Özkan Saçkan'dan 6 İnceleme ve Özet: Kütüphanenizi Zenginleştirecek Altı Kitap

Kitapçıların raflarında yer alan 6 kitabı sizler için yorumladım.

Özkan Saçkan'dan 6 İnceleme ve Özet: Kütüphanenizi Zenginleştirecek Altı Kitap

QUANTUM MANİFESTİNG: Yazar “Gelecekten beklentilerimize dair zihnimizde net bir tablo oluşturamadığımızda bazı sıkıntılar başlıyor. Böyle olduğunda isteğimizi gerçekleştirmek için içimizde bir tutku oluşturamıyoruz ve daha yolun başında takılıp ileriye gidemiyoruz” diyor.

ATATÜRK ANADOLU'DA 1919–1921: “Bu küçük kitap Milli Mücadelemizin, başından sonuna kadar eksiksiz bir tarihi değildir. Bununla beraber, bu küçük incelemede, Milli Mücadelemizin başlıca olayları üzerinde, güçlükle bulabildiğim resmi ve özel belgelerin ışığı altında, dikkatle durulmuştur.”

MERHABA YAPAY ZEKÂ, BEN İNSAN! : Kitapta, sade bir dille aktarılan ve günlük yaşamdan örneklerle desteklenen bilgilerin ışığında, medya ve popüler kültürde sürekli yer alan yapay zekâ haberlerini anlamlandırabilir, öngörüleri değerlendirebilir, yapay zekâ gelişimi nedeniyle oluşan endişelerinizi yönetebilir, çalışma yaşamınızı planlayabilir ve sürekli değişen yeni bir dünyaya hazırlanabilirsiniz.

HERKES SEVDİĞİNİ ÖLDÜRÜR: Usta yazar, okurunu son yazdığı öykülerle buluşturuyor. Yine kadına, kadının iç dünyasına, onu kuşatan dış dünyaya odaklı öyküler. Edebiyatın toplumsal işlevinin bilincinde olarak, cumhuriyetçi ve hümanist bakış açısını göz ardı etmeden kadın bakış açısıyla, gözlem ve imgelem gücüyle olaylara ve durumlara bakıyor. Kadınların yaşamındaki en çarpıcı anları, olayları alır, onları şiirsel bir dille anlatır.

YALNIZLIĞIN ON BİR HALİ: İletişimsizlik ve yanılsama içindeki ilişkilerinde kapana kısılmış bu insanlar hayatlarının asla istedikleri gibi olmayacağının idrakiyle mutsuzlar. Zaaflar ve korkaklık yüzünden küçülen yaşamlar her öyküde karşımıza çıkıyor. Savaş sonrası Amerika’sının ışıltılı vaatlerinin kazananı olmayı bekleyen bu insanlar, gerçekleşmeyen arzularıyla birlikte donakalmış bir hüznün içinde hapisler.

SİYAH KUĞU: Yazar, son romanında yaşanmış olanın yaşama dair diğer olasılıkları da içerdiğini delilik ve hiçliğin kaos sırtında yürümeye çalışan dört arkadaşın İtalya’da başlayan karmaşık var olma serüvenleri üzerinden anlatıyor.

İşte o kitaplar;

Hedeflerinize nasıl odaklanacaksınız

Özkan Saçkan'dan 6 İnceleme ve Özet: Kütüphanenizi Zenginleştirecek Altı Kitap

NİHAT Güneri’den QUANTUM MANİFESTİNG. Geleceğe gittiğinizi ve kendinizi 80 yaşındayken gördüğünüzü hayal edin. İsteklerinizi gerçekleştirmişsiniz. Başarılı olmuşsunuz. Gelecekten bugünkü size mesajınız ne olurdu? Hepimiz hayatımızda bazı şeyleri istiyor ve arzu ediyoruz ama kaçımız bu istekleri gerçekleştiriyoruz? Gelecekten beklentilerimize dair zihnimizde net bir tablo oluşturamadığımızda bazı sıkıntılar başlıyor. Böyle olduğunda isteğimizi gerçekleştirmek için içimizde bir tutku oluşturamıyoruz ve daha yolun başında takılıp ileriye gidemiyoruz. Burada sizleri geride tutan sınırlayıcı inançlarınızdan kurtulup hedeflerinize nasıl odaklanacağınızı, hayalini kurduğunuz şeyleri detaylıca vizyonlayıp onlara ulaşmak için oto-motivasyonunuzu nasıl koruyacağınızı “Quantum Manifesting” sistemiyle birlikte öğreneceksiniz. 216 SAYFA.

(MONA KİTAP)

İstanbul hükümetlerinin tutumu

Özkan Saçkan'dan 6 İnceleme ve Özet: Kütüphanenizi Zenginleştirecek Altı Kitap

TEVFİK Bıyıklıoğlu’ndan ATATÜRK ANADOLU'DA 1919–1921. Türk Tarih Kurumu’nun ilk başkanı Tevfik Bıyıklıoğlu, ilk kez 1959’da basılan çalışmasında Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç aşamasını, Alman tarihçi Gotthard Jaeschke’nin ‘Türk Milletinin Hürriyet Mücadelesi’ adlı makalesinden hareket ederek, müdafaa-i hukuk cemiyetlerinin kurulması, Mustafa Kemal Paşa’nın Anadolu’ya geçişi, Sovyet Rusya ile işbirliği, İstanbul hükümetlerinin Milli Mücadeleye karşı tutumu ve diğer gelişmeler çerçevesinde ele alıyor. 128 SAYFA. (İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI)

Bilim keşfeder, iş dünyası uygular

Özkan Saçkan'dan 6 İnceleme ve Özet: Kütüphanenizi Zenginleştirecek Altı Kitap

HÜSEYİN Sami Karaca’dan MERHABA YAPAY ZEKÂ, BEN İNSAN! Yapay zekânın yükselişi insanlığın başına gelen ya en iyi ya da en kötü şey olacak. Hangisi olduğunu henüz bilmiyoruz. Stephen Hawking. Günümüzde, alışverişten seyahate, iletişimden eğlenceye kadar pek çok sektör yapay zekâ ile şekilleniyor. Öyleyse, elektriğin keşfine benzer bir devrim niteliği taşıyan bu duruma biz insanlar ne kadar hazırız? Günlük yaşamımızda birçok kararın giderek yapay zekâ tarafından verildiği bir dünyada insan olarak kendimizi nasıl yeniden tanımlamalıyız? Bilim keşfeder, iş dünyası uygular, insan adapte olur. Peki, siz hazır mısınız? 288 SAYFA.

(REMZİ KİTABEVİ)

Adam, ona acınmasına bayılıyor

Özkan Saçkan'dan 6 İnceleme ve Özet: Kütüphanenizi Zenginleştirecek Altı Kitap

ERENDİZ Atasü’den HERKES SEVDİĞİNİ ÖLDÜRÜR. “Kadının başından hüsranla bitmiş iki aşk macerası geçmişti; eh, adam da tabii bir şeyler yaşamıştı o yaşa kadar. Kadın acıma illetinden mustaripti ve adam birilerinin ona acımasına bayılıyordu. Böylece zıt ipliklerin birbirine dolanması gibi hayatları birbirine karıştı… Kadında onur yaraları, gönül yaraları üstleri kabuk bağlamışsa da bazen hâlâ kanıyordu; adam ise her yanını yara sanıyordu. Sunamadığı şefkat, memelerde tıkanıp kalmış, loğusa ateşine yol açan akıtılamamış süt gibi rahatsız ediyordu kadını…” 256 SAYFA (SİA KİTAP)

Hayatlara dair içe işleyen öyküler

Özkan Saçkan'dan 6 İnceleme ve Özet: Kütüphanenizi Zenginleştirecek Altı Kitap

RİCHARD Yates’ten YALNIZLIĞIN ON BİR HALİ. Amerikan Rüyası'nın karanlık yüzünün yazarı, hayal kırıklıklarının gölgesinde yaşanan hayatlara dair içe işleyen öyküler. Geçmişin hüsranları ve geleceğin belirsizlikleri arasında hayallerine tutunmaya çalışan kadınlarla erkeklere dair on bir öykü anlatıyor. İster tüberküloz hastalarının tedavi gördüğü bir klinikte isterse küçük bir gazetenin bürosunda geçsin, ister şöhrete kavuşmayı düşleyen bir taksi şoförünü isterse de mutsuz bir evliliğin eşiğindeki genç bir kadını anlatsın, yazarın anlattığı insanlara yönelik keskin bir gerçekçilikle derin bir anlayışı harmanlayan üslubunu öykülerin her birinde hissetmemek imkânsız. 208 SAYFA. (YAPI KREDİ YAYINLARI)

Dört arkadaşın İtalya’da başlayan serüveni

Özkan Saçkan'dan 6 İnceleme ve Özet: Kütüphanenizi Zenginleştirecek Altı Kitap

GEDİZ Akdeniz’den SİYAH KUĞU-Anarşist Varoluşun Bölük Pörçük Masalı. “Zihninde zuhur etmemle delirdiğini, aklının gittiğini düşünme. Bundan sonra dünyayı öngöremediğin bir şekilde algılayacaksın. Evrene fiziğin kendi iktidarı için sana öğrettiği dille değil, içinde ruh ve bedeninin bir olduğu karmaşıklıktan bakacaksın... Hadi durma! Evreni kozmos-kaos ikilisiyle anlamaya çalışırken doğaya karşı işlediğin günahlarından arınmak için Suzanaca’nın seni beklediği, renklerin sayılardan özgürleştiği, cennet ve cehennemin birbirine karıştığı, karar vereninin olmadığı zamansızlık içindeki karmaşıklığa, kutsal hiçliğine koş...” Yazar, son romanında yaşanmış olanın yaşama dair diğer olasılıkları da içerdiğini delilik ve hiçliğin kaos sırtında yürümeye çalışan dört arkadaşın İtalya’da başlayan karmaşık var olma serüvenleri üzerinden anlatıyor. 152 SAYFA.

(BEYAZ BAYKUŞ)

Özkan Saçkan / [email protected]

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Özkan Saçkan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Hürriyeti Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Hürriyeti hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haber Hürriyeti editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Hürriyeti değil haberi geçen ajanstır.İZMİR MARKALARI

Şehir Markaları arasındaki yerinizi alın, fırsatı kaçırmayın

+90 (232) 246 82 46
Reklam bilgi