5. ve 9. sınıflar 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlayacak


Merhaba sevgili okurlarım!..
Ve günaydın Türkiye!..
“Saatli Maarif Takvimi”niz de geldi işte.

Önce biraz gülümseyelim güne başlarken:

Bill Gates ölmüş ve Tanrının huzuruna çıkmış. Tanrı demiş ki:
-“Bill, senin durumun hakikaten karmaşık. Seni cennete mi, cehenneme mi yollamalı; bilemiyorum. Her eve bilgisayar girmesine yardımcı olarak insanlığa katkıda bulundun; ama bir yandan da Windows gibi bir rezaleti de yarattın. Ben de senin özel durumuna göre bir şey yapacağım. Cenneti de cehennemi de ziyaret et, hangisine gideceğine sen karar ver.”
-“Tamam!..” demiş Bill Gates, “Önce cehenneme bir bakayım.”
Ve gitmiş cehenneme. Bir de bakmış; berrak sulu bir kumsalda bir sürü güzel kız top oynuyor, eğleniyor, güneş parlıyor hava süper.
-“Allaah!..” demiş Bill Gates, “Cehennem böyleyse, cenneti hakikaten görmek isterim.”
Ve cennete çıkmış. Bir bakmış, bulutların üzerinde bir yer, etrafta melekler uçuşuyor, güzelce bir yer; ama cehennem kadar değil.
-“Tamam!..” demiş Tanrıya Bill Gates, “Ben cehenneme gitmeye karar verdim.”
İki hafta sonra Tanrı cehennemi ziyaret edip Bill Gates’in nasıl olduğuna bakmaya karar vermiş. Gitmiş Bill'in yanına. Bill bir duvara zincirlenmiş, alevler içinde karanlık bir mağarada ve zebaniler işkence ediyor.
-“Nasılsın Bill?” demiş Tanrı.
Bill cevap vermiş:
- “Korkunç!.. Burası iki hafta önce geldiğim cehennem değil. Kızların oynaştığı o güneşli kumsala ne oldu?”
Tanrı gülümseyerek cevap vermiş:
-“O ekran koruyucuydu.”

Şuraya bir de “Günün Sözü” bırakıyorum:

“Hiçbir gemi bizi bir kitap kadar uzaklara götüremez.” demiş #EmilyDickinson

Şuraya da "Günün Püf Noktası"nı bırakalım:

“Gözlüğünüzün vidası çok çabuk çıkıyorsa; vidayı takmadan önce vidanın gireceği deliğe renksiz oje damlatın. Vidayı öyle takın.”
Bakalım işinize yarayacak mı?

Bir de nerede kullanacağınızı bilmediğim bir bilgi vereyim sizlere:

“Köpeklerin ortalama 250 kelimeyi tanıdıklarını ve basit matematik işlemlerini yapabildiklerini biliyor muydunuz? Ayrıca köpeklerin, bir nevi yalan makinesi gibi olduklarını da aklınızda bulundursanız iyi olur.”

Dün akşam internet haber sitelerinden seçtiklerimi de paylaşayım sizlerle:

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a 'Senin fikrin ortaçağ fikri bile değil, sen ondan bile geridesin' dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fikri iktidarımızı hala tesis edemediğimiz kanaatindeyim" sözlerine ilişkin konuştu.

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, "Erdoğan, senin fikrin ortaçağ fikri bile değil. Sen ondan bile geridesin. Fikri iktidarda ahlak, erdem, bilgi, istişare lazım" dedi.

"O gençler 2023'te sandığa gelecekler, kimden hesap soracaklarını hep beraber göreceğiz" diyen Kılıçdaroğlu, "Onların haklarını ve hukukunu nasıl yediğini o çocuklar bilmiyorlar mı?" ifadesini kullandı.

Askıda ekmek projesine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Geldiğimiz nokta askıda ekmek. Ne proje ama... Çağ açan bir proje. Bizim fakirliğimizi, bu iktidarın bizi getirdiği rezilliği bundan daha iyi anlatamazsınız. O nedenle sayın Bahçeli’ye teşekkür ediyorum" diye konuştu.

CHP lideri, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı için 'Adaleti katleden adamın adı Akın Gürlek’tir, yeni Zekeriya Öz’dür' dedi.

 
Bakan Kasapoğlu duyurdu! Gençlik kampları sağlık çalışanlarına ve ailelerine açıldı
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlik kamplarının kapılarını yeni tip koronavirüs salgınında özveriyle mücadele eden sağlık çalışanları ile ailelerine açtıklarını bildirdi.
Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının salgının Türkiye'de görüldüğü mart ayından bu yana fedakarca ve özveriyle çalıştıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:
"Pandemi ile mücadelenin en ön safında yer alan sağlık çalışanlarını biraz olsun rahatlatmak, aileleri ile vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla gençlik kamplarının kapılarını onlara açtık. Amacımız, sağlık çalışanlarımızın ve ailelerinin kamplarımızda düzenlenecek çeşitli etkinliklerle güzel vakit geçirmelerini sağlamak. Biraz olsun morallerini yükselterek, eşleri, çocukları, aileleri ile güzel ve keyifli bir zaman geçirmelerini sağlamak."
Kamplarda sağlık çalışanları ile aileleri, bisiklet, tırmanış, okçuluk, golf, dart, el sanatları, bocce gibi birçok etkinliğe katılarak, keyifli vakit geçirme imkanı bulabilecek. Kovid-19 önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilecek kamplarda ilk etapta 300 kişi misafir edilecek. Kamplar, "Sağlık çalışanı anne-kız", "Sağlık çalışanı baba-oğul" ve "Sağlık çalışanlarının çocukları" olarak üç farklı konseptte yapılıyor.
Organizasyonun ilk bölümü, Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı'nda gerçekleştirildi. 24-25 Ekim tarihlerinde ise Aydın Efeler, Osmaniye Aslantaş, Mersin Maliye, Bursa Karacaali, Kırşehir Ahi Evran, Manisa Şehzadeler ve İstanbul Marmaracık tesislerinde gençlik kampları düzenlenecek.

Erdoğan’dan açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.
Erdoğan, 5. ve 9. sınıfların 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlayacağını duyurdu.

Korona haberlerine gelince:
Malatyaspor'un en yaşlı taraftarı Fadime Çınar koronavirüse yenik düştü
Malatya'da yaşayan ve Yeni Malatyaspor'un en yaşlı taraftarı olarak bilinen Fadime Çınar (93), koronavirüsten yaşamını yitirdi.

Yoğun bakımda yatmak maske takmaktan çok daha zor.

Lütfen “Maske, Mesafe, Hijyen” kuralını unutmayalım.

“Günün Yazarı” olarak 16 yıl önce bugün sonsuzluğa uğurladığımız Hasan Nail Canat’ı seçtim. Saygıyla anıyorum.

Hasan Nail Canat, 25 Ekim 1943 yılında Kayseri'de doğdu. Kayseri İmam Hatip Lisesi öğrencisi iken okul gösterilerinde arkadaşları ile küçük çaplı oyunlar sahneye koyarak sanat hayatına ilk adımını attı. Mezun olduktan sonra Kayseri Hava İkmal ana tamir fabrikasında çalışırken sanatla ilgisini devam ettirmek istediği zaman her seferinde babası karşı çıkıp “Tiyatrocu mu olacaksın, soytarı mı olacaksın?” diyerek Hasan Nail Canat'ı engellemeye çalıştı. 1967 yılında 'Yalnızlar Rıhtımı' isimli şiir kitabı yayınlandı. Şiir kitabı Hasan Nail Canat'ın tiyatroya olan aşkını daha çok pekiştirdi. 1968 yılında Rusya'nın Bolşevik ihtilalinde Türk kökenli insanlara yapmış olduğu zulümden etkilenerek 'Moskof Sehpası' isimli ilk eserini yazan Hasan Nail Canat, büyük bir heyecanla profesyonel tiyatro hayatına başlamış oldu. 7-8 genç ile birlikte Anadolu turnesine çıktı. 'Moskof Sehpası' isimli tiyatro oyunu o yıllarda çok büyük ilgi gördü ve 1200 kez sahnelendi. Bu başarısı muhafazakâr kesimin büyük ilgi göstermesine neden oldu. 'Soytarı mı olacaksın?' diyen babası, Kayseri Müftüsü'nün daveti üzerine Kayseri Din Görevlileri Derneği'nin organize ettiği 'Moskof Sehpası' isimli oyunu izlemeye geldi. Necip Fazıl Kısakürek'in sohbetlerine katıldı. 'Günahkar Baba', 'Dilsiz Şeytan', 'Bir Avuç Ateş', 'Afganistan Dramı', 'Bir Demet Gençlik', 'Ebabil Kuşları', 'Bana Mahşeri Anlat', 'Sokak Kızı Elif', 'Süper Bekçi', 'Mindrella', 'Cimcime Tavşan', 'Aynalar Yolumu Kesti' isimli eserleri yazıp yönetti; hem de oynayarak sanatını icra etti. Ayrıca Salih Tuna'nın yazdığı 'Şeytan Üssü Haber Merkezi' ve 'Kara Geceler Efendim', İbrahim Sadri'nin yazdığı 'Efendi Hayrettin Süperstar' ve 'İnsanlar ve Soytarılar', İranlı yönetmen Muhsin Mahmelbaf'ın yazdığı 'Başkasının Ölümü' ve Erkay Yavuz'un yazdığı 'Demedim mi?' ve 'Metropol ve Kadın' isimli tiyatro eserlerinde de başrolde oynadı.

12 Eylül 1980 ihtilalinden sonra mecburi olarak tiyatro hayatına ara veren Hasan Nail Canat, maddi açıdan çok büyük sıkıntılar çekmesine rağmen üretken bir sanatçı olduğunu 'Bir Küçük Osmancık Vardı', 'Nur Dağındaki Çocuk', 'Yaralı Serçe', 'Günahkar Baba', 'Yasemen', 'Kırımlı Murat Destanı', 'Bir Avuç Ateş', 'Gül Yarası' ve 'Kiralık Zindan' isimli romanları yazarak kanıtladı. İlk romanı Milli Gazete'de tefrika hâlinde günlük yayınlandı. 'Moskof Sehpası' isimli ilk eserini 'Kırımlı Murat Destanı' adında kitap hâline getirdi. 'Bir Avuç Ateş' isimli romanı 'Çöküş' ismi ile yönetmen Mesut Uçakan tarafından beyaz perdeye aktarıldı. 'Bir Küçük Osmancık Vardı' isimli kitabı da Milli Eğitim Bakanlığı'nın '100 Temel Eser'i arasında yer almaktadır.

Hasan Nail Canat, yaklaşık 10 yıl Altunizade Kültür Merkezi'nde Üsküdar Belediyesi Tiyatrosu'nda oyunlarını sahneledi. Geleneksel tiyatronun örneklerini sundu. Çocuklar için ‘Keloğlan', 'Sokak Kızı Elif', 'Mindrella', 'Süper Bekçi', 'Cimcime Tavşan' oyunlarını, yetişkinler için ise 'Bir Avuç Ateş', 'Demedim mi?', 'Metropol ve Kadın' adlı oyunlarını sahneledi. Altunizade Kültür Merkezi'nde çocuk ve yetişkinlere tiyatro eğitimi de veren Canat; ayrıca çeşitli TV dizilerinde de rol aldı.

21 Ekim 2004 tarihinde son oyunu olan 'Aynalar Yolumu Kesti' isimli oyununu Üsküdar Belediyesi İftar Vapuru'nda son kez sahneleyip evine döndükten sonra kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Ölümünden sonra çeşitli yerlere ismi verildi:
İstanbul Bağcılar'da Hasan Nail Canat Kültür Merkezi.
İstanbul Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi'nde Hasan Nail Canat Sahnesi.
Kahramanmaraş Elbistan'da Hasan Nail Canat Anfi Tiyatrosu.
İstanbul Eyüp'te Hasan Nail Canat Sanat Akademisi.

Kitapları:
Bir Küçük Osmancık Vardı
Nur Dağındaki Çocuk
Yaralı Serçe
Günahkar Baba
Kırımlı Murat Destanı
Yasemen
Bir Avuç Ateş
Gül Yarası
Yalnızlar Rıhtımı

Tiyatro Oyunları:
Moskof Sehpası
Günahkar Baba
Bir Avuç Ateş
Afganistan Dramı
Bir Demet Gençlik
Dilsiz Şeytan
Şeytan Üssü Haber Merkezi
İnsanlar ve Soytarılar
Başkasının Ölümü
Efendi Hayrettin Süperstar
Kara Geceler Efendim
Keloğlan
Sokak Kızı Elif
Mindrella
Süper Bekçi
Demedim mi?
Metropol ve Kadın
Ebabil Kuşları
Bana Mahşeri Anlat
Aynalar Yolumu Kesti

Oynadığı Dizi ve Filmler:
Kenan'da Bir Kuyu (Hasan Baba)
Kalp Gözü
Çobanın İbadeti
Ekmek Teknesi
Deli Yürek (Nuri Dede)
Gülün Bittiği Yer (Dede)
Beyaz Savaş (Ayakkabı Tamircisi)
Sır Kapısı
Şark Kahvesi (Cudi Baba)
Ortaklar
Bizim Ev
Bize Nasıl Kıydınız
Ateşin Teslim Olduğu Gün
Evlere Şenlik
Deli Balta - Uçurum Adası (Hidayet Usta)
Köstekli Saat
Hasret
Camgöz
Beşinci Boyut
Sürgün (Katırcı)
Siyah Pelerinli Adam
Müslümanın 365 Günü
Müslümanın 24 Saati
Çizme (Sessiz Radyocu)
Kaşağı (Baba)
İnsanlar Yaşadıkça
Sahibini Arayan Madalya
Minyeli Abdullah (Trendeki Muhalif)
Reis Bey
Su Perisi Kayıklar
Kara Bir Gün (Süleyman Nazif)

Sizlerle Hasan Nail Canat’ın iki kitabından alıntılar paylaşarak değerli şairi anmak istiyorum:

“Gül Yarası” kitabından:
“Eşyaları evinize koyun, kalbinize koymayın.”

"Gittiğin yer, gerçekten gitmek istediğin yer mi? Yaşıyor musun, yaşadığını duyuyor musun gerçekten? Yoksa bir sürüye katılmış gibi sen de yaşamayı taklit mi ediyorsun! "

“Beni en çok sen yaraladın. Nasıl seveceğini bilmediğin için beni severek yaraladın.”

“Yaşadığım dünyada öyle manasız bir gürültü var ki hakikati duymak çok zor.”

“Yiğit Mustafa” kitabından:
“Bastığımız topraktan,yaşadığımız dünyadan ve adım adım yaklaşan ölümden habersiz yaşıyoruz.”

“Zavallılara ,düşkünlere değil ,onların elinden tutamayanlara acımalı.”

”Aylarca dinlendim. Benim biraz yorulmaya ihtiyacım var.”

#HasanNailCanat


Yurdumuzda ve dünyada hangi özel günler var bugün, bir bakalım:

Bağ Bozumu Fırtınası
21 Ekim bağlardaki üzümlerin toplanma dönemini ifade eden “Bağ Bozumu Fırtınası” zamanıdır.

Bugün tarihte neler olmuş, bir bakalım mı?

21 Ekim 1520 - Ferdinand Magellan, Güney Amerika'nın güneyinde, kendi ismiyle anılan boğazı keşfetti.
21 Ekim 1600 - Japonya'nın Sengoku Devrini sona erdirip, Tokugawa dönemine geçirecek Sekigahara Meydan Muharebesi başladı.
21 Ekim 1805 - Amiral Nelson komutasındaki İngiliz filosu, İspanya'nın güneybatısında Trafalgar'da Napolyon'un Birleşik Fransız-İspanyol Donanmasını yendi. Amiral Nelson da savaşta öldü.
21 Ekim 1854 - Kırım Savaşı'nın başlaması üzerine modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale, 38 başka hemşireyle birlikte Üsküdar'daki Selimiye Kışlası'na gönderildi.
21 Ekim 1860 - İlk özel siyasi gazete “Tercümanı Ahval” çıkmaya başladı. Sahibi Yozgatlı Çapanoğlu Agah Efendiydi.
21 Ekim 1878 - Almanya'da Otto von Bismarck antikomünist özellikteki Anti-Sosyalist Yasa'yı yürürlüğe soktu.
21 Ekim 1879 - Thomas Edison, karbon filamanlı elektrik ampulünü icat etti.
21 Ekim 1935 - Almanya, Milletler Cemiyeti'nden resmen ayrıldı.
21 Ekim 1938 - Japonlar, Çin'in Kanton şehrini işgal etti.
21 Ekim 1940 - Ernest Hemingway'in “Çanlar Kimin İçin Çalıyor” kitabı New York'ta basıldı.
21 Ekim 1945 - Fransa'da kadınlar, ilk kez oy kullanma hakkı elde etti.
21 Ekim 1945 - Nüfus sayımı yapıldı. Türkiye nüfusunun 18.871.203 olduğu açıklandı. (İstanbul il nüfusu ise 1.071.686)
21 Ekim 1950 - Çin askerleri Tibet'i işgal etti.
21 Ekim 1965 - İkeya seki kuyruklu yıldızı, Güneşin 450,000 kilometre yakınından geçti.
21 Ekim 1969 - Doğan Avcıoğlu liderliğinde “Devrim” gazetesi yayımlanmaya başladı.
21 Ekim 1969 - Batı Almanya'da sosyal demokrat Willy Brandt Şansölyeliğe (başbakan) seçildi.
21 Ekim 1971 - Pablo Neruda, Nobel Edebiyat Ödülü'nü aldı.
21 Ekim 1972 - Profesör Mümtaz Soysal Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı'nca, “Anayasaya Giriş” adlı ders kitabında komünizm propagandası yaptığı gerekçesiyle tutuklandı.
21 Ekim 1973 - Necmettin Erbakan Millî Selamet Partisi Genel Başkanı seçildi.
21 Ekim 1977 - Avrupa Patent Enstitüsü (EPI) kuruldu.
21 Ekim 1981 - Atatürk Barajı'nın temeli, Devlet Başkanı Kenan Evren tarafından atıldı.
21 Ekim 1983 - Uzunluk ölçüsü metre, ışık hızı üzerinden yeniden tanımlandı; ama uzunluğu yine aynı kaldı. Buna göre 1 metre ışığın havasız ortamda saniyenin 1/299,792,458 'i süresince katettiği mesafedir.
21 Ekim 1984 - Afşin-Elbistan Termik Santrali açıldı.
21 Ekim 1985 - Alman gazeteci ve yazar Günter Wallraff'ın Türk işçisi kimliğiyle yaşadıklarını anlattığı “En Alttakiler (Ganz Unten)” adlı yapıtı piyasaya çıktı.
21 Ekim 1987 - Türkiye'de montajı yapılan ilk savaş uçağı F-16 Savaşan Şahin resmî törenle uçuruldu.
21 Ekim 1990 - Genel nüfus sayımı yapıldı. (Türkiye'nin nüfusu 56.473.035)
21 Ekim 1997 - Anadolu Ajansı, uydu ile kesintisiz haber yayınını, Başbakan Mesut Yılmaz'ın da katıldığı toplantı ile başlattı.
21 Ekim 1998 - TBMM, NATO'nun genişlemesini onayladı. Böylece 16 ittifak üyesi ülkenin de onayı tamamlandı ve genişleme kesinlik kazandı.
21 Ekim 1999 - Çeçenistan'ın başkenti Grozni'de kalabalık bir alışveriş merkezine yapılan roket saldırısında 110 kişi öldü, 400 kişi yaralandı.
21 Ekim 1999 - Ahmet Taner Kışlalı bombalı bir suikastle öldürüldü.
21 Ekim 2005 - Finlandiyalı ünlü rock grubu Nightwish'in 9 yıllık vokalisti Tarja Turunen, grupla olan son konserinin ardından gruptan atıldı.
21 Ekim 2007 - 2007 Sivil Anayasası’nın referandumla oylaması yapıldı.
21 Ekim 2007 - Saat 00:20 sıralarında, Irak'ın kuzeyinden Türkiye'ye sızan PKK mensupları tarafından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Dağlıca'da konuşlu piyade taburunun emniyet unsuru olan bir bölüğe kalabalık bir grupla üç ayrı bölgeden silahlı saldırıda bulunuldu. Genelkurmay çıkan çatışmada 12 şehit, 16 yaralı verildiğini ve 32 PKK'lının da öldürüldüğünü açıkladı.

Bugün kimlerin doğduğuna gelince:

21 Ekim 1772 - Samuel Taylor Coleridge, İngiliz şair (ö. 1834)
21 Ekim 1790 - Alphonse de Lamartine, Fransız yazar, şair ve politikacı (ö. 1869)
21 Ekim 1833 - Alfred Nobel, İsveçli kimya mühendisi (ö. 1896)
21 Ekim 1846 - Edmondo De Amicis, İtalyan yazar (ö. 1908)
21 Ekim 1908 - Niyazi Berkes, Toplum bilimci (ö. 1988)
21 Ekim 1914 - John Kluge, Amerikalı iş adamı (ö. 2010)
21 Ekim 1917 - Dizzy Gillespie, Amerikalı trompetçi (ö. 1993)
21 Ekim 1925 - Celia Cruz, Kübalı şarkıcı (ö. 2003)
21 Ekim 1929 - Ursula K. Le Guin, Amerikalı yazar (ö. 2018)
21 Ekim 1932 - Pál Csernai, Macar futbolcu ve teknik direktör (ö. 2013)
21 Ekim 1936 - Suna Kan, Keman virtüözü.
21 Ekim 1943 - Tarık Ali, İngiliz yazar.
21 Ekim 1948 - Mehmet Ali Yılmaz, Siyasetçi ve iş adamı.
21 Ekim 1949 - Binyamin Netanyahu, İsrailli siyasetçi ve İsrail'in 9. Başbakanı.
21 Ekim 1956 - Carrie Fisher, Amerikalı aktris, senarist ve yazar (sinema oyuncusu Debbie Reynolds'un kızı) (ö. 2016)
21 Ekim 1959 - Ken Watanabe, Japon sinema ve tiyatro oyuncusu.
21 Ekim 1964 - Levent Yüksel, Türk pop müziği şarkıcısı.
21 Ekim 1970 - Louis Koo, Çinli oyuncu.
21 Ekim 1980 - Aslı Altaylar, Dizi oyuncusu.
21 Ekim 1980 - Kim Kardashian, Amerikalı aktris, manken ve şarkıcı.
21 Ekim 1983 - Amber Rose, Amerikalı oyuncu ve model.
21 Ekim 1983 - Andy Marte, Dominikli beyzbolcu (ö. 2017)
21 Ekim 1991 - Artur Aleksanyan, Ermeni grekoromen güreşçi.

Bugün kimler ölmüş derseniz?

21 Ekim 1805 - Horatio Nelson, İngiliz amiral (d. 1758)
21 Ekim 1907 - George Frederick Bodley, Birleşik Krallık kökenli mimar (d. 1827)
21 Ekim 1939 - Platon Alekseeviç Oyunskiy, Saha Türkü edebiyatçı, filolog ve siyasetçi (d. 1893)
21 Ekim 1942 - Mustafa Durak Sakarya, Siyasetçi (d. 1876)
21 Ekim 1956 - Hakkı Tarık Us, Gazeteci (d. 1889)
21 Ekim 1969 - Jack Kerouac, Amerikalı yazar (d. 1922)
21 Ekim 1976 - Mualla Sürer, Tiyatro ve sinema sanatçısı (d. 1902)
21 Ekim 1977 - Ferit Tüzün, Besteci (d. 1929)
21 Ekim 1984 - François Truffaut, Fransız film yönetmeni (d. 1932)
21 Ekim 1996 - Kriton Curi, Rum asıllı akademisyen ve çevreci (d. 1942)
21 Ekim 1999 - Ahmet Taner Kışlalı, Akademisyen, gazeteci ve yazar (d. 1939)
21 Ekim 2003 - Elliott Smith, Amerikalı müzisyen ve şarkıcı (d. 1969)
21 Ekim 2004 - Hasan Nail Canat, Yazar, oyuncu (d. 1943)
21 Ekim 2011 - Hikmet Bila, Gazeteci ve Vatan Gazetesi köşe yazarı (d. 1954)

Bugün olan başka şeyler de var tabii.
Ama bunlar benim seçtiklerim.

Sevgiyle, huzurla ve ille de aşkla başlıyoruz yine sabaha.
Sağlıklı, kolay ve keyifli bir gün diliyorum hepinize.
Gülümsemeyi de unutmuyoruz elbette.
Merhaba Türkiye.
Merhaba Çarşamba.
Merhaba #HaberHürriyeti okurları...

Hatice Nayır

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Nayır - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?