Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

Kral Lear Konak’taydı

Konak’ın yeni sahnesi Kral Lear oyunuyla açılışı yaptı.

04 Şubat 2019 Pazartesi, 12:23

Konak Belediyesi kentin sahne ihtiyacını karşılamak için Eşrefpaşa Semti’ndeki Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi içinde bulunan ve nikah solunu olarak kullanılan sahne yenilenerek görkemli bir tiyatro sahnesi haline getirildi. Sahne açılışını ilk kez Oyun Atölyesi’nin sahneye koyduğu ‘Kral Lear’ oyunuyla yaptı. İngiliz şair, oyun yazarı ve oyuncu William Shakespeare’in yazdığı, Haluk Bilginer’in çevirisini yaptığı, Muharrem Özcan’ın yönettiği Kral Lear oyunu iki gün boyunca kapalı gişe oynadı. Oyunu, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da izledi. Yenilenerek muhteşem bir tiyatro sahnesine dönüşen, 500 kişilik kapasiteye sahip salon hem oyuncular hem de seyirciler tarafından beğenildi.

İktidarın ve mülkiyetin paylaşımı üzerine çok katmanlı bir klasik olan oyunun müziği, Tolga Çebi’ye aitken, ışık tasarımı Kemal Yiğitcan’ın üstlendiği oyunun dekor ve kostüm tasarımı ise Özlem Karabay’a ait. Usta oyuncu Haluk Bilginer’in Kral Lear olarak seyirciyle buluştuğu oyunda Berfu Öngören, Melike Güner, Nazlı Bulum, Arif Pişkin, Deniz Celiloğlu, Kaan Turgut, Onur Özaydın, Sertan Müsellim, Efe Tunçer ve Hüseyin Sevimli’den oluşan başarılı oyuncu kadrosu yer alıyor. 2 perdelik oyun dakikalarca alkışlanarak seyirciden tam not aldı.

 

“Tiyatro Konak’ta” projesi kapsamında 21 Şubat Perşembe günü ise ‘Aynı Kuş Yankılanıyordu İçimizde’ oyunu sanatseverlerle buluşacak. Biletleri Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nden ve Bilex’ten alabilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz