Sabırsızlıkla 19 Eylül’ü bekliyorum

Daha üzerinden iki ay geçmedi ama olsun, ben yine de sabırsızlıkla 19 Eylül’ü bekliyorum. 19 Eylül’de görsel ve yazılı basında gazilerimiz için yayınlanacak, söylenecek sözleri bekliyorum. Bu bir yerde benim özel günlerin saçmalığından yana olan tezimin, doğrulanması da olacak.

Bilmem farkında mısınız? Son zamanlarda gazilerimize yönelik insani olmayan bir takım tavırlar sergileniyor. Belki de hep sergileniyordu, ama duyum sorunu yaşadığımız için biz farkına varmıyorduk.

İlk başta Ankara’da yaşandı çirkin olay. Güneydoğu gazimiz Yılmaz Yiğit evladıyla bindiği otobüste kendini bilmez şöförün sözlü saldırısına uğradı. Sebep gazi kartını gösteremeyişiydi. Oysa gazimiz kartı göstereceği ellerini bu vatan savunmasında kaybetmişti. Bu olayda gazimizde suç bulacak kadar ileri giden densizler çıktı ortaya. Otobüsün şoförü kurtuluşu ’’Büyükşehir belediyesine çamur atmaya çalışıyorlar’’ demekte buldu.
İkinci gazi olayı İstanbul’da yaşandı. Elinde gazi kartı olan Ahmet Solmaz, halk otobüsüne bindirilmedi. Üstelik Solmaz, bu vatanı savunurken kaybettiği işitme yetisine kavuşmak için olması gereken ameliyat ve protez kulak için çektiği 50 bin tl lık kredi borcunu ödeyemediği için evine haciz gelen bir gazimiz.
Şimdi düşünüyorum milletin olduğu söylenen bir saray var hani, 1000 odalı. Her odanın fiyatı 1 milyon 370 bin liraya gelen.
Acaba diyorum milletin! Olduğu söylenen böyle bir saray olmasaydı da bizim için canlarını ortaya koyan, sadece 19 Eylül Gaziler gününde hatırladığımız gazilerimize daha iyi yaşam koşulları sağlasaydık daha iyi olmaz mıydı? Dillerinden düşürmedikleri Allah bundan daha memnun olmaz mıydı? Bu daha büyük bir hayır olmaz mıydı?
Yani diyeceğim şu ki, özel günlermiş, gaziler başımızın tacıymış, onlara minnetimiz sonsuzmuş gibi lafları boş yere sarfetmeyin.
Niyetiniz gerçekten buysa, mağdur olan binlerce gazimizi hatırlamak için 19 Eylül’ü beklemeyin.
18 Eylül 2015’de kısmet olursa yine yazacağım bu yazdıklarıma benzer olayları bunu biliyorum, ama gazilerimizin ömür boyu taşınacak oldukları bu şerefi, taşıyacak şerefleri olmayanlara hatırlatmak gerekiyor bazen diye şimdi de yazmak istedim.
Siz bize vatanımıza sahip çıkma adına bu zorlukları yaşarken, biz size sahip çıkamadık affedin bizi.
Tüm gazilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN BİÇKİN

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Beyhan Biçkin Kozanoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?