60-65 yaş arasına aşılama süreci başlıyor

Merhaba sevgili okurlarım!..
Ve günaydın Türkiye!..
“Saatli Maarif Takvimi”niz de geldi işte.

Önce biraz gülümseyelim güne başlarken:

Bir arkadaş yazmış. (Resmen “Karadeniz Fıkrası” gibi.)
"Geçen Pazartesi Trabzon’da idim. Kendi kendime “Hamsi yemeden buradan gitmek olmaz” deyip
meydana yakın bir balıkçıya girdim. Balıkçı, dükkanı ikiye ayırmış. Bir tarafta boş masaların olduğu bölüm, diğer tarafta insanlarla tıklım tıklım dolu olan bölüm ve insanlar balık yiyorlardı. Ben boş masaya oturmaya teşebbüs ettiğimde garson:
-"Abi, burası yasak, kovit var, dükkanın yarısını boş bırakmamız lazım" dedi.
Mecburen ben de tıklım tıklım dolu olan bölümde yemeğimi yedim.

Şuraya bir de “Günün Sözü” bırakıyorum:

“Biz sıradan bir yıldızın yörüngesindeki küçük bir gezegende yaşayan gelişmiş bir maymun türüyüz. Bizi özel yapan evreni algılayabilmemizdir.” demiş Stephen Hawking...

Şuraya da "Günün Püf Noktası"nı bırakalım:

Buzdolabınızın iyi soğutması için içine bir torba tuz koyun. Tuzun dolaptaki nemi aldığını göreceksiniz.

Bir de ilginç bir bilgi vereyim sizlere:

Daktiloda yazılan ilk roman Mark Twain'in "Tom Sawyer" romanıdır.

Dün internet haber sitelerinden seçtiklerimi de paylaşayım sizlerle:
 
Manukyan'ın miras davası; Mahkeme tek varisin evliliğinin iptal edilmesine karar verdi
Genelev patroniçesi ve vergi rekortmeni Matild Manukyan'ın tek mirasçısı olan 80 yaşındaki Kerope Çilingir'in kendisinden 40 yaş küçük Neslihan Kahraman'la evlenmesinin ardından, kızı Dora Çilingir üvey annesi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Babasının akıl sağlığının yerinde olmadığını iddiasıyla  Dora Çilingir, evliliğin iptali istemiyle dava açmıştı. Dora Çilingir, sahte belge ve raporlarla örgütlü bir iş birliği içinde üvey annesi Neslihan Kahraman'la evlendirildiğini öne sürerek hastane ve işbirliği içindeki tüm kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılık, Dora Çilingir'in şikâyetine takipsizlik kararı vermiş ve Dora Çilingir, savcılığın takipsizlik kararına itiraz etmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, savcılık ikinci kez aynı kararla dosyayı kapatmıştı. Kararda çiftin 2011 yılından beri evli oldukları,  babasının taburcu olduğu gün eşiyle kol kola hastaneden ayrıldıkları belirtilmişti. İstanbul Aile Mahkemesi'nde görülen evliliğin iptali davasında bugün karar çıktı. Mahkeme, Kerope Çilingir'in ve eşi Neslihan Çilingir'in evliliğinin iptal edilmesi yönünde karar verdi.

Mars'ın yüzeyinden kaybolan suyun kabuğunda sıkıştığı düşünülüyor
Mars gezegeninin yüzeyinde milyarlarca yıl önce varolan suyun nasıl yok olduğu uzun süreden beri gizemini koruyor. Ancak bilim insanları şimdi bu soruya yanıt bulmuş olabilir. Suyun büyük çoğunluğunun Mars'ın dış katmanı olan kabuğunda sıkışmış olabileceği düşünülüyor. Mars'ın yüzeyinin altına sıkışan minerallerde gezegendeki suyun çoğunluğunun kapalı kaldığı teorisi geliştirildi. BBC'nin teknoloji muhabiri Paul Rincon, sonuçları Science dergisinde yayımlanan ve 52'nci Ay ve Gezegen Bilimi Konferansı'nda tartışılan araştırmayı derledi. Mars etrafında dolanan uzay aracından ve gök taşlarından elde edilen bulguları ele alan araştırmada suyun nasıl kaybolduğunu bulmak için bir bilgisayar simülasyonu geliştirildi. Bundan dört milyar yıl önce Mars daha sıcak ve nemli bir gezegendi; büyük ihtimalle de daha kalın bir atmosferi vardı. Su nehirlerden akar, kayalar arasında oluklar yaratır ve kraterleri oluştururken bir milyar yıl önce değişimin başladığı, gezegenin daha soğuk ve tenha bir hale büründüğü düşünülüyor. Araştırmada yer alan Londra Doğal Tarih Müzesi'nden Dr. Peter Grindrod, "Mars'ın atmosferiyle ilgili yapılan araştırmalardan halihazırda suyun büyük kısmının uzayda kaybolduğunu biliyoruz; üzerindeki ve hemen yüzeyinin altındaki buz kütleleri ise bir kısım suyun donduğunu bize söylüyor" dedi. Dünya'nın manyetik kalkanı atmosferin kaçmasına engel olurken Mars'ın manyetik alanının zayıf olmasının sudaki element bileşenlerinin kaçmasına neden olduğu tahmin ediliyor. Ancak suyu oluşturan elementlerden biri olan hidrojenin kaçma hızı bütün suyun nereye gittiğini açıklamıyor. ABD'nin Pasadena kentindeki California Teknoloji Enstitüsü'nden (Caltech) araştırmacı Eva Linghan Scheller ve ekibi ise geliştirdikleri bilgisayar modellemesinde Mars'taki suyun yüzde 30 ile 99'u arasındaki bir oranının minerallere dönüştüğünü ve gezegenin kabuğuna sızdığını buldu. Araştırmanın yazarlarından biri olan Caltech'ten Bethany Ehlmann, "Mars'tan gelen veriyi kullanarak suyun değişmesinin istisnai değil sık rastlanır bir olgu olduğunu bulduk. Kabuk değişirken suyu içine alıyor ve sulandırılmış mineral olarak bünyesinde tutuyor ki böylece su yapısında tamamen kapana kısılıyor" diyerek süreci açıklıyor. Dr. Grindrod ise bu sürecin bir kilometre derine kadar su tutma kapasitesine sahip olduğunu aktarıyor. Bütün akışkan suyun büyük ihtimalle 1,5 milyar yıl önce kaybolduğunu aktaran Grindrod, Mars'ın önceki iklimine dair çalışmaların halen gezegen bilimindeki en önemli konulardan biri olduğunu söyleyerek bu çalışmalarla suyun nasıl kaybolduğunu bulmayı amaçladıklarını belirtti.

 
Korona haberlerine gelince:
 
MHRS randevu alma: 60-65 yaş aşılama süreci başlıyor
Sağlık çalışanlarına yönelik ikinci doz aşılama çalışması devam ederken geçtiğimiz haftalarda 65 yaş üstü ve öğretmenler için de aşılama çalışması başlatılmıştı. Bilim Kurulu ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gelecek haftadan itibaren bir alt grubun, yani 60-65 yaş grubunun aşılarına başlanacağını duyurdu. Corona aşısı için Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden https://www.mhrs.gov.tr/ veya 182'den randevu alınarak başvuru yapılabilecek.

Öte yandan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın sabah 07:00-09:00, akşam 16:30-18.30 saatleri arasında şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanmalarının kısıtlanmasına, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın kendi işinde yada bir işyerinde çalıştıklarını belgelemesi durumunda şehir içi toplu taşıma araçlarını yukarıda belirtilen saatler arasında kullanma kısıtlamasından muaf tutulmalarına, Alınan kararların 22.03.2021 Pazartesi gününden itibaren uygulamaya konulmasına, karar verilmiştir" denildi. 

Gürcistan'da AstraZeneca aşısı olan hemşire komaya girdi

Başkent Tiflis'ten 200 kilometre uzaklıktaki Ahıska kentinde İmedi Kliniğinde Oxford Üniversitesinin ilaç şirketi AstraZeneca ile geliştirdiği aşı uygulandıktan sonra komaya giren 27 yaşındaki hemşire Tiflis'e nakledildi. Kovid-19 aşılama sürecinin 15 Mart'ta AstraZeneca ile başladığı ülkede konu ile ilgili açıklama yapan Ulusal Hastalık Kontrol ve Halk Sağlığı Merkezi Başkanı Amiran Gamkrelidze, hemşirede anafilaksi (hemen tedavi edilmesi gereken ciddi, potansiyel olarak hayatı tehdit eden alerjik bir reaksiyon) geliştiğinin tahmin edildiğini söyledi. Komaya giren hemşirenin tedavisi için Tiflis'e getirildiğini aktaran Gamkrelidze, "Doktorlar kesinlikle onun hayatını kurtarmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır" dedi.


"Günün Şiiri" köşemizde bugün sizlerle Edgar Allan Poe'nun bir şiirini paylaşmak istiyorum:

ANNABEL LEE

Seneler,seneler evveldi;
Bir deniz ülkesinde
Yaşayan bir kız vardı,bileceksiniz
İsmi Annabel Lee;
Hiçbir şey düşünmezdi sevilmekten
Sevmekden başka beni.


O çocuk ben çocuk,memleketimiz
O deniz ülkesiydi,
Sevdalı değil karasevdalıydık
Ben ve Annabel Lee;
Göklerde uçan melekler bile
Kıskanırdı bizi.


Bir gün işte bu yüzden göze geldi,
O deniz ülkesinde,
Üşüdü rüzgarından bir bulutun
Güzelim Annabel Lee;
Götürdüler el üstünde
Koyup gittiler beni,
Mezarı ordadır şimdi,
O deniz ülkesinde.


Biz daha bahtiyardık meleklerden
Onlar kıskandı bizi,_
Evet!_bu yüzden (şahidimdir herkes
Ve o deniz ülkesi)
Bir gece bulutun rüzgarından
Üşüdü gitti Annabel Lee.


Sevdadan yana ,kim olursa olsun,
Yaşça başca ileri
Geçemezlerdi bizi;
Ne yedi kat gökdeki melekler,
Ne deniz dibi cinleri,
Hiçbiri ayıramaz beni senden
Güzelim Annabel Lee.


Ay gelip ışır hayalin eşirir
Güzelim Annabel Lee;
Bu yıldızlar gözlerin gibi parlar
Güzelim Annabel Lee;
Orda gecelerim,uzanır beklerim
Sevgilim,sevgilim,hayatım,gelinim
O azgın sahildeki,
Yattığın yerde seni .

Edgar Allan POE
(Çeviren : Melih Cevdet ANDAY)

Yurdumuzda ve dünyada hangi özel günler var bugün, bir bakalım:

19 Mart Dünya Uyku Günü
Dünya Uyku Tıbbı Derneği (WASM) ve Dünya Uyku Federasyonu (WSF) tarafından, her yıl Mart ayının 3. Cuma günü ‘’Dünya Uyku Günü’’ olarak kutlanmaktadır. Bu yıl 19 Mart 2019 tarihinde kutlanacaktır.
Dünya Uyku Günü; uykunun kutlanmasının yanı sıra tıp, eğitim, sosyal yönler ve sürüş dâhil olmak üzere uykuyla ilişkili önemli konularda harekete geçme çağrısı niteliğindeki yıllık bir etkinliktir.

Bugün tarihte neler olmuş, bir bakalım mı?

19 Mart 1279 - Yamen Muharebesi'nde 20 bin kişilik kuvveti bulunan Moğol Yuan Hanedanı, 200 binlik Çinli Güney Song Hanedanı'nı mağlup ederek tüm Çin'de hakimiyet sağladı.
19 Mart 1452 - III. Frederik, Papa tarafından taç takılan son Kutsal Roma imparatoru oldu.
19 Mart 1839 - Louis-Jacques-Mandé Daguerre, dagerreyotipi icat etti.
19 Mart 1866 - Osmanlı Hükûmeti, Süveyş Kanalı'nın açılması konusunda izin verdi.
19 Mart 1877 - Ayan Meclisi görevine başladı.
19 Mart 1883 - Amerikalı ayakkabıcı ustası Jan Ernst Matzeliger, bir ayakkabıyı bir seferde bütünüyle imal eden ilk makineyi icat ederek ayakkabı sanayisinde bir devrim yarattı.
19 Mart 1899 - Otomobil yağı üreten Castrol şirketi kuruldu.
19 Mart 1915 - Güneş Sistemi gezegenlerinden Plüton'un ilk fotoğrafı çekildi. Ancak Plüton'un yeni bir gezegen olduğu o tarihte anlaşılamadı.
19 Mart 1920 - ABD Senatosu, Versay Antlaşması'nı onaylamayı reddetti.
19 Mart 1920 - Mustafa Kemal, Ankara'da bir Meclis toplanması amacıyla genelge yayımladı.
19 Mart 1932 - Sydney Harbour Bridge açıldı.
19 Mart 1945 - ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait USS Franklin uçak gemisi, Japon İmparatorluk Deniz Kuvvetleri'ne ait bombardıman uçağı "Ginga" tarafından bombalandı.
19 Mart 1945 - SSCB, bir nota ile 1925 tarihli Türk-Sovyet Dostluk ve Tarafsızlık Antlaşması'nı yenilemeyeceğini bildirdi
19 Mart 1955 - Agence France-Presse'in (AFP) Ankara temsilcisi Erol Güney, Türkiye yurttaşlığından çıkarıldı.
19 Mart 1965 - Merzifon'un Çeltek Linyit İşletmesi'ndeki grizu patlamasında; 69 işçi öldü, 58 işçi de yaralandı.
19 Mart 1970 - Batı Almanya'nın Başbakanı Willy Brandt ile Doğu Almanya'nın Başbakanı Willi Stoph ilk defa görüştü.
19 Mart 1971 - CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Nihat Erim, partisinden istifa etti ve Başbakanlık'a atandı.
19 Mart 1975 - Tarihe Birinci Milliyetçi Cephe Hükümeti (MC) olarak geçen, dört sağ partiden (AP, MSP, MHP, CGP) oluşan koalisyon işbaşına geldi.
19 Mart 1980 - Ankara'da bir inzibat erini öldürme iddiasıyla yargılanan Erdal Eren ölüm cezasına çarptırıldı. Eren'in infazı, 18 yaşından küçük olduğuna ilişkin kemik raporu nedeniyle tartışmalara yol açtı.
19 Mart 1985 - Uluslararası PEN Yazarlar Birliği, Aziz Nesin'i onur üyeliğine seçti. Onur üyeliği belgesi, Arthur Miller ve Harold Pinter tarafından verildi.
19 Mart 1995 - Osman Pamukoğlu'nun yönettiği "Çelik-1 Operasyonu" başladı
19 Mart 1997 - Diriliş Partisi iki genel seçime girmediği için kapatıldı.
19 Mart 1998 - Gazeteci Metin Göktepe'nin öldürülmesi davasında; beş polis, kastı aşan zor kullanarak ölüme sebebiyet verme suçundan 7 yıl altışar ay hapis cezasına çarptırıldı, altı polis ise beraat etti.
19 Mart 2003 - ABD askerleri, Irak-Kuveyt sınırındaki askerden arındırılmış bölgeye girdi. ABD uçakları da Irak'ın batısını bombalamaya başladı.
19 Mart 2003 - TSK'nın Kuzey Irak'a gönderilmesi, Türk hava sahasının yabancı silahlı kuvvetlerin hava unsurlarına 6 ay süreyle açılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM'ye sunuldu.
19 Mart 2006 - Azerbaycan Millî Direniş Teşkilatı kuruldu.
19 Mart 2007 - New York'ta "United for Peace and Justice" örgütünün düzenlediği, "Savaşa Hayır" yürüyüşüne on binlerce kişi katıldı.
19 Mart 2007 - Rusya'nın Kemerovo Oblastındaki Novokuznetsk şehrinde bulunan Ulyanovskaya maden işletmesinde, yerin 270 m altında meydana gelen patlamada 108 madenci öldü.
19 Mart 2011 - 2011 Libya ayaklanması'na müdahale etmek için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin 1973 sayılı kararı doğrultusunda Koalisyon Kuvvetleri, 2011 Libya bombardımanını başlattı.
19 Mart 2016 - İstanbul Taksim'de bombalı patlama meydana geldi. 4 ölü ve 36 yaralı bulundu.
19 Mart 2016 - Dubai şehrinden gelen ve Rusya'nın Rostov-na-Donu şehrindeki havalimanına inişe geçen, Flydubai şirketine ait yolcu uçağı iniş esnasında düştü. Uçaktaki 55 yolcu ile 7 mürettebat öldü.

Bugün kimlerin doğduğuna gelince:

19 Mart 1496 - Mary Tudor, Fransa Kraliçesi (ö. 1533)
19 Mart 1534 - José de Anchieta, İspanyol Cizvit misyoner (ö. 1597)
19 Mart 1641 - Abdülgani Nablus, Şam'lı alim ve Sufi (ö. 1731)
19 Mart 1661 - Francesco Gasparini, İtalyan barok bestecisi (ö. 1727)
19 Mart 1813 - David Livingstone, İskoç misyoner ve kâşif (ö. 1873)
19 Mart 1821 - Richard Francis Burton, İngiliz kâşif (ö. 1890)
19 Mart 1832 - Ármin Vámbéry, Macar oryantalist (ö. 1913)
19 Mart 1848 - Wyatt Earp, Amerikalı kanun adamı (ö. 1929)
19 Mart 1849 - Alfred von Tirpitz, Alman amiral (ö. 1930)
19 Mart 1883 - Walter Haworth, İngiliz kimyager (ö. 1950)
19 Mart 1888 - Josef Albers, Amerikalı ressam (ö. 1976)
19 Mart 1900 - Frédéric Joliot-Curie, Fransız fizikçi ve Nobel Kimya Ödülü sahibi (1958)
19 Mart 1905 - Albert Speer, Alman siyasetçi (ö. 1981)
1906 - Adolf Eichmann, Alman SS subayı (ö. 1962)
19 Mart 1912 - Adolf Galland, Nazi Almanyası'nın Luftwaffe as pilotu (ö. 1996)
19 Mart 1914 - Jiang Qing, Çinli siyasetçi ve Mao Zedong'un 3. karısı (ö. 1991)
19 Mart 1924 - Abdullah Gegiç, Yugoslav asıllı Türk futbolcu ve teknik direktör (ö. 2008)
19 Mart 1925 - Julio Canessa, Şilili asker ve siyasetçi (ö. 2015)
19 Mart 1931 - Emma Andijewska, Ukrayna doğumlu Amerikalı şair, yazar ve ressam.
19 Mart 1933 - Philip Roth, Amerikalı yazar.
19 Mart 1936 - Erdoğan Alkin, Ekonomist ve akademisyen (ö. 2013)
19 Mart 1936 - Güner Sümer, Tiyatro ve sinema oyuncusu (ö. 1977)
19 Mart 1936 - Ursula Andress, İsviçre doğumlu Amerikalı sinema oyuncusu.
19 Mart 1938 - Dinçer Sümer, Tiyatro yazarı, yönetmen, oyuncu ve seslendirme sanatçısı (ö. 2019)
19 Mart 1947 - Glenn Close, Amerikalı sinema ve tiyatro sanatçısı.
19 Mart 1955 - Bruce Willis, Amerikalı oyuncu.
19 Mart 1957 - Abdülkadir Mesduva, Cezayirli bürokrat.
19 Mart 1959 - Ralph David Abernathy III, Amerikalı siyasetçi ve iş insanı (ö. 2016)
19 Mart 1963 - Mary Scheer, Amerikalı oyuncu.
19 Mart 1964 - Mesut Bakkal, Teknik direktör.
19 Mart 1971 - Faruk Beşok, Basketbolcu.
19 Mart 1973 - Tolga Tekin, Oyuncu.
19 Mart 1974 - Onuryay Evrentan, Oyuncu.
19 Mart 1978 - Lenka, Avustralyalı şarkıcı.
19 Mart 1979 - Hidayet Türkoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu başkanı, NBA'de oynamış millî basketbolcu.
19 Mart 1979 - Lara, Şarkıcı.
19 Mart 1979 - Rıza Kocaoğlu, Sinema ve dizi oyuncusu.
19 Mart 1981 - Burcu Çetinkaya, Ralli pilotu.
19 Mart 1983 - Evan Bourne, Amerikalı profesyonel güreşçi.
19 Mart 1985 - Christine Guldbrandsen, Norveçli müzisyen.
19 Mart 1985 - Yolanthe Cabau, İspanyol-Hollandalı oyuncu ve televizyon sunucusu.

Bugün kimler ölmüş derseniz?

19 Mart 1406 - İbn-i Haldun, Tunuslu düşünür ve tarihçi (d. 1332)
19 Mart 1534 - Ayşe Hafsa Sultan, Osmanlı'nın ilk Valide Sultanı (d. 1479)
19 Mart 1790 - Cezayirli Hasan Paşa, Osmanlı devlet adamı ve Sadrazamı (d. 1713)
19 Mart 1865 - Joseph Lebeau, Belçika Başbakanı (d. 1794)
19 Mart 1897 - Antoine Thomson d'Abbadie, Fransız seyyah (d. 1810)
19 Mart 1916 - Vasili Surikov, Rus ressamı (d. 1848)
19 Mart 1928 - Emil Wiechert, Alman jeofizikçi (d. 1861)
19 Mart 1930 - Arthur Balfour, İngiliz politikacı (d. 1848)
19 Mart 1940 - Besim Ömer Akalın, Tıp profesörü, bilim insanı, sivil toplum örgütçüsü ve Milletvekili (d. 1862)
19 Mart 1943 - Frank Nitti, İtalyan mafya lideri (d. 1886)
19 Mart 1950 - Edgar Rice Burroughs, Amerikalı yazar ("Tarzan"ı kaleme alan) (d. 1875)
19 Mart 1950 - Walter Haworth, İngiliz kimyager (d. 1883)
19 Mart 1955 - Leonid Govorov, Yüksek Sovyet üyesi ve Savunma Bakanı yardımcısı (d. 1897)
19 Mart 1955 - Mihály Károlyi, Macaristan'ın ilk devlet başkanı (d. 1875)
19 Mart 1965 - Gheorghe Gheorghiu-Dej, Rumen siyasetçi (d. 1901)
19 Mart 1968 - Celil Kiyekbayev, Sovyet Başkurt bilim insanı, Türkolog ve filolog (d. 1911)
19 Mart 1980 - Bedrettin Tuncel, Akademisyen, çevirmen, edebiyatçı ve siyasetçi (d. 1910)
19 Mart 1982 - Randy Rhoads, Amerikalı müzisyen (d. 1956)
19 Mart 1987 - Louis de Broglie, Fransız fizikçi ve Nobel Fizik Ödülü sahibi (d. 1892)
19 Mart 1996 - Virginia Henderson, Amerikalı hemşire (d. 1897)
19 Mart 1997 - Eugène Guillevic, Fransız şair (d. 1907)
19 Mart 1998 - Hanzade Sultan, Osmanlı'nın son Padişahı Sultan Vahdettin ve son Halife Abdülmecit Efendi’nin torunu (d. 1923)
19 Mart 2003 - Suna Korad, Opera sanatçısı (d. 1935)
19 Mart 2004 - Haldun Derin, Atatürk, İsmet İnönü ve Celal Bayar'ın özel kalem müdürlüğünü yapan bürokrat (d. 1912)
19 Mart 2005 - John Zachary DeLorean, Amerikalı mühendis ve DeLorean Motor Company'nin kurucusu (d. 1925)
19 Mart 2008 - Hugo Claus, Flaman romancı, şair, oyun yazarı, ressam ve film yönetmeni (d. 1929)
19 Mart 2008 - Sir Arthur C. Clarke, İngiliz bilim kurgu yazarı ve mucit (d. 1917)
19 Mart 2010 - Bülent Düzgit, Karikatürist (d. 1947)
19 Mart 2016 - Roger Agnelli, Brezilyalı bankacı, şirket yöneticisi ve iş insanı (d. 1959)
19 Mart 2018 - Hasan Celal Güzel, Siyasetçi ve bürokrat (d. 1945)
19 Mart 2019 - Ümit Yesin, Oyuncu (d. 1954)

Bugün olan başka şeyler de var tabii.
Ama bunlar benim seçtiklerim.

Sevgiyle, huzurla ve ille de aşkla başlıyoruz yine sabaha.
Sağlıklı, kolay ve keyifli bir gün diliyorum hepinize.
Gülümsemeyi de unutmuyoruz elbette.
Merhaba Türkiye.
Merhaba Cuma.
Merhaba #HaberHürriyeti okurları...

Hatice Nayır

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Nayır - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?