İzmirliler'e covid-19 uyarısı

Merhaba sevgili okurlarım!..
Ve günaydın Türkiye!..
“Saatli Maarif Takvimi”niz de geldi işte.

İBB, olası bir İstanbul depremi ile ilgili olarak İstanbul'un 39 ilçesinde bilimsel bir inceleme yaptırmış ve bir kitapçık hazırlamış.
Kitapçıkta deprem ile ilgili her ilçe en ince ayrıntısına kadar incelenmiş.
Olası ölüm sayıları, binaların yaşları, hasar durumları; hafif, orta, ağır olmak üzere mahalle mahalle belirtilmiş. Bunların dışında daha birçok bilgi ve harita paylaşılmış.

Aşağıda verdiğim linkten kendi ilçenizle ilgili kitapçığı indirip ilgili bölümü inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu link özellikle İstanbul'da yaşayanların İstanbul depremi konusunda bilgilendirilmelerine ve gerekli önlemleri almalarına katkıda bulunacaktır.

https://depremzemin.ibb.istanbul/guncelcalismalarimiz/

Şimdi biraz gülümseyelim güne başlarken:
Hastanın biri doktoruna dert yanıyormuş:
-''Doktor geçenlerde Freudyen bir şey oldu. Kayınvalidemle kahvaltı yapıyordum ve 'Lütfen tereyağını uzatır mısın?' diyecektim. Ancak ağzımdan 'Seni domuz, yaşamımı mahvettin' sözü çıktı."

Şuraya bir de “Günün Sözü” bırakıyorum:
"Kalbimi ve ruhumu vermemin bir yararı yok, sen zaten bunlara sahipsin. O yüzden sana bir ayna getirdim. Kendine bak, beni hatırla." demiş Hz.Mevlana.

Şuraya da "Günün Püf Noktası"nı bırakalım:
"Tedaviye cevap vermeyen inatçı kansızlığın bir nedeni de BAKIR EKSİKLİĞİ olabilir. Kronik kansızlığınız varsa kandaki bakır düzeyini de kontrol ettirin."
Bakalım işinize yarayacak mı?

Bir de nerede kullanacağınızı bilmediğim bir bilgi vereyim sizlere:
"Devekuşunun yumurtası, 15 ila 20 cm uzunluğunda ve yaklaşık 1.7 kg ağırlığındadır. Eğer haşlayarak pişirmek isterseniz, bir 40 dakika boyunca kaynatmanız gerekecektir."

Dün akşam internet haber sitelerinden seçtiklerimi de paylaşayım sizlerle:
 
65 saat sonra mucize 
İzmir depreminde yıkılan Doğanlar Apartmanı'nda 65 saat sonra bir mucize yaşandı. Enkaz altında kalan 3 yaşındaki Elif Perinçek, 65 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı. Kurtarma ekipleri, aileler ve enkaz bölgesindeki herkes duygu dolu anlar yaşadı. Elif'in anneannesi ve dedesi 'Dualarımız kabul oldu' diyerek gözyaşı döktü... "Elif beklediğimizden daha iyi çıktı" diyen Sağlık Bakanlığı Ulusal Medikal Arama Kurtarma Ekibi'nde (UMKE) görevli paramedik Tolga Ünsel, ''Hastaneden de bilgi aldık, gerekli bakımları yapılmış, tedbir amaçlı yoğun bakımdaymış.'' diye konuştu. Bu arada Elif'in mutfakta üzerine düşen sandalye sayesinde hayata tutunduğu ortaya çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanede tedavisi süren Elif'in son durumunu ''Bilinci açık, ciddi bir kas ezilmesi ya da kırığı yok. Enkaz altında uzun süre hareketsiz kaldığı ve sıkıştığı için yoğun bakımda takip ediliyor.'' sözleriyle paylaştı. Öte yandan, Elif'in hastanede çekilmiş görüntüsü de yayınlandı. 

İzmir'de can kaybı artıyor
AFAD'dan yapılan açıklamada, deprem nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 91, yaralananların sayısının ise 994 olduğu belirtildi. Yaralananların tedavilerinin ardından taburcu edildiği, 155'inin ise tedavisinin sürdüğü bildirilen açıklamada, İzmir'de 5 binada arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği aktarıldı. Açıklamada, depremin ardından 43'ünün büyüklüğü 4'ün üzerinde olmak üzere 1120 artçı sarsıntı yaşandığı da kaydedildi.
 
Korona haberlerine gelince:
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 6.9 büyüklüğündeki depremin vurduğu İzmir için corona virüsü uyarısı yaptı. Koca, "İzmir'de şu anki şartlar COVID-19'un yayılmasına çok elverişli" ifadelerini kullandı.

Koronavirüse yakalanan İsmail Küçükkaya ve program ekibi karantinaya alındı
Fox TV ekranlarında yayınlanan 'Çalar Saat' adlı programın sunucusu olan gazeteci İsmail Küçükkaya koronavirüse yakalandı. Küçükkaya ve ekibi karantinaya alındı. İsmail Küçükkaya'nın yerine programa çıkacak isim ise İlker Karagöz oldu.

Fox TV sunucu İsmail Küçükkaya'nın, geçen gün sunduğu programa çıkmaması herkes tarafından merak edilmişti. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Küçükkaya, "Günaydın arkadaşlar; dün Covid 19 testi yaptırdım. Sonuç bugün çıkacak Tedbiren bu sabah yayına çıkmadım. Test sonucunu bekliyoruz. Sonucu bildireceğim. Teşekkürler" ifadelerine yer verdi.

Gelen son bilgilere göre, İsmail Küçükkaya'nın koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Yaşanan bu gelişmenin ardından Küçükkaya ve program ekibi karantinaya alındı.

Yoğun bakımda yatmak maske takmaktan çok daha zor.

Lütfen “Maske, Mesafe, Hijyen” kuralını unutmayalım.

“Günün Şairi” olarak 17 yıl önce bugün sonsuzluğa uğurladığımız Resul Hamzatov'u seçtim. Saygıyla, sevgiyle anıyorum.

Resul Hamzatov, 8 Eylül 1923 yılında Dağıstan’ın bir Avar köyü olan Tsada’da doğdu. Asıl adı Resul Hamzatoviç Hamzatov’dur. Babası Hamzad Tsadasa bir ozan olarak bilinirdi. Resul Hamzatov’un ilk hocası babasıydı.
1934’te 11 yaşında ilk şiirini yazdı. Hamzatov’ un ilk kitabı 1943 yılında Avar dilinde yayınlandı. Rus ve Avar dillerinde yazdığı onlarca şiir ve düz yazı kitabı bulunan Hamzatov’un şiirlerini Raymond Paus, Yuri Antonovi, Aleksandr Pahmutov gibi ünlü kompozitörler besteledi. 1945’te Moskova’daki Gorki Edebiyat Enstitüsüne kayıt yaptırmaya gitti. Moskova’da genç şairleri teşvik eden tecrübeli yazarlar topluluğunun gözetiminde Rusça , dünya edebiyatı ve şiir sanatı üzerine çalıştı. Ta ki Blok, Mayakovski, Yesenin, Pasternak, Tsvetayeva, Eduard Bagritski, Avar şair Mahmud ve Alman Heine’e hayran olana dek. Ama Puşkin ve Lermontof onu asla değişmeyecek son çizgisine getirdiler. 50 yıldan daha fazla bir zaman Rasul Hamzatov Sovyetlerin en üretken yazarı oldu.

Türkçeye de çevrilip 1984 yılında basılan “Benim Dağıstanım” adlı şiir kitabı, doğduğu yeri ve oranın insanlarını ve şairlerini samimi biçimde betimler. 1952’de Sovyetler Birliği Devlet Ödülü’nü, 1962’de Lenin Ödülü’nü aldı; 1959’da Dağıstan Halk Şairi, 1974’de Toplum İçin Çalışan Kahraman unvanı ile onurlandırıldı. 2003 yılı, Dağıstan’da 80. doğum yılı anısına “Resul Hamzatov Yılı” ilan edildi.

Avarca yazan en tanınmış yazardır. Bazı şiirleri, Rusçaya çevrilmiş ve çok ünlü olmuştur. Dağıstan yazarlar birliği başkanıydı ve çok iyi bilinen bir toplum adamı idi. Çok geniş kapsamda Avrupa, Asya ve Amerika’ya seyahatler yaptı.
Rasul Hamzatov, 3 Kasım 2003 tarihinde Moskova’da hayata gözlerini yumdu.

YAPITLARI:
Firey Love and Burning Hate (Ateşli Aşk ve Yakıcı Nefret, 1943)
Year of My Birth (Doğduğum Yıl, 1950)
Word About The Older Brother (Ağabeyim Üzerine Birkaç Söz, 1952)
Dagestani Spring (Dağıstan’da Bahar, 1955)
Miner (Madenci, 1958)
My Heart is in The Hills (Dağlı Yüreği/Yüreğim Dağlardadır, 1959)
Two Shawls, Letters (İki Şal, Yazılar, 1963)
Rosary of Years (Yılların Tespihi, 1968)
By The Hearth (Ocak Başında, 1978)
Island of Women (Kadınlar Adası, 1983)
Wheel of Life (Yaşam Çarkı, 1987)
My Dagestan (Benim Dağıstanım, 1967-1971)

TÜRKÇE’DE RESUL HAMZATOV:
Benim Dağıstanım (Çeviri: Mazlum Beyhan, Düşün Yayınevi, Özyaşam ve Anılar Dizisi: 2, İstanbul, 1984)

Sizlerle bir şiirini paylaşarak değerli şairi anmak istiyorum:

NE VARSA
Ne varsa güzel olan insanoğlunda
Gençlikmiş sözde, öyle diyorlar
Yürekteki ateş, kavgadaki inat
Çok sürmez, yiter gidermiş, geçtikçe yıllar.

Kalmazmış bu atılganlıklar yaşlandığımızda
Yorulurmuşuz yollardan, binbir kaygıdan
Bir kayıtsızlıktır gelir çökermiş
Bir ağırbaşlılık, bir tevekkül -düşman başına!

Ne ün, ne onur, ne birşeyden incinme
Hiçbir şey farketmezmiş, öyle diyorlar
Ayırmadan hatta dostu düşmandan
Çağırırmışız kimi olsa meclisimize

Böyle olacaksa eğer birgün halimiz
Böyle örülecekse eğer hayatın ağı
Varsın bugünden olsun her ne olacaksa
Atıvereyim de kendimi yardan aşağı.

Resul HAMZATOV
(Çeviren : Mazlum BEYHAN)

Yurdumuzda ve dünyada hangi özel günler var bugün, bir bakalım:

ORGAN BAĞIŞI HAFTASI (3-9 Kasım)
Ülkemizde 3-9 Kasım tarihleri arası her yıl "Organ ve Doku Bağışı Haftası" olarak kutlanmaktadır. Tedavisi yalnızca organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sağlık sorunlarından biridir.

“Organ nakli", vücutta görevini yapamayan bir organın yerine canlı bir vericiden veya ölüden alınan sağlam ve aynı görevi üslenecek bir organın nakledilmesi işlemidir.

Kişinin hayatta iken serbest iradesi ile tıbben yaşamı sona erdikten sonra doku ve organlarının başka hastaların tedavisi için kullanılmasına izin vermesi ve bunu belgelendirmesi de organ bağışıdır.

Türkiye organ nakli faaliyetleri için yeterli donanıma, deneyimli nakil ekiplerine ve nakil merkezlerine sahiptir. Aşılması gereken en önemli sorun kadavra bağış oranındaki yetersizliktir.

Unutmamak gerekir ki, her bağış yeni bir hayattır. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, organ naklinin caiz olduğunu bildirmiş ve organ bağışını, insanın insana yapabileceği en büyük yardım olarak tanımlanmıştır. Ülkemizde organ bağışları Sağlık Bakanlığı kontrolü ve denetiminde yapılmaktadır. "Türkiye Organ ve Doku Nakli Bilgi Sistemi" vasıtasıyla organ dağıtımı en adaletli ve şeffaf biçimde yapılmaktadır. Ülkemizde organ olarak, böbrek, deri, karaciğer, kalp, akciğer, pankreas ve incebağırsak nakilleri; doku olarak kemik, kemik iliği, kornea ve kalp kapağı nakilleri yapılmaktadır.

Organ bağışı yapmak isteyen vatandaşlar, il sağlık müdürlükleri, hastaneler, organ nakli yapan merkezler, aile hekimliklerine başvurabilir, detaylı bilgi alabilirler. Organ bağışı yapmak isteyen kişiler, belirtilen yerlere başvuru yaparak iki tanık huzurunda bir belge imzalayarak organ bağışı kartına sahip olurlar. Organ bağışı kartını alan kişinin, bağış kartını her zaman üzerinde taşıması gerekmektedir. 18 Yaş ve üzeri akli dengesi yerinde olan herkes organ bağışı yapabilir ve organ bağışı kartı sahibi olabilir.

Lütfen duyarlı davranıp organlarımızı bağışlayarak organ nakli bekleyen hastalara can olalım.

Bugün tarihte neler olmuş, bir bakalım mı?

3 Kasım 1493 - Kristof Kolomb, ikinci seyahatinde Karayip Adaları'nı keşfetti.
3 Kasım 1507 - Leonardo da Vinci'ye Lisa Gherardini'nin (Mona Lisa) tablosunu yapma işi verildi. Lisa del Giocondo'nun kocası, karısının 3 dişinin çekilmesi ve yerlerine takma diş takılmasının ardından Da Vinci'ye Mona Lisa tablosunu ısmarladı.
3 Kasım 1793 - Fransız oyun yazarı, gazeteci ve feminist Olympe de Gouges giyotinle idam edildi.
3 Kasım 1839 - Gülhane Hattı Hümayunu'nun açıklanmasıyla Tanzimat devri başladı.
3 Kasım 1856 - İngiliz donanması, Çin'in Kanton şehrini topa tuttu.
3 Kasım 1868 - ABD Başkanlık seçimlerini Cumhuriyetçi Ulysses S. Grant kazandı.
3 Kasım 1888 - Londra'da Karındeşen Jack, son kurbanını öldürdü. 2002 yılında cinayet romanları yazarı Patricia Cornwell, araştırmaları sonucu Karındeşen Jack'in, Alman asıllı İngiliz empresyonist ressam Walter Sickert (1860-1942) olduğunu iddia etti.
3 Kasım 1890 - İstanbul'da Sirkeci Garı'nın açılışı yapıldı.
3 Kasım 1896 - ABD Başkanlık seçimlerini Cumhuriyetçi William McKinley kazandı.
3 Kasım 1903 - Panama Kolombiya'dan bağımsızlığını ilan etti.
3 Kasım 1906 - SOS tehlike sinyali olarak, Berlin'deki Uluslararası Radyotelegraf Konvansiyonu tarafından kabul edildi.
3 Kasım 1908 - ABD Başkanlık seçimlerini Cumhuriyetçi William Howard Taft kazandı.
3 Kasım 1911 - Chevrolet otomobil pazarına resmen girdi.
3 Kasım 1912 - Tamamı metalden yapılmış ilk uçak, Fransa'da, pilotlar Ponche ve Prinard tarafından uçuruldu.
3 Kasım 1914 - Amerikalı Caresse Crosby (Mary Phelps Jacob) tarafından geliştirilen sütyenin patenti alındı.
3 Kasım 1914 - Çanakkale Deniz Savaşları'nın ilk taarruzu olarak iki İngiliz ve iki Fransız gemisince Boğaz'ın giriş tahkimatlarının bombalanması.
3 Kasım 1918 - Polonya, Rusya'dan bağımsızlığını ilan etti.
3 Kasım 1918 - İngilizler Musul'u işgal etti.
3 Kasım 1918 - Avusturya Komünist Partisi kuruldu.
3 Kasım 1921 - New York'ta süt taşıyıcıları greve gitti ve binlerce litre süt, New York caddelerine döküldü.
3 Kasım 1926 - Atatürk'e karşı planlanan İzmir suikastından suçlu bulunan Rüştü Paşa idam edildi.
3 Kasım 1930 - Brezilya’da Ordu iktidarı ele geçirdi ve Getúlio Vargas’ı Geçici Başkan olarak atadı.
3 Kasım 1936 - Ankara'da Başbakan İsmet İnönü'nün katılımıyla Çubuk Barajı açıldı. 1929'da inşaatına başlanan yapı Türkiye'nin ilk betonarme barajıdır.
3 Kasım 1936 - ABD Başkanlık seçimlerini Demokrat Franklin Delano Roosevelt kazandı.
3 Kasım 1942 - II. Dünya Savaşı: Kuzey Afrika'daki II. El Alameyn Savaşı, Erwin Rommel komutasındaki Alman kuvvetlerinin tüm gece boyunca geri çekilmesiyle sona erdi.
3 Kasım 1957 - Sovyetler Birliği, ikinci yapay uydu Sputnik 2'yi yörüngesine fırlattı. Bu uyduda, uzaya giden ilk hayvan olan Laika adlı köpek de bulunuyordu.
3 Kasım 1959 - İsrail'de seçimleri, David Ben Gurion'un İşçi Partisi Kazandı.
3 Kasım 1961 - Burmalı diplomat U Thant, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri seçildi.
3 Kasım 1964 - ABD Başkanlık seçimlerini Demokrat Lyndon B. Johnson kazandı.
3 Kasım 1971 - Tarihi Tepebaşı Tiyatrosu, yangın sonucu harap oldu.
3 Kasım 1978 - Dominika, Birleşik Krallık'tan bağımsızlığını elde etti.
3 Kasım 1981 - Eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Bülent Ecevit uluslararası bir ajansa demeç verdiği gerekçesiyle 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
3 Kasım 1982 - Afganistan'da Salang tüneli yangınında 2000'den fazla kişi öldü.
3 Kasım 1983 - Atatürk Barajı ve hidroelektrik santralinin temeli atıldı.
3 Kasım 1985 - İki Fransız DGSE ajanı, Yeni Zelanda'da Greenpeace gemisi, Rainbow Warrior'u batırmaktan suçlu bulundu.
3 Kasım 1985 - Sosyal Demokrasi Partisi (SODEP) ve Halkçı Parti'nin (HP) birleşmesiyle; Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) kuruldu.
3 Kasım 1986 - Zaman gazetesi yayın hayatına başladı.
3 Kasım 1991 - İsrail ve Filistin yetkilileri arasındaki ilk yüz yüze görüşmeler, Madrid'de başladı.
3 Kasım 1992 - Illinois'te Demokrat Carol Moseley Braun, ABD Senatosu'na seçilen ilk siyah kadın oldu.
3 Kasım 1992 - ABD Başkanlık seçimlerini Demokrat Bill Clinton kazandı.
3 Kasım 994 - Türkiye ile İsrail arasında teröre karşı iş birliği anlaşması imzalandı.
3 Kasım 996 - Susurluk'ta meydana gelen trafik kazasında, eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Kocadağ ile beraber 3 kişi öldü, DYP Şanlıurfa milletvekili Sedat Edip Bucak yaralandı.
3 Kasım 2002 - Adalet ve Kalkınma Partisi, erken genel seçimlerden birinci parti çıktı.

Bugün kimlerin doğduğuna gelince:

3 Kasım 39 - Marcus Annaeus Lucanus, Romalı şair (ö. 65)
3 Kasım 1604 - II. Osman (Genç Osman), Osmanlı'nın 16. Padişahı (ö. 1622)
3 Kasım 1768 - Kara Yorgi, Sırbistan'ı uzun süreler yöneten Karađorđević Hanedanı'nın atası (ö. 1817)
3 Kasım 1801 - Vincenzo Bellini, İtalyan besteci (ö. 1835)
3 Kasım 1804 - Allan Kardec, Fransız yazar ve Deneysel Spiritüalizmin kurucusu (ö. 1869)
3 Kasım 1852 - İmparator Meiji, Japon İmparatoru (1867-1912 arasında) (ö. 1912)
3 Kasım 1877 - Carlos Ibáñez del Campo, Şilili asker ve siyaset adamı (ö. 1960)
3 Kasım 1894 - İsmail Galip Arcan, Oyun yazarı, tiyatro ve sinema oyuncusu (ö. 1974)
3 Kasım 1901 - André Malraux, Fransız romancı, sanat tarihçisi ve politikacı (ö. 1976)
3 Kasım 1901 - III. Léopold, Belçika'nın 4. Kralı (ö. 1983)
3 Kasım 1911 - Vahi Öz, Sinema oyuncusu (ö. 1969)
3 Kasım 1912 - Alfredo Stroessner, Paraguaylı devlet adamı (ö. 2006)
3 Kasım 1921 - Charles Bronson, Amerikalı sinema oyuncusu (ö. 2003)
3 Kasım 1928 - Osamu Tezuka, Japon manga sanatçısı ve animatör (ö. 1989)
3 Kasım 1931 - Erol Keskin, Tiyatro ve sinema oyuncusu.
3 Kasım 1933 - Amartya Sen, Hint iktisatçı ve Nobel Ekonomi Ödülü sahibi
3 Kasım 1942 - Melih Aşık, Gazeteci ve yazar.
3 Kasım 1945 - Gerd Müller, Alman futbolcu.
3 Kasım 1957 - Dolph Lundgren, İsveçli karateci, yapımcı, yönetmen ve oyuncu.
3 Kasım 1962 - Gabe Newell, Amerikalı iş adamı ve Valve Corporation'ın kurucularından.
3 Kasım 1962 - Atilla Oral, Tarihçi ve yazar.
3 Kasım 1977 - İrfan Değirmenci, Haber spikeri.
3 Kasım 1978 - Burak Demir, Sinema ve dizi oyuncusu.
3 Kasım 1979 - Alp Kırşan, Dizi ve sinema oyuncusu.
3 Kasım 1982 - Evgeni Pluşenko, Rus buz patenci.
3 Kasım 1995 - Kendall Jenner, Amerikalı model.

Bugün kimler ölmüş derseniz?

3 Kasım 361 - II. Constantius, Roma İmparatoru (d. 317)
3 Kasım 644 - Ömer bin Hattab, Dört Halife'nin ikincisi (d. 581)
3 Kasım 1676 - Köprülü Fazıl Ahmed Paşa, Osmanlı Sadrazamı (d. 1635)
3 Kasım 1766 - Thomas Abbt, Alman yazar (d. 1738)
3 Kasım 1793 - Olympe de Gouges, Fransız feminist yazar (d. 1748)
3 Kasım 1914 - Georg Trakl, Avusturyalı lirik şair (d. 1887)
3 Kasım 1918 - Aleksandr Lyapunov, Rus matematikçi (d. 1857)
3 Kasım 1940 - Manuel Azaña, İspanyol siyaset ve devlet adamı (d. 1880)
3 Kasım 1950 - Kuniaki Koiso, Japon asker ve siyasetçi (d. 1880)
3 Kasım 1954 - Henri Matisse, Fransız ressam (d. 1869)
3 Kasım 1957 - Wilhelm Reich, Avusturya asıllı Amerikalı psikiyatrist ve psikanalist (d. 1897)
3 Kasım 1957 - Laika, Sovyetler Birliği'nin uzaya gönderdiği köpek (Dünya yörüngesine giren ilk memeli) (d. 1954)
3 Kasım 1969 - Zeki Rıza Sporel, Futbolcu (d. 1898)
3 Kasım 1970 - II. Petar, Yugoslavya'nın son Kralı (d. 1923)
3 Kasım 1982 - Edward Halett Carr, İngiliz tarihçi ve yazar (d. 1892)
3 Kasım 1990 - Kenan Erim, Arkeolog (d. 1929)
3 Kasım 1990 - Nusret Hasan Fişek, Siyasetçi ve hekim (d. 1914)
3 Kasım 1996 - Abdullah Çatlı, Ülkücü (d. 1956)
3 Kasım 1996 - Jean-Bédel Bokassa, Orta Afrika Cumhuriyeti'nin Başkanı (d. 1921)
3 Kasım 1997 - Ali Esin, Meteorolog ve Türkiye'nin ilk hava durumu yorumcusu ve gazeteci (d. 1926)
3 Kasım 2003 - Resul Hamzatov, Avar asıllı Rus şair ve yazar (Avarca yazan en tanınmış yazar) (d. 1923)
3 Kasım 2005 - Aenne Burda, Alman girişimci, moda ve dikiş dergisi Burda'nın yaratıcısı (d. 1909)
3 Kasım 2009 - Fethi Çelikbaş, Siyasetçi (d. 1912)
3 Kasım 2016 - Mete Akyol, Gazeteci ve yazar (d. 1935)

Bugün olan başka şeyler de var tabii.
Ama bunlar benim seçtiklerim.

Sevgiyle, huzurla ve ille de aşkla başlıyoruz yine sabaha.
Sağlıklı, kolay ve keyifli bir gün diliyorum hepinize.
Gülümsemeyi de unutmuyoruz elbette.
Merhaba Türkiye.
Merhaba Salı.
Merhaba #HaberHürriyeti okurları...

Hatice Nayır

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Nayır - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?