Kayıp nesil istemiyorsak önce eğitim sorunu çözülmeli

Merhaba sevgili okurlarım!..
Ve günaydın Türkiye!..
“Saatli Maarif Takvimi”niz de geldi işte.

Önce biraz gülümseyelim güne başlarken:

Adamın biri mağazadan bir televizyon çalmış ve tam kapıdan çıkarken yakalanmış.Ertesi gün adamı mahkemeye çıkarmışlar.Hakim karar vermiş:
-"Bir yıl hapis."
Hırsız:
-"Ben biliyordum zaten bir yıl olacağını."
Hakim:
-"Nereden biliyordun."
Hırsız:
-"Televizyonun üstünde ‘bir yıl garanti’ yazıyordu” demiş.

Şuraya bir de “Günün Sözü” bırakıyorum:

“Hayat yaşamaktan ibarettir ve yaşayan herkes değişime hazırlıklı olmalıdır.” demiş #Goethe.

Şuraya da "Günün Püf Noktası"nı bırakalım:

“Kış aylarında odada birkaç kişi birden sigara içiyorsa biriken dumandan kurtulmak için cam açmaya gerek kalmadan birkaç mum yakarak dumandan kurtulabilirsiniz.”
Bakalım işinize yarayacak mı?
Diyeceğim de, en iyisi kapalı alanda sigara içmeyin.
Ya da hiç sigara içmeyin bence.

Bir de nerede kullanacağınızı bilmediğim bir bilgi vereyim sizlere:

“Gülmek için yalnızca 17 kasınızı kullanırken, surat asmak için tam 43 kasınızı kullanıyorsunuz. Yani gülmek, surat asmaktan daha kolay.”
Ne yapıyoruz öyleyse?
Hadi, gülümseyin.

Dün akşam internet haber sitelerinden seçtiklerimi de paylaşayım sizlerle:

Muharrem İnce uzaktan eğitim ile ilgili olarak konuştu:
"Kurtuluş Savaşı yıllarında Atatürk, Maarif Kongresi'ni toplamıştı. Bugünde, gezegenimiz ve ülkemiz büyük bir salgınla karşı karşıya. Bugün yapılması gereken en önemli iş, bütün öğrencilere süresiz ve ücretsiz internet verilmesi. Bir evde beş çocuk var. Bazı evlerde televizyon yok. Türkiye'nin bundan daha önemli sorunu olamaz. Acilen hükümetin, Cumhurbaşkanının bunu yapması gerekiyor. Kayıp bir nesil istemiyorsak önce çocuklarımızı düşünmemiz gerekiyor. Ekonomiden de önemli, her şeyden önemli. Onlar bizim geleceğimiz."


Dağlık Karabağ çatışmasında 2. gün: Azerbaycan'da kısmi seferberlik ilan edildi!
Azerbaycan ile Ermenistan arasında dün sabaha karşı yeniden alevlenen Dağlık Karabağ gerilimi ikinci gün de devam ediyor.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in imzaladığı karara göre, Azerbaycan Seferberlik ve Askerlik Devlet Hizmeti, askeri görevli bulunan vatandaşların seferberlik için askere alınmasını ve askeri nakliye konularıyla ilgili tedbirleri hayata geçirecek.

Aliyev, kararla ilgili tüm konuların çözümünü de Bakanlar Kuruluna havale etti.

Dün Ermenistan ve Dağlık Karabağ'daki fiili yönetim de seferberlik ve sıkıyönetim ilan etmişti.

Azerbaycan Meclisi de dün, belirli bölgelerde 'savaş hali' ilan etmişti. Ermenistan da sıkıyönetim ilan ederek yedek askerleri çağırmıştı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı da, Ermenistan silahlı kuvvetlerine karşı savaş faaliyetlerini ve sivil halkın güvenliğini sağlamak amacıyla cephe hattı boyunca karşı saldırı kararı alındığını duyurdu.
Azerbaycan Savunma Bakanlığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:
"Ermenistan silahlı kuvvetlerinin savaş faaliyetini önlemek ve sivil halkın güvenliğini sağlamak için Azerbaycan Ordusu komutanlığı tüm cephe boyunca bir karşı saldırı başlatmaya karar verdi. Personelimiz ve tank birimlerimiz, füze ve topçu birlikleri, cephe uçakları ve insansız hava araçlarının desteğiyle, cephede ve savunma derinliklerinde bulunan çok sayıda Ermeni kuvveti, askeri tesis ve askeri teçhizatı tespit edip imha etmektedir. Sahadan edinilen bilgilere göre, Ermeni hava savunma birimlerinin 12 OSA uçaksavar füze sistemi farklı yönlerde imha edildi. Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait bir savaş helikopteri Tatar yönünde düşürüldü, mürettebat yaşıyor. Birliklerimizin hızlı karşı saldırısı devam ediyor."

Dağlık Karabağ Bölgesi'nden bugün yapılan açıklamada Azeri güçlerle yaşanan çatışmalarda 15 askerin daha hayatını kaybettiği açıklandı.

Dağlık Karabağ yönetimi, Azerbaycan'ın pazar erken saatlerde açtığı top ateşi ve hava saldırısı sonucu 16 askerinin hayatını kaybettiğini ve 100'den fazla kişinin yaralandığını açıklamıştı. Açıklamada çatışmaların bugün de sürdüğü belirtildi.

Öte yandan Azerbaycan, Ermenistan gerilimi nedeniyle Türkiye haricindeki ülkelere yapılan uçak seferlerini durdurduğunu açıkladı.
 
Korona haberlerine gelince:
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca:
“Bugün uzun bir aradan sonra ilk defa günlük iyileşen hasta sayımız yeni hasta sayımızdan fazla. Bugün tespit edilen 1.412 yeni hasta var. Tedbirlerin netice verdiğinden eminiz. Virüsü yenene kadar birlikte mücadele edelim, tedbirlere birlikte uyalım.”
covid19.saglik.gov.tr
 
Bugünkü test sayısı: 115523
Yeni vaka sayısı: 1412
Ağır hasta sayısı: 1596 (Dün: 1583)
Bugünkü vefat sayısı: 65 (Dün: 68) Yapılan test sayısının vaka sayısına oranı dün 1,45 iken, bugün azalarak 1,22 olmuş. Bu oranda testlerin kimlere yapıldığı da çok önemli tabii. Ağır hasta sayımızın artması ise kötü haber.

Yoğun bakımda yatmak maske takmaktan çok daha zor.

Lütfen “Maske, Mesafe, Hijyen” kuralını unutmayalım.

“Günün Şairi” olarak 85 yıl önce sonsuzluğa uğurladığımız ve bugün 137. doğum günü olan Celal Sahir Erozan’ı seçtim. Saygıyla, sevgiyle anıyorum.

Celâl Sahir Erozan 29 Eylül 1883’te İstanbul’da doğdu. Babası, Osmanlı'nın Yemen Valisi İsmail Hakkı Paşa, annesi öncü kadın şairlerden Fehime Nüzhet Hanım’dır. İlköğrenimine Numune-i Terakki Mektebi'nde başladı; Davut Paşa Rüştiyesi (ortaokulu) ile Vefa İdadisinde (lisesinde) devam etti. Liseyi bitirince hukukçu olmak istediyse de hukuk öğrenimini iki yıl sürdürebildi.

Şiir yazmaya çocukluk döneminde başladı; dokuz yaşındayken güzel şiir okuduğu için II. Abdülhamit’in dikkatini çekti ve sık sık sarayda padişahın konuğu olarak ona şiirler okudu. Bu nedenle “liyakat nişanı” aldı. On dört, on beş yaşlarındayken Malumat, Musavver Fen ve Edeb, Pul, Lisan gibi dergilerde şiir ve makaleleri yayımlandı. Bu yazılarında ‘’Ahmet Celal, Velhan, Şârık, Hikmet Celal’’ gibi takma adlar kullandı. Fransızcasını ilerletip Fransız yazınını tanıyınca yazınsal değerleri değişti. Genç yaşında son dönemini yaşamakta olan Servet-i Fünuncular arasına katıldı. Servet-i Fünun dergisi kapatılıncaya değin burada şiir ve yazıları çıktı.

1903'te Hariciye Nezâreti'nde göreve başladı. 1907 sonrasında Kabataş ve Mercan Liselerinde edebiyat öğretmenliği yaptı. “1. Kitap, 2. Kitap, 3. Kitap” adıyla aylık bir dergi, kısa bir süreliğine de “Demet” adlı bir kadın dergisi çıkardı ve burada kadın haklarını savundu. Servet-i Fünun dergisi kapanınca “Milli Edebiyat” akımını benimsedi. Hece ölçüsüyle şiirler yazdı ve dilde sadeleşmeyi savunmaya başladı.

1911’de Selanik’e giden Celâl Sahir, burada çıkarılan Türk Yurdu, Türk Derneği, Genç Kalemler gibi dergilerde yazdı. I. Dünya Savaşı sırasında bir ara ticaret yaptı. Cumhuriyetin ilanından sonra 1928’de Zonguldak Milletvekili seçildi.

Harf Devrimi’ni gerçekleştiren kurula da katılan Celal Sahir, Türk Dil Kurumu’nun dört kurucu üyesinden biri oldu ve böylece uzun süredir savunduğu dilde sadeleşme eyleminin yapıcıları arasında yer aldı. İlk Türk Dil Kurultayı (1932)’nda kurulan “Lugat ve Istılah Kolu’nun” başkanlığını yaptı. İkinci kurultayda bu kolun çalışmaları ikiye ayrılıp adı “Lugat Kolu” olarak değiştiğinde de başkanlığı sürdürdü.

TBMM III. Dönem (Ara Seçim), IV. ve V. Dönem Zonguldak Milletvekilliği yaptı.

Üç evlilik yaptı. İki çocuk babasıdır. Cumhuriyet gazetesinin sahiplerinden Berin Nadi’nin babasıdır.

16 Kasım 1935’te akciğer kanseri nedeniyle yaşamını yitirdi. Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Servet-i Fünun’a bağlı olduğu dönemlerde şekil, dil ve tema bakımından bu hareketin genel anlayışına uygun davrandı. Milli Edebiyat akımına geçtikten sonra ise dilini sadeleştirmeye başladı, aruz vezni yerine heceyi kullandı. Servet-i Fünun şiirinin aksine toplum sorunlarıyla daha çok ilgilendi. Şiirde her yeniliği benimsedi. En sonunda vezinsiz şiir akımına katılacak kadar yenilikçiydi.

Celal Sahir, Türk Derneği'nin kurucuları arasındadır. Bu dernek 1909'da bir dergi çıkarmaya başlamış, ama daha başlangıçta dernek üyeleri arasında dil konusunda ayrılıklar olduğu anlaşılmıştır. Celal Sahir'in dilin yalınlaşmasına tek yönlü bakmadığı, sorunun salt Arapça ve Farsça sözcüklerle tamlamalar olmadığını birçok kez yazmıştır. 1909'da Servetifünun dergisinde,"İmlanın ıslahı önce harflerin ıslahına bağlıdır. Bu ıslah, harflerin ayrı ayrı yazılmalarını teminle olur" diyebilecek kadar ileri düşünceler taşıyan biridir.

Şiirlerinde aşk ve kadına çok fazla yer vermesi, Servet-i Fünun akımının beslediği yoğun duyarlığı ve Milli Edebiyat’a geçişteki bocalamalarıyla Celal Sahir, birçok yönden ilgi çekici olan, fakat çok fazla tanınmayan bir şair olarak edebiyatımızdaki yerini aldı.

ESERLERİ
Beyaz Gölgeler (1898-1909 arasında yazdığı şiirler)
Buhran (1909)
Siyah Kitap (şiirler, düz yazılar; 1911)

Sizlerle bir şiirini paylaşarak değerli şairi anmak istiyorum:

GELİYOR

Yıl, 1919,
Mayısın on dokuzu.
Kızaran ufuklardan kaldırıyor başını
Yeryüzüne can veren
Cana heyecan veren
Al yüzlü oğan güneş!
Takanın burnu nasıl Karadeniz'i yırtar;
Siz de bir anda öyle yırtınız uykunuzu,
Uyanın Samsunlular!
Kurutacak gözlerde umutsuzluk yaşını
Al yüzlü oğan güneş!
Bugün Çaltı Burnundan gülerek doğan güneş!

Yıl, 1919,
Mayısın on dokuzu.
Uyanın Samsunlular!
Uyumak ölüme eş,
Diriltin ruhunuzu.
Ufukta bir gemi var!

Fakat bu gemi niçin böyle yavaş geliyor?
Acaba yolu mu az, yoksa yükü mü ağır?
Bu gemi umut yüklü, inan yüklü, hız yüklü;
İçinde bu vatanın derdiyle yanan bağır,
Kurulacak yarını düşünen baş geliyor.
Bir baş ki gökler gibi bir küme yıldız yüklü!
Bu gemi onun için böyle yavaş geliyor.

Yıl, 1919,
Mayısın on dokuzu.
Ufukta duran gemi gitgide yaklaşıyor
Sanki harlı bir ateş
Yakıyor ruhumuzu.
Beklemek üzüntüsü her gönülden taşıyor.
Üzülmemek elde mi?
Hız yüklü, inan yüklü, umut yüklü bu gemi!

O umut yayıldıkça ruhlara sıcak sıcak,
O hız doldukça bütün damarlara kan gibi,
Gizli gizli inleyen her yürek canlanacak,
Ateşler püskürecek uyanan volkan gibi!

Gittikçe büyükleşen,
Gölgene dikilmekten,
Karardı gözlerimiz.

Koş, atıl, gemi, sana engel olmasın deniz!

Ak saçlı dalgaları birer birer kes de gel!
Kuşlar gibi uç da gel, rüzgâr gibi es de gel!

#CelalSahirErozan


Yurdumuzda ve dünyada hangi özel günler var bugün, bir bakalım:

Dünya Kalp Günü
Dünya Kalp Federasyonu tarafından düzenlenen bir gün olan “Dünya Kalp Günü” her yıl 29 Eylül’de kutlanmaktadır.
Sağlıklı kalmak ve kalp ve damar hastalığına yakalanma riskinden uzak durmak için şunlara dikkat edin:
•Sağlıklı beslenin.
•Düzenli fiziksel aktivite yapın.
•Tütün ve tütün ürünleri kullanmayın.
•Alkol kullanmayın.
•Kardiyovasküler riskinizi öğrenin.
•Kilolu veya obez olup olmadığınızı öğrenin.
•Kan basıncınızı öğrenin.
•Kan şekerinizi öğrenin.
•Kan lipidlerinizi öğrenin.
•Hekiminizin verdiği sağlıklı yaşam önerilerine uyun. 

Bugün tarihte neler olmuş, bir bakalım mı?

29 Eylül 1227 - Kutsal Roma imparatoru II. Friedrich Papa IX. Gregorius tarafından aforoz edildi.
29 Eylül 1555 - Damat Rüstem Paşa ikinci kez Osmanlı sadrazamı oldu.
29 Eylül 1808 - Sened-i İttifak imzalandı.
29 Eylül 1885 - Dünyanın ilk elektrikli tramvay hattı Birleşik Krallık'nın Londra kentinde faaliyete geçti.
29 Eylül 1911 - İtalya, Osmanlı İmparatorluğu'na savaş ilan etti ve Trablusgarp Savaşı başladı.
29 Eylül 1913 - II. Balkan Savaşı sonunda Osmanlı ile Bulgaristan arasında İstanbul Antlaşması imzalandı.
29 Eylül 1918 - Bulgaristan, Selanik Ateşkes Antlaşması'nı imzalayarak I. Dünya Savaşı'ndan çekildi.
29 Eylül 1920 - Kazım Karabekir komutasındaki Osmanlı ordusu Ermenistan ile yaptığı savaş sonucunda Sarıkamış'ı ele geçirdi.
29 Eylül 1923 - Birleşik Krallık Filistin Mandası oluşturuldu.
29 Eylül 1933 - Komünist Enternasyonal genel sekreteri Georgi Dimitrov'un suçlandığı Reichstag Yangını soruşturmasında diğer sanık Marinus van der Lubbe yangını çıkardığını itiraf etti.
29 Eylül 1937 - Çin Cumhuriyeti'nde Japon tehdidine karşı milliyetçi general Çan Kay Şek ile komünist önder Mao Zedong birlikte davranma kararı aldı.
29 Eylül 1938 - Fransa, İtalya ve Birleşik Krallık Münih Antlaşması'nı imzalayarak Nazi Almanyası'nın Çekoslovakya'nın Südet bölgesini işgal etmesini kabul etti.
29 Eylül 1941 - Kiev'de Nazilerin Babi Yar başladı. İki günde 33.771 Yahudi öldürüldü.
29 Eylül 1960 - Türkiye'de Demokrat Parti kapatıldı.
29 Eylül 1971 - Umman, Arap Birliği'ne katıldı.
29 Eylül 1991 - Haiti'de askeri darbe gerçekleşti.
29 Eylül 1992 - PKK, Hakkâri-Şemdinli'deki jandarma taburuna saldırdı. 2'si astsubay 23 asker ile 5 korucu hayatını yitirdi. Saldırıdan sonra başlayan operasyonlarda 58 PKK mensubu öldürüldü.
29 Eylül 1994 - Türkiye Adalet eski Bakanı ANAP'lı Mehmet Topaç, Ankara'daki bürosunda, Dev-Sol örgütü üyesi oldukları iddia edilen 4 kişinin silâhlı saldırısı sonucu öldü.
29 Eylül 2008 - Lehman Brothers gibi önemli şirketlerin iflaslarının ardından Dow Jones endeksi 777.68 puan birden düşerek bir günde en büyük düşüşü yaşadı.

Bugün kimlerin doğduğuna gelince:

M.Ö.29 Eylül 106 - Gnaeus Pompeius Magnus, Romalı general ve politik lider (ö. MÖ 48)
29 Eylül 1509 - Miguel Servet, İspanyol ilâhiyatçı, hekim, haritacı ve hümanist (ö. 1553)
29 Eylül 1518 - Tintoretto, Venedikli ressam (ö. 1594)
29 Eylül 1547 - Miguel de Cervantes, İspanyol yazar (ö. 1616)
29 Eylül 1571 - Caravaggio, İtalyan ressam (ö. 1610)
29 Eylül 1703 - François Boucher, Fransız ressam ve Rokoko akımının önemli bir temsilcisi (ö. 1770)
29 Eylül 1758 - Horatio Nelson, İngiliz amiral (ö. 1805)
29 Eylül 1761 - Michael Francis Egan, Philadelphia Piskoposu (ö. 1814)
29 Eylül 1810 - Elizabeth Gaskell, İngiliz romancı (ö. 1865)
29 Eylül 1815 - Andreas Achenbach, Alman manzara ressamı (ö. 1910)
29 Eylül 1864 - Miguel de Unamuno, İspanyol düşünür ve yazar (ö. 1936)
29 Eylül 1882 - Nuri Conker, Asker ve siyasetçi (ö. 1937)
29 Eylül 1883 - Celal Sahir Erozan, Şair (ö. 1935)
29 Eylül 1901 - Enrico Fermi, Amerikalı nükleer fizikçi (ö. 1954)
29 Eylül 1904 - Greer Garson, İngiliz oyuncu ve Oscar ödülü sahibi (ö. 1996)
29 Eylül 1912 - Michelangelo Antonioni, İtalyan yönetmen (ö. 2007)
29 Eylül 1913 - Stanley Kramer, Amerikalı yönetmen ve film yapımcısı (ö. 2001)
29 Eylül 1913 - Trevor Howard, İngiliz aktör (ö. 1988)
29 Eylül 1916 - İsmet Kür, Öğretmen ve yazar (ö. 2013)
29 Eylül 1916 - Peter Finch, Birleşik Krallık doğumlu Avustralyalı aktör (ö. 1977)
29 Eylül 1920 - Peter Dennis Mitchell, İngiliz biyokimyacı ve Nobel Kimya Ödülü sahibi (ö. 1992)
29 Eylül 1924 - Şükrü Elekdağ, Diplomat ve siyasetçi.
29 Eylül 1931 - Anita Ekberg, İsveçli aktris (ö. 2015)
29 Eylül 1931 - James Cronin, Amerikalı nükleer fizikçi ve Nobel Fizik Ödülü sahibi (ö. 2016)
29 Eylül 1932 - Robert Benton, Amerikalı senarist ve yönetmen.
29 Eylül 1936 - Bilal İnci, Sinema oyuncusu (ö. 2005)
29 Eylül 1936 - Silvio Berlusconi, İtalyan siyasetçi ve Başbakan.
29 Eylül 1943 - Lech Walesa, Polonya dayanışma hareketi (Solidarność) lideri ve Cumhurbaşkanı.
29 Eylül 1943 - Muhammed Hatemi, İranlı siyasetçi ve İran İslam Cumhuriyeti'nin 5. Cumhurbaşkanı.
29 Eylül 1948 - Theo Jörgensmann, Alman müzisyen.
29 Eylül 1950 - Şerif Benekçi, Yazar (ö. 2008)
29 Eylül 1951 - Michelle Bachelet, Şilili politikacı ve Devlet Başkanı.
29 Eylül 1971 - Sibel Tüzün, Şarkıcı.
29 Eylül 1973 - Doğan Duru, Müzisyen ve Redd grubunun solisti, besteci ve söz yazarı.
29 Eylül 1973 - Güneş Duru, Müzisyen ve Redd grubunun gitaristi, arkeolog ve besteci.
29 Eylül 1979 - Berke Üzrek, Tiyatro ve sinema oyuncusu.
29 Eylül 1981 - Şahin Irmak, Oyuncu.
29 Eylül 1982 - Mert Öcal, Manken ve oyuncu.
29 Eylül 1988 - Kevin Durant, Amerikalı basketbolcu ve NBA oyuncusu.
29 Eylül 1993 - Lee Hong-bin, Güney Koreli şarkıcı ve oyuncu.
29 Eylül 1994 - Halsey, Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı.
29 Eylül 2009 - Beren Gökyıldız, Çocuk oyuncu.

Bugün kimler ölmüş derseniz?

M.Ö.29 Eylül 48 - Gnaeus Pompeius Magnus, Romalı general ve politik lider (d. MÖ 106)
29 Eylül 855 - I. Lothar, Orta Francia Kralı ve Kutsal Roma İmparatoru (d. 795)
29 Eylül 1712 - Sâbit, Divan şairi (d. 1650)
29 Eylül 1833 - VII. Fernando, İspanya Kralı (d. 1784)
29 Eylül 1902 - Émile Zola, Fransız romancı (d. 1840)
29 Eylül 1908 - Machado de Assis, Brezilyalı yazar (d. 1839)
29 Eylül 1913 - Rudolf Diesel, Alman makine mühendisi ve Dizel motorun mucidi (d. 1858)
29 Eylül 1925 - Léon Bourgeois, Fransız Başbakan (d. 1851)
29 Eylül 1927 - Arthur Achleitner, Alman yazar (d. 1858)
29 Eylül 1929 - Patrik III. Basil, Rum Ortodoks Patriği, (d. 1846)
29 Eylül 1930 - Ilya Yefimovich Repin, Rus ressam (d. 1844)
29 Eylül 1949 - Cemal Keşmir, Siyasetçi (Damat Ferit Paşa hükümetlerinde Dahiliye ve Ticaret ve Ziraat Nazırlığı yapan ve Yüzellilikler arasında yer alan) (d. 1862)
29 Eylül 1953 - Ernst Reuter, Alman siyasetçi ve Batı Berlin'in ilk Belediye Başkanı (d. 1889)
29 Eylül 1961 - Nihat Reşat Belger, Tıp doktoru ve siyasetçi (Atatürk'e siroz teşhisini koyan ilk doktor) (d. 1882)
29 Eylül 1967 - Carson McCullers, Amerikalı yazar (d. 1917)
29 Eylül 1973 - Nurullah Esat Sümer, Siyasetçi (Maliye ve Devlet Bakanı) (d. 1899)
29 Eylül 1973 - W. H. Auden, İngiliz şair (d. 1907)
29 Eylül 1985 - Tarık Güryay, Demokrat Partililerin yargılandığı Yassıada'nın komutanı.
29 Eylül 1994 - Şemsi Rahimov, Azerbaycanlı devlet adamı (d. 1924)
29 Eylül 1997 - Roy Lichtenstein, Amerikalı Pop sanatçısı (d. 1923)
29 Eylül 2001 - Nguyen Van Thieu, Güney Vietnam Devlet Başkanı (d. 1923)
29 Eylül 2003 - Tuğrul Şavkay, Gazeteci (d. 1951)
29 Eylül 2004 - Richard Sainct, Fransız motosikletçi (d. 1970)
29 Eylül 2007 - Yıldırım Aktuna, Nöropsikiyatr ve siyasetçi (d. 1930)
29 Eylül 2009 - Abdülmelik Fırat, Kürt asıllı siyasetçi (d. 1934)
29 Eylül 2010 - Tony Curtis, Amerikalı sinema oyuncusu (d. 1925)

Bugün olan başka şeyler de var tabii.
Ama bunlar benim seçtiklerim.

Sevgiyle, huzurla ve ille de aşkla başlıyoruz yine sabaha.
Sağlıklı, kolay ve olabildiğince keyifli bir gün diliyorum hepinize.
Gülümsemeyi de unutmuyoruz elbette.
Merhaba Türkiye.
Merhaba Salı.
Merhaba #HaberHürriyeti okurları...

Hatice Nayır

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Nayır - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?