Son Dakika
18 Haziran 2019 Salı

Mahalli: Türkiye 2023’te İslamlaşacak

09 Ekim 2013 Çarşamba, 12:20
Mahalli: Türkiye 2023’te İslamlaşacak

GAZETECİ yazar Hüsnü Mahalli, Ortadoğu’daki gelişmeleri değerlendirirken, “Eğer 2023’te Amerika AKP’yi satmaz, iktidardan düşürmez ise yeni bir Türkiye ortaya çıkacağını, Türkiye’nin toplum ve devlet olarak İslamlaştırılacağına inanıyorum. Yani Türkiye’nin, bir Malezya olacağını düşünüyorum” dedi.

www.haberhurriyeti.com / GÜNDEM
Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD), 14’üncü olağan toplantısının konuğu olan Mahalli, ‘Ortadoğu’daki Son Gelişmeler ve Türkiye’nin Dış Politikası’ başlıklı bir söyleşiye katıldı.

Irak’ta yaşananlara değinen Hüsnü Mahalli, bu ülkede bir bakanın 60, bir milletvekilinin 30 korumayla gezdiğini ve toplam koruma sayısının 1 milyon 570 bini bulduğunu söyledi. Mahalli, günde 50-60 kişinin öldüğü Irak’ta, 1.1 milyon kadının dul, 2.5 milyon çocuğun yetim olduğunu belirterek, “Bu ülke nasıl adam olur, Irak bitmiştir. Şimdi aynı şeyi Suriye’de yapmak istiyorlar” dedi.

Türkiye’nin PKK ile ilgili tüm politikalarının yanlış olduğunu iddia eden Mahalli, “Terörist başıdır, katildir denilen Öcalan, bugün memleketin en önemli muhatabı. Kürt sorunu veya PKK, Türkiye’nin sorunu değildir. İran, bu Kürdistan sorununda en büyük taraf ama adı geçmez. Şimdi Suriye Kürdistanını konuşuyoruz. Şimdi mi aklınıza geldi Suriye?” diye konuştu.

‘SURİYE’DE 50 BİN KATİL’

Suriye ile ilgili olarak da ‘Beşşar Esad hakkındaki tüm iddialar doğru kabul edilmiş olsa bile bir sorunun yanıtının çok önemli olduğunu’ anlatan Mahalli, “Dünyanın 4 bir tarafından tespit edilen 83 ülkeden 50 bin katil, ruh hastası, manyak Suriye’de. Çeçenistan, Mali, Fransa, Malezya gibi ülkelerden profesyonel 50 bin katilin ne işi var Suriye’de? Tabi bunlar ağırlıklı olarak Türkiye’den. Burada ne dönüyor ?” dedi.

‘2023’TE YENİ BİR TÜRKİYE’

Yaşanan sürece ilişkin Türkiye’yi de yorumlayan Hüsnü Mahalli, şunları söyledi:
“Eğer 2023’te Amerika AKP’yi satmaz, iktidardan düşürmez ise yeni bir Türkiye ortaya çıkacağına, Türkiye’nin toplum ve devlet olarak İslamlaştırılacağına inanıyorum. Yani Türkiye’nin bir Malezya olacağını düşünüyorum. 10 yıl önce AKP iktidara geldiğinde de böyle düşünüyordum. Hepsi yazılıdır. Dolayısıyla Mursi boyutuyla Türkiye’yi nereye koymak isterseniz koyabilirsiniz. Ama Suriye, Irak, İran, ABD, İsrail’e bilmem neye bağlı. Planlama bu. Tutar mı tutmaz mı, benim kişisel görüşüm tutar. Ama bu coğrafya Ortadoğu, sürprizler olabilir.” – Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri