Son Dakika
12 Aralık 2018 Çarşamba

Kısa film festivali sona erdi

26 Ağustos 2013 Pazartesi, 12:55

KOSOVA’nın Prizren kentinde bu yıl 12’ncisi düzenlenen ‘Uluslararası Kısa Film ve Belgesel Festivali Dokufest’, ödül töreni İle sona erdi. 17- 25 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen festivalde 250 kısa film ve belgesel, Kosova ve dünyanın değişik ülkelerinden gelen 9 bin 500 izleyici tarafından seyredildi.

www.haberhurriyeti.com / SON DAKİKA
Prizren’in açık hava sinema bahçesinde düzenlenen ödül gecesinde; İsveç asıllı yönetmen Mia Engberg’in ‘Belleville Baby’ (Belleville Bebek) filmi ‘En İyi Uzun Metrajlı Film’ dalında ödül alırken, İspanya asıllı Sergio Oksam’ın ‘A story for the Modlins’ (Modlinsler için bir hikaye) ‘En İyi kısa Metrajlı Film’ dalında ödül aldı. Gecede: Sırbistan’dan İvana Todoreviç’in yönettiği ve bir transeksüelin gerçek hayatının anlatıldığı ‘When i was a boy ı was a girl’ (Ben küçükken kız çocuğuydum) ‘En İyi Balkan Film Ödülü’ne layık görüldü.

Türkiye ve Almanya yapımı ‘Asort of love’ (Bir çeşit aşk) filmine ise Balkan kategorisi dalında özel ödüle layık bulundu. Finlandiya asıllı Muhammed el Aboudi’nin ‘Dance of outlaws’ (Yasa dışı olanların dansı) filmi de ‘İnsan Hakları Belgeseli’ dalında ödül aldı. Gecede sırasıyla; Çevre Ödülü, Uluslararası Kısa Filmler ve Gençlik Ödülü dalında ödüller dağıtıldı. Gece verilen kokteyle sona erdi. – Enis TABAK/PRİZREN, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO