Paramparça

Nurgül Yeşilçay oynadığı dizi Paramparça’da bölüm başına aldığı ücreti beğenmeyince senaryoda değişiklik yapıldı ve kör kurşuna kurban gitti. Sosyal medyada ağlayan ağlayana. Onlar, İstanbul’da barlar sokağında keyf çatan ama dizide ölen hatun için salya sümük ağlarken, ne şehitlerimizden, ne gerçek hayatta ateş düşen evlerden haberleri olmadı, çünkü bu yeni bir Türkiye gerçeği artık. Dizilerde evlendirme programlarında survıvor da ne oluduğundan haberimiz var, ama vatanımızın hangi uçurumun kenarında olduğundan haberimiz yok.

Toplumun haberdar olmadığı başka bir konu ise polislerin 3600 ek gösterge isteği. Sorsanız herkesin polisler hakkında iyi ya da kötü söyleyeceği vardır, ama ‘’dertleri ne biliyor musunuz’’ deseniz kimseden çıt çıkmaz.

Oy potansiyeli azımsanmayacak kadar büyük olan polise, seçim zamanı bol bol vaadlerde bulunan siyasiler söz konusu 3600 ek gösterge istemi olunca nedense pek sessiz kalır oldular. 10 Nisan Polis bayramında ve şehit olduklarında boy göstererek polisin yanındamış davranışlarına artık kanmayan polisler, çareyi EMNİYET-SEN aracılığında Anayasaya aykırılık savuması ile isteklerini Anayasa mahkemesine taşıma kararı aldı.

Bu kararın başlıca nedeni, İçişlerine bağlı kolluk kuvvetleri mensubu Jandarma Genel Komutanlığı personelinin 926 sayılı yasa gereği emekliliğe esas ek göstergesinin 3600, ama Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı personelin ek göstergesinin 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun emeklilik esaslarına göre 3000 olmasıdır.

Ek göstergenin 2200 den 3000 e çıkması rakamsal olarak büyük görünse de, maaşa yansıması vergisi kesildikten sonra sadece ve sadece 41tl dir. Eğer ek gösterge 3600 olursa bunun maaşa yansıması 530 tl olacaktır

Kısaca ek göstergesi 3600 (dahil) – 4800 (hariç) arasında olanlarda emekliliğe esas maaşın % 130 una, – Ek göstergesi 2200 (dahil) – 3600 (hariç) arasında olanlarda % 70 ine, – Diğerlerinde % 40 ına, tekabül eden miktarı, emeklilik keseneğine ve kurum karşılığına tabi tutulur.

3600 ek göstergeyi almakta kararlı olan polislerimiz aşağıdaki bildiriyi hazırlayarak meslektaşlarından, ailelerinden ve polis sevenlerden imza yolu ile destek bekliyorlar. Hedefleri 200 bin imza. Ben de GÖSTER KENDİNİ TÜRKİYE 200 BİN DEĞİL 2 MİLYON imza ile destek ol polisine diyorum

SAYIN YETKİLİLERİMİZ. Emniyet Teşkilatı, Emeklileri , Çalışanları Ve Aileleri Olarak Sorunlarımızın Ve Sıkıntılarımızın Sürekli Görmezden Gelindiği ,Bu güne Kadar Siyasi İktidarlar Döneminde Dile Getirilip Geçiştirildiği Sadece Vaatlerle Bu Güne Gelindiğini biliyoruz ve bunu Unutmadık. Özlük Haklarımız 10 Nisan Polis Bayramında, Her Şehit Cenazelerınde Veya Her Seçim Arefesinde Dile Getirilip Çözüm Ve İyileştirmeler İcin Söz Veren Devlet Büyüklerimiz Sadece Vaatleri İle Kalmış Meclis Gündemine Ara Sıra Getirerek Gündem Yaratılmış Sonucunda Polisleri Hayel Kırıklığına Uğratmışlardır,hükümet yetkililerimiz polisin yıllardır istediği 3600 ek göstergeyi vermeyip,hiç bir işe yaramayan 3000 ek göstergeyi vermişlerdir. Bu Göstermelik Artışa Teşkilatın Tabanından Gelen Tepkilerle Seçime Birkaç Gün Kala Emniyet Hizmetleri Tazminatına Zam Yapılacağı Açıklandı ,Açıklandı Ama Zaten Polisin Maaşı Yan Ödemelerle Şişirilmiş Durumda İken Gene Yan Ödeme Vaatleri Verilmeye Başlandı Yazılı Ve Görsel Basında Bu Zamlar Abartılı Olarak Veridi Ve Polisi Kamu Oyunda Kötü Duruma Düşmesine Neden Oldu Yani Gazeteler Polise 800 Tl Zam Diye Lanse Edildi Bu Haberi Bu Şekilde Vermelerini Kınıyoruz Çünkü Bu 800 Tl Sadece Emniyet Genel Müdürüne Verildi O Makam Da Türkiyede 1 Tane Başka Yok. Emniyet teşkilatı olarak bu yan ödemeyi ve 3000 ek göstergeyi kabul etmediğimizi belirtmek istiyoruz, çünkü bu ek gösterge tablosunda bir kalem değiştiğinde hepsi değişmeli sadece yüksek okul değil ortaokul,lise ve amir sınıfınında bu tabloda hakları var . Polis korkusundan emekli olamıyor. Olursa maaşı %60 oranında düşüyor çünkü hepsi yan ödeme ile şişirilmiş.polis teşkilatı uyandı korku tunelini az da olsa yıktı, polisin sesi çıkıyor protesto ediyor, organize oluyor.imza kampanyası başlatarak biz az değiliz demek için meclise gidiyor. teşkilat henüz siyasilerden umudunu kesmiş değil.hak verilmez alınır.polisin yıllardır çözülmeyen sorunlarını yüce meclisimizde çözeceğinizi ümit ederek; saygılarımızla arz ederiz. ………………………………………………..

POLİSLERİN ÖZLÜK HAKLARI İÇİN,MAAŞ EK GÖSTERGELERİNİN 3600 OLMASI İÇİN BU İMZA KAMPANYASINA İMZA ATIYORUM.

SIRA NO

İSİM

İMZA

Bu metne https://www.facebook.com/Polisin-Sesi-Ve-Haklar%C4%B1n%C4%B1-Koruma-Platformu-571510276274146/ linkinden de ulaşabilir ya da imza kampanyası hakkında bilgi alabilirsiniz.

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Bazı densizler ‘’sana ne polisin sorunlarından, dertlerinden’’ der oldu. İçişleri Bakanlığına bağlı polisin 3600 ek gösterge isteğine, Kalkınma Bakanı cevap verebiliyorsa, polisini seven ve düşünen bir birey olarak benim de söz söyleme hakkım olduğunu düşünüyorum. Zoruna gidenleri gördükçe doğru yolda olduğumu düşünerek mutlu oluyorum. Allah bütün polislerimizin yardımcısı olsun…

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN BİÇKİN

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Beyhan Biçkin Kozanoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Zeynel Kozanoğlu - Polisler ülkemizde çok önemli bir görev yürütüyor. Onların öteden beri haklı bir talepleri var. Özlük haklarında düzeltme istiyorlar. Maaş ek göstergelerinin 3600 olarak belirlenmesini istiyorlar. Polisin gördüğü hizmete bakınca, bu taleplerinde haklı olmadıklarını düşünmek insafsızlık olur. nerelere ne paralar ödeniyor, bu düzeltmeden kaçınılmamalıdır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Şubat 17:22

İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi