Varlık Fonu, Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk payını Katar’a sattı

Merhaba sevgili okurlarım!..

Ve günaydın Türkiye!..

“Saatli Maarif Takvimi”niz de geldi işte.

Önce biraz gülümseyelim güne başlarken:

Dünya devletleri birbirine girmiş, durum çok kötüymüş. Durumun gitgide daha fenalaştığını gören melekler koştura koştura Allah'ın yanına gitmişler.

-"Allah'ım, Amerika tüm dünyaya savaş açtı, halleri perişan. Ne olur, yardım edin."

Allah hiç istifini bozmamış:

-"Merak etmeyin, boşuna da telaşlanmayın. Amerika kendi başının çaresine bakabilir." demiş.

Aradan bir süre geçmiş. Yine melekler koştura koştura Allah'ın yanına gitmişler. Bu sefer Rusya tüm dünyaya savaş açmıştır. Meleklerin yardım taleplerine Allah yine aynı sakinlikte aynı cevabı vermiş:

-"Merak etmeyin, boşuna da telaşlanmayın. Rusya da kendi başının çaresine bakabilir."

Aradan bir süre daha geçmiş. Bu sefer tüm dünyaya savaş açma sırası Türkiye'ye gelmiş. Melekler yine Allah'ın yanına koşmuşlar. Bu sefer Allah telaşlanmış, duruma çözüm bulunması için dört koldan meleklere talimat vermiş. Melekler şaşırmışlar nedenini sormuşlar Allah'a:

-"Allah'ım Amerika savaş açtı, bize sakin olmamızı söylediniz. Rusya savaş açtı, sakin olmamızı söylediniz. Türkiye savaş açınca niye bu kadar telaşlandınız? Anlayamadık."

Allah cevap vermiş:

-"Eee, şüphesiz ki Türkler her işlerini bana havale ederler."

Şuraya bir de “Günün Sözü” bırakıyorum:

"Bir devletin devamı ve bekası adaletle mümkündür." demiş Hz.Ali...

"Beka" sözünü ağızlarına sakız eden adaletsizlere duyurulur.

Şuraya da "Günün Püf Noktası"nı bırakalım:

Sizlerle bugün MUTLU BİR YAŞAMIN PÜF NOKTALARI'nı paylaşmak istiyor ve uygulamanızı öneriyorum.

1. Başkaları için kendinizi mutlu hissettirecek şeyler yapmak yerine, kendiniz için daha iyi hissettirebilecek şeyler yapmayı deneyin.

2. Hergün gün sonunda sizi mutlu eden şeylerin listesini yazın. Bunları her gün daha da çoğaltmaya çalışın.

3. Her hafta sevdiğiniz biri ya da sevgilinizle en az bir saat sohbet edin.

4. Uzun zamandır görüşmediğiniz bir dostunuzu, eski bir arkadaşınız arayın ve onunla görüşün.

5. Kendinize, gün içerisindeki başarılarınızdan dolayı küçük ödüller verin.

6. Günde en az bir kere dolu dolu bir kahkaha atmayı ihmal etmeyin.

7. Her gün bir yabancıya gülümseyin veya selam verin.

8. Gün içerisinde bir yabancıya yardım edin.

9. Hissettiğiniz şeyin ardından gitmeyi sakin ihmal etmeyin.

10. Sağlığın en büyük düşmanı strestir. Hayatınızda size stres yapan ve sizi geren şeyleri çıkarın. Stresden uzak durmaya çalışın.

Bir de nerede kullanacağınızı bilmediğim bir bilgi vereyim sizlere:

"Eğer Google'ın arama butonuna 'do a barrel roll' yazarsanız, tüm ekran bir anda dönmeye başlayacaktır."

Ben denemeye cesaret edemedim.

Bir deneyin isterseniz.

***

Dün akşam internet haber sitelerinden seçtiklerimi de paylaşayım sizlerle:

Varlık Fonu, Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk payını Katar’a sattı

‌Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite 6. Toplantısı'nın ardından işbirliği anlaşmaları imzalandı. Türkiye Varlık Fonu (TVF) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA) arasında Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk payının QIA’ya devri için imza atıldı. Türkiye Varlık Fonu'nunda yapılan yazılı açıklamada, “TVF CEO'su Zafer Sönmez ile Katar Yatırım Otoritesi (QIA) CEO'su Mansoor bin Ebrahim Al-Mahmoud tarafından bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen bir törenle imzalanan anlaşma, Borsa İstanbul'un yönetişimi için iki kurumun gelecekte yapabileceği işbirliğini de kapsıyor” denildi.

Varlık Fonu, hâlihazırda yüzde 90,6'lık payıyla Borsa İstanbul'un en büyük pay sahibi konumunda bulunuyor. Katar Devleti'nin yatırım fonu olan QIA'ya devredilecek paylardan sonra Varlık Fonu, Borsa İstanbul'un yüzde 80,6'lık payını elinde bulundurmaya devam edecek. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Borsa İstanbul’da 2015’te aldığı yüzde 10’luk payı, ABD’de İran yaptırımlarını delmek suçlamasıyla yargılanıp ceza alan Hakan Atilla’nın Borsa İstanbul Başkanı olarak atanması sonrasında Varlık Fonu'na satmıştı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla anlaşmaya tepki gösterdi. Öztrak, "Sakarya Tank Paleti verdiler, yetmedi. Kanal İstanbul arazilerini peşkeş çektiler, yetmedi. Katarlı yayıncıya 300 milyon TL kıyak çektiler, yetmedi. Şimdi Borsa'nın %10'unu Katar'a veriyorlar. Oldu olacak, Türkiye'nin tapusunu da Katar'ın üstüne yapın." ifadelerini kullandı.

 

Korona haberlerine gelince:

Çankırı'da aile hekimi Dr. Kahraman Pehlivan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Çankırı Refik Saydam Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli evli ve 2 çocuk sahibi Aile Hekimi Dr. Kahraman Pehlivan (46), önceki gün nefes darlığı şikayeti ile Çankırı Devlet Hastanesi acil servisine başvurdu. Pehlivan'ın yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Hastanede tedavi altına alınan Pehlivan'ın genel durumunun kötüleşmesi üzerine dün ambulans helikopterle Ankara Şehir Hastanesi'ne sevki planlandı. Ancak nakil için hastaneden çıkarıldığı sırada kalbi duran Pehlivan, tekrar hastaneye geri götürülerek yoğun bakıma alındı. Dr. Pehlivan, yoğun bakımda yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay koronavirüse yakalandı

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüse yakalandığını duyurdu.

Akif Kemal Akay'ın açıklaması şöyle oldu:

"Değerli yurttaşlarım, son yaptırmış olduğum COVID-19 testim pozitif çıkmıştır. Tedavi sürecim hemen başlatılmıştır. Çok şükür genel sağlık durumum iyi. Karantina sürecimi evimde geçireceğim. Bu vesile ile bir sağlıkçı olarak tüm vatandaşlarımızın maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymasını bir kez daha hatırlatıyorum. Sizleri çok seviyorum. Sağlığınıza dikkat edin."

Türk Tabipleri Birliği'nden Fahrettin Koca'ya 'vaka sayısı ' yanıtı: 'Gerçeği yansıtmıyor'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs pandemisinden bu yana dün akşam ilk defa koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Koca, 25 Kasım tarihinde günlük vaka sayısının 28 bin 351 olduğunu açıkladı.

Koca'nın vaka sayısını aylar sonra açıklamasına tepkiler sürerken Tür Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Vedat Bulut, "Türkiye geneli içinde açıklanan 28 bin sayısı şüpheli" dedi. Türk Tabipleri Birliği Heyeti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Merkezi'nde ziyaret etti. Görüşmenin ardından TTB Genel Sekreteri Prof. Vedat Bulut görüşme sonrası açıklama yaptı.

Vedat Bulut'un açıklaması şöyle oldu:

"Biz sahadan sonuç alıyoruz. Daha önce söylemiştim TTB'ye rağmen saklayabilme imkanınız yok. Dün filyasyon ekipleriyle yaptığımız toplantıda 14-15 bin izolasyon bir günlük. 4-5 bini pozitif. Sadece Ankara için bile filyasyon ekiplerinden gelen rakam bu. Hastanelerden gelen rakam değil. Topladığınızda bu rakamı aslında gerçeği yansıtmadığını şimdiden söyleyebiliriz."

Yoğun bakımda yatmak maske takmaktan çok daha zor.

Lütfen “Maske, Mesafe, Hijyen” kuralını unutmayalım.

Günün Şairi” olarak 109 yıl önce sonsuzluğa uğurladığımız ve bugün 178. doğum günü olan Fitnat Hanım’ı seçtim. Saygıyla, sevgiyle anıyorum.

Fitnat Hanım, 27 Kasım 1842 tarihinde, Trabzon'da doğdu. Babası uzun süre Trabzon'da kaymakamlık yapan Hazinedarzade Osman Paşa kethüdası Ahmet Paşa, annesi Sapcan Hanım'dır. Aslen Ordu'nun Aybastı kazasından olan Ahmet Paşa, Canikli Hazinedârzade Süleyman Paşa sülalesindendir. Bir Çerkes beyinin kızı olan Sapcan Hanım, Ahmet Paşa'nın ikinci eşidir. Ahmet Paşa'nın ilk eşinden Mihriban ve Maviş adında iki kızının daha olduğu bilinmektedir. Sapcan Hanım, Ahmet Paşa ile evlendikten sonra Emine ismiyle anılmaya başlamış ve aile içerisinde "Çerkes Hanım" olarak tanınmıştır. Fitnat Hanım babası Ahmet Paşa'yı 1838'de kaybetti. Annesi, Ahmet Paşa'nın kardeşi Hazinedar Osman Bey ile evlendi. Bu evlilikten dört çocuğu daha olmuş; ancak bilinmeyen bir sebeple daha sonra ayrılmıştır.

Fitnat Hanım Ahmet Paşa'nın amcazadelerinden Trabzon valisi Abdullah Paşa'nın yanında yetişti. Beş yaşlarında iken İstanbul'a getirilerek öğrenimine başladı. Zamanın tanınmış hocalarından özel dersler aldı. Hoca Latif Efendi'den Arap ve Acem dillerini öğrendi; Fındık Hafız'dan Kuran eğitimi aldı. Eski Mısır Mollası Şakir Efendi'den Hafız Divanı'nı öğrendi. İyi bir hattat olarak yetişti. Ayrıca Ethem Pertev Paşa'dan şiir dersleri aldığı bilinir.

Fitnat Hanım genç yaşında Ahmet Bey adında birisiyle evlendirildi. Evlendikten sonra tahsiline devam etti. Kıskanç eşinin onu okumaktan ve şiir yazmaktan alıkoydu ve gazel söylemekte de pek yetenekli olduğu söylenen Fıtnat Hanım'a gazel söylemeyi bıraktırdı. Bunlardan ötürü daha sonra çok şikayet ettiği bu eşi ile evliliği kısa sürede sonlandı.

Fitnat Hanım, ikinci evliliğini Bahriye Nezareti mektupçusu Mehmet Ali Bey'le yaptı. Bu arada bitişik evde oturan teyzesi Nefise Hanım'ın oğlu Ahmet Mithat Efendi ile aralarında duygusal bir yakınlaşma oldu. Aralarındaki mektuplaşma, 1940'lı yıllarda yayımlandı.

Altmışlı yaşlarında Bursa'da yaşamıştır. 1911 yılında İstanbul'da ölmüş ve Edirnekapı Mezarlığı'nda toprağa verilmiştir.

Şiirlerini ve yeteneğini keşfedip onu edebiyat dünyasına tanıtan Süleyman Nazif'tir. Edebi başarılarının yanı sıra hattatlığı ile de ünlüdür. Kendi elleriyle yazdığı bir Kuran'ı Süleyman Nazif Bey'e hediye etmiştir.

Fitnat Hanım'ın Divan'ının yanında nesir eserleri de mevcuttur. Meyden, sagerden, sevilenden söz eden içli yazılarıyla aşkı feryatlaştıran, lirik şiirleriyle klasik ekole bağlı bulunan Fitnat; ilhamından özveride bulunmamak düşüncesiyle aruz kalıplarına uymak istemiş, bu yüzden imale ve zihaflardan kurtulamamıştır. Yazıları anlatım bakımından oldukça ağdalıdır. Aydın kişilerin zevkini gözetmiştir.

Fitnat Hanım'ın önemi; şekilde değil, özdedir. Kimi yadırganan sözler bir olgunluk, bir varlık gösterir onda. Fitnat'ı yükselten de bu özelliğidir. Son dönem Osmanlı edebiyatının önemli bir kadın şairidir. Çok sayıda gazeli bulunur.

Sizlerle bir gazelini paylaşarak değerli şairi anmak istiyorum:

GAZEL 1

 

Neşve-i cam-ı muhabbetle gönül cuş eyler

Çekilen derd ü gamı cümle feramuş eyler

Kıl hazer alma sakın aşık-ı zarın ahın

Seni bir şuh-ı sitemkara felek dun eyler

Bir nigehle komadı derdimi takrire mecal

Çeşm-i mestin nice guyaları hamuş eyler

Hale-i mah gibi sineye çekmiş mihri

Bezm-i vuslatta o kim yari deraguş eyler

Sen hem gülşen-i hüsnünde figan et cü hezar

Fıtnata derd-i dilin belki o gül guş eyler

#FitnatHanım

Günümüz Türkçesiyle:

Gönül sevgi kadehinin neşesiyle coşar

Çekilen dert ve üzüntüyü bütünüyle unutur

Ağlayan aşığın ahını alma sakın

Seni bir zulmedici güzele keder düşkün eyler

Bir bakışla derdimi anlatmaya derman koymadı

Sarhoş gözün nice söyleyenleri susturur

Ay haleleri gibi güneşi göğsüne çekmiş

O ki kavuşma meclisinde sevgiliyi kucaklar

Sen hemen güzelliğinin gül bahçesinde binlerce kez ağla

Ey Fitnat, belki gönül derdini o gül (sevgili) dinler

***

Yurdumuzda ve dünyada hangi özel günler var bugün, bir bakalım:

Lalapaşa'nın Kurtuluş Günü:

27 Kasım 1922 tarihi Edirne'nin Lalapaşa ilçesinin Türk ordusu tarafından düşman işgalinden kurtarıldığı tarihtir. Lalapaşa ilçesinin 98. kurtuluş yıldönümü kutlu olsun.

Dünya Alternatif Eşcinseller Günü

27 Kasım 1990 tarihinde iki eşcinsel erkeğin evliliğinden ilk doğum gerçekleşmişti. Bu tarih bu nedenle "Dünya Alternatif Eşcinseller Günü" olarak da kabul edilir.

Maaveerar Naal (Sri Lanka)

"Maaveerar Naal" Sri Lanka Tamil halkının, ölen Tamil militanlarını andığı gündür. 27 Kasım 1982'de savaşta ölen Lt. Shankar'ın anısına her yıl 27 Kasım'da kutlanır. Geleneksel yağ lambalarının yakıldığı törenler üçüncü gün olan 27 Kasım'da Tamil İlam'ın bayrağının çekilmesiyle sona erer. 

Bugün tarihte neler olmuş, bir bakalım mı?

27 Kasım 1526 - Kanuni Sultan Süleyman, Avusturya seferine çıktı.

27 Kasım 1909 - Thomas Edison, ilk sesli film gösterisini yaptı.

27 Kasım 1919 - Bulgaristan, İtilaf Devletleri ile Neuilly Antlaşması'nı imzaladı.

27 Kasım 1922 - Lalapaşa'nın kurtuluşu.

27 Kasım 1923 - Şark Demiryolları grevi sona erdi.

27 Kasım 1924 - Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk muhalefet partisi olan Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası Başkanlığına Kâzım Karabekir Paşa seçildi.

27 Kasım 1936 - Millet Meclisi, Hatay davasını Milletler Cemiyeti'ne götürmeye karar verdi.

27 Kasım 1942 - Alman orduları, Toulon Limanı'na girerken; buradaki Fransız Donanması kendini yok etti.

27 Kasım 1943 - Amasya, Çorum, Tokat, Ordu ve Kastamonu'da deprem oldu; 4016 kişi öldü, 23.785 ev yıkıldı.

27 Kasım 1947 - İstanbul BJK İnönü Stadyumu açıldı.

27 Kasım 1948 - İstanbul'da 22 Kasım'da başlayan 1948 Türkiye İktisat Kongresi sona erdi. Kongrede, devletçilik politikası eleştirildi, özel girişimciliğin teşviki istendi.

27 Kasım 1950 - Kore'de Kunuri Savaşı başladı.

27 Kasım 1961 - İstanbul Polisi, bacağında "Moskova" yazılı kâğıt bulunan kargayı nezarete aldı.

27 Kasım 1967 - ABD Başkanı Johnson'un Kıbrıs Özel Temsilcisi Cyrus Vance, üçüncü kez Ankara'ya gelerek Dışişleri Bakanı İhsan Sabri Çağlayangil ile görüştükten sonra Türkiye'nin yeni önerilerini götürdü. Yunan Cuntasından kesin cevabını vermesi istendi.

27 Kasım 1967 - Fransa Başbakanı General Charles de Gaulle, İngiltere'nin Ortak Pazara girmesini veto etti.

27 Kasım 1970 - Atatürk Kültür Merkezi (o zamanki adıyla İstanbul Kültür Sarayı), Arthur Miller'ın "Cadı Kazanı" adlı eseri sahnelenirken yandı. (Kullanılamaz hale gelen bina tekrar açılacağı 1978 yılına kadar kapalı kalmıştır.)

27 Kasım 1976 - CHP, Sosyalist Enternasyonal'e üye olacağını açıkladı.

27 Kasım 1978 - PKK, Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Fis köyünde kuruldu.

27 Kasım 1978 - 1981 yılı UNESCO tarafından Atatürk Yılı ilan edildi.

27 Kasım 1981 - Ankara'da 901 öğretim üyesi Yükseköğretim Kanunu'na karşı çıktı.

27 Kasım 1990 - Birleşik Krallık'ta yapılan seçimler sonucu, John Major Başbakan oldu.

27 Kasım 1990 - İki eşcinsel erkeğin evliliğinden ilk doğum gerçekleşti. Bu gün "Alternatif Dünya Eşcinseller Günü" olarak da kabul edilir.

27 Kasım 1994 - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı kuruldu.

27 Kasım 1996 - Diyarbakır, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Hakkâri, Mardin ve Siirt'in kırsal kesimlerinde sürdürülen operasyonlarda 52 PKK'lı öldürüldü, 5'i sağ yakalandı. Çatışmalarda 7 güvenlik görevlisi öldü.

27 Kasım 1998 - Aydınlık Türkiye Partisi kuruldu.

27 Kasım 2001 - Hubble Uzay Teleskobu, Güneş Sistemi dışındaki Osiris adlı bir gezegenin hidrojenden oluşmuş bir atmosfere sahip olduğunu keşfetti. Bu Güneş Sistemi dışında keşfedilmiş ilk atmosferdir.

27 Kasım 2002 - BM silah denetçileri, dört yıl aradan sonra Irak`ta yeniden denetimlerine başladılar.

27 Kasım 2005 - İlk kez kısmi yüz nakli Fransa'nın Amiens kentinde gerçekleştirildi.

Bugün kimlerin doğduğuna gelince:

27 Kasım 1701 - Anders Celsius, İsveçli astronom ve fizikçi (Celsius termometresini bulan) (ö. 1744)

27 Kasım 1842 - Fitnat Hanım, Divan şairi (ö. 1909)

27 Kasım 1857 - Charles Scott Sherrington, İngiliz bakteriyolog, patolog ve Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü sahibi (ö. 1952)

27 Kasım 1874 - Chaim Weizmann, İsrail'in ilk Devlet Başkanı (ö. 1952)

27 Kasım 1897 - Vito Genovese, İtalyan asıllı Amerikalı mafya lideri (ö. 1969)

27 Kasım 1907 - İlhan Tarus, Savcı, yargıç ve hikâye, oyun, roman yazarı (ö. 1967)

27 Kasım 1913 - Alfredo Bai, İtalyan heykeltıraş (ö. 1980)

27 Kasım 1921 - Aleksandr Dubçek, Çekoslovakya'nın reformcu komünist lideri (ö. 1992)

27 Kasım 1925 - John Maddox, Britanyalı gazeteci ve bilim insanı (ö. 2009)

27 Kasım 1932 - Benigno Aquino Jr. Filipinler muhalefet lideri (ö. 1983)

27 Kasım 1932 - Ülkü Adatepe, Atatürk’ün manevi kızı (ö. 2012)

27 Kasım 1937 - Sevinç Aktansel, Oyuncu (ö. 2011)

27 Kasım 1939 - Laurent-Désiré Kabila, Kongo DC'nin eski Başkanı (ö. 2001)

27 Kasım 1940 - Bruce Lee, Çin kökenli Amerikalı oyuncu (ö. 1973)

27 Kasım 1942 - Jimi Hendrix, Amerikalı gitarist (ö. 1970)

27 Kasım 1951 - Ernesto Zedillo, Meksikalı ekonomist ve politikacı.

27 Kasım 1956 - William Fichtner, Amerikalı oyuncu.

27 Kasım 1959 - Gani Müjde, Yazar, karikatürist, senarist, yönetmen ve sunucu.

27 Kasım 1960 - Yuliya Timoşenko, Ukraynalı siyasetçi.

27 Kasım 1961 - Marshall Webb, Amerikalı general.

27 Kasım 1964 - Can Ulkay, Film yönetmeni.

27 Kasım 1964 - Roberto Mancini, İtalyan futbolcu ve teknik direktör.

27 Kasım 1968 - Aydın Bulut, Sinema yönetmeni, senarist ve yapımcı.

27 Kasım 1969 - Mariusz Sordyl, Polonyalı voleybol antrenörü, eski voleybolcu.

27 Kasım 1975 - Ömür Varol, Gazeteci ve sunucu.

27 Kasım 1984 - Meltem Yılmazkaya, Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu.

27 Kasım 1984 - Sanna Nielsen, İsveçli şarkıcı.

27 Kasım 1987 - Luigi Datome, İtalyan basketbolcu.

27 Kasım 1992 - Park Chan-yeol, Güney Koreli şarkıcı.

Bugün kimler ölmüş derseniz?

M.Ö.27 Kasım 8 - Quintus Horatius Flaccus, Romalı şair (d. M.Ö. 65)

27 Kasım 1895 - Alexandre Dumas, Fransız romancı (d. 1824)

27 Kasım 1916 - Émile Verhaeren, Belçikalı şair (d. 1855)

27 Kasım 1953 - Eugene O'Neill, Amerikalı oyun yazarı ve Nobel Edebiyat Ödülü sahibi (d. 1888)

27 Kasım 1977 - Cemal Yeşil, Bürokrat (d. 1900)

27 Kasım 1985 - Fernand Braudel, Fransız tarihçi (d. 1902)

27 Kasım 1988 - John Carradine, Amerikalı sinema oyuncusu (d. 1906)

27 Kasım 1994 - Rüştü Şardağ, Bestekâr, edebiyatçı, gazeteci ve yazar (d. 1916)

27 Kasım 1995 - Abdullah Yüce, Türk müziği sanatçısı (d. 1920)

27 Kasım 2001 - Akın Çakmakçı, Bürokrat (d. 1937)

27 Kasım 2011 - Ken Russell, İngiliz film yönetmeni (d. 1927)

27 Kasım 2016 - Münir Akça, Oyuncu (d. 1951)

Bugün olan başka şeyler de var tabii.

Ama bunlar benim seçtiklerim.

Sevgiyle, huzurla ve ille de aşkla başlıyoruz yine sabaha.

Sağlıklı, kolay ve keyifli bir gün diliyorum hepinize.

Gülümsemeyi de unutmuyoruz elbette.

Merhaba Türkiye.

Merhaba Cuma.

Merhaba #HaberHürriyeti okurları...

Hatice Nayır

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Nayır - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?