Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

Kolektif Hayal Gücü Konserle Veda Ediyor

Bergamalılar ile bir eğitim habitatında 4’üncü kez, dünya müziğinin önde gelen sanatçılarını buluşturan Bergama Kolektif Hayal Gücü Müzik Merkezi’nin (BKHMM) 5 hafta süren çalışmaları sona erdi.

15 Şubat 2019 Cuma, 17:02

Bergama Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde her yaştan müzisyen ve dinleyiciye açık olan buluşma, 15 Şubat Cuma Günü dünyaca ünlü caz sanatçısı Timuçin Şahin Trio konseri, 16 Şubat Cumartesi Günü Kolektif Hayalgücü Orkestrası konseri dinleyicisi ile buluşacak. Etkinlik müzik otoritelerince “Ezber bozan bir eğitim habitatı” olarak tanımlanan ve farklı sosyal statü, yaş ve eğitim seviyelerindeki katılımcılara üst düzey bir eğitim olanağı sundu.

Müzikseverleri uluslararası eğitmenleri, kolektif grup dersi formatında; doğaçlama, enstrüman, müzikal hayal gücü ve beste üzerine atölye çalışmalarında bir araya getiren etkinlik, 5 hafta sürdü. Çalışmalar ise‘Bergama Çocuk Müzisyenleri Kolektifi’, “Müzikal İfade Biçimleri”, “Keman Atölyesi”, “Perküsyon Atölyesi”, “Piyano Atölyesi”, “Dinleme Sanatı”, “Gitar Atölyesi”,“Enstrümantalistler İçin Atölyeler” başlıkları altında toplandı. Son gün ise Timuçin Şahin önderliğinde, Amerikalı Matt Pavolka (Kontrabas) ve Polonyalı Lukasz Zyta(Davul) eşliğinde Kolektif Hayalgücü Orkestrası provaları yapıldı.

Şahin’e çalışmalar boyunca Matt Pavolka (Kontrabas), Deniz Gülfırat (Klasik Gitar), Anıl Gelenler (Klasik Gitar), Zehra Sak (Keman), Enric Monfort (Perküsyon), Lukazs Zyta (Davul), Halil Çağlar Serin (Elektrik Bas), Mehmet Can Özer (Besteci, elektro akustik müzik), Hülya Tunçağ (Radyo Yapımcısı ve Müzik Yazarı), Alp Turaç (Ses ve kayıt teknisyeni) ve Payam Gül Susanni (Piyano) gibi isimler eşlik etti.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri