Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu

Merhaba sevgili okurlarım!..
Ve günaydın Türkiye!..
“Saatli Maarif Takvimi”niz de geldi işte.

Önce biraz gülümseyelim güne başlarken:

Kayseri'nin bir köyünde imece yöntemiyle yol yapılıyormuş. Bunun için de eşekten yararlanılıyormuş. Eşek hangi yolu izlerse, orası genişletip araba yoluna dönüştürülüyormuş. Köye gelmiş olan Amerikalı Barış Gönüllüsü, ne olup bittiğini kavrayamadığı için sormuş:
- "Ne yapıyorsunuz böyle?"
- "Yol yapıyoruz."
- "Bu eşek ne için?"
- "O, yolun mühendizi. Yola uygun geçeneği o gösterir."
Barış Gönüllüsü katıla katıla gülmüş:
- "Ya eşek bulamasaydınız?
- "İşte o zaman Amerika'dan mühendis getirirdik!"

Şuraya bir de “Günün Sözü” bırakıyor ve sözü ileten Adnan Kalyoncuoğlu’na çok teşekkür ediyorum:

Bir insanda üç şey arayın:
Zeka, kalp ve dürüstlük.
Eğer sonuncusu yoksa ilk ikisiyle de uğraşmayın.
#WarrenBuffet

Şuraya da "Günün Püf Noktası"nı bırakalım:

“Mutfaktaki yanık kokusunu dağıtmak için bir tencerede birkaç dilim limon kaynatmanızı öneririz.”
Bakalım işinize yarayacak mı?

Bir de nerede kullanacağınızı bilmediğim bir bilgi vereyim sizlere:

“Bir dönem dünyaya hükmeden padişah Kanuni Sultan Süleyman, vasiyetinde tek elinin tabuttan dışarı çıkartılmasını, onun bile bu dünyadan eli boş gittiğinin görülmesini istemiştir.”

Dün akşam internet haber sitelerinden seçtiklerimi de paylaşayım sizlerle:

2020 Nobel Edebiyat Ödülü sahibini buldu
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün kazananı belli oldu. İsveçli akademi üyeleri 2020 yılı Nobel Edebiyat Ödülü'ne ABD'li şair Louise Glück'ü layık gördü.

İsveç Akademisi, 2018 yılında yaşanan cinsel istismar iddiaları dolayısıyla 2018 ve 2019 Nobel Edebiyat Ödülü'nü birlikte takdim etmişti. 2018 Nobel Edebiyat Ödülü "Öyküsel hayalgücü ile beraber ansiklopedik bir tutkuyla sınırları aşmayı yaşam biçimi olarak temsil eden" Polonya'lı yazar Olga Tokarczuk'a verilmişti. 2019 Nobel Edebiyat Ödülü ise "Edebi hüneri ile insan deneyiminin sınırlarını tecrübe etmesi" sebebiyle Avusturya'lı yazar Peter Handke'ye takdim edilmişti. Tokarczuk ve Handke, 9 milyon İsveç kronu (Yaklaşık 8 milyon Türk lirası) tutarındaki ödülün sahibi olmuştu.

Korona haberlerine gelince:
Okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitimin detayları belli oldu
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacağını bildirdi.

MEB, yüz yüze ve uzaktan eğitimde aşamalı geçiş planı doğrultusunda, 12 Ekim'de başlayacak ikinci aşamanın uygulama programının detaylarını 81 ile gönderilen yazıyla paylaştı.

Buna göre ilkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıf ile ortaokul 8'inci sınıflarda haftada 2 gün, toplam 12 ders saati (2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün, toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak.

Lise hazırlık sınıfları ve 12'inci sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak.

Sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak.

Ayrıca ilkokullarda ve ortaokul 8'inci sınıflarda valilik kararıyla cumartesi günleri de okullarda yüz yüze eğitim faaliyetleri gerçekleştirilebilecek.

Okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında ise haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacak.

Köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar, ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde il hıfzıssıhha kurullarının il/ilçe milli eğitim müdürlükleriyle iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda derslerin tamamı yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek.

Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokulların tamamında dersler yüz yüze eğitimle verilecek.

İlkokul ve ortaokullarda Türkçe, hayat bilgisi, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil dersleri yüz yüze eğitim yoluyla yapılacak.

İmam hatip ortaokulu 8'inci sınıflarda ise Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil, Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek.

Lise hazırlık sınıflarında ve 12'inci sınıflarda ise haftalık ders çizelgelerinde gösterilen ortak, seçmeli ve mesleki derslerden okul yönetimince belirlenenler yüz yüze eğitimle, bunların dışında kalanlar ise uzaktan eğitim yoluyla verilecek.

Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacak, uzaktan eğitimlerde bir ders süresi 30 dakika olarak planlanacak, öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla desteklenmelerine yönelik tedbirler okul yönetimlerince alınacak.

Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitimle derslerine devam ederek sınıfının müfredatından sorumlu olacak.

Yoğun bakımda yatmak maske takmaktan çok daha zor.

Lütfen “Maske, Mesafe, Hijyen” kuralını unutmayalım.

“Günün Yazarı” olarak 31 yıl önce bugün sonsuzluğa uğurladığımız Yusuf Atılgan’ı seçtim. Saygıyla, sevgiyle anıyorum.

Yusuf Atılgan 27 Haziran 1921'de Manisa'da doğdu. Yunanlıların Manisa’yı işgaliyle (Eylül 1922) ailesi oturdukları dağlık bölgeden Hacırahmanlı’ya göç etti. Atılgan bu şehirde Necâti Bey İlköğretim Okulu ve Balıkesir Lisesi’nden mezun oldu. Sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne kaydoldu. Burada Ahmet Hamdi Tanpınar, Reşid Rahmeti Arat, Ali Nihat Tarlan, Ragıp Hulusi Özdem ve Halide Edib Adıvar gibi isimlerin öğrencisiydi. Atılgan üniversite yıllarında sol öğrenci hareketlerine katılmaktan dolayı bir süre tutuklu kaldı. Daha sonra bitirme tezini tamamlayarak mezun oldu. Bir yıl Akşehir’de bulunan Maltepe Askeri Lisesi’nde edebiyat öğretmenliği yaptı. Sonrasında Hacırahmanlı köyüne geri döndü (1946). Babasının ölümü, çiftlik işlerinin kendisine kalması ve 1949 yılındaki evliliği ard arda geldi.

1952’de köydeki işlerinden feragat ederek edebiyata geri döndü. 1954’te Tercüman''ın başlattığı hikâye yarışmasına "Ziya Atılgan" ve "Nevzat Çorum" imzalarıyla gönderdiği iki hikâyesiyle katılarak ilk edebi ürünleri verdi ve bu yarışmada Evdeki adlı hikâyesiyle birinci, Kümesin Ötesi ile de yedinci oldu. Kendisiyle özdeşleşen Aylak Adam'la da (1958) Yunus Nadi Roman Ödülü’nde ikinci oldu ve geniş kitlelerce tanınmaya başladı. Sonraları hikâye alanındaki yetkinliğini Varlık ve a Dergisi’nde gösterdi. 1973 yılına gelindiğinde ikinci romanı olan Anayurt Oteli'’ni yazdı. Geçim sıkıntısı yaşadığı dönemlerde tiyatro oyuncusu Serpil Gence ile ikinci evliliğini yaptı (1974). Çeşitli yayınevlerinde redaktörlük yaptığı dönemlerde birtakım çeviriler de yapıyordu. 1987 yılı onun tanınırlığında önemli bir yıl oldu. Çünkü Anayurt Oteli Ömer Kavur tarafından aynı adla sinemaya aktarılmıştı.

Ard arda gelen hastalıklar sonrasında, “Canistan” adlı romanına çalıştığı dönemde 9 Ekim 1989’da İstanbul’da kalp krizi geçirerek hayata veda etti. Moda Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrasında Bülbülderesi Mezarlığı’na defnedildi.

Atılgan arkasında genel olarak az bir külliyat bırakmasına rağmen Türk edebiyatında sonraki kuşakları etkilemeyi başardı. Reşat Nuri Güntekin’in “miskini” (bkz. Miskinler Tekkesi) onun ilk romanında C. karakteri ile Aylak Adam'a döner. Bu romanında insan ve şehir yaşamı psikolojik bir yaklaşımla verilir ve yabancılaşma, yalnızlık ve aile kavramı irdelenir. Bunu bir başkaldırı olarak görenler vardır ve başka bir kült roman olan “Tutunamayanlar” ile aynı düzleme oturtmak mümkündür. Anayurt Oteli'ndeki “Zebercet” karakteri ise yaşadığı anı anlamlandırmaya çalışan insan tipolojisinin bir ürünüdür. Bu anlamlandırma “neden ve niçin yaşıyorum sorusu” ile, yalnızlık, aşk ve cinsellik ekseninde gerçekleşir. Canistan'da ise olaylar ve mekânlar tamamen farklıdır. Yazar bu sefer doğduğu döneme ve coğrafyaya geri döner. Bu romanında kendi hayatından izler olduğu gibi dönemini de olaylar, mekânlar ve yerel ağızlar ile yansıtmaya çalışır.

Yazarın eserlerinin telif hakları YKY'den Can Yayınları'na geçmesi sonrasında, Can Yayınları Atılgan'ın el yazısı notları, şiirleri, çevirileri ve dergilerde kalmış kısa öykülerinden örnekleri içeren ‘Siz Rahat Yaşayasınız Diye’ adlı eseri çıkardı. Eserde yazarın yok ettiği ‘Eşek Sırtındaki Saksağan’ adlı roman denemesinin giriş kısmı da yer aldı.

ESERLERİ:
Roman
Aylak Adam (1959)
Anayurt Oteli (1973)
Canistan (2000)

Öykü
Bodur Minareden Öte (1960)
Eylemci (Bütün Öyküleri, 1992)
Çocuk Kitabı: Ekmek Elden Süt Memeden (1981)

Çeviri
Toplumda Sanat (K. Baynes; 1980).

Piyes
Çıkış Gecesi (Barıman Yayınevi, İst. 1947)
Kitaplaşmamış öteki yazıları

Şiirleri
Ölü Su (şiir) Yazı, Sayı 1,1978.
Ayrılık (Şiir) Milliyet Sanat Dergisi, sayı 1, Şubat 1980.

Çeviri şiirler
"Gözler", (Şiir) Ezra Pound'dan, Yusuf Atılgan'a Armağan, s. 129-130
"Bir Yerde Hiç Gitmediğim", E. E. Cummings'ten, yayımlanmamıştır.

Çeviri yazıları
Kierkegaard'dan (Korku ve Titreme'den),Değişim, Sayı 2
Kierkegaard'dan (Günce'den), Değişim, Sayı 1
Kierkegaard'dan (Ölümcül Hastalık'tan), Değişim, Sayı 7

Hakkında yazılanlar
Yusuf Atılgan'a Armağan, İletişim Yayınları, 1992, ISBN 975-470-280-2.

Ödülleri
1955 Tercüman Gazetesi Öykü Yarışması'nda takma adla katıldığı Evdeki öyküsü ile birincilik ve Kümesin Ötesinde öyküsü ile dokuzunculuk
Aylak Adam romanı ile 1957-1958 Yunus Nadi Roman Ödülleri'nde ikincilik.
'Bodur Minareden Öte' Sait Faik Öykü Ödülü

Sizlerle kitaplara girmemiş bir şiirini paylaşarak değerli yazarı anmak istiyorum:

HUDUTTAN

Anne! çiçek açtıysa


Bağda bensiz bu bahar,


Korkma gönlümde benim


Açan binbir çiçek var.

Huduttan yurt kokusu


Gelir, bana yasemin


Onlardan daha büyük


Yurda yaptığım yemin.

Bensiz yalınız ise
Tarlada çiftle, çubuk


Sınırı bekliyorum
Merak etme, bir şey yok.

Doğarken sen yapmıştın


Başımı yurda adak,


Şimdi yiğit oğluna


Vereceksin sen de hak.

Yolumu beklemesin


Kara gözlü Ayişem


Bugün yurt kaygusundan


Yoktur başka endişem.

Anne biliyorsun ki,


Dünya bize mal olmaz


Erlerden geri kalsam


Sütün de helâl olmaz.

Kanımda her bir Türkün


Kaynıyor asil kanı


Gece gündüz sınırda


Bekliyorum vatanı…

Anne büyük ordunun


Yaklaşıyor düğünü


İleri yürüyünce


Başlıyacak “İnönü”.

Anne belki oğlunun


Sana son selâmı bu


Ağlama almaz isen


Bir ikinci mektubu.”

#YusufZiyaAtılgan
(Yedigün dergisi/21 Nisan 1941)

Yurdumuzda ve dünyada hangi özel günler var bugün, bir bakalım:

Dünya Posta Günü
Dünya Posta Birliği (UPU) 9 Ekim 1874’te İsviçre’nin Bern kentinde kurulmuş olup, “Bern Anlaşması” olarak isimlendirilen kurucu anlaşma diğer 22 üyeyle birlikte Türkiye tarafından da kurucu üye olarak imzalanmıştır.
UPU’nun kuruluş tarihi olan 9 Ekim, 1969’da yapılan UPU kongresinde alınan kararla “Dünya Posta Günü" olarak kabul edilmiş olup dünya çapında kutlanmaktadır.

Yaprak Dökümü Fırtınası
9 Ekim'de doğanın yaprak dökerek kışa hazırlandığı dönem olan “Yaprak Dökümü Fırtınası” yaşanmaktadır.

Bugün tarihte neler olmuş, bir bakalım mı?

9 Ekim 1238 - Jaime I, Valensiya'yı alarak Valensiya Krallığını kurdu.
9 Ekim 1264 - Kastilya Krallığı, 711 yılından beri Müslüman yönetiminde olan Jerez de la Frontera'yı aldı.
9 Ekim 1446 - Kore'de Hangul alfabesi yayımlandı.
9 Ekim 1514 - Fransız XII. Louis ile Mary Tudor evlendi.
9 Ekim 1558 - Mérida şehri Venezuela'da kuruldu.
9 Ekim 1829 - Friedrich Parrot ile beraberindeki ekip, Ağrı Dağı'nın zirvesine ilk kez tırmanmayı başardı.
9 Ekim 1854 - Kırım Savaşı'nda Sivastopol kuşatması başladı.
9 Ekim 1855 - Isaac Singer dikiş makinesinin patentini aldı.
9 Ekim 1888 - Washington Anıtı resmen açıldı.
9 Ekim 1914 - I. Dünya Savaşı: Anvers (Belçika) Alman güçlerinin eline geçti.
9 Ekim 1914 - Ziya Gökalp, İstanbul Darülfünunu'nda Sosyoloji Kürsüsü'nü kurdu.
9 Ekim 1936 - Hoover barajı'ndan 266 mil uzaklıktaki Los Angeles'a (Kaliforniya) elektrik verilmeye başlandı.
9 Ekim 1937 - Nazilli basma fabrikası, Atatürk'ün de katıldığı törenle açıldı.
9 Ekim 1944 - Başbakan Şükrü Saracoğlu, Anıtkabir'in temelini attı.
9 Ekim 1944 - İngiltere, Çin, ABD ve Sovyetler Birliği Birleşmiş Milletler'in kurulacağını açıkladı.
9 Ekim 1953 - Amerikalı kadın yüzücü Florence Chadwick, Çanakkale Boğazı'nın Nara Burnu ile Eceabat arasını 1 saat 50 dakikada yüzdü.
9 Ekim 1957 - Tibet, Çin'e bağlandı.
9 Ekim 1962 - Uganda, Büyük Britanya'dan bağımsızlığını ilan etti.
9 Ekim 1963 - Kuzeydoğu İtalya'da, bir barajda meydana gelen göçük sonucu oluşan su dalgası 2.000 den fazla kişinin ölümüne yol açtı.
9 Ekim 1967 - Devrimci lider Che Guevara, yakalandıktan bir gün sonra, Bolivya'da infaz edildi.
9 Ekim 1970 - Kamboçya'daki sağcı darbenin ardından Kmer Cumhuriyeti ilan edildi.
9 Ekim 1971 - Deniz Gezmiş ve 17 arkadaşı idama mahkûm edildi.
9 Ekim 1972 - Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi asistanı Uğur Mumcu ceza evinden çıktı.
9 Ekim 1981 - Fransa'da ölüm cezası kaldırıldı.
9 Ekim 1988 - TC Kültür Bakanlığı, 36 sanatçıyı devlet sanatçısı ilan etti. Yaşar Kemal, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Hüseyin Gezer, Füreya Koral, Zühtü Müritoğlu ve Lütfi Ömer Akad bu unvanı reddettiler.
9 Ekim 1997 - İtalyan oyun yazarı Dario Fo, Nobel Edebiyat Ödülü'nü aldı.
9 Ekim 1997 - Kayseri Belediye Başkanı Şükrü Karatepe, 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
9 Ekim 2004 - Afganistan'da ilk demokratik seçimler yapıldı.
9 Ekim 2005 - Çin, Everest tepesinin yüksekliğinin 8.848,43 m olduğunu resmi olarak açıkladı.
9 Ekim 2005 - Birleşik Krallık'ta demir yollarında tütün mamulleri kullanımı tamamen yasaklandı.
9 Ekim 2006 - Google, YouTube'u 1.65 milyar dolara aldığını açıkladı.
9 Ekim 2006 - Güney Kore Dışişleri Bakanı Ban Ki-mun, Ganalı Kofi Annan'ın yerine 1 Ocak 2007'den itibaren göreve başlamak üzere Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliğine seçildi.
9 Ekim 2006 - Kuzey Kore nükleer bir deneme yaptığını açıkladı.
9 Ekim 2007 - Nobel Fizik Ödülü'ne "dev manyetik direnç"le (GMR) ilgili çalışmalarından ötürü Albert Fert (Fransız) ve Peter Grünberg (Alman) layık görüldü.
9 Ekim 2008 - Nobel Edebiyat Ödülü'nü Fransız Jean-Marie Gustave Le Clézio kazandı.

Bugün kimlerin doğduğuna gelince:

9 Ekim 1201 - Robert de Sorbon, Fransız teolog (ö. 1274)
9 Ekim 1757 - X. Charles, Fransa Kralı (ö. 1836)
9 Ekim 1835 - Camille Saint-Saëns, Fransız besteci (ö. 1921)
9 Ekim 1852 - Hermann Emil Fischer, Alman kimyager (ö. 1919)
9 Ekim 1859 - Alfred Dreyfus, Fransız subay (ö. 1935)
9 Ekim 1862 - Fatma Aliye Topuz (Fatma Aliye Hanım), Türk edebiyatının ilk kadın romancısı (ö. 1936)
9 Ekim 1866 - Emine Nazikeda, VI. Mehmed'in eşi (ö. 1941)
9 Ekim 1873 - Karl Schwarzschild, Alman fizikçi (ö. 1916)
9 Ekim 1879 - Max von Laue, Alman fizikçi (ö. 1960)
9 Ekim 1888 - Nikolay Buharin, Rus siyasetçi (ö. 1938)
9 Ekim 1892 - İvo Andriç, Yugoslav yazar (ö. 1975)
9 Ekim 1906 - Seyyid Kutub, Mısırlı yazar ve düşünce adamı (ö. 1966)
9 Ekim 1907 - Jacques Tati, Fransız yönetmen ve aktör (ö. 1982)
9 Ekim 1918 - Lila Kedrova, Rus asıllı Fransız oyuncu (ö. 2000)
9 Ekim 1930 - Rahmi Koç, İş adamı.
9 Ekim 1938 - Heinz Fischer, Avusturyalı politikacı.
9 Ekim 1940 - John Lennon, İngiliz müzisyen, yazar ve aktivist (ö. 1980)
9 Ekim 1950 - Jody Williams, Amerikalı eğitimci.
9 Ekim 1953 - Tony Shalhoub, Amerikalı sinema ve dizi oyuncusu.
9 Ekim 1958 - Kürşad Tüzmen, Bürokrat ve siyasetçi.
9 Ekim 1964 - Guillermo del Toro, Meksikalı yönetmen.
9 Ekim 1966 - David Cameron, Britanyalı siyasetçi ve Başbakan.
9 Ekim 1968 - Murat Göğebakan, Anadolu rock müzik sanatçısı (ö. 2014)
9 Ekim 1976 - Özlem Piltanoğlu (Türköne), Siyasetçi.
9 Ekim 1979 - Chris O'Dowd, İrlandalı aktör.
9 Ekim 1979 - Brandon Routh, Amerikalı sinema oyuncusu.
9 Ekim 1985 - Merve Akaydın, Dizi ve sinema oyuncusu.
9 Ekim 1987 - Barış Arduç, Oyuncu.

Bugün kimler ölmüş derseniz?

9 Ekim 1876 - Mustafa Celâleddin Paşa, Leh asıllı Osmanlı Paşası (d. 1826)
9 Ekim 1911 - Jack Daniel, Amerikalı iş adamı (d. 1849)
9 Ekim 1934 - I. Aleksandar, Yugoslavya kralı (suikast) (d. 1888)
9 Ekim 1934 - Louis Barthou, Fransız siyasetçi (suikast) (d. 1862)
9 Ekim 1941 - Helen Morgan, Amerikalı şarkıcı ve aktris (d. 1900)
9 Ekim 1943 - Pieter Zeeman, Hollandalı fizikçi (d. 1865)
9 Ekim 1958 - XII. Pius, İtalyan Papa (d. 1876)
9 Ekim 1967 - Cyril Norman Hinshelwood, İngiliz kimyager (d. 1897)
9 Ekim 1967 - André Maurois, Fransız yazar (d. 1885)
9 Ekim 1967 - Che Guevara, Arjantinli devrimci (d. 1928)
9 Ekim 1969 - Doğan Nadi Abalıoğlu, Gazeteci ve yazar (d. 1913)
9 Ekim 1972 - Miriam Hopkins, Amerikalı aktris (d. 1902)
9 Ekim 1974 - Oskar Schindler, Alman iş adamı (d. 1908)
9 Ekim 1978 - Jacques Brel, Belçikalı söz yazarı, şarkıcı ve müzisyen (d. 1929)
9 Ekim 1982 - Anna Freud, Avusturyalı psikanalist (d. 1895)
9 Ekim 1989 - Yusuf Atılgan, Roman ve öykü yazarı (d. 1921)
9 Ekim 2001 - Herbert Ross, Amerikalı film yönetmeni ve yapımcısı (d. 1927)
9 Ekim 2002 - Aileen Wuornos, Amerikalı kadın seri katil (d. 1956)
9 Ekim 2008 - Gidget Gein, Amerikalı müzisyen (d. 1969)
9 Ekim 2013 - Nurettin Uzunoğlu, Yazar ve akademisyen (d. 1939)
9 Ekim 2016 - Andrzej Wajda, Polonyalı sinema yönetmeni (d. 1926)

Bugün olan başka şeyler de var tabii.
Ama bunlar benim seçtiklerim.

Sevgiyle, huzurla ve ille de aşkla başlıyoruz yine sabaha.
Sağlıklı, kolay ve olabildiğince keyifli bir gün diliyorum hepinize.
Gülümsemeyi de unutmuyoruz elbette.
Merhaba Türkiye.
Merhaba Cuma.
Merhaba #HaberHürriyeti okurları...

Hatice Nayır

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Nayır - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?