Akşener'in İkizdere Ziyaretinde Arbede Çıktı

 
Merhaba sevgili okurlarım!..
Ve günaydın Türkiye!..
“Saatli Maarif Takvimi”niz de geldi işte.
 
Önce biraz gülümseyelim güne başlarken:
 
Lüks bir lokantada müşterilerden biri önüne konan yemeği görünce bağırmaya başlamış:
- Ben bu baklayı yiyemem. Çabuk bana şef garsonu çağırın!
Yan masada oturan adam dudak bükerek cevap vermiş:
-Fayda etmez efendim, o da yiyemez!..
 
Şuraya bir de “Günün Sözü” bırakıyorum:
 
"Kararlar doğru veya yanlış değildir. Kararlar karardır. Sen, sana göre en iyisini seç." demiş Adam Fawer...
Ve seçiminin de sorumluluğunu mutlaka üstlen bence...
 
“Günün Kitap Alıntıları” olarak 21 yıl önce bugün sonsuzluğa uğurladığımız İngiliz yazar Barbara Cartland'ın kitaplarından alıntılar paylaşmak istiyorum. Ruhu şad olsun.
 
"İnsanın sevdiği yanında olmayınca ona en görkemli ev bile soğuk ve boş gelir."
 
"Demek istediğim işte bu!" diye mırıldandı. "İnsanın eşyasını elinden alsan bile neşesini söndüremezsin!"
 
"Aşk zamanla değişebilir ama gerçek aşk asla değişmez."
 
"Eğer dünyada size değer veren birini bulduysanız o kişiyle birlikte olmak için ateşin ve buzun içinden geçmeniz gerekiyor. "
 
Şuraya da "Günün Püf Noktası"nı bırakalım:
 
Malzemeleri karamelize olana kadar soteleyecekseniz, tavanızın yeterince geniş olmasına dikkat edin. Eğer her şeyin üst üste yığıldığı bir tava ya da tencere kullanıyorsanız, hayalinizdeki karamelizasyona asla ulaşamazsınız.
 
Bir de ilginç bir bilgi vereyim sizlere:
 
Fil dünyada dört dizi bulunan tek hayvandır.
 
Dün internet haber sitelerinden seçtiklerimi de paylaşayım sizlerle:
 
Akşener'in İkizdere Ziyaretinde Arbede Çıktı
Rize İkizdere’deki İşkencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat’ın yapmak istediği taşocağına karşı köylülerin direnişi devam ederken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in direnişçi köylülere destek ziyaretinde bulunacağı alan jandarma tarafından sarıldı. İşkencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat’ın başlattığı taşocağı çalışmalarına yöre halkının tepkileri sürerken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener direnişçi köylülere destek ziyaretinde bulundu. Akşener, İkizdere ilçesinde esnaf ziyareti yaptığı sırada, bir grubun tepkisi ile karşılaştı. Akşener'in yanına yaklaşan bir kişi, "PKK ile işbirliği yapan CHP ile neden birliktesiniz? Açıklama yapar mısınız?" dedi. Akşener ise, "Yapmıyoruz kardeşim. Ezan saati iftira ediyorsunuz. Sizi Allah'a havale ediyorum. Meral Akşener'e diyorsunuz. Megri megriyi ben mi söyledim? Osman Öcalan'ın mektubunu ben mi okuttun? Hadi oradan" diyerek tepki gösterdi.
Grupla partililer arasında arbede çıktı. Polis gruplara müdahale etti. Akşener, gerginlik üzerine ilçeden ayrıldı.
 
Sedat Peker'in 'sağ kolu'nun eşiyle ilgili bomba AKP detayı!
Sedat Peker gündem olan açıklamalarına YouTube'da yayımladığı 6. videosu ile devam etti. Peker’in "Birkaç satır bir şey anlatacağım, bunlar birkaç hafta içinde delillendirebilir" ifadelerini kullandığı videoda, Erdal Aras detayı dikkat çekti. Sedat Peker, Erdal Aras’a değindiği YouTube videosunun ardından, sosyal medya hesabı Twitter’dan da bir paylaşım yaptı. Süleyman Soylu ve Erdal Aras’ın el ele bir fotoğrafını paylaşan Peker, fotoğrafın Demokrat Parti Genel Başkanlığını kazanma sevinçlerine ait olduğunu iddia etti. Cumhuriyet'in haberine göre; 2020 Kasım ayında Aras’ın babası Mirze Aras vefat ettiğinde Sedat Peker’in başsağlığı mesajı yayınladığı görülüyor. Aynı Mirze Aras ismi, Erdal Aras’ın oğlu Sedat Eray Aras’ın kişisel Facebook hesabında da görülüyor. Sedat Eray Aras, 21 Kasım 2020 tarihli paylaşımında dedesinin ölümünü, “Dedem Mirze Aras hakkın rahmetine kavuşmuştur.
Cenazesi yarın saat 2 de Sancaktepe/Yenidoğan Merve Mahallesi Mehtap Camiisinden defnedilecektir” sözleriyle duyuruyor. Bu da hesabın Erdal Aras’ın oğluna ait olduğu iddiasını güçlendiriyor. Sedat Eray Aras’ın profilinde babası Erdal Aras’a ait çok sayıda fotoğraf da görülüyor. Erdal Aras’ın ikinci eşi olduğu belirtilen Zübeyde Aras ise Haziran 2015 seçimlerinde AKP’den Antalya Milletvekili Aday Adayı olmuş. Zübeyde Aras’ın Facebook hesabında partinin aday adayı olarak yaptığı çalışmalar ve görüşmelerden fotoğraflar da paylaşılmış.
 
BioNTech'ten son dakika açıklaması: Türkiye ile anlaştık
BD'li Pfizer ve Alman BioNTech birlikte geliştirdikleri corona virüs aşısının 60 milyon dozunu Türkiye'ye göndermek için Sağlık Bakanlığı ile anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Anlaşmada ayrıca 30 milyon opsiyonel doz aşı için de mutabakata varıldığı belirtildi. Söz konusu anlaşma, Türkiye'nin bu yıl aldığı Pfizer/BioNtech aşılarının toplam doz miktarını 120 milyona çıkaracak. BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin, "Amacımız, pandeminin sonlanması için dünyanın her yerine mümkün olduğunca çok aşı sağlamak Türkiye'nin aşı çabalarını desteklediğimiz ve bize güvendikleri için minnettarız" dedi
 
Dünya genelinde 1 milyar 560 milyondan fazla doz Kovid-19 aşısı yapıldı
Kovid-19 aşı verilerinin derlendiği "Ourworldindata.org" sitesine göre, Çin 449 milyon 510 bin doz ile dünyada en fazla aşı yapılan ülke olurken, onu 277 milyon 290 bin ile ABD, 186 milyon 410 bin ile Hindistan, 57 milyon 860 bin ile İngiltere, 55 milyon 100 bin ile Brezilya, 41 milyon 520 bin ile Almanya, 30 milyon 260 bin ile Fransa, 28 milyon 860 bin ile İtalya, 27 milyon 263 bin ile Türkiye, 24 milyon 860 bin ile Rusya, 24 milyon 220 bin ile Meksika, 23 milyon 260 bin ile Endonezya ve 22 milyon 970 bin ile İspanya izledi. Nüfusa oranla her 100 kişide en fazla doz aşı yapılan ülke Seyşeller olurken, uygulanan doz sayısının ülke nüfusunu aştığı ülkede her 100 kişiye düşen doz sayısı 133,77 oldu. Bu ülkeyi 121,81 doz ile İsrail, 121,41 ile San Marino, 118,34 ile BAE, 99,12 ile Malta, 89,29 ile Bahreyn, 88,5 ile Şili, 82,91 ile İngiltere, 83,96 ile Maldivler, 82,91 ile ABD, 79,13 ile Macaristan, 76,13 ile Moğolistan, 74,65 ile Katar, 73,04 ile Monako ve 70,38 ile Uruguay takip etti.
Sağlık Bakanlığının verilerine göre, Türkiye'de bugüne kadar 27 milyon 263 bin 806 doz Kovid-19 aşısı yapıldı. Türkiye, toplam aşı sayısı bakımından dünyada 9. sırada yer alırken, her 100 kişiye düşen aşı sayısı 31,8 oldu. 15 milyon 600 bin 437 kişiye ilk doz, 11 milyon 663 bin 369 kişiye de ikinci doz aşılar uygulandı. Bugüne dek kullanımına veya acil kullanımına izin verilen Kovid-19 aşıları, biri hariç, iki doz halinde ve aralıklı uygulanıyor. Dolayısıyla tatbik edilen doz sayısı, aynı sayıda bireyin aşılanmasının tamamlandığı anlamına gelmiyor. Kovid-19 verilerinin derlendiği "Worldometers" internet sitesine göre, dünya genelinde vaka sayısı 165 milyon 751 bine ulaşırken, virüs nedeniyle 3 milyon 435 binden fazla kişi yaşamını yitirdi.
 
Eurovision Şarkı Yarışması: Koronavirüs testi pozitif çıkan yarışmanın son galibi Duncan Laurence finalde sahneye çıkamayacak
Eurovision Şarkı Yarışması'nın son galibi olan Hollandalı Duncan Laurence, koronavirüse yakalandığı için, Cumartesi akşamı Rotterdam'da gerçekleştirilecek final sırasında sahneye çıkamayacak. Yarışmada İzlanda'yı temsil eden Dadi og Gagnamagnid adlı grup da, bir üyesinin test sonucunun pozitif çıkması üzerine, Perşembe akşamı yarı final elemeleri ve bu aşamayı geçmesi durumunda finallerde, şarkılarını banttan seslendirecek. Covid salgını nedeniyle geçen yıl ertelenen 65. Eurovision Şarkı Yarışması, Hollanda'nın Rotterdam kentinde yoğun önlemler altında gerçekleştiriliyor. Provalar ve yarı final elemeleri öncesinde, yarışmanın düzenlendiği Ahoy Gösteri Merkezi'nde şarkıcılar, yarışma personeli ve medya mensuplarına düzenli olarak koronavirüs testi yapılıyor. Rotterdam'da kaldıkları otelde karantinaya alınan İzlandalı müzik grubu Dadi og Gagnamagnid'in üyelerinden birinin testinin pozitif çıktığı belirlendi. Bu nedenle 5 gün boyunca karantinada kalması gereken grup, Perşembe akşamı yapılacak 2. yarı final elemesine katılamayacak.
 
 
"Günün Şiiri" köşemizde bugün sizlerle 382 yıl önce bugün sonsuzluğa uğurladığımız İtalyan şair, yazar ve filozof Tommaso Campanella'nın bir şiirini paylaşmak istiyorum. Saygıyla, sevgiyle anıyorum. Ruhu şad olsun.
 
ALTIN ÇAĞ
 
Mutlu bir altın çağ olduysa eskiden
Niçin bir kez daha olmasın?
Her şey dönüp dolaşıp
Gelmiyor mu eski yerine?
Düşündüğüm, öğütlediğim gibi benim
Paylaşsaydı insanlar
Yararları, mutluluğu ve ahlâkı
Cennet olurdu dünya...
Uyanık, temiz sevgiler gelirdi diyorum
Azgın, kör sevgiler yerine
Yalan dolan, bilgisizlik yerine
Gerçek bilgi gelirdi
Ve kardeşlik zorbalığın yerine.
 
 
#TommasoCampanella
 
 
Yurdumuzda ve dünyada hangi özel günler var bugün, bir bakalım:
 
Dünya Süt Günü
Süt hakkında toplumu bilinçlendirmek ve tüketimin artmasını teşvik etmek amacıyla her yıl 21 Mayıs tarihi "Dünya Süt Günü" olarak kutlanıyor. Birleşmiş Milletler Uluslararası Sütçülük Federasyonu'nun 1956 yılında bütün üye ülkelerde kutlanması kararı aldığı "Dünya Süt Günü", 1991 yılında ülkemizde de kabul edildi. 21 Mayıs Dünya Süt Günü'nün içinde bulunduğu 21 - 28 Mayıs tarihlerini kapsayan hafta da ‘Süt Haftası' olarak kutlanmaktadır.
 
Diyalog ve Kalkınma için Dünya Kültürel Çeşitlilik Günü
Her yıl 21 Mayıs tarihinde kutlanan “Diyalog ve Kalkınma için Dünya Kültürel Çeşitlilik Günü”nün ilk adımları, UNESCO’nun (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü) 2001 yılında “Kültürel Çeşitlilik Evrensel Bildirgesi”ni kabul etmesiyle atıldı. Hemen ardından, 2002 yılının Aralık ayında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 21 Mayıs tarihini “Diyalog ve Kalkınma için Dünya Kültürel Çeşitlilik Günü” olarak ilan etti.
 
Fırtına: Ülker Fırtınası
“Ülker Fırtınası” halk takvimine göre birkaç gün sapma payı olmakla birlikte 21-22 Mayıs’ta beklenen fırtına ve yaklaşık bir hafta boyu devam eden yağışlı bir dönemdir.
 
Bugün tarihte neler olmuş, bir bakalım mı?
 
21 Mayıs 996 - III. Otto, Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu tacını giydi. 16 yaşındaki Otto, 3 yaşından beri Almanya Kralıydı. İmparatorluğu 6 sene sürdü.
21 Mayıs 1847 - Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (Defterhane-iş Amire Kalemi) kuruldu.
21 Mayıs 1864 - Çerkesler'in (kendi dillerinde Адыгэхэр ((Adiğeler), Vatanları olan Çerkesya'dan (kendi dillerinde Адыгэ Хэку (Adiğe Heku)) Çarlık Rusyası tarafından soykırıma maruz kalıp Osmanlı topraklarına sürgün edilmesi.
21 Mayıs 1881 - Amerikan Kızılhaçı, Clara Barton tarafından kuruldu.
21 Mayıs 1900 - Rusya, Çin'deki Boxer ayaklanmasını bahane ederek Mançurya'yı işgale başladı.
21 Mayıs 1904 - FIFA (Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) Paris'te kuruldu.
21 Mayıs 1927 - Amerikalı havacı Charles Lindbergh, 'Sprit of St. Louis' adlı uçağıyla New York'tan Paris'e uçarak, Atlas Okyanusu'nu geçen ilk pilot oldu.
21 Mayıs 1960 - Harp Okulu öğrencileri, Hükûmet aleyhine sessiz yürüyüş yaptı.
21 Mayıs 1963 - Harp Okulu Komutanı Talat Aydemir, Anayasa'nın önerdiği bazı reformların gerçekleştirilmediği gerekçesiyle ikinci bir darbe girişiminde bulundu, fakat başarılı olamadı.
21 Mayıs 1979 - San Francisco, Kaliforniya'da Dan White'ın, Harvey Milk ve George Moscone cinayetlerinden minimum cezayı almasına karşı, "White Night Riots" (Beyaz Gece Ayaklanması) yaşandı.
21 Mayıs 1981 - Atatürk'ün 100. doğum yıl dönümü törenlerle kutlandı.
21 Mayıs 1983 - Avrupa Konseyi'nin, Avrupa medeniyetinin zenginliğini oluşturan kültürleri tanıtmak amacıyla düzenlediği sergilerden 18.'si İstanbul'da Anadolu Medeniyetleri Sergisi adıyla açıldı.
21 Mayıs 1991 - Hindistan Başbakanı Rajiv Gandhi öldürüldü.
21 Mayıs 1994 - Hac'da şeytan taşlama sırasında izdiham çıktı: Yedisi Türk olmak üzere 185 hacı öldü.
21 Mayıs 1996 - Örtülü ödenekten 5.5 milyar lira ile bazı kişi ve kuruluşları dolandırdığı öne sürülen Selçuk Parsadan, Balıkesir'in Altınoluk beldesinde yakalandı.
21 Mayıs 1997 - Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Refah Partisi'nin Anayasa'nın laiklik ilkesine aykırı eylemlerin odağı haline geldiği gerekçesiyle sürekli kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne dava açtı.
21 Mayıs 2004 - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Anayasa değişikliğini onayladı ve Devlet Güvenlik Mahkemeleri (DGM) kaldırıldı.
21 Mayıs 2017 - Fenerbahçe, Olympiakos'u yenerek EuroLeague şampiyonu oldu.
 
Bugün kimlerin doğduğuna gelince:
 
21 Mayıs 1173 - Shinran, Japon Budist keşiş (ö. 1263)
21 Mayıs 1471 - Albrecht Dürer, Alman ressam ve matematikçi (ö. 1528)
21 Mayıs 1527 - II. Felipe, İspanya Kralı (ö. 1598)
21 Mayıs 1688 - Alexander Pope, İngiliz şair (ö. 1744)
21 Mayıs 1799 - Mary Anning, Britanyalı fosil koleksiyoncusu, fosil taciri ve paleontolojist (ö. 1847)
21 Mayıs 1808 - Lavrentiy Alekseyeviç Zagoskin, Rus deniz subayı ve Alaska kâşifi (ö. 1890)
21 Mayıs 1816 - Stephen Allen Benson, Liberyalı siyasetçi (ö. 1865)
21 Mayıs 1844 - Henri Rousseau, Fransız ressam (ö. 1910)
21 Mayıs 1851 - Léon Bourgeois, Fransız siyasetçi (ö. 1925)
21 Mayıs 1855 - Émile Verhaeren, Belçikalı şair (ö. 1916)
21 Mayıs 1902 - Marcel Breuer, Amerikalı mimar ve tasarımcı (ö. 1981)
21 Mayıs 1913 - Suzan Kahramaner, Akademisyen, Türkiye'nin ilk kadın matematikçilerinden (ö.2006)
21 Mayıs 1921 - Andrey Saharov, Rus fizikçi ve Nobel Barış Ödülü sahibi (ö. 1989)
21 Mayıs 1928 - Dore Ashton, Amerikalı akademisyen, yazar, sanat tarihçisi ve eleştirmen (ö. 2017)
21 Mayıs 1947 - İlber Ortaylı, Akademisyen ve tarihçi.
21 Mayıs 1955 - Ayşe Kökçü, Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.
21 Mayıs 1960 - Jeffrey Dahmer, Amerikalı seri katil (ö. 1994)
21 Mayıs 1966 - Lisa Edelstein, Amerikalı aktris ve oyun yazarı.
21 Mayıs 1967 - Chris Benoit, Kanadalı profesyonel güreşçi (ö. 2007)
21 Mayıs 1968 - Nasuh Mahruki, Dağcı, yazar ve fotoğrafçı.
21 Mayıs 1968 - Nihat Odabaşı, Fotoğrafçı.
21 Mayıs 1972 - The Notorious B.I.G., Amerikalı rapçi (d. 1997)
21 Mayıs 1976 - Carlo Ljubek, Hırvat kökenli Alman oyuncu.
21 Mayıs 1981 - Maximilian Mutzke, Alman şarkıcı.
21 Mayıs 1982 - Saygın Soysal, Sinema ve dizi oyuncusu.
21 Mayıs 1985 - Mutya Buena, İngiliz şarkıcı, söz yazarı ve yapımcı.
21 Mayıs 1985 - Mark Cavendish, Man Adalı profesyonel yol bisikleti yarışçısı.
21 Mayıs 1992 - Dylan van Baarle, Hollandalı profesyonel yol bisikletçisi.
21 Mayıs 1992 - Hutch Dano, Amerikalı oyuncu ve rap sanatçısı.
21 Mayıs 1994 - Tom Daley, İngiliz dalgıç.
 
Bugün kimler ölmüş derseniz?
 
21 Mayıs 1639 - Tommaso Campanella, İtalyan şair, yazar ve Platoncu filozof (d. 1568)
21 Mayıs 1865 - Christian Jürgensen Thomsen, Danimarkalı antik çağ tarihçisi (d. 1788)
21 Mayıs 1895 - Franz von Suppé, Avusturyalı besteci (d. 1819)
21 Mayıs 1920 - Eleanor Hodgman Porter, Amerikalı yazar (d. 1868)
21 Mayıs 1920 - Venustiano Carranza, Meksikalı siyasetçi (d. 1859)
21 Mayıs 1922 - Michael Mayr, Avusturyalı tarihçi (d. 1864)
21 Mayıs 1935 - Jane Addams, Amerikalı toplumsal reformcu ve Nobel Barış Ödülü sahibi (d. 1860)
21 Mayıs 1952 - John Garfield, Amerikalı aktör (d. 1913)
21 Mayıs 1965 - Geoffrey de Havilland, İngiliz uçak tasarımcısı (d. 1882)
21 Mayıs 1967 - Nurettin Baransel, Asker ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 7. Genelkurmay Başkanı (d. 1897)
21 Mayıs 1971 - Avni Dilligil, Sinema oyuncusu (d. 1908)
21 Mayıs 1973 - İvan Konev, Sovyetler Birliği Mareşali (d. 1897)
21 Mayıs 1982 - Giovanni Muzio, İtalyan mimar ve akademisyen (d. 1893)
21 Mayıs 1983 - Eric Hoffer, Amerikalı yazar (d. 1902)
21 Mayıs 1991 - Rajiv Gandhi, Hindistan Başbakanı (d. 1944)
21 Mayıs 1997 - Mustafa Ekmekçi, Gazeteci ve yazar (d. 1924)
21 Mayıs 2000 - Barbara Cartland, İngiliz yazar (d. 1901)
21 Mayıs 2000 - John Gielgud, İngiliz oyuncu (d. 1904)
21 Mayıs 2005 - Şevki Şenlen, Eski millî futbolcu ve spor yazarı (d. 1949)
21 Mayıs 2008 - Cengiz Keskinkılıç, Tiyatro, dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı, yönetmen (d. 1938)
21 Mayıs 2013 - Antoine Bourseiller, Fransız komedyen, tiyatro ve opera yönetmeni (d. 1930)
21 Mayıs 2014 - Jaime Lusinchi, Venezulalı siyasetçi (d. 1924)
21 Mayıs 2015 - César Boutteville, Fransız satranç oyuncusu (d. 1917)
21 Mayıs 2015 - Louis Johnson, Amerikalı bas gitarist ve müzisyen (d. 1955)
21 Mayıs 2016 - Gaston Berghmans, Flemenk kökenli Belçikalı oyuncu ve komedyen (d. 1926)
21 Mayıs 2016 - Nick Menza, Alman müzisyen (d. 1964)
21 Mayıs 2017 - Paul Judge, İngiliz iş adamı ve siyasi kişilik (d. 1949)
21 Mayıs 2017 - Jimmy LaFave, Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve folk müzisyeni (d. 1955)
21 Mayıs 2017 - Philippa Roles, Galli kadın disk atma sporcusu (d. 1978)
21 Mayıs 2018 - António Arnault, Portekizli şair, yazar, avukat ve siyasetçi (d. 1936)
21 Mayıs 2018 - Anna Maria Ferrero, İtalyan oyuncu (d. 1934)
21 Mayıs 2018 - Gulam Rıza Hasani, İranlı alim (d. 1927)
21 Mayıs 2018 - Nabukazu Kuriki, Japon iş insanı ve dağcı (d. 1982)
21 Mayıs 2018 - Allyn Ann McLerie, Amerikalı oyuncu, şarkıcı ve dansçı (d. 1926)
21 Mayıs 2018 - Clint Walker, Amerikalı oyuncu ve şarkıcı (d. 1927)
21 Mayıs 2019 - Royce Mills, İngiliz sahne, televizyon ve sinema oyuncusu (d. 1942)
21 Mayıs 2019 - Yavuz Özkan, Yönetmen, yapımcı ve senarist (d. 1942)
21 Mayıs 2020 - Kamrun Nahar Putul, Bangladeşli kadın siyasetçi (d. 1955)
21 Mayıs 2020 - Hugo Ryckeboer, Belçikalı Batı Flaman diyalektologu (d. 1935)
21 Mayıs 2020 - Oliver E. Williamson, Amerikalı ekonomist ve Nobel Ekonomi Ödülü sahibi (d. 1932)
 
Bugün olan başka şeyler de var tabii.
Ama bunlar benim seçtiklerim.
 
Sevgiyle, huzurla ve ille de aşkla başlıyoruz yine sabaha.
Sağlıklı, kolay ve keyifli bir gün diliyorum hepinize.
Gülümsemeyi de unutmuyoruz elbette.
Merhaba Türkiye.
Merhaba Cuma.
Merhaba #HaberHürriyeti okurları...
 
Hatice Nayır

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Nayır - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?