KKTC'de ikinci kapanma kararı alındı


Merhaba sevgili okurlarım!..
Ve günaydın Türkiye!..
“Saatli Maarif Takvimi”niz de geldi işte.

Önce biraz gülümseyelim güne başlarken:

Temel bir gün bir kitap yazmaya karar vermiş ve hemen ünlü yazarın yanına gitmiş.
-"Sevgili Üstad, ben bir kitap yazmaya karar verdim; ama çok satsın istiyorum, ne yapmalıyım?" diye sormuş.
Üstad:
-"Bak oğlum!" demiş.
"Türkiye'de satan üç şey vardır. Birincisi seks, ikincisi asalet, sonuncusu da gizem. Sen kitaba bunları içeren bir başlık koyarsan kitabın en az on bin satar."
Temel hemen başlamış kitabı yazmaya. Üç ay sonra geri gelmiş.
Üstad kitabın adını sormuş. Temel:
-"Kontesi kim becerdi?" demiş. Üstad:
-"Aferin, çok güzel olmuş; kontes ile asaleti, becermekle seks'i vurgulamışsın, kim de gizemle ilgili. Ama sana söylemeyi unuttuğum bir şey daha var: Türkiye'de en çok tutan şey aslında dindir. Bir de onu koyarsan, o zaman bestseller olursun." demiş.
Temel yine gitmiş ve kitabı değiştirmeye başlamış. Bir ay sonra tekrar geri gelmiş.
Üstad kitabın adını sormuş.
Temel de yanıt vermiş:
-"Allah Allah! Kontesi kim becerdi?"

Şuraya bir de “Günün Sözü” bırakıyorum:

"Basın özgürlüğü belki de özgürlük düşüncesinin giderek aşağılanmasından en çok acı çekmiş özgürlüktür." demiş Albert Camus...
"Basının tamamen özgür olacağı günler umuduyla" diyorum ben de...

Şuraya da "Günün Püf Noktası"nı bırakalım:

"Kurumuş ve yıpranmış saçlarımıza parlaklık vermek ve beslemek için zeytinyağı, hintyağı gibi yağlardan ve protein açısından da yumurtadan yararlanabilirsiniz. Üstelik bu uygulamalar, uzun yılardır kadınların güzellik bakımında tercih ettikleri doğal yöntemler olmuştur."
Bakalım işinize yarayacak mı?

Bir de nerede kullanacağınızı bilmediğim bir bilgi vereyim sizlere:

"Dünya nüfusunun neredeyse yarısında Brüksel lahanasının tadını acı algılamaya neden olan genetik bir mutasyon vardır."
Sanırım bende de var.

Dün akşam internet haber sitelerinden seçtiklerimi de paylaşayım sizlerle:
 
Önünden bile geçmedikleri AKP’ye üye olduklarını öğrendiler! Sahte üyelik Soylu’ya soruldu
AKP’nin sahte üyelik yaptığı iddialarının daha öncede gündeme geldiğini belirten Mustafa Adıgüzel, sahte parti üyeliği yapmanın suç olduğunu vurgulayarak İçişleri Bakanlığı’nın konuyla ciddi bir şekilde ilgilenmesi gerektiğini dile getirerek soru önergesi verdi. Adıgüzel önergede, “Türkiye'de en çok üye sayısına sahip siyasi parti olmakla övünen Adalet ve Kalkınma Partisi'ne yapılan pek çok üyeliğin sahte olduğu ortaya çıkmıştır. Daha önce Ankara'dan Rize'ye, İstanbul'dan Batman'a sahtekârlıkla kişinin bilgisi ve izni olmadan AKP'ye üye yapıldığı ortaya çıkan yüzlerce vatandaşımız olmuştur. Bunlardan bazıları kamuoyunun da tanıdığı isimler olduğunda basına düşmüş ve gündem olmuştur” ifadelerini kullandı. Soru önergesinde daha önce İstanbul’da Halkevleri eski başkanının AKP'ye sahtekârlıkla üye yapılmasını hatırlatan Adıgüzel, şunları söyledi;
*Benzer bir örnek geçtiğimiz günlerde Ordu'da yaşanmıştır. Ordu Eğitim-Sen Başkanı ve Ordu'da bir ilçe Eğitim-Sen temsilcisi internetten yaptığı kontrolde AKP'ye üye yapıldıklarını öğrenmiş ve şok yaşamıştır.
*Siyasi parti üyeliği demokratik bir sistemin en hassas noktalarından biridir. Mağdur kişinin haberi dahi olmayan bu üyeliği, daha sonraki siyasi ve sosyal hayatını belirgin bir şekilde etkileyip geri dönüşümsüz zarara yol açabilir.

Sahte üyelik yapma işini meclise taşıyan Mustafa Adıgüzel, İçişleri Bakanlığına cevaplaması için 5 soru sordu:
1. Bakanlığınıza bu konuda bugüne kadar kaç adet şikâyet gelmiştir?
2. Bu şikâyetler için yapılan rutin işlem nedir?
3. Yapılan şikâyetlerin siyasi partilere göre dağılımı nedir?
4. Ordu'da yaşanan söz konusu örnek de dâhil olmak üzere tüm parti üyelik sahtekârlıklarını yapan kişilerin ortaya çıkarılması ve yargıya iletilmesi için bugüne kadar bir talimatınız olmuş mudur?
5. Olmadı ise, evrakta sahtecilik de dâhil olmak üzere pek çok suçu içinde barındıran bu tür işlemlerle ilgili bugüne kadar niçin bir girişimde bulunmadınız?

Öte yandan Eğitim-Sen Ordu Şube Başkanı Sezgin Yılmaz, "Ben 657 sayılı DMK’ya göre çalışan kamu görevlisiyim. Hayatım boyunca kamu görevlilerinin siyaset yapma hakkı için mücadele ettim. Yürürlükte olan kanuna göre kamu görevlileri siyasi partilere üye olamazlar. Bu yasa hükmünce hiçbir siyasi partiye de üye olmadım" dedi. Yılmaz, konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu da belirtti. 

Dünyanın En Zenginlerinden Rothschild Ailesinin Tek Varisi Öldü!
Rothschild ailesinin tek varisi Bankacı ve Edmond de Rothschild Group'un sahibi Banker Benjamin de Rothschild, kalp krizi nedeniyle 57 yaşında hayatını kaybetti. Ailesi haberi Fransız medyasına duyurdu. Yapılan açıklamada, "Pregny (İsviçre) ailesinin evinde geçirdiği kalp krizinin ardından 15 Ocak günü öğleden sonra meydana geldi" dendi. 1963'te doğan Benjamin de Rothschild, Edmond ve Nadine de Rothschild'in oğlu ve tek varisiydi ve 1997'den beri babası tarafından hayata geçirilen grubun başındaydı. 2015 yılında kuruluşa dahil olan eşi Ariane ile birlikte, özel bankacılık ve varlık yönetimi konusunda uzmanlaşmış, Rothschild imparatorluğunun gelişimine öncülük etmişlerdi. 1953 yılında kurulan Cenevre merkezli Edmond de Rothschild grubu, şu anda 173 milyar İsviçre frangı varlığa (160 milyar euro), 2.600 çalışana ve dünya çapında 32 ofise sahip. Rothschild aynı zamanda Edmond de Rothschild bağlı kuruluşları aracılığıyla Arjantin, Yeni Zelanda, Güney Afrika, İspanya ve Fransa'da üzüm bağlarının sahibi olarak da biliniyor.

Korona haberlerine gelince:
 
Kuzey Kıbrıs’ta ikinci kapanma kararı alındı
KKTC Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi artan yerel vakalar nedeniyle ikinci kez kapanma kararı aldı. Komite akşam saatlerinde yeniden toplanarak ani bir karar ile 18-31 Ocak tarihleri arasında uygulanacak kapanma kararı aldığını duyurdu. KKTC Bakanlar Kurulu bugün yaptığı toplantı sonrası basına açıklamalarda bulunan Başbakan Hamza Ersan Saner'in “Kapanma yok” açıklamasının ardından Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi Kapanma kararı aldığını gece saatlerinde basına duyurdu.

KKTC Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu bu akşam yaptığı toplantıda sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere tüm etkinlikler iptal edilirken, toplantılar, kafe, restoran, eğlence yerlerinin kapatılmasına karar verildi. Özel sektörde; eczane, benzin istasyonu, fırın ve market gibi temel ihtiyaçların karşılanması çerçevesinde hizmet üreten işletmeler, sarı basın kartı sahipleri haricinde aşağıda eğlence yerleri, sinema, barlar, cafeler, kıraathane/kahvehane, piknik alanları ve toplu yapılacak etkinlikler, spor salonları, stadyumlar, düğün salonları, doğum günü, toplu ibadetler, mevlit, gece kulüpleri, kumarhaneler gibi pek çok iş yerleri ve faaliyetlerin 18 Ocak 2021 tarihinden başlayarak 31 Ocak 2021 tarih saat 23:59'a kadar kapalı olacak. Tüm spor antrenman ve müsabakalarının 31 Ocak 2021 tarihine kadar durdurulmasına karar verildi. Zaruri nedenler ile sokağa çıkmak isteyen kişilere Polis ve Kaymakamlığın özel izin alma zorunluluğu getirildi.

Kuzey Kıbrıs'ta ikamet eden ve Güney Kıbrıs'ta rutin tedavi gören/tedavileri başlanmış hastaların mağduriyet yaşamaması ve tedavilerinin tamamlanabilmesi amacıyla Güney Kıbrıs’a günübirlik karantina uygulaması olmaksızın geçiş yapmaları uygun görüldü. Sağlık amacıyla geçiş yapacak olan hasta ve refakatçisinin (gereği halinde) girişte son 3 gün içinde yapılmış negatif PCR test sonuçlarını ibraz etmeleri gerekecek. Ayrıca tedavi sonrasında KKTC'ye dönen hasta ve refakatçiler ülkeye girişlerinin yedinci ve on dördüncü günlerinde yeniden PCR testlerini yaparak sonuçlarını Bakanlığımıza iletilmesi gerekecek. Kuzey'de ikamet edip Güney Kıbrıs'ta çalışan kişilerin geçişlerinin 31 Ocak 2021 saat:23:59'a kadar karantinaya tabii olmasına karar verildi. Güney'de ikamet edip Kuzey Kıbrıs'ta çalışan kişilerin geçişlerinin 31 Ocak 2021 saat 23:59'a kadar karantinaya tabii olmasına karar verildi. Kuzey'de ikamet edip Güney Kıbrıs'ta eğitim gören öğrenci ve velilerinin geçişlerinin 31 Ocak 2021 saat 23:59'a kadar karantinaya tabii olması uygun görüldü. Güney'de ikamet edip Kuzey Kıbrıs'ta eğitim gören öğrenci ve velilerinin geçişlerinin 31 Ocak 2021 saat 23:59'a kadar karantinaya tabii olması uygun görüldü. KKTC'deki tüm ilk ve orta eğitim okullarında yarıyıl tatilinin 31 Ocak 2021 saat 23:59'a kadar uzatılırken, dershane, etüt, özel dersler ve kurs faaliyetlerinin, yüksek eğitim veren kurumlarında yüz yüze eğitim hizmetlerinin 31 Ocak 2020 saat 23:59'a kadar durduruldu.

Alınan kararlar pandemi durumuna bakılarak 23 Ocak'ta yeniden değerlendirilecek.

Yoğun bakımda yatmak maske takmaktan çok daha zor.
Lütfen “Maske, Mesafe, Hijyen” kuralını unutmayalım.

"Günün Şiiri" köşemizde bugün sizlerle son yazdığım şiirlerden birini paylaşmak istiyorum:

 
FIRTINA ZAMANI

Sus, hiçbir şey söyleme artık
Aşk bir Filizkıran’dı, geldi geçti
Şimdi zemheride donma vakti


Biliyorum, hiç kimseler yazmadı
Hiçbir kitaba sığmadı bu yalnızlık
Kendime kapandığım bu günlerde
Kendimden de kaçamıyorum artık


Bir yer var çok uzaklarda
Pırıl pırıl, çiçek çiçek ortalık
Oysa üzerimize düşen
Hep karanlık, hep karanlık


Yokluğunla boğuluyorum işte
Hüzün tüm köşeleri kapmış
Bende hiç bitmeyen bir kırgınlık


Yorgun bir kuş konuyor avuçlarıma
Gözlerim eski zamanları arıyor
İçimde buz tutmuş bir dargınlık


Yokluğunla nikahlıyım nicedir
Yüreğimde unutulmuş bir şarkı
“Ayrılık, ayrılık, yaman ayrılık”


Aşk geçip gideli buralardan
Söz kırık, gün soluk işte
Dayanmak çok zor
Yetsin artık...

#haticenayır


Yurdumuzda ve dünyada özel bir gün yokmuş bugün araştırdığım kadarıyla.


Bugün tarihte neler olmuş, bir bakalım mı?

18 Ocak 532 - Konstantinopolis'te (günümüzde İstanbul) başlayan Nika ayaklanması tamamen bastırıldı. 30.000 kişinin öldüğü tarihin bu en kanlı ayaklanması 13 Ocak'ta başlamıştı.
18 Ocak 1535 - İspanyol fatih (Konkistador) Francisco Pizarro, Peru'nun başkenti Lima'yı keşfetti.
18 Ocak 1778 - İngiliz kâşif James Cook, Hawaii'ye ulaştı.
18 Ocak 1886 - Kadınlar, Şükufezar dergisinde "saçı uzun aklı kısa" deyimine karşı mücadele başlattı.
18 Ocak 1896 - X-ışınları cihazı ilk kez New York'ta halka tanıtıldı. "X" adı, ne tür bir ışın olduğunun bilinmeyişini simgeliyordu.
18 Ocak 1903 - Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Theodore Roosevelt'in, Birleşik Krallık Kralı VII. Edward'a gönderdiği radyo mesajı, Birleşik Devletlerden radyo ile yapılan ilk okyanus aşırı iletişim olmuştur.
18 Ocak 1906 - İvan Vasilyeviç Babuşkin kurşuna dizildi. Babuşkin, Rus Sosyal Demokrat İşçi Partisi (Bolşevikler) kurucularındandı.
18 Ocak 1911 - İlk defa bir uçak, bir geminin güvertesine iniş yaptı. Pilot Eugene Burton Ely, San Francisco limanında bulunan USS Pennsylvania (ACR-4) gemisine indi.
18 Ocak 1912 - Kaptan Robert Falcon Scott, Güney Kutbuna ulaştı. Bunu başaran ilk insan olmayı hayal ediyordu ancak Roald Amundsen, ondan yaklaşık bir ay önce bunu başarmıştı.
18 Ocak 1919 - I. Dünya Savaşı'nda yenik düşen devletlerle anlaşmalar yapmak üzere, İtilaf Devletleri temsilcilerinin oluşturduğu Paris Barış Konferansı açıldı. Avrupa'nın haritası yeniden çizildi.
18 Ocak 1924 - İstanbul'da Millî Türk Ticaret Birliği Kongresi toplandı.
18 Ocak 1927 - Lozan Antlaşması, Amerikan Senatosu tarafından reddedildi.
18 Ocak 1928 - Çerkez Hacı Sami çetesinden 3 kişi, Eminönü Meydanı'nda idam edildi. Bu kişiler Atatürk'e suikast iddiasıyla idama mahkûm edilmişlerdi.
18 Ocak 1929 - Lev Troçki, Sovyetler Birliği'nden sınır dışı edildi.
18 Ocak 1931 - Cumhuriyet gazetesinin düzenlediği Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışmasını, Naşide Saffet Esen kazandı.
18 Ocak 1940 - Millî Koruma Kanunu kabul edildi.
18 Ocak 1943 - Sovyetler Birliği, Leningrad'da hüküm süren Alman kuşatmasını kırdığını açıkladı.
18 Ocak 1944 - Trak adlı yolcu vapuru, Çanakkale'den Bandırma'ya giderken kayalara bindirerek battı: 24 kişi öldü.
18 Ocak 1946 - Madam Butterfly operası, Ankara'da sahnelendi.
18 Ocak 1947 - Isparta'nın Uluborlu ilçesinin Senirkent bucağından on vatandaş, noter aracılığıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na bir protesto mektubu gönderdi. Mektupta hiçbir suçları olmadığı halde, jandarmanın kendilerine sistemli olarak işkence boyutlarında kötü muamele yaptığını yazıyorlardı.
18 Ocak 1947 - İstanbul'da Muallimler Birliği kuruldu.
18 Ocak 1950 - Demokrat Parti (DP), işçiye grev hakkı istedi.
18 Ocak 1951 - Vietnam Kurtuluş Cephesi gerillaları, Hanoi'den geri çekildi; şehir Fransızların eline geçti.
18 Ocak 1954 - Yabancı Sermaye Yasası Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi.
18 Ocak 1964 - Pemba Halk Cumhuriyeti kuruldu.
18 Ocak 1966 - Ankara Cezaevi'nde af isteyen mahkûmlar isyan etti. İstanbul Üsküdar Toptaşı Cezaevi'nde 260 mahkûm açlık grevine başladı.
18 Ocak 1966 - Vefa Poyraz, İstanbul valiliğine atandı.
18 Ocak 1969 - Amerikalı bilim insanlarınca, düzenli elektromanyetik dalgalar yayan ilk pulsarlar bulundu.
18 Ocak 1977 - Zatürreye yol açan gizemli Lejyoner hastalığı'nın amili olan bakteri bulundu ve "Legionella pneumophila" olarak adlandırıldı.
18 Ocak 1983 - Kültür Bakanlığı'nca Sinema Yasa Tasarısı hazırlandı. Bakanlık tasarıyla filmlere denetim getiriyordu.
18 Ocak 1984 - Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) davası duruşmasında, sanıklara tek tip elbise giydirildi.
18 Ocak 1989 - Kıbrıslı iş adamı Asil Nadir, Günaydın gazetesi'nden sonra Gelişim Yayınları'nı da satın aldı.
18 Ocak 1991 - Hükûmet, TBMM'den gerektiğinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yurt dışında görevlendirilmesi ve yabancı askerlerin Türkiye'de bulundurulması konusunda yetki aldı.
18 Ocak 1991 - Irak, İsrail'in Tel Aviv ve Hayfa şehirlerine Scud füzesi attı.
18 Ocak 1993 - Bayburt'un Üzengili köyü üzerine çığ düştü; 56 kişi öldü, 22 kişi yaralandı.
18 Ocak 1996 - Michael Jackson ile Lisa Marie Presley'nin iki yıl süren evlilikleri boşanma ile sona erdi.
18 Ocak 2005 - 800 yolcu kapasiteli yolcu uçağı Airbus A380, Toulouse'da (Fransa) basına tanıtıldı.
18 Ocak 2010 - Gazeteci-yazar Abdi İpekçi cinayeti ve iki ayrı gasp suçundan hükümlü Mehmet Ali Ağca, Sincan F tipi Cezaevi'nden tahliye edildi.

Bugün kimlerin doğduğuna gelince:

18 Ocak 1689 - Montesquieu, Fransız yazar (ö. 1755)
18 Ocak 1752 - John Nash, İngiliz mimar (ö. 1835)
18 Ocak 1840 - Henry Austin Dobson, İngiliz şair (ö. 1921)
18 Ocak 1841 - Emmanuel Chabrier, Fransız besteci ve piyanist (ö. 1894)
18 Ocak 1849 - Edmund Barton, Avustralya'nın ilk Başbakanı (ö. 1920)
18 Ocak 1852 - Augustin Boué de Lapeyrère, Fransız Amiral ve Deniz Bakanı (ö. 1924)
18 Ocak 1867 - Rubén Darío, Nikaragualı şair (ö.1916)
18 Ocak 1882 - A. A. Milne, İngiliz yazar (ö. 1956)
18 Ocak 1892 - Oliver Hardy, Amerikalı sinema oyuncusu (Laurel ve Hardy ikilisinden) (ö. 1957)
1898 - George Dawson, Amerikalı yazar (ö. 2001)
18 Ocak 1904 - Cary Grant, İngiliz oyuncu (ö. 1986)
18 Ocak 1913 - Ali Sururi, Tiyatro ve sinema oyuncusu (ö. 1998)
18 Ocak 1913 - Danny Kaye, Amerikalı sahne, sinema ve TV komedyeni (ö. 1987)
18 Ocak 1915 - Santiago Carrillo, İspanyol politikacı (Avrupa Komünizmi düşüncesinin öncülerinden ve 1960-1982 arasında İspanya Komünist Partisi Genel Sekreteri) (ö. 2012)
18 Ocak 1925 - Gilles Deleuze, Fransız yazar ve düşünür (ö. 1995)
18 Ocak 1927 - İsmet Sıral, Müzisyen, saksofonist, flütist ve neyzen (ö. 1987)
18 Ocak 1927 - Perihan Tedü, Tiyatro oyuncusu (ö. 1992)
18 Ocak 1937 - John Hume, Kuzey İrlanda'lı politikacı ve 1998 Nobel Barış Ödülü sahibi (ö. 2020)
18 Ocak 1938 - Anatoli Kolesov, Sovyet grekoromen güreşçisi ve koçu (ö. 2012)
18 Ocak 1955 - Kevin Costner, Amerikalı sinema oyuncusu, yönetmen ve En İyi Yönetmen Akademi Ödülü sahibi.
18 Ocak 1966 - Yaşar Tüzün, Siyasetçi.
18 Ocak 1971 - Josep Guardiola, İspanyol teknik direktör.
18 Ocak 1979 - Cem Bahtiyar, Müzisyen ve maNga grubunun bass gitaristi.
18 Ocak 1979 - Jay Chou, Tayvanlı şarkıcı, şarkı sözü yazarı, aktör, film yönetmeni ve prodüktör.
18 Ocak 1980 - Jason Segel, Amerikalı oyuncu
18 Ocak 1983 - Kaan Sekban, Komedyen.

Bugün kimler ölmüş derseniz?

18 Ocak 1862 - John Tyler, Amerika Birleşik Devletleri'nin 10. Başkanı (d. 1790)
18 Ocak 1906 - İvan Vasilyeviç Babuşkin, Rus devrimci ve Rus Sosyal Demokrat İşçi Partisi (Bolşevikler) kurucularından (d. 1873)
18 Ocak 1936 - Rudyard Kipling, İngiliz yazar ve Nobel Edebiyat Ödülü sahibi (d. 1865)
18 Ocak 1954 - Sydney Greenstreet, İngiliz aktör (d. 1879)
18 Ocak 1956 - Makbule Atadan, Mustafa Kemal Atatürk'ün kız kardeşi (d. 1885)
18 Ocak 1960 - Nahid Sırrı Örik, Yazar (d. 1895)
18 Ocak 1970 - Mehmet Mümtaz Tarhan, Avukat ve siyasetçi (eski İstanbul Valisi) (d. 1908)
18 Ocak 1975 - Arif Müfid Mansel, Arkeolog (d. 1905)
18 Ocak 1977 - Carl Zuckmayer, Alman oyun yazarı (d. 1896)
18 Ocak 1985 - Davut Sulari, Türk halk müziği sanatçısı (d. 1925)
18 Ocak 1995 - Adolf Butenandt, Alman biyokimyacı (d. 1903)
18 Ocak 2001 - Al Waxman, Kanadalı oyuncu (d. 1935)
18 Ocak 2001 - Laurent-Désiré Kabila, Kongo DC'nin Cumhurbaşkanı (Kinşasa'daki evinde, özel korumalarından biri tarafından öldürüldü.) (d. 1939)
18 Ocak 2010 - Reha Oğuz Türkkan, Hukukçu, tarihçi, yazar ve Türkolog (d. 1920)
18 Ocak 2012 - Evin Esen, Oyuncu (d. 1949)
18 Ocak 2016 - Leila Alaoui, Fas asıllı Fransız fotoğrafçı ve video sanatçısı (d. 1982)
18 Ocak 2017 - Red Adams, Amerikalı beyzbolcu (d. 1921)

Bugün olan başka şeyler de var tabii.
Ama bunlar benim seçtiklerim.

Sevgiyle, huzurla ve ille de aşkla başlıyoruz yine sabaha.
Sağlıklı, kolay ve keyifli bir hafta sonu diliyorum hepinize.
Gülümsemeyi de unutmuyoruz elbette.
Merhaba Türkiye.
Merhaba Pazartesi.
Merhaba #HaberHürriyeti okurları...

Hatice Nayır

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Nayır - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?