamada Mayıs ayı enflasyonunu yüzde 16,59 duyurdu. İnternet sitesinde ise yüzde 17,22 olarak yayınlandı. TÜİK daha sonra yaptığı açıklamada sehven yanlış yazıldığını belirtti.
(Hangisine inanalım peki? TÜİK'e güven yerlerde sürünüyor zaten.)

 "Günün Şiiri" köşemizde bugün sizlerle 85 yıl önce sonsuzluğa uğurladığımız ve bugün 123. doğum günü olan İspanyol şair Federico Garcia Lorca'nın bir şiirini paylaşmak istiyorum. Saygıyla, sevgiyle anıyorum. Ruhu şad olsun.

SEZİLMEMİŞ AŞKA GAZEL

Karnındaki karanlık manolyanın
Kimseler anlamadı kokusunu.
Acıttığını kimseler bilemedi
Dişlerinle sıktığın o aşk kuşunu.

Binlerce Acem tayı uykuya yattı
Alnının ay vurmuş alanında,
O senin kar düşmanı göğsünü
Kucaklarken dört gece kollarımla.

Bakışın, tohumların solgun dalıydı
Alçılar, yaseminler arasından,
Aradım vermek için yüreğimde
O fildişi mektupları her zaman diyen.

Her zaman: acımın bahçesi benim
Gövden her zaman, her zaman şaşırtıcı
Damarlarının kanıyla dolu ağzım,
Ağzın ölümüm için söndürdü ışığını.


#FedericoGarciaLorca
(Çeviri: Ülkü Tamer)


Yurdumuzda ve dünyada hangi özel günler var bugün, bir bakalım:

Dünya Çevre Günü
Birleşmiş Milletler Örgütü 1972 yılında İsveç’in başkenti Stockholm’de 133 ülkenin katılımı ile düzenlediği zirvede, 5 Haziran tarihinin “Dünya Çevre Günü” olmasını oy birliği ile kabul etti. O tarihten bu yana çevre sorunlarına kamuoyunun dikkatini çekmek, halkın katılımını geliştirmek ve politik ilgiyi arttırmak üzere dünya genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Çevre Günü, yıllar geçtikçe kamuya ulaşan daha geniş bir küresel platform haline gelmiş olup 100'den fazla ülkede kutlanmaktadır. Ayrıca, çevre için pozitif bir şeyler yapmak isteyen insanların da günü olan Çevre Günü, bireysel eylemlerin bir araya gelerek gezegen üzerinde pozitif etki yaratılmasını sağlamaktadır.
“Kirli çevre insanın ruhunu kirletir, kirli ruhlar çevreyi kirletir.” demiş sevgili Aziz Nesin. Çocuklarımıza daha güzel yarınlar bırakmak için dünyamızı koruyalım.
“5 Haziran Dünya Çevre Günü” kutlu olsun.

Bugün tarihte neler olmuş, bir bakalım mı?

5 Haziran 1851 - Amerikalı yazar Harriet Beecher Stowe'un kölelik karşıtı romanı Tom Amca'nın Kulübesi (Life Among the Lowly) bir gazetede tefrika edilmeye başlandı.
5 Haziran 1923 - Şile'de Rum Değirmenlik Mahallesinde çıkan yangında yaklaşık 550'si çoğu terk edilmiş Rum evi olmak üzere 750 hane, 100 dükkân, 1 cami, 2 kilise ve bazı resmi binalar yandı.
5 Haziran 1924 - Ali Haydar Bey (Yuluğ) Ankara şehreminliğine atandı.
5 Haziran 1924 - Silifke'de cumhuriyet aleyhine vaaz verdiği için Hoca Askerî idama mahkûm edildi.
5 Haziran 1926 - Birleşik Krallık, Türkiye, ve Irak arasında Ankara Antlaşması imzalandı. Türkiye, Musul petrollerinin gelirinden 25 yıl süreyle yüzde 10 pay almayı kabul etti ve Musul'daki haklarından vazgeçti. Fakat daha sonra, 500 bin sterlin karşılığında bu haktan da vazgeçildi.
5 Haziran 1936 - "Maliye Bakanlığı Kuruluş Kanunu" çıkarıldı.
5 Haziran 1941 - Ankara'da I. Coğrafya Kongresi toplandı.
5 Haziran 1943 - Sivas Çimento Fabrikası üretime başladı. Fabrikada yılda 90 bin ton çimento üretileceği açıklandı.
5 Haziran 1946 - Tek dereceli milletvekili seçim kanunu kabul edildi. Sınıf esasına dayalı parti kurmaya izin vermek amacıyla Cemiyetler Kanunu'nda değişiklikler yapıldı.
5 Haziran 1947 - Marshall Planı: Harvard Üniversitesi'nde verdiği bir konuşmada, Amerika Birleşik Devletleri Devlet Bakanı George Marshall, savaş sonrası Avrupa'ya destek için çağrıda bulundu.
5 Haziran 1953 - Adapazarı Şeker Fabrikası kuruldu. Fabrikanın bölgede üretilen pancarı işleyerek şeker üreteceği açıklandı.
5 Haziran 1956 - Elvis Presley yeni şarkısı "Hound Dog"u televizyonda The Milton Berle Show'da tanıttı, Show sırasında yaptığı kışkırtıcı kalça hareketleri o devirde seyirciler tarafından müstehcen bulundu.
5 Haziran 1957 - Gülhane Askerî Tıp Akademisi teşkilatlandırıldı.
5 Haziran 1963 - Birleşik Krallık Savaş Bakanı John Profumo karıştığı bir seks skandalı yüzünden görevinden istifa etmek zorunda kaldı. (Profumo Skandalı)
5 Haziran 1964 - Hükümetin Kıbrıs'a müdahale kararı üzerine, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Johnson, İnönü'ye, müdahalede ABD yardımına ait silahların kullanılamayacağını belirten ve Türkiye tarihine "Johnson Mektubu" olarak geçen bir mektup gönderdi.
5 Haziran 1966 - "Ortaca Olayları" olarak bilinen olaylar başladı, Muğla'nın Ortaca ilçesinde Alevilere yönelik tecavüz, gasp ve saldırı olayları gerçekleştirildi.
5 Haziran 1966 - 52 sandalyelik Kısmi Senato seçimleri yapıldı.
5 Haziran 1967 - İsrail ile Arap ülkeleri arasında; tarihe "Altı Gün Savaşı" diye geçen çatışmalar başladı. Çatışmalar sonrasında, kendi topraklarından daha fazla toprak elde eden İsrail, Gazze Şeridi'ni, Beytüllahim ve Hebron kentlerini, Batı Şeria'yı ve Golan Tepeleri'ni ele geçirdi.
5 Haziran 1975 - Süveyş Kanalı, Altı Gün Savaşı'nın ardından, 8 yıl sonra uluslararası deniz trafiğine açıldı.
5 Haziran 1976 - ABD'de Idaho eyaletinde bulunan "Teton Barajı" çöktü.
5 Haziran 1977 - Ev kullanımına uygun ilk pratik kişisel bilgisayar olan Apple II satışa sunuldu.
5 Haziran 1981 - Genel ahlak kurallarını bozduğu gerekçesiyle eşcinsellerin sahneye çıkması başta İstanbul olmak üzere bazı valiliklerce yasaklandı.
5 Haziran 1981 - ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri'nin yayımladığı haftalık bir tıbbi dergide, Kaliforniya'nın Los Angeles şehrinde 5 kişide, sadece bağışıklık sistemleri zayıflamış hastalarda görülen zatürreenin az rastlanan bir formuna rastlandığı bildirildi. Bu hastalar ilk onaylanmış AIDS vak'aları olarak tarihe geçtiler.
5 Haziran 2011 - SBS 7. sınıflar için 3. kez yapıldı.

Bugün kimlerin doğduğuna gelince:

5 Haziran 1656 - Joseph Pitton de Tournefort, Fransız doğabilimci (ö. 1708)
5 Haziran 1799 - Aleksey Lvov, Rus besteci (ö. 1870)
5 Haziran 1819 - John Couch Adams, İngiliz astronom (ö. 1892)
5 Haziran 1878 - Panço Villa, Meksikalı devrimci (ö. 1923)
5 Haziran 1883 - John Maynard Keynes, Britanyalı ekonomist (ö. 1946)
5 Haziran 1898 - Federico Garcia Lorca, İspanyol şair (ö. 1936)
5 Haziran 1900 - Dennis Gabor, Macar asıllı İngiliz fizikçi, elektrik mühendisi ve mucit (ö. 1979)
5 Haziran 1928 - Tony Richardson, İngiliz sinema yönetmeni (ö. 1991)
5 Haziran 1931 - Jacques Demy, Fransız sinema yönetmeni (ö. 1990)
5 Haziran 1932 - Christy Brown, İrlandalı yazar ve ressam (ö. 1981)
5 Haziran 1932 - Yekta Güngör Özden, Hukukçu, yazar ve şair.
5 Haziran 1933 - William Kahan, Kanadalı matematikçi ve bilgisayar bilimcisi.
5 Haziran 1939 - Joe Clark, Kanadalı iş adamı ve siyasetçi.
5 Haziran 1941 - Martha Argerich, Arjantinli konser piyanisti.
5 Haziran 1944 - Whitfield Diffie, Amerikalı şifrebilimci.
5 Haziran 1946 - Coşkun Göğen (Tecavüzcü Coşkun), Sinema oyuncusu.
5 Haziran 1946 - Stefania Sandrelli, İtalyan oyuncu.
5 Haziran 1947 - Laurie Anderson, Amerikalı avangart sanatçısı, besteci, müzisyen ve film yönetmeni.
5 Haziran 1949 - Ken Follett, Tarihsel ve gerilim türü romanlar yazan Galli yazar.
5 Haziran 1952 - Nicko McBrain, İngiliz şarkıcı.
5 Haziran 1954 - Haluk Bilginer, Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen.
5 Haziran 1956 - Enis Berberoğlu, Gazeteci, yazar ve siyasetçi.
5 Haziran 1958 - Ahmed Abdallah Mohamed Sambi, Komorlu siyasetçi.
5 Haziran 1960 - Kerem Alışık, Sinema ve dizi oyuncusu.
5 Haziran 1960 - Leslie Hendrix, Amerikalı oyuncu.
5 Haziran 1962 - Astrid, Kral II. Albert ve Kraliçe Paola'nın ikinci çocuğu ve tek kızı ve şu anki Belçika hükümdarı Kral Philippe'in kardeşi.
5 Haziran 1964 - Rick Riordan, Amerikalı yazar.
5 Haziran 1966 - Aydoğan Aydın, Asker (ö. 2017)
5 Haziran 1967 - Ron Livingston, Amerikalı film ve dizi oyuncusu.
5 Haziran 1968 - Şebnem Sönmez, Sinema ve dizi oyuncusu.
5 Haziran 1969 - Çiçek Dilligil, Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.
5 Haziran 1971 - Susan Lynch, Kuzey İrlandalı oyuncu.
5 Haziran 1971 - Mark Wahlberg, Amerikalı oyuncu, müzisyen ve televizyon yapımcısı.
5 Haziran 1977 - Liza Weil, Amerikalı aktris.
5 Haziran 1978 - Nick Kroll, Amerikalı oyuncu, komedyen, ve seslendirme sanatçısı.
5 Haziran 1979 - David Bisbal, İspanyol şarkıcı.
5 Haziran 1979 - Pete Wentz, Fall Out Boy grubunun basçısı ve söz yazarı.
5 Haziran 1984 - Yusuf Güney, Şarkıcı.
5 Haziran 1985 - Jeremy Abbott, Amerikalı buz patenci.
5 Haziran 1986 - Bárbara de Regil, Meksikalı oyuncu.
5 Haziran 1987 - Marcus Thornton, Amerikalı profesyonel basketbol oyuncusu.
5 Haziran 1988 - Austin Daye, Amerikalı profesyonel basketbol oyuncusu.
5 Haziran 1989 - Ed Davis, Amerikalı profesyonel basketbol oyuncusu.
5 Haziran 1990 - DJ Mustard, Amerikalı müzik yapımcısı ve DJ.
5 Haziran 1990 - Polina Rahimova, Azeri voleybolcu.
5 Haziran 1991 - Lisa Schmidla, Alman kürekçi.
5 Haziran 1992 - Emily Seebohm, Avustralyalı yüzücü.
5 Haziran 1995 - Troye Sivan, Güney Afrika doğumlu Avustralyalı oyuncu, şarkıcı, söz yazarı ve eski YouTuber.
5 Haziran 1996 - Marcão, Brezilyalı stoper.
5 Haziran 1998 - Yuliya Lipnitskaia, Rus artistik buz pateni sporcusu.

Bugün kimler ölmüş derseniz?

5 Haziran 1017 - Sanjō, Japonya'nın geleneksel veraset düzenine göre 67. imparatoru (d. 976)
5 Haziran 1316 - X. Louis, Fransa kralı (d. 1289)
5 Haziran 1615 - Toyotomi Hideyori, Sengoku döneminde yaşamış Japon samuray (d. 1593)
5 Haziran 1816 - Giovanni Paisiello, İtalyan besteci (d. 1741)
5 Haziran 1826 - Carl Maria von Weber, Alman besteci (d. 1786)
5 Haziran 1832 - Kaʻahumanu, Hawaiʻ i Krallığı'nda konsort kraliçe (d. 1768)
5 Haziran 1897 - Teodor Kasap, Rum kökenli Osmanlı gazeteci, yazar ve çevirmen (d. 1835)
5 Haziran 1900 - Stephen Crane, Amerikalı yazar (d. 1871)
5 Haziran 1910 - O. Henry, Amerikalı öykü yazarı (d. 1862)
5 Haziran 1921 - Georges Feydeau, Fransız oyun yazarı (d. 1862)
5 Haziran 1944 - Riccardo Zandonai, İtalyan opera ve klasik batı müziği eserleri bestecisi ve müzik eğitimcisi (d. 1883)
5 Haziran 1958 - Evelyn Ellis, Amerikalı oyuncu (d. 1894)
5 Haziran 1965 - Wilhelm, İsveç ve Norveç prensi (d. 1884)
5 Haziran 1971 - Cahit Irgat, Sinema ve tiyatro sanatçısı (d. 1915)
5 Haziran 1974 - Hilmi Ziya Ülken, Felsefeci ve sosyolog (d. 1901)
5 Haziran 1977 - Luis César Amadori, İtalya-Arjantinli bir film yönetmeni ve senarist (d. 1902)
5 Haziran 1977 - Fevzi el-Kavukçu, Arap asker ve politikacı (d. 1890)
5 Haziran 1983 - Kurt Tank, Alman havacılık mühendisi (d. 1898)
5 Haziran 1993 - Conway Twitty, Amerikalı şarkıcı (d. 1933)
5 Haziran 2004 - Necdet Mahfi Ayral, Tiyatro ve sinema sanatçısı (d. 1908)
5 Haziran 2004 - Ronald Reagan, Amerika Birleşik Devletleri'nin 40. Başkanı (d. 1911)
5 Haziran 2004 - Zahir Güvemli, Yazar, karikatürist ve eleştirmen (d. 1913)
5 Haziran 2005 - Susi Nicoletti, Alman-Avusturyalı oyuncu ve balerin (d. 1918)
5 Haziran 2009 - Rajeev Motwani, Hindistan doğumlu bilgisayar bilimci (d. 1962)
5 Haziran 2010 - Erdoğan Tokatlı, Sinema yönetmeni, yazar ve çevirmen (d. 1939)
5 Haziran 2011 - Ludo Martens, Belçikalı tarihçi ve komünist politikacı (d. 1946)
5 Haziran 2012 - Ray Bradbury, Amerikalı yazar (d. 1920)
5 Haziran 2012 - Caroline John, İngiliz oyuncu (d. 1940)
5 Haziran 2015 - Sadun Boro, Denizci (d. 1928)
5 Haziran 2015 - Tarık Aziz, Iraklı siyasetçi ve eski Irak Dışişleri Bakanı (d. 1936)
5 Haziran 2016 - Jerome Bruner, Amerikalı psikolog (d. 1915)
5 Haziran 2017 - Kathryn Stripling Byer, Amerikalı kadın şair ve eğitimci (d. 1944)
5 Haziran 2017 - Andy Cunningham, İngiliz oyuncu, kukla sanatçısı ve yazar (d. 1950)
5 Haziran 2017 - Helen Dunmore, İngiliz kadın şair, romancı ve çocuk öyküleri yazarı (d. 1952)
5 Haziran 2018 - Jānis Bojārs, Litvan gülle atma sporcusu (d. 1956)
5 Haziran 2018 - Frank Bresee, Amerikalı radyocu ve tarihçi (d. 1929)
5 Haziran 2018 - Brian Browne, Kanadalı caz piyanisti ve besteci (d. 1937)
5 Haziran 2018 - Pierre Carniti, İtalyan siyasetçi ve sendikacı (d. 1936)
5 Haziran 2018 - Daša Drndić, Hırvat kadın yazar ve romancı (d. 1946)
5 Haziran 2018 - Kate Spade, Amerikalı moda tasarımcısı ve iş kadını (d. 1962)
5 Haziran 2018 - Feng Ting-kuo, Tayvanlılar-Çinli siyasetçi (d. 1950)
5 Haziran 2018 - Kate Spade, Amerikalı moda tasarımcısı ve iş kadını (d. 1962)
5 Haziran 2019 - Dinyar Contractor, Hint oyuncu, komedyen, yönetmen ve yazar (d. 1941)
5 Haziran 2019 - Elio Sgreccia, İtalyan biyolog ve Kardinal (d. 1928)
5 Haziran 2020 - Keiko Itō, Japon haiku şairi (d. 1935)
5 Haziran 2020 - Carlos Lessa, Brezilyalı ekonomist ve profesör (d. 1936)

Bugün olan başka şeyler de var tabii.
Ama bunlar benim seçtiklerim.

Sevgiyle, huzurla ve ille de aşkla başlıyoruz yine sabaha.
Sağlıklı, kolay ve keyifli bir hafta sonu diliyorum hepinize.
Gülümsemeyi de unutmuyoruz elbette.
Merhaba Türkiye.
Merhaba Cumartesi.
Merhaba #HaberHürriyeti okurları...

Hatice Nayır

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Nayır - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?