Son Dakika
19 Haziran 2019 Çarşamba

Küçük Cansu’ya böbrek sürprizi

23 Ağustos 2013 Cuma, 12:06

ANTALYA’da trafik kazasının ardından yaşamını yitiren 3 yaşındaki bir çocuğun böbreği, 5 yaşındaki Cansu Sağdıç’a hayat verecek. Cansu için zamanla yarışılırken, Gaziantepli işadamı Adil Konukoğlu aileye özel uçağını tahsis etti.

www.haberhurriyeti.com / YAŞAM
Antalya’da 3 gün önce trafik kazasında ağır yaralanan 3 yaşındaki bir çocuğun, yaralı olarak kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde dün beyin ölümü gerçekleşti. Aile, çocuklarının organlarını bağışlarken, isimlerinin açıklanmasını istemedi. Çocuğun böbreği, bugün Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yaklaşık 2 yıldır hasta olan Cansu’ya naklediliyor.

DÜĞÜNDE GELEN HABER

Gaziantepli Cansu’nun ailesi, çocuklarına hayat verecek haberi memleketlerinde bir düğünde aldı. Dün akşam akrabaları Abdülkerim Sağdıç’ın düğününde olan anne 30 yaşındaki Emine Sağdıç ve baba 31 yaşındaki Mahmut sağdıç, saat 19.00 sıralarında hastane tarafından arandı. Mahmut Sağdıç, haber üzerine “Bu bizim için ikinci düğün oldu. İki düğünü bir arada yaşıyoruz” duygularını taşıdığını söyledi.

KONUKOĞLU UÇAĞINI VERDİ

Sağdıç ailesi, kızları Cansu ile hemen Antalya’ya hareket etmek üzere uçak aradı, ancak bulamadı.

Ailenin bir polis yakını, bu durum üzerine Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu’nu arayarak yardım istedi. Adil Konukoğlu da aileye özel uçağını tahsis etti.

Konukoğlu’nun uçağıyla Antalya’ya ulaşan Sağdıç ailesi, sabaha karşı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne giriş yaptı. Gereken tıbbi tahlil ve işlemlerin ardından Cansu’ya böbrek nakli yapılıyor. – Bülent TATOĞULLARI/ANTALYA, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri