Son Dakika
27 Haziran 2019 Perşembe

Kocaeli’de ‘Andımız’ tepkisi

09 Ekim 2013 Çarşamba, 13:49
Kocaeli’de ‘Andımız’ tepkisi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ‘Mustafa Kemal’in doktorlarıyız’ pankartı açan bir grup öğrenci, okullarda öğrenci andının kaldırılmasına tepki için ‘Andımız’ı okuyup basın açıklaması yaptı.

www.haberhurriyeti.com / SON DAKİKA
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Demokratikleşme Paketi’nin ardından okullarda öğrenci andının kaldırılmasına tepki gösteren, ‘Mustafa Kemal’in doktorlarıyız’ pankartı açan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi bir grup, bugün fakülte önünde toplandı. Öğrenci andını okuyan grup adına basın açıklamasını Tıp Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi Musa Çallı yaptı.

Çallı, yaptığı açıklamada öğrenci andının kaldırılmasının birlik ve beraberlik duygusunu zedeleyeceğine belirterek şöyle dedi:

“Cumhuriyet’in ilanıyla birlikte tesis edilen devrimler 10 yıldır tehdit altında. Bizler bu tehditlerin gerçek birer tehlike haline dönüştüğünü idrak ediyoruz. Kaygılarımızın başında ise Cumhuriyet’le birlikte oluşturulmaya çalışılan toplumsal bütünlük bilinci, intikam duygusu ile ötekileştirilerek tehdit edilmesi geliyor. Kendilerince belirledikleri toplumsal normların dışında kalanlara mesafeli davranarak toplumdaki birliktelik duygusunun zedelemeleri bizleri rahatsız ediyor. Bundan da önemlisi atamızın en hakiki mürşit ilimdir, fendir dediği bilim yuvası olan üniversiteler bu tehditlerden payını almaktadır. Bilim ve kültür yuvalarının nitelikli eğitim kadroları tasfiye edilerek içleri boşaltılıyor. Özgür düşünce ortamı doğrudan yok edilmeye çalışılıyor. Demokrasinin doğasında bulunan çok sesliliği yükseltmek amacını taşıyan gençlik hazmedilemiyor.” – İZMİT(Kocaeli), (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri