SGK 27 ilacı daha geri ödeme listesine aldı


Merhaba sevgili okurlarım!..
Ve günaydın Türkiye!..
“Saatli Maarif Takvimi”niz de geldi işte.

Önce biraz gülümseyelim güne başlarken:

Temel’e “Hangisini seçersin?” diye sormuşlar:
-“Güzellik mi, aptallık mı?”


-“Aptallık.” demiş Temel, “Guzelluk geçicidur daa.”

Şuraya bir de “Günün Sözü” bırakıyorum:

“Benim hayalimdeki aşk iki insanın birbirini sahiplenme duygusundan çok daha öte bir şey.” demiş Friedrich Nietzsche...
Sanırım benim hayalimdeki de öyle olmalı ki, o yüzden bunca hayal kırıklığı.
Neyse, yalnızlığın da güzel yanları çok.

Şuraya da "Günün Püf Noktası"nı bırakıyor ve tavsiyesi için #FahriKalın abime çok teşekkür ediyorum:

“Tüm konserve ve menemen kavanozlarını yeme zamanına kadar kapağı aşağı gelecek şekilde bekletin. Kapaklar baş aşağı olunca hep ıslak kaldığı için hava alma ve dolayısıyla bozulma riski azalır.”
Şimdi tam da zamanı konserve ve menemen yapmanın.
Ben de yaptım geçenlerde.
Ama ben evde yerim olmadığı için buzdolabı poşetlerine doldurup dondurucuya koyuyorum.
Zaten tek kişinin yiyeceği menemen ne kadar olacak ki?

Bir de nerede kullanacağınızı bildiğim bir bilgi vereyim sizlere:

Uyuyarak kalorilerden kurtulabilirsiniz. Yani geç saatlere kadar oturup TV izlemek yerine normal saatlerde uyursanız, diğer seçeneğe göre çok daha fazla kalori harcarsınız.

“Günün Yazarı” olarak 38 yıl önce sonsuzluğa uğurladığımız ve bugün 105. doğum günü olan Azra Erhat’ı seçtim. Saygıyla, sevgiyle anıyorum.

Azra Erhat 6 Haziran 1915 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlk ve ortaokulu Viyana’da, lise öğrenimini ise 1934 yılında Brüksel’de tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü. Önce İstanbul Üniversitesi’nde Leo Spitzer’in derslerini takip etti. Sonra Almanya’dan yeni gelen George Rohde’nin Anakara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde Klasik Filoloji Enstitüsü’nü kurmakla görevlendirilmesi üzerine, onunla birlikte Ankara’ya geldi. Rohde’nin yanında hem çevirmenlik yaptı, hem yüksek öğrenimine devam etti. 1939 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’ni bitirerek Klasik Filoloji Enstitüsü’nde asistan olarak çalışmaya başladı, 1946’da doçentliğe yükseldi. Ardından, daha önce boşanmış olmasına karşın, bir Macar’la evli olduğu ve yabancı uyruklularla evli olanların devlet memurluğu yapamayacağı gerekçesiyle fakültedeki görevine son verildi. Ancak 1948 yılında aynı fakültedeki öğretim üyeleri Pertev Naili Boratav, Behice Boran, Adnan Cemgil, Niyazi Berkes’le birlikte üniversiteden uzaklaştırılmasının altında yatan nedenlerin farklı olduğu anlaşılmaktadır.

Azra Erhat, 1949-50 yılları arasında “Yeni İstanbul” ve “Vatan” gazetelerinde çalıştı. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nde kütüphaneci olarak görev aldı.

Yaptığı ilk çeviriler “Tercüme” dergisinde çıktı. Sofokles, Aristofanes gibi felsefeci yazarların eserlerini Türkçeye kazandırdı. Yazıları çoğunlukla Yeni Ufuklar, ayrıca Yeni İstanbul, Vatan, Cumhuriyet, Milliyet Sanat gazete ve dergilerinde yayımlandı. Hasan Âli Yücel’in Millî Eğitim Bakanlığı Dönemi’nde (1938-46) giderek güçlenen ve olgunlaşan “Hümanist Akım”ın iki temel eğilimi vardı: Bunlardan birisi Anadolu’yu merkeze alan yeni bir tarih ve uygarlık anlayışının geliştirilmesi; ötekisi de Eskiçağ Yunan ve Roma dönemlerinden sonra Rönesans ve aydınlanma dönemlerinin edebî ve özellikle de felsefî yapıtlarından beslenmenin önemsenmesiydi. Yunanca, Latince, Fransızca ve Almanca bilen Azra Erhat, her iki eğilimin de güçlenmesine önemli katkılarda bulundu.

“Mavi Anadolu” (1960) ve “Mavi Yolculuk” (1962) adıyla yayımlamış olduğu kitaplarla, ülkemizin arkeolojik ve turistik beldelerini tanıtarak Anadolu sevgisini ve ilgisini güçlendirdi. Onunla aynı görüşleri benimseyen Orhan Burian’ın çıkardığı “Yeni Ufuklar” dergisinin yazarlarından biri olan Azra Erhat, bu dergi çevresinde de gelişen hümanist anlayışın öncüleri arasında yer aldı. Batı uygarlığının kökenini Anadolu’ya dayandıran ve Anadolu kültürlerini bir bütün olarak gören yazar Halikarnas Balıkçısı (Cevat Şakir Kabaağaçlı) ile aynı görüşleri paylaştı. Böylece Halikarnas Balıkçısı ile aralarında derin bir yakınlık doğdu. Yine çok yakınındaki Sabahattin Eyüboğlu ile birlikte çevirdiği Hesiodos’un “Theogonia” ve “İşler ve Günler” adlı yapıtlarıyla Hesiodos üzerine yaptığı araştırmalar 1977 yılında “Hesiodos, Eserleri ve Kaynakları” adıyla basıldı. Böylece Balıkçı, Eyuboğlu ve Erhat bir arada “Mavi Yolculuk” terimini Türk ve dünya literatürüne kazandırdılar.

6 Eylül 1982 tarihinde İstanbul’da vefat etti. Yunan masal ve destanlarından çevirilerinde gösterdiği başarıdan dolayı Yazko Çeviri dergisince 1983’ten itibaren adına ödül konuldu. Ancak bu ödül sadece iki yıl verilebildi.

ESERLERİ:
1954 - Sophokles: Hayatı Sanatı ve Eserleri (İnceleme)
1958 - Aristophanes (İnceleme)
1960 - Mavi Anadolu (1960)
1962 - Mavi Yolculuk (1962)
1967 - İlyada / A. Kadir ile birlikte (Çeviri)
1969 - İşte İnsan-Ecce Homo (Çeviri)
1969 - İşte İnsan-Ecce Homo (Deneme)
1970 - Odysseia / A. Kadir ile birlikte (Çeviri)
1972 - Mitoloji Sözlüğü
1974 - Yunus Emre (S. Eyu­boğlu ile, İnceleme)
1976 - Mektuplarıyla Halikarnas Bahkçısı (İnceleme)
1976 - Homeros - Gül ile söyleşi
1977 - Pir Sultan Abdal (S. Eyuboğlu ile, İnceleme)
1977 - Hesiodos, Eserleri ve Kaynakları / Sabahattin Eyüboğlu ile birlikte (Çeviri)
1978 - Sapho Üzerine Konuşmalar-Şiirlerinin Çevirileri (Cengiz Bektaş ile, İnceleme)
1978 - Sevgi Yönetimi (Deneme)
1979 - Karya'dan Pamfilya'ya Mavi Yolculuk
1981 - Troya Masalları

ÖDÜLLERİ:
1959 - Habib Edip Törehan Bilim Ödülü (A. Kadir ile birlikte Homeros’tan çevirdikleri Iliada’nın birinci cildi ile.)
1961 - Türk Dil Kurumu Çeviri Ödülü (A. Kadir ile birlikte Homeros’tan çevirdikleri Iliada’nın üçüncü cildi ile.)

Sizlerle Azra Erhat’ın “Mavi Anadolu” adlı kitabından alıntılar paylaşarak ruhunu ışıtmak istiyorum:

Dün­yaya erkek gelmediğime zaman zaman üzüldüğüm oldu.

Ne garip ki, en sağlam taştan yapılmış surlar, saraylar, anıtlar yıkılıp gidiyor da, bir dizi insan sözü yüzlerce yüzyıl sonra bile taptaze, dipdiri ola­rak kalabiliyor.

Ağacın değerini anlayacak kültür düzeyine ulaşmadık henüz bizler.

Elbette bir gün geçmişin memleketimizde bıraktığı büyük eserleri de değerlendirmek olanağını buluruz. Yalnız Allah vere de o güne kadar bu eserler yok olmaya.

İstediğimiz yerde dilediğimiz kadar kalalım, başımızı alıp aklımız nereye eserse, oraya varalım, kendimiz kaptan, kendimiz tayfa olalım.

#AzraErhat (“Mavi Anadolu” kitabından)

Dün akşam internet haber sitelerinden seçtiklerimi de paylaşayım sizlerle:
 
Tutuklu gazeteciler için 9 Eylül’de Çağlayan Adliyesi’ne
Haberin Var Mı İnisiyatifi, tutuklu gazeteciler Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç'ın ikinci duruşmasının görüleceği 9 Eylül Çarşamba günü saat 9.00'da tüm yurttaşları Çağlayan Adliyesi önünde buluşmaya çağırdı.
Sosyal medyada "#9EylüldeÇağlayanda" etiketiyle bir video da paylaşan inisiyatif, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Gazeteciler Murat Ağırel, Hülya Kılınç ve Barış Pehlivan, bir haber bahane edilerek açılan kumpas davada 6 aydır hapsediliyor. Meslektaşlarımız sadece gerçeği savundukları, baskılara boyun eğmedikleri için ağır tecrit koşulları altında tutuluyor. Gazeteciler Davası’nın ikinci duruşması 9 Eylül günü Çağlayan Adliyesi’nde görülecek. Bu kumpasa, adaletsizliğe karşı duran, gerçeklerin yanında olan herkesi saat 09.00’da adliye önünde buluşmaya davet ediyoruz."

 Hastalara müjde
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2’si kanser olmak üzere 27 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını ve bu ilaçlardan 14’ünün yerli üretim olduğunu bildirdi. 
Geri ödeme listesinde yurt dışından temin edilen 374, Türkiye’den ruhsatlı 8 bin 339 ilacın yer aldığını belirten Selçuk, söz konusu düzenlemeyle 2’si kanser olmak üzere 27 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını açıkladı. Bu ilaçlardan 14’ünün yerli üretim olduğunu ifade eden Selçuk, “Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu eklemeyle birlikte bedeli ödenen yurt içi ilaç sayısı 8 bin 366’ya ulaştı.” bilgisini paylaştı.
Bakan Selçuk, vatandaşların ilaçları Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmeli eczanelerden temin edebileceklerini ifade etti.
SUT’ta yapılan düzenleme ile geri ödeme listesine alınan ilaçlar şöyle:
“4 adet antienflamatuvar intestinal ilaç, 1 adet enzim eksikliği tedavisinde kullanılan ilaç, 1 adet sindirim sistemi ilacı, 1 adet tansiyon ilacı, 1 adet lipid düşürücü ilaç, 1 adet topikal mantar ilacı, 1 adet topikal cilt hastalıklarında kullanılan ilaç, 1 adet topikal antiviral ilaç, 1 adet topikal kortikosteroid ilaç, 1 adet sistemik hormon ilacı, 3 adet immunglobulin ilaç, 4 adet immunosupresan ilaç (2 adedi kanser ilacı), 1 adet kas gevşetici ilaç, 1 adet antiepileptik ilaç, 4 adet Astım-KOAH ilacı, 1 adet enteral beslenme ürünü.“

 
Korona haberlerine gelince:
Yeni gelin köyü karantinaya aldırdı
Hatay’da balayı için gittiği ilçede corona virüsüne yakalandığı anlaşılan yeni gelin hastalığa rağmen üst üste iki düğüne gitti. Durumun anlaşılması üzerine Covid-19 tedbirleri kapsamında köy karantinaya alındı. Olay Altınözü ilçesine bağlı Kozkalesi köyünde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre isimlerine ulaşılamayan ve yeni evlenen genç çift balayı için Hatay'ın Arsuz ilçesine gitti.
İddiaya göre genç kadının Arsuz'daki şikayeti üzerine gittikleri hastanede COVID-19’a yakalandığı anlaşıldı. Doktorların uyarısına rağmen kendilerini karantinaya almayan genç çift Altınözü ilçesine geri döndü. Genç çiftin Kozkalesi köyünde yapılan iki düğüne de katıldıkları tespit edilince Altınözü İlçe Jandarma ekipleri köyün giriş ve çıkışlarını kapattı. Köyün karantina süresinin yapılacak olan sağlık incelemesinin ardından belirleneceği öğrenildi.

Diğer yandan gece saatlerinde karantinaya alınan köye gün içerisinde CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal’ın da ziyarette bulunduğu öğrenildi. CHP'li Topal, kendisini izole ettiğini ve doktorunun tavsiyesi üzerine de pazartesi günü test yaptıracağını söyledi. Topal ayrıca ziyaret sırasında mesafe ve maske kuralına dikkat ettiğini savundu.

Aile hekimlerine ve aile sağlığı çalışanlarına müjde
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Salgından etkilenerek görev yapamayan aile hekimleri ile aile sağlığı çalışanlarının maaşlarından artık kesinti yapılamayacak. Ayrıca Covid-19 hasta takibine göre 3 ay süreyle ek ödeme verilecek. Emeklerinin kıymeti karşılıksız olan sağlık çalışanlarımıza hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ek ödeme yapılabilmesine ilişkin yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca:

“Sevdiklerimizi korumak için tedbirlere uymak zorundayız. Bu zorunluluk her birimiz için kimsenin bizi zorlamadan uymamız gereken bir ödevdir. Ancak birlikte mücadele ederek virüsü yenebiliriz. Gücümüz birlikte tedbirlere uymakta.”
 
Bugünkü test sayısı: 99497
Yeni vaka sayısı: 1673
Ağır hasta sayısı: 1091 (Dün: 1076)
Bugünkü vefat sayısı: 56 (Dün: 53)
Yapılan test sayısının vaka sayısına oranı dün 1,38 iken, bugün artarak 1,68 olmuş. Bu oranda testlerin kimlere yapıldığı da çok önemli tabii. Ağır hasta sayımızın günlerdir sürekli artması kötü haber. Vefat sayısı da artıyor günden güne.

Yoğun bakımda yatmak maske takmaktan çok daha zor.

Lütfen “Maske, Mesafe, Hijyen” kuralını unutmayalım.


Yurdumuzda ve dünyada hangi özel günler var bugün, bir bakalım:

Balıkesir’in Kurtuluş Günü:
6 Eylül 1922 tarihi Balıkesir’in Türk ordusu tarafından Yunan işgalinden kurtarıldığı tarihtir. Balıkesir’in 98. kurtuluş yıldönümü kutlu olsun.
 
Bilecik’in Kurtuluş Günü:
6 Eylül 1922 tarihi Bilecik’in Türk ordusu tarafından Yunan işgalinden kurtarıldığı tarihtir. Bilecik’in 98. kurtuluş yıldönümü kutlu olsun.

İnegöl’ün Kurtuluş Günü:
6 Eylül 1922 tarihi Bursa’nın İnegöl ilçesinin Türk ordusu tarafından Yunan işgalinden kurtarıldığı tarihtir. İnegöl’ün 98. kurtuluş yıldönümü kutlu olsun.

Bugün tarihte neler olmuş, bir bakalım mı?

6 Eylül 1422 - II. Murad, İstanbul Kuşatması'nı sona erdirdi.
6 Eylül 1901 - ABD'nin 25. Başkanı olan William McKinley, Leon Czolgosz adlı bir anarşist tarafından Buffalo, New York'ta suikasta uğradı. McKinley, 14 Eylül'de öldü ve yerine yardımcısı Theodore Roosevelt geçti.
6 Eylül 1914 - I. Dünya Savaşı: I. Marne Muharebesi başladı ve Alman Ordusu'nun, Fransız-İngiliz Ordusu'na yenilgisiyle sonuçlandı.
6 Eylül 1915 - Bulgaristan, İttifak Devletleri'yle antlaşma imzaladı ve I. Dünya Savaşı'na dahil oldu.
6 Eylül 1922 - Türk Kurtuluş Savaşı: Türk Ordusu, Yunan İşgali altındaki Balıkesir, Bilecik ve İnegöl'e girdi.
6 Eylül 1930 - Arjantin'in radikal Başkanı Hipolito İrigoyen, askerî darbeyle devrildi.
6 Eylül 1938 - Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu kuruldu.
6 Eylül 1939 - Nazi Almanyası tüm Yahudi vatandaşların, "Sarı Yahudi Yıldızı" taşımasını zorunlu kıldı.
6 Eylül 1955 - İstanbul'da 6-7 Eylül Olayları: Selanik'te Atatürk'ün doğduğu evin bombalandığı yolundaki yanlış haber gerekçe gösterilerek başlatılan ve iki gün süren İstanbul ve İzmir'deki gösteriler, Rumlara yönelik bir tahrip ve yağma hareketine dönüştü. İstanbul ve İzmir'de sıkıyönetim ilan edildi.
6 Eylül 1960 - Türk Millî Güreş Takımı, Roma Olimpiyatları'nda serbest güreşte 4 altın, 2 gümüş madalya aldı.
6 Eylül 1962 - Iğdır'da deprem. 5 bin ev yıkıldı, 25 bin kişi evsiz kaldı.
1968 - Esvatini bağımsızlığını ilan etti.
6 Eylül 1975 - Lice depremi: Diyarbakır Lice'de meydana gelen depremde 2385 kişi öldü.
6 Eylül 1977 - Yumurtalık'tan dış ülkelere ilk petrol sevkiyatı başladı.
6 Eylül 1980 - 12 Eylül darbesi öncesinde Konya'da, Kudüs Mitingi yapıldı.
6 Eylül 1980 - Sovyetler Birliği, Kore Havayolları'na ait 007 sefer sayılı Boeing 747 tipi uçağını düşürdü, 249 kişi öldü.
6 Eylül 1986 - İstanbul'daki Neve Şalom Sinagogu'na düzenlenen terörist saldırıda 21 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
6 Eylül 1987 - Cumhuriyet tarihinin 3. referandumunda, 1982 Anayasası'na eski politikacılar için konulan yasağın, kaldırılıp kaldırılmaması oylandı. YSK, kesin sonuçları yüzde 50,16 evet, yüzde 49,84 hayır olarak açıkladı.
6 Eylül 1991 - Sovyetler Birliği'nden ayrılan Estonya, Letonya ve Litvanya resmen tanındı.
6 Eylül 2008 - Mısır'ın başkenti Kahire'nin yakınlarında "Muqattam tepeleri"nden kopan kayalar evlerin üzerine düştü; 18 kişi öldü, 22 kişi yaralandı. Aynı bölgede 1993 yılında da kayalar yuvarlanmış ve 30 kişi ölmüştü.

Bugün kimlerin doğduğuna gelince:

6 Eylül 1666 - V. İvan, Rus Çarı (ö. 1696)
6 Eylül 1766 - John Dalton, İngiliz kimyacı ve fizikçi (ö. 1844)
6 Eylül 1808 - Abdülkadir Cezayiri, Cezayirli halk önderi, din adamı ve asker (ö. 1883)
6 Eylül 1860 - Jane Addams, Amerikalı toplumsal reformcu ve Nobel Barış Ödülü sahibi (ö. 1935)
6 Eylül 1868 - Axel Hägerström, İsveçli filozof (ö. 1939)
6 Eylül 1876 - John James Richard Macleod, İskoç hekim, fizyolog ve Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü sahibi (İnsülini bulanlardan) (ö. 1935)
6 Eylül 1884 - Julien Lahaut, Belçikalı komünist parlamenter ve Belçika Komünist Partisi Başkanı (ö. 1950)
6 Eylül 1892 - Edward Victor Appleton, İngiliz fizikçi ve Nobel Fizik Ödülü sahibi (ö. 1965)
6 Eylül 1923 - II. Petar, Yugoslavya'nın son Kralı (ö. 1970)
6 Eylül 1928 - Fumihiko Maki, Japon mimar
6 Eylül 1928 - Robert M. Pirsig, Amerikalı yazar ve filozof (ö. 2017)
6 Eylül 1937 - İrina Solovyova, Sovyet kozmonot.
6 Eylül 1943 - Roger Waters, İngiliz müzisyen, besteci ve Pink Floyd grubunun vokalisti.
6 Eylül 1951 - Melih Kibar, Türk müzisyen (ö. 2005)
6 Eylül 1959 - José Sócrates, Portekizli siyasetçi ve Portekiz Başbakanı.
6 Eylül 1965 - John Polson, Avustralyalı yönetmen.
6 Eylül 1969 - CeCe Peniston (Cecelia Peniston), Amerikalı şarkıcı.
6 Eylül 1971 - Dolores O'Riordan, İrlandalı şarkıcı (ö. 2018)
6 Eylül 1972 - Idris Elba, İngiliz oyuncu ve şarkıcı.
6 Eylül 1974 - Özgür Özberk, Oyuncu, film yönetmeni, senarist ve yapımcı.
6 Eylül 1976 - Naomie Harris, İngiliz oyuncu.
6 Eylül 1984 - Özgün Aydın, Tiyatro oyuncusu.
6 Eylül 1988 - Max George, İngiliz şarkıcı.

Bugün kimler ölmüş derseniz?

6 Eylül 394 - Eugenius, Roma tahtında hak iddia eden son pagan gaspçı (d. ?)
6 Eylül 972 - XIII. Ioannes, Katolik Kilisesi'nin 133. Papası (d. 930 veya 935)
6 Eylül 1783 - Carlo Antonio Bertinazzi, İtalyan aktör ve yazar (d. 1710)
6 Eylül 1907 - Sully Prudhomme, Fransız şair, yazar ve Nobel Edebiyat Ödülü sahibi (d. 1839)
6 Eylül 1939 - Arthur Rackham, İngiliz kitap ressamı (d. 1867)
6 Eylül 1962 - Hanns Eisler, Alman ve Avusturyalı besteci (d. 1898)
6 Eylül 1966 - Hendrik Frensch Verwoerd, Güney Afrika Başbakanı (d. 1901)
6 Eylül 1980 - Eşref Şefik, Spor spikeri ve yazar (d. 1894)
6 Eylül 1982 - Azra Erhat, Yazar (d. 1915)
6 Eylül 1992 - Cevat Kurtuluş, Sinema oyuncusu (d. 1922)
6 Eylül 1995 - Cenan Bıçakçı, Sendikacı, siyasetçi ve Sosyalist Devrim Partisi Genel Başkanı (d. 1933)
6 Eylül 1998 - Akira Kurosawa, Japon yönetmen (d. 1910)
6 Eylül 2007 - Luciano Pavarotti, İtalyan tenor (d. 1935)
6 Eylül 2007 - Madeleine L'Engle, Amerikalı yazar (d. 1918)
6 Eylül 2013 - Ann C. Crispin, Amerikalı yazar (d. 1950)
6 Eylül 2014 - Molly Glynn, Amerikalı aktris (d. 1968)
6 Eylül 2017 - Şerif Mardin, Sosyolog ve siyaset bilimci (d. 1927)
6 Eylül 2018 - Burt Reynolds, Amerikalı oyuncu (d. 1936)
6 Eylül 2018 - İsmet Badem, Basketbol oyuncusu ve köşe yazarı (d. 1946)

Bugün olan başka şeyler de var tabii.
Ama bunlar benim seçtiklerim.

Sevgiyle, huzurla ve ille de aşkla başlıyoruz yine sabaha.
Sağlıklı, kolay ve olabildiğince keyifli bir gün diliyorum hepinize.
Gülümsemeyi de unutmuyoruz elbette.
Merhaba Türkiye.
Merhaba Pazar.
Merhaba #HaberHürriyeti okurları...

Hatice Nayır

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Nayır - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?