2021 Boğa burçları

Bu haftadan itibaren 21 yılında ki gökyüzü hareketlerine bakarak tek tek burçların şöyle bir üzerinden geçelim. Ama şunu söylemek isterim ki herkesin kendi haritası kişiye özeldir. Ve bu burç burç yapacağımız genel yorumlar herkeste birebir hissedilmeyecektir. Dolayısıyla öncelikli olarak lütfen Yükselen burcunuzu okuyunuz. Çünkü yükselen burca göre yorumlanmaktadır.

Sevgili Yükselen Boğalar ve Güneşi Boğa burcu olanlar;

Bu yıl kişiliğimiz, dış görünüşümüz, yaşam enerjimizde, beden dilimizde, motivasyon kaynağımızda, ruhumuzda, ne veya kim olduğumuz konularında, bakış açımızda ve insanların size bakış açılarında, sağlık ve fizik bedenimizde değişimler yaşayabilirsiniz. Yıl başlar başlamaz Marsın Boğa burcuna geçmesiyle ve Mart ayının ilk haftasına kadarda boğa burcunda kalacak olması, bu değişimin yılın başından itibaren hissedebileceğiniz anlamına gelir. Bazılarınızda enerji düşüklüğü kendinizi halsiz hissetmek ve hareket etmek istememe gibi duygu durumları getirebilir. Bir süre sonra değişecek bu durum. Bedeniniz ne istiyorsa ona kulak verin. Dinlenin. Uranüs’ün de sizin burcunuzda hareket ediyor olması bu konuda gel git durumlara sebebiyet verecektir. Ve Mars ile kavuşumunda özelikle dikkat etmeniz gereken ani sinirlenmeler, ani düşünülmeden yapılmış girişimler. Beklenmedik hareketlerin getirebileceği kazalara dikkatli olmakta fayda var. Spor yapmam lazım deyip ısınmadan koşmaya kalmayın mesela. Hatta bu zamanda az ama öz tempoda başladığınız spor gökyüzü enerjisini doğru kullanmanız anlamına gelir. Herhangi bir Sanatla da uğraşabilirsiniz. Ama ne yapıyorsanız yapın içine tutku koyun ve anı kurtarmak için iş yapmayın. Hedefiniz uzun vadeli olsun. Hedefinize kararlılık, sabır ve özgüvenle gidin. Maraton koşuyorsunuz unutmayın.

Satürn ve Jüpiter’in 10. evinizde seyahatinden ve 1. Evinizde ki Uranüs ile yıl boyunca 3 kez yapacağı sert açıyla ilgili olarak; sizin kariyerinizle, statünüzde değişim ve dönüşümü anlatıyor. Bu yıl sizin için “yeni bir ben” yaratacağınız bir yıl. Geçen senelerde 9. Evinizde seyahat eden Satürn, Jüpiter ve Plüton ki Plüton 2023'e kadar hala orada değişimi tamamlamak için bulunmaya devam ediyor. Yurtdışı yabancılar, yabancı diller, akademisyenlik, ruhsal büyüme, rüyalar, din ve inançla konularında, çok büyük dönüşümler yaşattı. Ufkunuz genişledi. Meditasyona yöneldiniz. Astroloji, ezoterik konularla ilgilendiniz. Yazmaya başladınız belki kitabınız yayımlandı. Belki de sıkı sıkıya tutunduğunuz şeylerin bambaşka bir yüzünü gördünüz. Belki de tutucu ve bağnaz davranışlar içine bile düşmüş olabilirsiniz. Şimdi ise hangi Konularda geldiyse bu değişim o konuları kariyerinize taşıyacak. Bambaşka bir yöne evrilecek kariyeriniz. Statünüz değişecek. Saturn kova burcundan çıkana kadar bize sevdiğimiz işi, kariyeri ve kişiliğimi bir araya getirebiliyor muyum’u deneyimletecek ve 2023 itibariyle hayatımıza oturtacak. Gruplarla, teknolojik alt yapıyla, toplumla iç içe, erdemli davranışlar sergileyerek hareket etmelisiniz. Karşınıza gelen sınavları iyi değerlendirmelisiniz. Unutmayın ki Satürn sınar. Ne kadar uzun vadeli plan yaptın? Program yapmadan geleceğinizi düşünerek adım atmamamızı ister bizlerden. O yüzden mutlaka girişimlerimizde uzun vadeli plan yaparak hareket etmeyi unutmayalım.

Bu yıl ki 4 tutulmanın 3 tanesi 26 Mayıs- 10 Haziran ve 4 Aralıkta ki tutulma ikizler – yay aksında, 19 Kasım da olan tutulma ise boğa akrep aksında olacak.

26 Mayıs ta ki Ay tutulması tutulma; sizlerin 8. Evinizde gerçekleşecek. Bu sizin miras, borç, sigorta, dönüşüm, ameliyatlar ve sağlık konularında geçmişinizden yarım kalmış konuları önünüze getirebilir. Dönüşüm yaratıp, kendinizde derinleşeceğiniz konularla ilgilenebilirsiniz. Eşinizin gelirleriyle ilgili değişim yaşayabilirsiniz. Çocuklarınızın yer değiştirme taşınma mevzuları olabilir. Kardeşlerinizin işi ve sorumluluklarında günlük hayatında değişimler gerçekleşebilir.

Sizin geçmişten yarım kalmış tamamlanmamış kalmış günlük iş ve sorumluluklarınızla ilgili hayata geçirmeyi bekleyen fikirleriniz olduğunu hatırlayabilir. Ya da bu fikirlerinizi değiştirmeniz ve yenilemeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. İş hayatınızda içinde bulunduğunuz arkadaşlar veya içinde bulunduğunuz topluluklarda ki arkadaşların gerçek yüzünü görebilirsiniz.

10. Haziran'da ki Güneş tutulması; sizlerin 2. Evinde gerçekleşecek. 2. Ev maddi ve manevi kaynaklarımız, yeteneklerimiz, öz değerlerimizin olduğu alandır. Aynı zamanda Mal mülk ve sahip olduğumuz parayı anlatır. Ortaya çıkardığım somut edinimler, maddeye bakış açım, ses tonum gibi konuları barındırır. Bu tutulmaya Retro Merkür eşlik edecek. Dolayısıyla öncelikle para kazanma şeklinizde ve iletişimizde aksaklıklara dikkat etmek gerekli. Önümüze gelen konu bize ne anlatıyor. Neyi dönüştürmem gerekli. Güneş eskinin yeni üzerindeki hâkimiyetini gösterir. Merkür de Retro’suyla destek vererek diyor ki. Dur bakalım bak geçmişte böyle bir konu var tamamlamadığın hadi sana tutulma enerjisi ile bunu dönüştürebilme gücü veriyorum. Yeni bir şeylere başlamadan temizlemen gerekenleri temizle. Telefon tablet araba gibi bakımı gelmiş veya değişmesi gereken durumları söz konusuyla bunları yaptırın. İnternet veya trafikte veya ticaret yapıyorsanız aksaklıklara dikkat etmelisiniz. Yeni bir takım gelir kaynaklarının farkına varabilirsiniz. Çocuklarınızın veya sevgilinizin kariyerinde ve statüsünde değişimler gerçekleşebilir.

Gelelim 19 Kasım'daki tutulmaya; Bu tutulma boğa akrep aksında ki ilk tutulma olacak, ardından 4 Aralıkta gerçekleşecek ikizler – yay tutulmasından sonra tekrar boğa akrep aksı ile devam edecek tutulmalar. 19 kasım civarlarında hayatınıza giren olaylar bir fragman yaşatıp 30 nisan 2022 itibariyle tekrar hayatımızın o alanında dönüşümü başlatacaklar.

Boğa akrep aksı tutulmalarından daha detaylı bahsedeceğim günü gelince ama boğaların hayatında nasıl etki edecek ona bakalım. Bu Parçalı ay tutulması sizlerin 1. Evinde gerçekleşecek. Bu tutulmaya Merkür ve mars eşlik ediyor. Ve ay Algol sabit yıldızı ile kavuşuyor. Beni motive eden konularda ve motivasyonum konusunda değişimler tetiklenmeye başlayacak. Sanatsal anlamda yeteneklerimizi keşfetmeye başlayabilirsiniz. İşte işimin içine Kariyerimi ve kişiliğimi koyabiliyor muyum?’un kişiliğimize etki edeceği tutulma. Kişiliğimle, bedenimle, fiziksel görünüşümle işin içerisinde olacağım olayları gözlemleyeceğiz. Belki de ilk defa Özgürlük duygusu ön planda olacak. Bu maddi anlamda da özgürleşme isteği getirebileceği gibi eş ve ortaklıklardan özgürleşmek isteme şeklinde de kendini gösterebilir. Kız kardeşimizin arkadaş grupları ya da erkek kardeşlerimizin bayan arkadaşlarıyla ilgili değişimler yaşanabilir. Çocuklarımızın yurtdışı, yabancı dil, akademik eğitimler veya inançları ve umutlarıyla ilgili değişimler söz konusu. Eğer erkekseniz kendinizi amaca odaklanmış hissedebilirsiniz. Eğer kadınsanız kendinizin güzelliğinizin farkında varabilirsiniz ama ani ve sıra dışı gelişen ilişkilerde dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Bu süreçte başlayan ilişkiler çok ta kalıcı olmayabilir veya üzücü sonuçlanabilir söylemedi demeyin. Konu her ne olursa olsun başkalarının da özgürlük haklarına müdahale etmemek konusunda uyarmalıyım. Başkasının özgürlük hakkı başladığı yerde bizim ki sonlanmalı. Bunun farkında olarak hareket etmek güzel yarınlara işaret eder. Yeni bir ben, yeni tanışıklıklar, yeni ilişkiler göz kırpabilir.

4 Aralıkta ki tutulma; ikizler - Yay burcu aksında son Tutulma gerçekleşecek. Yay burcunda ki bu güneş tutulması Merkür yen bir tutulma ve Rastaban sabit yıldızı üzerinde gerçekleşecek. Ve sizlerin 8. Evinde yani miras, borç, sigorta, dönüşüm, ameliyatlar ve sağlık ile ilgili konular ön planda olacak. Eğer Kredi çekmek, borç almak sigorta yaptırmak veya ameliyat gibi durumlar varsa bu konuda önemli kararlar almaya meyilli olabilirsiniz. Aşırıya kaçıp hayallere dalmadan abartmadan, gerçeklere bağlı kaldığı takdirde alacak kararlar doğru kararlar olabilir. Çünkü Tutulmanın Neptün ile olan kare açısı varsayımlar, emin olamadığımız sisli durumlar yaratabilir. Çok acil ihtiyacınız yoksa borca veya krediye girmemeli veya zorunlu iseniz önünüzü gördüğünüz miktarın dışına çıkmayın. Yoksa vereceğiniz kararların sonuçları tahmin edilebilir olmayacaktır.

2021 yılı farkındalık ve dönüşüm yılınız olsun.

Yolunuz ışık olsun.

Katya Özlem Çağlayan

@themerlinsastrology

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Katya Özlem Çağlayan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?