Polisin dertleri kadar kafanıza taş düşsün…

ELİNİZİ TAŞIN ALTINA KOYAMIYORSANIZ,

POLİSİN DERTLERİ KADAR KAFANIZA TAŞ DÜŞSÜN…

Haberler genelde halkı coşturacak konularla başladığı için pek çok şeyden olduğu gibi, şehitlerimizden de habersiz, haberler izliyor, izletiliyoruz.
Neredeyse hergün en az bir polisimiz şehit düşüyor. Şehit haberine o kadar alıştık, alıştırıldık ki çoğu zaman haberlerde verilse bile, önceki haberlerin etkisi ile duyduğumuzdan, anladığımızdan ve algılayabildiğimizden bile emin olamıyoruz artık. Çünkü onların haberlerine genelde sosyal medyada gönderi olarak rastlıyoruz. Resimleriyle, hayatlarıyla. O gönderilere de hızlıca bir beğeni koyup, daha iç açıcı gönderilere geçiyoruz hemen. Ne de olsa kendi derdimiz kendimize yetiyor üzülmek istemiyoruz artık!!!
Oysa her şehit ardında yarım kalmış umutlar, hayaller, yaşanmamışlıklar ve unutulamayacak bir kalp acısı bırakıp gidiyor. Peki kaçımız, geride kalan yarım hayatları merak ediyoruz?
YA DA…
Polis denince diken diken olan tüylerimiz neden polislerin hakları söz konusu olunca dikilmezler ki?
Ya da hepimiz gerine gerine tatil yaparken neden,bu polisler de tatil yapar mı diye düşünmeyiz?
‘’Polis halinden şikayetci ise gitsin limon satsın’’ demeyi biliriz de neden, ‘’ ne bu İNSANLARIN derdi’’ demeyiz mesela?
Lokantada gördüğümüz polisi beleş mi yiyor acaba diye merak ederiz de, Muğla’da görevli polis, görev için Siirt’e yollanınca acaba orada ne yiyor ne içiyorlar diye merak etmeyiz ki?
Herkes, polisten saygı görmek ister ama nedense polise saygı göstermeye gelince kimse oralı olmaz.
Türkiye’nin yarısı elektriği kaçak kullanır, bu kaçak kullanma bedeli tüm ülkedeki elektrik faturalarına yansır kimseden çıt çıkmaz ama, polis otobüse bedava biniyor diye her kafadan bir ses çıkar.
Sokağa çıkma yasağı olan yerlerde, gece zifiri karanlıkta, belki de patlayıcı döşenmiş sokaklarda devriye gezerlerken ne hissettiklerini sorgulamayız ama, biten operasyon sonucu havaya ateş açtıklarında soruşturma açaçak kadar sorgularız biz polisi.
Neden biliyorsunuz değil mi?
Çünkü hepimiz biliriz ki polis kimsesizdir. Herkes polis hakkında bir şey der, bir şey yazar ama hiç kimse polis için ağzını açmaz. Seveni az, yereni çoktur. Ağzını açsa ‘’sen benim kim olduğumu biliyor musun’’ diyen densizler de çoktur.
Polisi anlamak için çaba, çabayı göstermek için algı yetisi, algı yetisi için anlayış gereklidir. Anlayış gösterdiğiniz kadar, anlarsınız ya da boş teneke kadar gürültü çıkartır asma anlaşılmazsınız.
Seçim sizin.

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN BİÇKİN

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Beyhan Biçkin Kozanoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Ömer Beyhan Biçkin Kozanoğlu - Helal olsun hanımafendi, ağzınıza ve yüreğinize sağlık. Yazacak çok şey var amma. Bir teşekkür de gazeteci müsvettesene verdiğiniz cevabi yazı için. İşiniz gücünüz rast gelsin. Sağolun varolun…

teşekkür ederim siz de hep varolun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Kasım 17:58
03

Beyhan Biçkin Kozanoğlu - teşekkür ederim siz de hep varolun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Kasım 17:58
02

KARABEY Beyhan Biçkin Kozanoğlu - Kıymetli Beyhan Hanım. Ağzınıza yüreğinize ve kaleminize sağlık.2015 yılı içerisinde izin hakkı olup ta izine çıkarılmayan ve bu izinleri yanan başka bir memur taifesi var mı acaba?. Bunlardan da bahsedin. Diyarbakır Hastanelerinde tedavi gören kaç yaralı Polis var bunlardan da bahsedin. Zam istemeyip sadece özlük haklarının derdine düşen kaç memur sınıfı tanıyorsunuz bunlardan da bahsedin. Gerçi gene de bu yazdıklarınız bile bizi umutlandırdı. SAĞLICAKLA KALIN.

Karabey, bana ulaşan arkadaşların anlattığı her şeyi kaleme almayı deniyorum. bbickin35@hotmail.com adresinden yazarsanız seve seve yazarım bahsettiğiniz konuları.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Kasım 17:58
01

Beyhan Biçkin Kozanoğlu - Karabey, bana ulaşan arkadaşların anlattığı her şeyi kaleme almayı deniyorum. bbickin35@hotmail.com adresinden yazarsanız seve seve yazarım bahsettiğiniz konuları.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Kasım 17:58

İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi

Anket 2019’un en başarılı belediye başkanı sizce hangisiydi?