Gecikmiş övgü ve TÜFAD

Bir dernek çatısı altında örgütlü mücadele etmek, sanıldığı kadar kolay bir iş değil.

Haa, tabela derneği iseniz, maksat muhabbet olsun cinsinden bir dernek kurmuşsanız ayrı bir olay. Bu tür dernekler, kır kahvesi gibidir.

Ama ben size spor camiamızdan güzel bir örnek vereceğim. Yakından tanıdığım ve çalışmalarını büyük bir keyifle izlediğim için. Bu derneğimizin adı

TÜFAD

Başında, spor camiamızın yakından tanıdığı bir isim Dr. Şaban Acarbay var. Kendisiyle yaklaşık 35 yıl, sevgi ve saygıya dayalı bir dostluğumuz var. Kısacası, çok sevdiğim ve saydığım değerli bir büyüğüm.

Şaban ağabey uzun yıllardan beri TÜFAD İzmir Şubesi’nin başkanlığını yapıyor. Yönetim ve Denetim Kurulu’nda birbirinden değerli isimler var. Bu kadar uzun dönem görev yapmak, asla koltuğa urganla bağlanmak anlamına gelmesin. Sevgili Şaban Acarbay’ın görevde uzun yıllar kalmasının tek nedeni, tüm üyeler tarafından büyük destek görmesi ve yaptığı olumlu çalışmalardır.

Tabi ki bu çalışma, kolektif bir çalışma. Çünkü, tek başına hiç kimse bir şey yapamaz. TÜFAD İzmir Şubesi, bu mantaliteyle ve üretkenlikle güzel eserlere imza attı.

Yaptığı organizasyonlarla, (Seminerler, kurslar, özel toplantılar, anı ve ödül geceleri) öne çıkmayı başardı.

Türkiye’de hiçbir şehirde yapılmayan bir çok kurslar İzmir’de yapıldı ve spor camiasına yüzlerce insan kazandırıldı. Futbol ve Bilim Kongreleri düzenleyerek, Türk spor tarihinde bir ilki gerçekleştirdi.

Meslek içi eğitim seminerlerini (Antrenör Gelişim Seminerleri) rutin hale getirerek uyguladı ve tüm Türkiye’de, bu alanda ilk kibriti yaktı.

Kısacası, kent kültürü ve bilinci açısından olaya baktığımızda, sportif bağlamda, TÜFAD İzmir Şubesi’nin yapmış olduğu hizmetleri göz ardı etmek asla mümkün değil.

Bu nedenle, değerli büyüğüm Dr. Şaban Acarbay ve Yönetim Kurulu’nu kutluyorum. Başarılı çalışmalarının katlanarak süreceğine de yürekten inanıyorum…

www.haberhurriyeti.com / İsmail Özelçinler

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Özelçinler - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?