Son Dakika
17 Temmuz 2019 Çarşamba

KİTAP YARIM MI KALDI?

22 Şubat 2019 Cuma, 12:24

2019 yılı içinde basımını düşündüğüm ve üzerinde halen çalışmaya devam ettiğim kitabımdan haber alamayanlar arayıp sormaya başladılar: Kitap yarım mı kaldı?

Tabii ki böyle bir şey yok. Araya giren bazı özel durumlar neticesinde kitap çalışmasına biraz ara vermiştim. Ancak yeniden yoğunlaşacağımı söyleyebilirim. Kararım yine aynı ve 2019 yılı içinde bu kitabı okuyucuyla buluşturmak istiyorum.

Etik, ahlak, felsefe, insan düşüncesi ve duygularını bir potada eritecek bu kitabın kapsamlı ve farklı konular hakkında yorum ve çözüm getiren bir eser almasını istiyorum. Ana kurgunun temeli belli: Doğru düşünce ve doğru hisler, doğruluk teması… Arzum odur ki, okuyucu bu kitabı okuduktan sonra kafasında nedenleri ve çözümleri şekillendirebilsin.

Merhaba Etik-Aforizmalar çıktığı 2017 yılında bana göre bir dönüm noktasını başlatmış, ikilemlerin, açmazların sebeplerini kısa cümlelerle değerlendiren bir eser olmuştu. Ancak, günümüzde yaşanan etik ve ahlak sorunlarına karşı çağlar boyunca çözümlerin saklı kaldığı gerçekleri ortaya çıkarmak, kendi fikirlerimizle harmanlamak da gerekli sanıyorum.

Ve son söz: Yeni kitap yarım kalmadı, sadece biraz gecikmeye uğradı. Ancak bu yıl içerisinde raflardaki yerini almasını istiyorum. Satırlarda buluşmak dileğiyle; sevgi ve saygıyla kalın…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz