Son Dakika
21 Kasım 2019 Perşembe
”

‘KİRLENMESİN’ diye OTURMADILAR

Dolmuşta 5 kilometreyi ayakta gittiler.

23 Eylül 2017 Cumartesi, 02:32

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde yerin metrelerce altından kömür çıkaran işçileri, mesai bitince eve gitmek üzere minibüse bindi. İşçiler, koltuklar boş olmasına rağmen kirlenmesin diye 5 kilometre yolu ayakta gitti.

Gelik beldesinde çalışan maden işçileri, akşam saatlerinde iş çıkışı kömür karası kıyafetlerini değiştirmeden beldedeki evlerine gitmek için minibüse bindi. Özel halk minibüsüne binen 6 maden işçisi, minibüste boş koltuk olmasına rağmen, yaklaşık 5 kilometrelik yolu ayakta gitmeyi etmeyi tercih etti.

O anlar aynı minibüsün arka tarafında seyahat eden bir kadın yolcu tarafından cep telefonu ile fotoğraf karesine dönüştü. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf ise günün karesi oldu.

İşçilerin bu davranışı ise Soma’daki maden kazasından sağ kurtulan madencinin sedyeye yatırılırken, “Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin” sözlerini akıllara getirdi. Sağ kurtulan işçinin sözleri ise günlerce kamuoyunda geniş yer bulmuştu.

ZONGULDAK’IN KİLİMLİ İLÇESİNDE YERİN METRELERCE ALTINDAKİ İŞLERİNDEN ÇIKARAK EVLERİNE GİTMEK İSTEYEN MADEN İŞÇİLERİ, KÖMÜR KARASI KIYAFETLERİ NEDENİYLE “KOLTUKLAR KİRLENMESİN” DİYE AYAKTA SEYAHAT ETTİ. (ONUR ALTINDAĞ/ZONGULDAK-İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz