Cindoruk: Türkiye Ege’deki ada ve kayalıklara el koyacağını açıklamalı


Merhaba sevgili okurlarım!..
Ve günaydın Türkiye!..
“Saatli Maarif Takvimi”niz de geldi işte.

Önce biraz gülümseyelim güne başlarken:

Adamın biri trende giderken çok sıkışmış. Trenin tuvaletine gitmiş, çok kalabalık olduğunu görüp tekrar kompartımanına dönmüş. “Ne yapsam, ne yapsam?” diye düşünmüş ve aklına bir fikir gelmiş. Poposunu trenin camından çıkarmış ve büyük abdestini yapmaya başlamış. Bu sırada orada bir polis bekliyormuş ve telsize eğilerek:
- “Komiserim, trende şüpheli bir şahıs var.” demiş
Komiser :
-“Tarif et.” deyince polis cevap vermiş:
- “Ablak suratlı bir adam trenden kafasını uzatmış komiserim. Gözleri şişman olduğundan gözükmüyor, burnu içine gömülmüş, ağzında da purosu var.”

Şuraya bir de “Günün Sözü” bırakıyorum:

“Bilim aklın şiiridir; şiir de yüreğin bilimidir.” demiş #MaksimGorki...

Şuraya da "Günün Püf Noktası"nı bırakalım:

“Mutfaktaki ahşap çekmeceleriniz zor açılıp kapanmaya ve zamanla kayganlığını kaybetmeye başladıysa, sürgü yerlerine talk pudrası ya da mum sürebilirsiniz.”
Bakalım işinize yarayacak mı?

Bir de nerede kullanacağınızı bilmediğim bir bilgi vereyim sizlere:

Her yıl yaklaşık 2500 solağın, sağ elini kullananlar için yapılmış aletleri (elektrikli testere gibi) kullanırken öldüğünü biliyor muydunuz?

“Günün Şairi” olarak 26 yıl önce sonsuzluğa uğurladığımız ve bugün 102. doğum günü olan Tarık Buğra’yı seçtim. Saygıyla, sevgiyle anıyorum.

Tarık Buğra 2 Eylül 1918 tarihinde, Akşehir'de doğdu. İlk ve ortaokulu Akşehir'de okudu. Yatılı olarak okuduğu İstanbul Lisesi'nde Pertev Naili Boratav'ın öğrencisi oldu. Yazar olmaya 10. sınıfta karar verdi. 1936'da Konya Lisesi 'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaydoldu. İki yıl sonra Hukuk Fakültesi'ne, oradan da Edebiyat Fakültesi'ne geçti. Mezuniyet tezini vermeden ayrıldı.

Gazeteciliğe 1947'de Akşehir'de babası Nazım Bey'le birlikte “Nasreddin Hoca” gazetesini çıkararak başladı. 1951'den sonra Milliyet, Vatan, Yenigün, Yeni İstanbul gazeteleri ile haftalık Yol dergisinde yazdı. Bu gazete ve dergilerin bazılarında yazı işleri müdürlüğü yaptı. Tercüman Gazetesi'ndeki köşe yazarlığından 1976'da ayrılıp zamanını bütünüyle edebiyata verdi. Devlet Tiyatroları'nda Edebi Kurul Başkanlığı'nda Edebi Kurul üyeliği yaptı.

Tarık Buğra, 26 Şubat 1994'de kanser tedavisi gördüğü Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde öldü. Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi. Tarık Buğra, öğretim üyesi Ayşe Buğra'nın babasıdır.
2004 yılında Akşehir'e Tarık Buğra heykeli dikilmiştir.

Tarık Buğra, ilk piyeslerini ve "Yalnızların Romanı"nı askerliği sırasında yazmıştı. 1940'da tamamladığı roman, 1948'de Çınaraltı dergisinde tefrika edilmişti. Ama adı, bir iddia üzerine üç saatte yazdığı "Oğlumuz" adlı hikâyesinin 1948'de Cumhuriyet Gazetesi'nin açtığı yarışmada ikincilik kazanmasıyla duyuldu. 1949'da ilk hikâye kitabı “Oğlumuz yayımlandı. Bu kitabı 1952'de “Yarın Diye Bir Şey Yoktur”, 1954'te “İki Uyku Arasında”, 1964'te “Hikâyeler” izledi. Kasaba yaşantısından, orta sınıf insanların ev ve aile ortamlarından kesitler verdiği hikâyelerinde, yoğun, şiirli bir dille aşk, yalnızlık, uyumsuzluk gibi temaları işledi. Olay örgüsünden çok iç gerçekliğe ağırlık verdi. 1955'te çıkan "Siyah Kehribar"la romana geçti.

Kurtuluş Savaşı'na merkezden değil, bir kasabadan baktığı “Küçük Ağa” romanında(1963) yakın tarihe resmi tarih anlayışının dışına çıkan bir yorum getirdi. Bu romanın devamını 1967'de “Küçük Ağa Ankara'da” adıyla yayımladı. Firavun İmanı (1976), Dönemeçte (1978), Gençliğim Eyvah (1979), Yağmur Beklerken (1981) adlı romanlarında da Cumhuriyet'in çeşitli evrelerini, demokrasiye geçiş sürecindeki çalkantıları konu edindi. Orta oyuncusu "Komik-i şehir" Naşit'in hayatından yola çıkarak yazdığı “İbiş'in Rüyası” ile 1970 TRT Sanat Ödülleri Yarışması'nda başarı ödülü, Osmanlı İmparatorluğu 'nun kuruluş yıllarını anlattığı “Osmancık (1985)” ile Milli Kültür Vakfı Edebiyat Armağanı'nı, “Yağmur Beklerken” ile Türkiye İş Bankası Büyük Ödülü'nü aldı. 1991'de “Devlet Sanatçısı” unvanını aldı. Birey özgürlüğünü savunduğu “Ayakta Durmak İstiyorum (1966)” ve “Üç Oyun (1981)” adıyla kitaplaştırdığı piyeslerinin hemen hepsi sahnelendi, romanları TV dizisi haline getirildi.

ESERLERİ:
Hikâye:
Oğlumuz (1949)
Yarın Diye Bir Şey Yoktur (1952)
İki Uyku Arasında (1954)
Hikâyeler (1964, yeni ilavelerle 1969)

Tiyatro:
Ayakta Durmak İstiyorum
Akümülatörlü Radyo
Yüzlerce Çiçek Birden Açtı - 1979)

Gezi Yazıları:
Gagaringrad (Moskova Notları) (1962)

Fıkra ve Deneme:
Gençlik Türküsü (1964)
Düşman Kazanmak Sanatı (1979)
Politika Dışı (1992).

Roman:
Siyah Kehribar (1955)
Küçük Ağa (1964)
Küçük Ağa Ankara'da (1966)
İbişin Rüyası (1970)
Firavun İmanı (1976)
Gençliğim Eyvah (1979)
Dönemeçte (1980)
Yalnızlar (1981)
Yağmur Beklerken (1981)
Osmancık (1983)

Sizlerle kitaplarından alıntılar paylaşarak ruhunu ışıtmak istiyorum:

“Küçük Ağa” kitabından:

“Bir insan iki yarayı birden zor taşır.”

"Düşman bir mi? Sen ona bir daha ekle. Üç mü, beş mi? Sen ona bir de kendini ekle..."

“İyi yetişmemiş insanların ülkesinde düzen bir bozuldu mu; mağara devri, taş devri hortluyor. Bu bütün tarih boyunca böyle olmuş, böylece de gidecek.”

“Osmancık” kitabından:

“Gözüm açıp gördüğüm, gönül verip sevdiğim, Orhan'ımın ve karnımdakinin babası; ne ki buyurursun, hep uyarım; ecel gelene kadar yoluna bakarım; yokluğun duymam ve duyurmam; alnıma yazılanı ar saymam, keder saymam. Allah'ın seni koruyup bize bağışlayacağına da inanırım.”

“Dünyayı bize büyük gösteren bizim küçüklüğümüzdür. Hırsımız, sabırsızlığımız, bencilliğimiz. Önce bu yüzden küçülüyor, sonra da dünyayı çok büyük görüyoruz.”

“Hey Osmancık, yiğit, tek yiğit öfkesini yenendir; gücünü, kuvvetini, gönlünü, başını öfkesinden arındırandır; benliğinden sıyrılan kuldur.”

"De derdini bana ki, belki derman bendedir. Bende değilse bile arar bulurum."

#TarıkBuğra

Dün akşam internet haber sitelerinden seçtiklerimi de paylaşayım sizlerle:
 

Mansur Yavaş, Erdoğan’la görüştü
AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABB Başkanı Mansur Yavaş arasında Beştepe’de gerçekleştirilen görüşmede kent sorunları konuşuldu. Yavaş, bakanlıklar ve bürokraside projelere ilişkin yaşanan tıkanmaları da gündeme getirdi.
AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile daha önceden randevulaşan Yavaş, belediyenin 11 projesini Erdoğan'a aktardı.
 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı ile görüşmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek, bilgi verdi.

Hüsamettin Cindoruk’tan flaş açıklama
TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada, Yunanistan politikalarında değişiklik yapılması gerektiğini belirterek, Lozan Antlaşması’nı hatırlattı ve "Türkiye Ege’deki ada ve kayalıklara el koyacağını açıklamalı." dedi.
Milli Merkez Başkanı ve TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Doğu Akdeniz'de yaşanan son gelişmeler değerlendirdi. Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre Cindoruk, “Yunanistan krizi Meis Adası'na asker gönderecek derecede tırmandırdığına göre bizim de Yunanistan politikalarımızda bazı değişiklikler yapmamız gerekir” dedi.

Cindoruk, silahsız statüde olması gerekirken silahlandırılan 12 Adalar'ın Türkiye tarafından istenebileceğini ve bu yönde bir politika izlenmesini de önerdi. Hüsamettin Cindoruk, “Herkesle kavgalı görünen dış politikamızın derhal gözden geçirilmesi ve milli menfaatler temelinde yeniden düzenlenmesi gereklidir” diyerek şu görüşleri de savundu:
Türkiye, Lozan Antlaşması'nda silahsız statüde kalmaları kaydıyla egemenliği Yunanistan'a verilmiş olan adalardaki silahlanmaya derhal son verilmediği takdirde bu adaların Yunan egemenliğinde kalmasını tanımayacağını, dolayısıyla kendisine verilmesi gerektiğini ortaya koyan bir yeni politikaya yönelmelidir. Bu konuda BM dahil bütün uluslararası platformlarda girişimler yapılmalı ve gerekirse bir süre verilmelidir.
Egemenliği anlaşmalarla Yunanistan'a verilmemiş olan ve dolayısıyla bize ait olması gereken bütün adalar ve kayalar konusunda Atina'nın müzakereden kaçınması halinde Türkiye bu adalar ve kayalıklara el koyacağını açıklamalıdır. Atina, Ege'deki bütün sorunları Türkiye ile doğrudan müzakere etmemekte ısrar edecekse, Türkiye'nin hak ve menfaatlerini korumak amacıyla harekete geçeceği ilan edilmelidir.

Korona haberlerine gelince:
Borçka Belediye Başkanı koronaya yakalandı
Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını açıkladı.
Orhan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, her türlü önleme rağmen Kovid-19'a yakalandığını bildirdi.

Akçaabat Belediye Başkanı koronaya yakalandı
Trabzon'un Akçabat ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim koronavirüse yakalandı.
Kendisinde hiç bir belirti olmadığı söyleyen Ekim, "Babama test yaptıracaktık. Ben de yaptırdım ve Covid-19 olduğum ortaya çıktı" dedi.

Karantinada olması gereken kişiler ortada yok
Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, şehirde koronavirüs testi pozitif çıkan ya da şüpheli temas nedeniyle evlerinde karantinada olması gereken 262 kişinin konutlarında bulunamadığını söyledi.
Oruç, son 20 gün içerisinde yapılan kontrollerde 2 bin 290 haneyi ziyaret ettiklerini ancak 262 koronavirüslü veya temaslı kişiyi evlerinde bulunamadığını belirterek "Gerekli yasal işlemler başlatıldı" dedi. 

Doktorlar tükendi artık
Bursa Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının kentteki durumuna ilişkin bilgi verdi. Türkkan, kötü çalışma şartları nedeniyle tükenme noktasına gelindiğini belirterek, "Sadece Bursa'da son 3 ayda 29 hekim kamudan istifa etti" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca:
“Kayıplarımızın ve ağır hastalarımızın sayısını azaltacak olan da bitirecek olan da tedbirlere tam uyumdur. Aktif hasta sayımız artmaya devam ediyor. Tedbirlere uyarsak kazanan biz olacağız. Güç tedbirde.”
 
Bugünkü test sayısı: 109443
Yeni vaka sayısı: 1572
Ağır hasta sayısı: 991 (Dün: 961)
Bugünkü vefat sayısı: 47 (Dün: 44)
Yapılan test sayısının vaka sayısına oranı dün 1,44 iken, bugün 1,44 ile aynı kalmış. Bu oranda testlerin kimlere yapıldığı da çok önemli tabii. Ağır hasta sayımızın günlerdir sürekli artması kötü haber. Vefat sayısı da artıyor günden güne.

Yoğun bakımda yatmak maske takmaktan çok daha zor.

Lütfen “Maske, Mesafe, Hijyen” kuralını unutmayalım.


Yurdumuzda ve dünyada hangi özel günler var bugün, bir bakalım:

Eskişehir’in Kurtuluş Günü
26 Ağustos 1922 de Türk Ordusunun başlayan taarruzu sonucu, 2 Eylül 1922 tarihinde Eskişehir düşman işgalinden kurtulmuştur. Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü kutlu olsun.

#MihricanFırtınası
“Mihrican Fırtınası” sonbaharın başlangıç döneminde olan ve yaklaşık 2 Eylül tarihine denk düşen fırtınadır.

#VietnamMillîGünü
2 Eylül 1945 tarihi Vietnam’ın Fransa’dan bağımsızlığını kazandığı gündür. Bu tarih Vietmam’da “Vietnam Millî Günü” olarak kutlanmakta olup bu gün resmî tatildir.

Bugün tarihte neler olmuş, bir bakalım mı?

2 Eylül 1595 - Osmanlı Devleti, bir aydır kuşatma altında olan Estergon Kalesi'ni teslim etmek zorunda kaldı.
2 Eylül 1633 - Büyük İstanbul yangını başladı. Cibali'de çıkan yangında 20 binden fazla bina kül oldu. Kâtip Çelebi'ye göre, şehrin beşte biri yandı.
2 Eylül 1666 - Büyük Londra Yangını başladı ve üç gün sürdü; 13.200 ev ve 87 kilise kül oldu.
2 Eylül 1826 - Osmanlı İmparatorluğu'nda Zabıta Teşkilâtı kuruldu.
2 Eylül 1872 - Ünlü Lahey Kongresi başladı. Kongrede, Mikhail Bakunin ve Karl Marx arasında şiddetli tartışmalar yaşanmıştır.
2 Eylül 1885 - Rock Springs-Wyoming'de sendikalaşmaya çalışan 150 beyaz madenci, Çinli maden işçilerine saldırdı; 28'ini öldürdü, 15'ini yaraladı ve diğer birkaç yüz kadarını da kentten ayrılmaya zorladı.
2 Eylül 1922 - Türk Kurtuluş Savaşı: Türk Silahlı Kuvvetleri, Yunanistan hakimiyeti altındaki Eskişehir'i aldı.
2 Eylül 1922 - Yunan Orduları Başkomutanı General Trikopis, Türkler tarafından esir alındı.
1925 - ABD'de zeplin düştü; 14 kişi öldü.
2 Eylül 1925 - Tekke ve zaviyelerin kapatılmasına ve memurların şapka giymesine karar verildi.
2 Eylül 1929 - Cumhuriyet gazetesinin düzenlediği ilk güzellik yarışmasında Feriha Tevfik Hanım, "Türkiye Güzeli" seçildi. Feriha Tevfik, sinema ve tiyatro oyuncusu oldu.
2 Eylül 1935 - Florida Keys'te kasırga; 423 kişi öldü.
2 Eylül 1938 - Hatay Millet Meclisi açıldı. Tayfur Sökmen Devlet Başkanı seçildi.
2 Eylül 1941 - Alman ve Sovyet Birlikleri, Leningrad yakınında savaşmaya başladı.
2 Eylül 1945 - Missouri Zırhlısında, Japonya'nın teslim antlaşması imzalandı.
2 Eylül 1945 - Vietnam, Fransa'dan bağımsızlığını ilan etti.
2 Eylül 1947 - İstanbul Emniyeti Kaçakçılık Bürosu Şefi, işkence suçundan mahkûm oldu.
2 Eylül 1954 - Ho Chi Minh yeni kurulan Kuzey Vietnam Cumhuriyeti'nin Başkanlığına seçildi.
2 Eylül 1959 - Demokrat İzmir gazetesi sorumluları Adnan Düvenci ve Şeref Bakşık on altışar ay hapis cezasına çarptırıldılar; gazete 1 ay süreyle kapatıldı.
2 Eylül 1968 - İran'da deprem: 11 bin kişi öldü.
2 Eylül 1969 - ABD'deki ilk ATM cihazı Rockville Centre-New York'ta kuruldu.
2 Eylül 1977 - Devrimcilerce kurulan 1 Mayıs Mahallesi'ni yıkmaya gelen ekiplerle mahalle sakinleri ve devrimciler arasında olay çıktı. 12 kişi hayatını kaybetti. Mahalle yaklaşık bir hafta içinde yeniden inşa edildi.
2 Eylül 1983 - 10 Ağustos'ta kapatılan Tercüman gazetesi yeniden yayımlanmaya başladı.
2 Eylül 1985 - Kaş limanı açıklarında 3400 yıl önce batan, fildişi eşya ve bakır, kalay parçalarıyla yüklü bir gemi enkazı bulundu.
2 Eylül 1993 - Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) kuruldu.
2 Eylül 1994 - Uluslararası Olimpiyat Komitesi, halterci Naim Süleymanoğlu'na "Yüzyılın En Güçlü Sporcusu Ödülü" verdi.
2 Eylül 1998 - İsviçre Hava Yolları'na ait bir yolcu uçağı, Peggy's Cove-Yeni İskoçya'da düştü; 229 kişi öldü.
2 Eylül 2011 - Türkiye, BM'nin Mavi Marmara Raporunu açıklaması üzerine, İsrail'e karşı 5 maddelik yaptırım kararı aldı.

Bugün kimlerin doğduğuna gelince:

2 Eylül 1548 - Vincenzo Scamozzi, İtalyan mimar (ö. 1616)
2 Eylül 1812 - William Fox, Yeni Zelandalı siyasetçi ve Yeni Zelanda'da dört dönem Başbakanlık yapan devlet adamı (ö. 1893)
2 Eylül 1838 - Liliuokalani, Hawaii'nin ilk ve fiilen hüküm süren tek Kraliçesi (ö. 1917)
2 Eylül 1853 - Wilhelm Ostwald, Alman kimyacı ve Nobel Kimya Ödülü sahibi (ö. 1932)
2 Eylül 1877 - Frederick Soddy, İngiliz kimyacı ve Nobel Kimya Ödülü sahibi (ö. 1956)
2 Eylül 1894 - Joseph Roth, Avusturyalı yazar (d. 1939)
2 Eylül 1907 - Pertev Naili Boratav, Yazar ve halk edebiyatı araştırmacısı (ö. 1998)
2 Eylül 1916 - Lütfi Ömer Akad, Yönetmen (ö. 2011)
2 Eylül 1918 - Tarık Buğra, Roman, hikâye, oyun yazarı ve gazeteci (ö. 1994)
2 Eylül 1927 - İshak Alaton, İş adamı ve Alarko Holding'in kurucusu (ö. 2016)
2 Eylül 1929 - Hal Ashby, Amerikalı sinema yönetmeni (ö. 1988)
2 Eylül 1934 - Cengiz Topel, Pilot yüzbaşı (ö. 1964)
2 Eylül 1945 - Nedim Doğan, Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve senarist (ö. 2010)
2 Eylül 1946 - Billy Preston, Amerikalı müzisyen (ö. 2006)
2 Eylül 1952 - Salih Memecan, Karikatürist.
2 Eylül 1964 - Keanu Reeves, Kanadalı sinema oyuncusu.
2 Eylül 1966 - Salma Hayek, Meksikalı sinema oyuncusu.
2 Eylül 1968 - Cynthia Watros, Amerikalı sinema oyuncusu.
2 Eylül 1973 - Hande Ataizi, Dizi ve sinema oyuncusu.
2 Eylül 1973 - Pınar Altuğ, Dizi film oyuncusu ve model.
2 Eylül 1975 - Defne Joy Foster, Oyuncu, sunucu ve DJ (ö. 2011)
2 Eylül 1977 - Erhan Çelik, Haber sunucusu.
2 Eylül 1986 - Gonca Vuslateri, Dizi oyuncusu.
2 Eylül 1987 - Tuğba Yurt, Türk pop müzik şarkıcısı.

Bugün kimler ölmüş derseniz?

2 Eylül 421 - III. Constantius, Roma İmparatoru (d. ?)
2 Eylül 1651 - Kösem Sultan, Osmanlı Saltanat Naibesi ve Valide Sultan (d. 1590)
2 Eylül 1862 - Afanasiy Yakovleviç Uvarovskay, Saha Türkü yazar (d. 1800)
2 Eylül 1865 - William Rowan Hamilton, İrlandalı matematikçi (d. 1805)
2 Eylül 1910 - Henri Rousseau, Fransız ressam (d. 1844)
2 Eylül 1937 - Pierre de Coubertin, Fransız pedagog, tarihçi ve sporcu (d. 1863)
2 Eylül 1949 - Cemil Bilsel, Hukukçu, siyasetçi ve akademisyen (d. 1879)
2 Eylül 1968 - Sabiha Sertel, Gazeteci ve yazar (d. 1895)
2 Eylül 1969 - Ho Chi Minh, Vietnam Devlet Başkanı (d. 1890)
2 Eylül 1973 - J.R.R. Tolkien, İngiliz yazar (d. 1892)
2 Eylül 1983 - Feri Cansel, Sinema oyuncusu (d. 1944)
2 Eylül 1991 - Alfonso García Robles, Meksikalı politikacı ve Nobel Barış Ödülü sahibi (d. 1911)
2 Eylül 1995 - Hıfzı Oğuz Bekata, Siyasetçi, avukat ve gazeteci (d. 1911)
2 Eylül 2001 - Christiaan Barnard, Güney Afrikalı kalp cerrahı (d. 1922)
2 Eylül 2016 - İslam Kerimov, Özbekistan Devlet Başkanı (d. 1938)

Bugün olan başka şeyler de var tabii.
Ama bunlar benim seçtiklerim.

Sevgiyle, huzurla ve ille de aşkla başlıyoruz yine sabaha.
Sağlıklı, kolay ve olabildiğince keyifli bir gün diliyorum hepinize.
Gülümsemeyi de unutmuyoruz elbette.
Merhaba Türkiye.
Merhaba Çarşamba.
Merhaba #HaberHürriyeti okurları...

Hatice Nayır

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Nayır - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?