KOSGEB TEÇHİZAT KREDİ DESTEĞİNDEN KİMLER FAYDALANABİLECEK?

Sıfır faizli ve ilk altı ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde…

19 Temmuz 2018 Perşembe, 22:15

KOSGEB MAKİNE TEÇHİZAT KREDİ FAİZ DESTEĞİNDEN KİMLER FAYDALANABİLECEK?

Devletimiz İMALAT SANAYİSİNDE faaliyet gösteren ve KOSGEB desteklerinden yasak almamış olan firmaların kullanacakları yerli ve yabancı makine teçhizat alımları için uygun şartlarda FİNANSAL DESTEK sağlamak için düğmeye bastı. Öncelikle yapmanız gereken KOSGEB VERİ TABANINA kayıt yaptırmanız.

FAYDALARI NELERDİR?

Öncelikle programa son başvuru tarihi 01.08.2018 tarihidir.  Sıfır faizli ve ilk altı ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 VADELİ kredi kullanabiliyorsunuz. Kredi üst limit İŞLETME BAŞINA BİR MİLYON YÜZBİN TL. olarak belirlenmiş. En fazla ÜÇYÜZBİN TL. ‘ ye kadar olan faiz/kar payı bedelinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak olması cabası. Teminat sıkıntısı yaşıyorum dediğiniz noktada KREDİ GARANTİ FONU A.Ş.’ nin kefaletinden faydalanabiliyorsunuz. Kredi kullandırımı BANKA tarafından yapılacak olup, KREDİ TUTARI tedarikçi FİRMANIZ kim ise onun hesabına aktarılacaktır. Makine teçhizatının firmalara tesliminin TESPİT EDİLMESİ ve PERİYODİK KONTRELLERİ BANKA tarafından yapılacaktır.

Başvurularınızı KOSGEB resmi web sayfasında (www.kosgeb.gov.tr)  KOBİ/ GİRİŞİM menüsünden girilerek ( e-hizmetler) sayfasından KOBİ kredi faiz desteği başvurularının alınması ( 2018 Makine Teçhizat Kredisi) bölümünden başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Başvurularınızdan sonra İNCELEME-ONAY-REVİZYON işlemleri tamamlandıktan sonra 25.08.2018-03.09.2018 tarihleri arasında KOSGEB MÜDÜRLÜKLERİ tarafından onay verilen başvurular destekten faydalanabileceklerdir.

FAYDALANAMAYANLAR?

  • Eğer sizler 2016 yılında Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programından yararlanmışsanız ne yazık ki 2018 yılı desteğinden faydalanamayacaksınız.

Kullanılmış veya İKİNCİ EL MAKİNE VE TEÇHİZAT da bu uygulamanın dışında kalan faydalanamayanlar arasındadır.

www.haberhurriyeti.com / SERRA AYTAÇ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO