Bahçeli nereye koşuyor?

MHP’nin değişmez ve değiştirilemez lideri, AKP’nin kankası Devlet Bahçeli, Anayasa Yüksek Mahkemesi’nin, Akademisyenlerin “Barış” bildirisiyle ilgili verdiği kararına diğer mahkemelerin riayet etmemesi adaletin ruhuyla çelişmeyecektir” demiş.

Hayretler içinde kaldım.

“Anayasal düzeni yıkmak için kan döken, eylem yapan bir terör örgütüne destek olan sözde akademisyenlerle ilgili verilen cezaların neresinde hak ihlali vardır?” diye soran Bahçeli, şöyle devam etmiş;

“İhanetin hakkı olmaz, affı olmaz, ihmali olamaz. Anayasa Mahkemesi hak ihlali kararıyla hakkın doğasına zarar vermiştir. Terörün, terör destekçiliğinin, devlete katliamcı iftirasının tanımı hezimettir, zillettir, rezalettir, hıyanettir. Geldiğimiz bu aşamada Anayasa Mahkemesi’nin bu hak ihlali kararına ilk derece mahkemesinin riayet etmemesi adaletin ruhuyla çelişmeyecektir.”

Bir muhalefet partisi düşünün, iktidara destek veriyor.

Bir muhalefet partisini göz önüne getirin, ana muhalefet partisini eleştiriyor.

Aynı parti iktidarı desteklediği gibi koalisyon ortağı gibi isteklerde bulunuyor, devletin kurumlarına çatıyor, onlara yön veriyor veya alınan kararları eleştiriyor.

Bütün bunlardan vazgeçtik.

Bir muhalefet Partisi, devletin hukukunu, halkının hakkını korumakla sorumlu en üst dereceli mahkemenin kararını eleştirebilir mi?

Eleştirebilir ancak, alınan karara “İlk derece mahkemesinin riayet etmemesi adaletin ruhuyla çelişmeyecektir” diyebilir mi?

AYM’nin kararlarına uymayın diyor açıkçası.

Ve Anayasa’ya uymakla yükümlü ve sorumlu olan AKP iktidarının hukukçu sorumlularından, Saray’dan, TBMM Başkanından “tık” yok.

Bu iş bitmiş arkadaşlar…

Türkiye’de idam cezası kalkmadan önce, eline idam ilmiğini alıp, ortalıkta “Öcalan asılmalıdır” diye dolaşan sayın Bahçeli, idamın kaldırılması kararına da TBMM’de ilk el kaldırıp kabul eden aynı Bahçeli’dir.

Şimdi de Anayasa Mahkemesi üyelerine de parmak sallayan yine aynı Bahçeli…

Galiba birileri, kendisini Anayasa üstünde bir güç olarak görmeye başladı…

O zaman da, birilerinin çıkıp sayın Bahçeli’ye “Hak-Hukuk-Anayasa dersi vermenin zamanı geldi” demesi gerekmez mi?

Anayasa Profesörü Burhan Kuzu Hocam, size bu konuda çok önemli görev düşüyor, görev…

Öyle kuzu kuzu bakmayın…

Yani susmayın…

www.haberhurriyeti.com / Sezai Bayar

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sezai Bayar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?