Başkanlara meclis kararlarını yargıya taşıma vizesi

Merhaba sevgili okurlarım!..
Ve günaydın Türkiye!..
“Saatli Maarif Takvimi”niz de geldi işte.

Önce biraz gülümseyelim güne başlarken:

Adamın biri şehir dışında yürürken, koca bir koyun sürüsünü güden bir çobana rastlamış. Çobana :
-“Seninle bir iddiaya girelim. Ben sürüde kaç koyun olduğunu bilirsem bana bir koyun vereceksin. Eğer bilemezsem ben sana 100 milyon vereceğim.” demiş.
Düşünmüş çoban. Sürü de çok kalabalık.
-“Tamam!” demiş. “Söyle bakalım, kaç koyun var?”
-“973” demiş adam. Bunun üzerine çoban:
-“Ben sözümün eriyim.” demiş. “Sürüden bir koyun alabilirsin.”
Adam bir koyun alıp yürümeye başlamışken, çoban arkasından seslenmiş:
-“Heyyy, baksana! Sana bir önerim var.”
-“Neymiş?” demiş adam.
-“Şimdi ben senin mesleğini tahmin edeyim. Eğer bilemezsem sana iki koyun. Ama bilirsem, aldığını bırakacaksın, tamam mı?”
Bu kez adam düşünmüş, düşünmüş.
-“Tamam.” demiş. “Söyle bakalım, nedir benim mesleğim?”
-“Sen ya ekonomist, ya da resmi danışmansın.” demiş çoban.
Adam şaşırmış:
-“Doğru, ama söyle, nasıl bildin bunu?”
Çoban cevap vermiş:
-“Söyleyeceğim. Söyleceğim de, önce köpeğimi yere bırak.”

Şuraya bir de “Günün Sözü” bırakıyorum:

“Onca sevgiye rağmen kalbi filizlenmemişse, toprağı sen değilsindir.” demiş #CahitZarifoğlu...
Bir türlü toprağını bulamayanlara selam olsun o halde.

Şuraya da "Günün Püf Noktası"nı bırakalım:

“Halılarınızın mobilyalarınızdan dolayı ezilmiş yerlerini düzeltmek için ıslak bir bezle ılık ütüyü ezilmiş yerlerin üzerinde gezdirin. Bu işlemi yaparken ütüyü çok fazla bastırmamaya çalışın. Ezilmiş olan yerlerin düzeldiğini göreceksiniz. Gerekirse biraz fırçalayın.”
Bakalım işinize yarayacak mı?

Bir de nerede kullanacağınızı bilmediğim bir bilgi vereyim sizlere:

“Hani çoğu hayvan yeni doğduğunda dünyaya karşı savunmasız olur ya! İşte kobra yılanları onlardan değil! Zira yumurtadan çıktıktan yalnızca 2-3 saat sonra ölümcül zehre sahip oluyorlar.”mış.

Dün akşam internet haber sitelerinden seçtiklerimi de paylaşayım sizlerle:

Erdoğan'ın 'yeni' diye açtığı fabrika 45 yıldır varmış
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST ödül töreninin ardından Gaziantep Organize Sanayi Bölgelerinde yapımı tamamlanan 300 fabrikanın resmi açılış törenine katıldı. Ancak, Erdoğan’ın “yeni” açılışını yaptığı fabrikaların büyük bölümünün zaten daha önceden açıldığı belirtildi. Erdoğan’ın Gaziantep’te katıldığı törenin ardından otobüse binerek halka çay dağıtması ve alanda sosyal mesafeye uyulmaması ise dikkat çekti.

Daha önce açılmış fabrikayı açtılar

Yeni açılan 300 fabrika içerisinde bulunan “Barem Ambalaj” adlı firmanın 2019 yılının Kasım ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından bizzat açıldığı ortaya çıktı. Hatta “Barem Ambalaj” adlı firmanın açılışında dualar okunurken, kırmızı kurdelenin başında Soylu ve Gül dışında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de bulunuyor.

Çiltuğ Isı Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve İYİ Parti Gaziantep Milletvekili adayı olan Can Tuğsuz ise, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.
Tuğsuz, “Gaziantep’te açıldığı iddia edilen 300 fabrika listesindeki fabrikamız 45 yıldır faaliyettedir. Yeni açılması söz konusu değil. Düğmeye basıp aç-kapa yaptılarsa onu bilemiyorum. Kamuoyunun takdirine sunuyorum” diye yazdı.

CHP Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel de, “Bugün kentimiz OSB’de yeni açılan 300 fabrika listesine baktığımızda bunların hiçbiri yeni değil. Listede 50-60 yıllık fabrikalar var. Peki, hadi yeni diyelim. “300 yeni fabrika açıldı” diyenlere soruyorum. Doğal olarak işçi lazım. Çalışmak isteyenler nereye, nasıl müracaat edecek?” ifadelerini kullandı.

Fiziksel mesafe ne oldu?

Öte yandan, Erdoğan, Gaziantep’te katıldığı törenin ardından otobüse binerek halka çay dağıttı. Alanda sosyal mesafeye uyulmaması ise dikkat çekti.
Kameraların, fiziksel mesafenin olmadığı alanı değil de, Erdoğan’ı ekranlara getirmesi ise dikkat çekti.

Belediye Başkanları Meclis Kararlarını Yargıya taşıyabilecek

Anayasa Mahkemesi, belediye başkanlarının meclis kararlarını yargıya taşıma yetkisine vize verdi
Anayasa Mahkemesi (AYM), belediye başkanlarının belediye meclisi kararlarına karşı iptal davası açma yetkisinin iptali istemiyle yapılan başvuruyu karara bağladı. AYM iptal talebini oybirliğiyle reddetti.
Tekirdağ İdare Mahkemesi, Belediye Kanunu’nun 23. maddesindeki “belediye başkanı, meclisin ısrarı ile kesinleşen kararlar aleyhine on gün içinde idarî yargıya başvurabilir" hükmünün iptali talebiyle Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu. Yüksek Mahkeme bu başvuruyu esastan karara bağladı. Mahkemenin iptal talebi oybirliğiyle reddedildi. AYM’nin bu kararı sonrası belediye başkanlarının Meclis kararlarına karşı yargı yoluna başvurma yetkisi devam edecek.
Konuyla ilgili Ankara Bölge İdare Mahkemesi’nden de bir karar çıktı. Mahkeme, belediye başkanlarınca açılan bu tür davalarda, belediye tüzel kişiliğini Meclis 1. Başkan Vekilinin ya da görevlendireceği bir avukatın temsil etmesine karar verdi. Kararda; hem davacı hem de davalının belediye başkanı olmasının, her iki sıfatın birleşmesine yol açtığı vurgulandı.
 
Korona haberlerine gelince:
‘Pozitif bileklik' uygulaması mı geliyor?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Coronavirus'e yakalanıp evde karantinada kalması gereken hastalara yönelik yeni bir uygulama başlatacaklarını açıkladı. İki proje üzerinde çalıştıklarını belirten Bakan Koca, ilk olarak pozitif olan ve evde olması gereken her kişiye bileklik takılması fikrinin öne çıktığını belirtti.
Bakan Koca, bilekliğin kişinin olması gereken yerden ayrıldığında alarmının ötmesiyle çalıştığını belirtti.
Bakan Koca, bir diğer seçenek olarak da eve konulacak bir kutu üzerinde çalışıldığını söyledi. Bunda da hasta belirli bir sınırdan çıktığında merkeze uyarı sinyali gönderiliyor.
Bakan Koca, iki projeden hangisinin hayata geçirileceği üzerinde çalışıldığını belirtti.
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca:
“Uzun bir aradan sonra ağır hasta sayımız azaldı. Bugün 1.583 ağır hastamız var. Zatürre oranı da düşmeye devam ediyor. Yeni hasta sayısı azalma eğiliminde. Tedbirlerin netice verdiği tartışmasız bir gerçek. Birlikte tedbirlere uyarak virüsü yenelim.” covid19.saglik.gov.tr
 
Bugünkü test sayısı: 101119
Yeni vaka sayısı: 1467
Ağır hasta sayısı: 1583 (Dün: 1615)
Bugünkü vefat sayısı: 68 (Dün: 71) Yapılan test sayısının vaka sayısına oranı dün 1,47 iken, bugün biraz azalarak 1,45 olmuş. Bu oranda testlerin kimlere yapıldığı da çok önemli tabii. Ağır hasta sayımızın günlerdir sürekli artması kötü haber.

Yoğun bakımda yatmak maske takmaktan çok daha zor.

Lütfen “Maske, Mesafe, Hijyen” kuralını unutmayalım.

“Günün Yazarı & Şairi” olarak 6 yıl önce bugün sonsuzluğa uğurladığımız Talip Apaydın’ı seçtim. Saygıyla, sevgiyle anıyorum.

Talip Apaydın 1926 yılında Ankara Polatlı’ya bağlı Ömerler köyünde doğdu.
İlkokulun ilk üç sınıfını Beypazarı’nın Kapullu Köyü'nde okudu. Dördüncü ve beşinci sınıfa Beypazarı’nda yoksul köy çocukları için açılan parasız yatılı pansiyonlu okulda devam etti. Ardından, daha sonra Çifteler Köy Enstitüsü olacak olan, Hamidiye Köy Öğretmen Okuluna girdi. Buradan mezun olduktan sonra tahsiline Hasanoğlan Yüksek Köy Enstitüsü’nde devam etti. Ardından Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü’nden mezun oldu. Hasanoğlan Yüksek Köy Enstitüsü’nden arkadaşı olan Halise Sarıkaya ile evlendi. Önce köy ilkokullarında, sonra Turhal, Amasya ve Ankara ortaokullarında emekli olana kadar öğretmenlik yaptı. 28 Eylül 2014 tarihinde 88 yaşında iken Ankara’da vefat etti. 30 Eylül 2014 günü Ankara Kocatepe Camii'nde kılınan öğle namazından sonra Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi.

Edebiyata şiirle başlayan Apaydın daha sonra öykü ve romana yöneldi. İlk şiirleri ve öyküleri Köy Enstitüsü Dergisi’nde yayımlandı. Ayrıca Fikirler, Yeditepe, Beraber, Yeni Ufuklar, Varlık, İmece ve Türk Dili dergilerinde de yazıları şiirleri yayımlandı. Köy Edebiyatı akımının temsilcileri arasında yer aldı. İlk romanı “Sarı Traktör” ile tarımda makineleşme konusuna bir umut olarak yaklaştı. “Yarbükü” adlı eserinde ise köylüler arasında toprak ve su paylaşımı ile ilgili çekişmelerin olduğu zorlu yaşam koşullarını anlattı. Öykü ve romanlarında doğa betimlemeleri ve insan ilişkilerini tüm doğallığı ile yansıttı. Anı, oyun, çocuk edebiyatı türlerinde de eserler verdi. Eserlerinde Yaşar Kemal, Kemal Tahir ve Orhan Kemal'in etkisi de görülmektedir. 

ESERLERİ:
Şiir
Susuzluk (1956)

Öykü
Ateş Düşünce (1967)
Öte Yandaki Cennet (1972)
Koca Taş (1974)
O Güzel İnsanlar (Çocuklar için Hikâyeler, 1978)
Yolun Kıyısındaki Adam (1979)
Yangın (Çocuklar için) (1981)

Roman
Sarı Traktör (1958)
Yarbükü (1959)
Emmoğlu (1961)
Ortakçılar (1964, 1974)
Ferhat ile Şirin (Halk için roman, 1965)
Toprağa Basınca (Çocuklar için, 1966)
Define (1972)
Yoz Davar (1973)
Toz Duman İçinde (1974)
Tütün Yorgunu (1975)
Kente İndi İdris (1981)
Vatan Dediler (1981)

Anı
Bozkırdaki Günler (1952)
Karanlığın Kuvveti (1967)
Tiyatro Eseri Düzenle
Bir Yol (1966)

Radyo Oyunu
Yapılar Yapılırken
Otobüs Yarışı (Yayımlanmamış radyo oyunu)

Deneme
Bilgiden Bilince Eğitim (1995)

ÖDÜLLERİ:
1964 - Toprağa Basınca (Doğan Kardeş Çocuk Roman Ödülü)

1975 - Yapılar Yapılırken ve Otobüs Yarışı (TRT Yayınlanmamış Radyo Oyunları Sanat Ödülleri)
1976 - Tütün Yorgunu (Madaralı Roman Ödülü)
1992 - Köylüler (Orhan Kemal Roman Armağanı)
2009 - Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı Eğitim Emek Ödülü

Sizlerle bir şiirini paylaşarak değerli insanı anmak istiyorum:

AKŞAMDAN SONRA

Akşamdan sonra dağlar mor görünür
Bekler misin şimdi çıkıp gelsem
Yolcusu olsam hiç gidilmemiş yolların
Korkulu yolların tek başına yolcusu
Bekler misin şimdi çıkıp gelsem.

Bir haberinle avunur seven gönlüm
Üzülmüş gönlüm, beklemeğe alışmış
Buralardan bu uzak sesimle
Bir selam etsem.

Akşamdan sonra dağlar mor görünür
Kocaman kuşlar uykudadır şimdi
Yavru geyikler suya inmektedir
Bir tren son gayreti ile yollarda
Yol boylarında telefon telleri inlemektedir
Bekler misin şimdi çıkıp gelsem
Bir değirmen buğday öğütmektedir
Bir gramofon plağını bitirmekte
Yağmurunu döken bulutlar gibi
İhtiyar nineler dua etmektedir.

Mahpuslar bitmez gününü saymaktadır
Şimdi şehirler pırıl pırıl
Dağlarda ateşler yanmaktadır
Batmıştır bir karanlığa köyler
Hali kimselere malum olmamıştır.

Askerler yürümekte yahut nöbette
Gecenin bu geç vaktinde Anadolum
Dinlenmektedir
Bir mektup selam getirmekte
Bir yaya yolcu türkü söylemektedir
Ormanlarda dalların yaptığı hışırtı
Nehir boylarında o bitmez uğultu
Bir hasta sabahı beklemektedir.

Sen daha uyanıksın yatağında
İçinde tükenmez endişeler, içinde hasretin
Yalnızsın korkularınla.

Şimdi yıldızların en bol olduğu vakit
Şimdi ağlayabilir insan düşünürken
Dünya bu kadar büyük sen bu kadar uzak
İnsan kahrolabilr bu kaderin önünde
Geceler böyle uzun insan böyle üşürken..

#TalipApaydın


Yurdumuzda ve dünyada hangi özel günler var bugün, bir bakalım:

Kestane Karası Fırtınası
28 Eylül'de “Marmara'da balığın bollaştığı dönem” olarak bilinen “Kestane Karası Fırtınası” yaşanmaktadır.

Bugün tarihte neler olmuş, bir bakalım mı?

28 Eylül 1538 - Osmanlı donanması ile Haçlı donanması arasındaki Preveze Deniz Muharebesi Osmanlı galibiyetiyle sonuçlandı.
28 Eylül 1730 - Lâle Devri'ni sona erdiren Patrona Halil İsyanı başladı.
28 Eylül 1864 - Uluslararası Emekçiler Birliği (Birinci Enternasyonal) Londra'da kuruldu.
28 Eylül 1889 - Metrik sistemin temel birimleri olan kilogram ve metre Fransa'da düzenlenen I. Ağırlıklar ve Ölçümler Genel Konferansı'nda tanımlandı.
28 Eylül 1920 - Kâzım Karabekir komutasındaki Türk ordusu, Doğuda Ermenileri yendi.
28 Eylül 1928 - Alexander Fleming, Penicillium Notatum isimli bir küfün antibiyotik özellikler taşıdığını keşfetti ve Penisilini buldu.
28 Eylül 1937 - Anayasanın değiştirileceğini iddia eden Tan gazetesi Bakanlar Kurulu tarafından 10 günlüğüne kapatıldı.
28 Eylül 1937 - Mussolini ve Hitler, Berlin Olimpiyat Stadyumu'nda bir milyonu aşkın insanın katıldığı bir gösteride birlikte konuşarak gövde gösterisi yaptı.
28 Eylül 1939 - Nazi Almanyası ve SSCB, işgal ettikleri Polonya'yı paylaştıkları bir protokol imzaladı.
28 Eylül 1950 - BM emrine verilen Kore birliği, İskenderun'dan gemilerle Kore'ye doğru hareket etti.
28 Eylül 1955 - Türk Migros İstanbul'da hizmete başladı.
28 Eylül 1961 - Cemal Abdünnasır önderliğinde Mısır ile Suriye'nin birleşmesiyle oluşan Birleşik Arap Cumhuriyeti Suriye'deki askeri darbenin ardından sona erdi.
28 Eylül 1965 - İstanbul Kız Kulesi Türkiye Cumhuriyeti Millî Savunma Bakanlığı'na devredildi.
28 Eylül 1978 - Sosyalist Enternasyonal, CHP'nin üyelik başvurusunu kabul etti.
28 Eylül 1978 - Sovyetler Birliği, Kuzey Kutbu'nda nükleer denemeler yaptığını ilk kez açıkladı.
28 Eylül 1982 - Halk arasında Banker Kastelli olarak anılan Abidin Cevher Özden, Tunus'ta yakalandıktan sonra Türkiye'ye getirilerek tutuklandı.
28 Eylül 1986 - Boşalan 11 milletvekilliği için ara seçim yapıldı.
28 Eylül 1992 - Avrupa Birliği kuruldu.
28 Eylül 1994 - Modern deniz tarihinin en büyük kazası yaşandı ve M/S Estonia feribotu Baltık Denizi'nde battı; 852 kişi öldü.
28 Eylül 1995 - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) lideri Yaser Arafat ile İsrail başbakanı İzak Rabin, Batı Şeria'nın Filistin yönetimine devri konusunda anlaştılar.
28 Eylül 2003 - Türkiye kadın millî voleybol takımı, tarihinde ilk kez Avrupa ikincisi oldu.

Bugün kimlerin doğduğuna gelince:

M.Ö. 28 Eylül 551 - Konfüçyüs, Çinli filozof (ö. MÖ 479)
28 Eylül 1681 - Johann Mattheson, Alman besteci (ö. 1764)
28 Eylül 1803 - Prosper Merimee, Fransız romancı (ö. 1870)
28 Eylül 1841 - Georges Clemenceau, Fransız gazeteci, doktor, siyasetçi ve Başbakan (ö. 1929)
28 Eylül 1852 - Henri Moissan, Fransız kimyacı ve Nobel Kimya Ödülü sahibi (ö. 1907)
28 Eylül 1887 - Avery Brundage, Amerikalı atlet (ö. 1975)
28 Eylül 1898 - Carl Clauberg, Nazi Almanyası'nda tıp doktoru (Toplama kamplarında insanları kobay olarak kullanan) (ö. 1957)
28 Eylül 1905 - Max Schmeling, Alman boksör ve Dünya ağır sıklet şampiyonu (ö. 2005)
28 Eylül 1919 - İsmail Erez, Diplomat ve Türkiye'nin Paris Büyükelçisi (ö. 1975)
28 Eylül 1924 - Lale Oraloğlu, Tiyatro sanatçısı (ö. 2007)
28 Eylül 1924 - Marcello Mastroianni, İtalyan oyuncu (ö. 1996)
28 Eylül 1930 - Immanuel Wallerstein, Amerikalı sosyolog
28 Eylül 1932 - Víctor Jara, Şilili sanatçı (ö. 1973)
28 Eylül 1933 - Miguel Berrocal, İspanyol ressam ve heykeltıraş (ö. 2006)
28 Eylül 1934 - Brigitte Bardot, Fransız oyuncu
28 Eylül 1950 - Levent Kırca, Tiyatro sanatçısı. (ö. 2007)
28 Eylül 1952 - Seyyal Taner, Şarkıcı ve oyuncu.
28 Eylül 1952 - Sylvie Kristel, Hollandalı sinema sanatçısı ve model (ö. 2012)
28 Eylül 1957 - Ayşegül Aldinç, Şarkıcı ve oyuncu.
28 Eylül 1967 - Mira Sorvino, Amerikalı oyuncu.
28 Eylül 1968 - Naomi Watts, İngiliz oyuncu.
28 Eylül 1970 - Miraç Eronat, Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı.
28 Eylül 1971 - Cenk Durmazel, Komedyen ve Malt ve Badluck grubunun solisti.
28 Eylül 1979 - Bam Margera, Amerikalı aktör ve kaykaycı.
28 Eylül 1981 - Gül Gölge, TV sunucusu, manken ve oyuncu.
28 Eylül 1986 - Engin Öztürk, Oyuncu.
28 Eylül 1987 - Hilary Duff, Amerikalı şarkıcı ve oyuncu.
28 Eylül 1989 - Çağla Büyükakçay, Millî tenisçi.
28 Eylül 1992 - Gizem Başaran, Basketbol oyuncusu.

Bugün kimler ölmüş derseniz?

28 Eylül 1555 - Kara Ahmed Paşa, Osmanlı sadrazamı (Kanuni dönemi) (d. ?)
28 Eylül 1891 - Herman Melville, Amerikalı şair ve yazar (d. 1819)
28 Eylül 1895 - Louis Pasteur, Fransız kimya ve biyoloji bilgini (d. 1822)
28 Eylül 1918 - Georg Simmel, Alman sosyolog ve filozof (d. 1858)
28 Eylül 1953 - Edwin Hubble, Amerikalı astronom (d. 1889)
28 Eylül 1964 - Harpo Marx (Marx Kardeşler'in ikincisi), Amerikalı oyuncu ve komedyen (d. 1888)
28 Eylül 1966 - Andre Breton, Fransız yazar ve şair (d. 1896)
28 Eylül 1970 - Cemal Abdünnasır, Mısır'ın ikinci cumhurbaşkanı, sosyalist lider (d. 1918)
28 Eylül 1970 - John Dos Passos, Amerikalı yazar (d. 1896)
28 Eylül 1978 - I. Ioannes Paulus, Papa (33 günle dönemi en kısa 10 papadan biri) (d. 1912)
28 Eylül 1979 - Cevat Yurdakul, Polis ve Adana Emniyet Müdürü (suikast sonucu) (d. 1942)
28 Eylül 1984 - Cihat Baban, Siyasetçi, gazeteci ve yazar (d. 1911)
28 Eylül 1987 - Sevim Deran, Klasik Türk müziği sanatçısı (d. 1935)
28 Eylül 1989 - Ferdinand Marcos, Filipinler Devlet Başkanı (d. 1917)
28 Eylül 1991 - Miles Davis, Amerikalı müzisyen (d. 1926)
28 Eylül 1993 - Tevfik Akdağ, Şair (d. 1932)
28 Eylül 1994 - Harry Saltzman, Amerikalı film yapımcısı (d. 1915)
28 Eylül 2000 - Pierre Trudeau, Kanada'nın 15. Başbakanı (d. 1919)
28 Eylül 2003 - Elia Kazan, Kayseri doğumlu, Rum asıllı Amerikalı yönetmen ve yazar (d. 1909)
28 Eylül 2010 - Arthur Penn, Amerikalı yönetmen (d. 1922)
28 Eylül 2010 - Ali Ecder Akışık, Tiyatro, sinema oyuncusu ve seslendirme sanatçısı (d. 1938)
28 Eylül 2013 - Turgut Özakman, Bürokrat, yazar ve avukat (d. 1930)
28 Eylül 2014 - Talip Apaydın, Yazar (Köy enstitüsü mezunu) (d. 1926)
28 Eylül 2016 - Şimon Peres, İsrailli siyasetçi (d. 1923)

Bugün olan başka şeyler de var tabii.
Ama bunlar benim seçtiklerim.

Sevgiyle, huzurla ve ille de aşkla başlıyoruz yine sabaha.
Sağlıklı, kolay ve olabildiğince keyifli bir hafta diliyorum hepinize.
Gülümsemeyi de unutmuyoruz elbette.
Merhaba Türkiye.
Merhaba Pazartesi.
Merhaba #HaberHürriyeti okurları...

Hatice Nayır

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Nayır - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?